Smutne pożegnanie z Pucharem Anglii

Smutne pożegnanie z Pucharem Anglii 24.01.2010, 15:23, Bartosz Polek 980 komentarzy

Arsenal zasłużenie przegrał na Britannia Stadium ze Stoke City 3:1 w ramach IV rundy Pucharu Anglii i tym samym pożegnał się z rozgrywkami. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Ricardo Fuller, strzelec dwóch bramek, zaś autorem jedynej bramki dla Kanonierów okazał się Denilson. Całe spotkanie w barwach "The Gunners" rozegrał Łukasz Fabiański, ale Polak tego meczu nie mógł zaliczyć do udanych.

Arsene Wegner w porównaniu do poprzednich spotkań, nieco "przewietrzył" podstawową jedenastkę i na ławce rezerwowych zasiedli m.in. Arszawin, Rosicky czy Eduardo. Między słupkami stanął nasz rodak, Łukasz Fabiański. W obronie o prawej strony niedoświadczony Coquelin, w środku dwaj weterani: Silvestre oraz Campbell (to jego drugi debiut w Arsenalu), zaś na lewej Traore. W linii pomocy Fabregasa wspierali Denilsona oraz Eastmond, zaś w ataku szansę otrzymał Emanuel-Thomas, podobnie jak Walcott oraz Vela.

Spotkanie jeszcze dobrze się nie rozpoczęło, a Arsenal już przegrywał! W drugiej minucie z autu piłkę wrzucał Rory Delap, na piątym metrze próbował ją chwycić Łukasz Fabiański, ale uprzedził go Ricardo Fuller, który głową wpakował futbolówkę do siatki. Niestety wina przy utracie tego gola leży głównie na barkach polskiego bramkarza.

Przez następnych kilkanaście minut Kanonierzy częściej utrzymywali się przy piłce, ale w ich grze było sporo niedokładności. Akcje Kanonierów kończyły się zwykle jeszcze przed polem karnym bądź niecelnym dośrodkowaniem.

W 36 minucie gospodarze apelowali o przyznanie rzutu karnego po faulu Mikaela Silvestre'a na Fullerze i jak pokazały powtórki telewizyjne, gdyby sędzia wskazał na "wapno" nikt nie mógłby mieć do niego pretensji.

Podopieczni Arsene'a Wengera wyrównali stan meczu w 42 minucie. Rzut wolny na skraju pola karnego wykonywał Cesc Fabregas, wszyscy spodziewali się dośrodkowania, lecz Hiszpan podał płasko przed pole karne do nadbiegającego Denilsona, a Brazylijczyk potężnym strzałem po ziemi nie dał żadnych szans Soerensenowi! 1:1!

Do końca pierwszej połowy wynik meczu nie uległ zmianie.

W 51. minucie groźnie z 25. metrów uderzał Fabregas, ale Soerensen zdołał odbić piłkę końcówkami palców nad poprzeczkę. Gospodarze bardzo często nękali defensywę "The Gunners" dośrodkowaniami z obu skrzydeł, przy których bardzo niepewnie czuł się Łukasz Fabiański. Jedno z nich przeciął Coquelin, mało co nie pakując piłki do własnej bramki.

W 67. minucie Wenger przeprowadził potrójną zmianę. Boisko opuścili Emmanuel-Thomas, Coquelin oraz Walcott, zaś ich miejsce zajęli Arszawin, Ramsey oraz Eduardo. Na prawą obronę został przesunięty Eastmond.

Gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie w 78. minucie. Prawym skrzydłem popędził Mamadou Sidibe, Denilson nie był w stanie go dogonić. Obrońca dośrodkował wprost na głowę Fullera, nieupilnowanego przez Campbella i lekkim, precyzyjnym strzałem nie dał większych szans Fabiańskiemu.

Dwie minuty później z rzutu wolnego mocno uderzał Fabregas, Silvestre zmienił tor lotu piłki, ale niestety powędrowała ona obok słupka. Po chwili z lewej strony dośrodkowywał Traore, ale Ramsey źle złożył się do strzału i fatalnie spudłował.

Tony Pulis zdecyował się na pierwsze zmiany w swoim zespole: boisko puścili strzelec dwóch bramek, Fuller, oraz nękający defensywę Arsenalu rzutami z autu, Delap. Ich miejsce zajęli Tuncay oraz Diao.

Na cztery minuty przed końcem "The Potters" ustalili wynik meczu. Kanonierzy stracili piłkę na własnej połowie, gospodarze przeprowadzili szybki atak zakończony dośrodkowaniem z lewej strony boiska, a formalności z najbliższej odległości dopełnił Whitehead.

W doliczonych czterech minutach, Etheringtona zastąpił jeszcze Pugh, a po chwili arbiter zagwizdał po raz ostatni.

Arsenal przegrał w bardzo kiepskim stylu i do końca sezonu będzie rywalizował już tylko na dwóch frontach - lidze oraz Lidze Mistrzów.

Stoke City: Sorensen - Higginbotham, Huth, Shawcross, Collins - Whelan, Whitehead, Delap, Etherington - Fuller, Sidibe

Ławka rezerwowych: Simonsen, Wilkinson, Lawrence, Pugh, Diao, Sanli, Beattie

Arsenal: Fabiański - Silvestre, Traore, Campbell, Eastmond - Fabregas, Walcott, Denilson, Coquelin - Emmanuel-Thomas, Vela

Ławka rezerwowych: Mannone, Bartley, Rosicky, Ramsey, Arszawin, Frimpong, Eduardo.

howareyou---> słyszałem że spotykasz się z armandem traore??:P prawda? :P

swoją drogą nie lubie drogby, a wracając wcześniej z PNA ma więcej czasu aby przygotować się mentalnie na mecz z nami:/

Kanonier95 komentarzy: 288224.01.2010, 23:23

yeach Jebułe wraca :P

fabregas444 komentarzy: 169624.01.2010, 23:23

cescfabregas1991--- bija sie co sa w szatni zazwyczaj po meczu drogba dostaje od eboue strzala w jego mordeke piekna:P

Arsenal1994 komentarzy: 749724.01.2010, 23:22

ten pies to łukasz Fabiański ;)
Skoczny, ugryźć w nogawke potrafi ale na razie nic wiecej ;)

cescfabregas1991 komentarzy: 136624.01.2010, 23:21

Jestem ciekaw jakie panują nastroje i relacje w WKS jeśli chodzi o Eboue a drogba i reszta jego kumpli z chel ?? :P

fabregas444 komentarzy: 169624.01.2010, 23:21

cescfabregas1991 juz sie przyzwyczajilam:P

fabregas444 komentarzy: 169624.01.2010, 23:20

to super:P

cescfabregas1991 komentarzy: 136624.01.2010, 23:19

howareyou---> zanim coś napiszesz sprawdź tożsamość tej osoby, bo to dziewczyna:P

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56724.01.2010, 23:19

howareyou > gorzej, zniewieściały fan zminiaturyzowanych yorkshire terrierów :P Dopóki nie zobaczyłem tej fotki myślałem, że tak małego psa nie da się już zminiaturyzować - a jednak xD

pedro61 komentarzy: 219924.01.2010, 23:19

Vpr--->Co do medycznych wskazań oglądania meczów Chelsea w leczeniu bezsenności to chyba do porozumienia nie dojdziemy,ale co do oceny Dennisa Bergkampa i Arsena Wengera to zgoda z każdym słowem.A swoją drogą myślałem,że z żoną Bossa jest jak z żoną słynnego porucznika Columbo,a tu..słowo stało się ciałem.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 724.01.2010, 23:18

@fabregas444

Lubi swoje śłitaśne fanki :)

A Almunia to wariat? ;d

rafiki301190 komentarzy: 5524.01.2010, 23:17

Arsenal 1994 ... Drogba by i tak chyba był, bo z tego co wiem to PNA konczy sie 30.01

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56724.01.2010, 23:17

Arsenal1994 > spoko, Senderosa nie ma, Fabian i Silvestre grać nie będą... Może w końcu przezwyciężymy to czarne, niespełna 190 centymetrowe fatum, które rok w rok pozbawia nas trofeów. Kiedyś musimy!

Arsenal1994 komentarzy: 749724.01.2010, 23:17

Oby Alex też wrócił bo ciężko to widze w obliczu tylu kontuzji.

fabregas444 komentarzy: 169624.01.2010, 23:16

howareyou -- a fabregas co lubi robic??

cescfabregas1991 komentarzy: 136624.01.2010, 23:15

Vpr---> nie, ale powiedziałem tylko że mnie interesują sprawy nie tylko z boiska!!! widzę że Ci to przeszkadza...
trudno...;/
myślisz że dla nich życie to tylko i wyłąćżnie piłka??? mnie interesuje też o co oni prywatnie robią poza piłką

Arsenal1994 komentarzy: 749724.01.2010, 23:14

No i super...
Mamy Drogbe na nasz mecz... Fuck!

Bob_Marley komentarzy: 43724.01.2010, 23:13

Vpr---> haha , rozwaliłeś mnie tym :D oj Almunia za dużo spacerków z pieskiem za bronienie sie weź :D! hah:D

Arsenal1994 komentarzy: 749724.01.2010, 23:13

Vpr --> a ty myślisz że skąd wzieła sie ta słaba forma Almuni? ;)

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 724.01.2010, 23:13

Sagna lubi jeść ślimaki, Nasri śpi z Rosickym, a Eboue nosi różowo-żółte skarpetki w pomarańczowe paski...

fabregas444 komentarzy: 169624.01.2010, 23:11

nie nie zartowalam z ta ksiazke niech sie interesuje jak chce:)

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52024.01.2010, 23:11

No i WKS odpadło. No i cała kolonia z chelsea
zaraz wraca.

Dobre chociaż to że wróci też Eboue.
Jutro Kamerun gra.

Arsenal1994 > chyba nie bierzesz na poważnie słów takiego gościa? :P

cescfabregas1991 > i czujesz się lepszym kibicem jeśli wiesz co lubi jeść Sagna, z kim śpi Nasri i jakiego koloru skarpetki nosi Eboue?

fabregas444 komentarzy: 169624.01.2010, 23:09

dobra dajmy chlopakowi spokoj niech sie niteresuje laskami facetow z arsenalu i niech pozniej wyda kasiazke... pt moje uronienia z laskami:P:P

Arsenal1994 komentarzy: 749724.01.2010, 23:09

aj sorry zle podalem

sport/1,74696,4944743.html

Wejdzie w pierwszy link

cescfabregas1991 komentarzy: 136624.01.2010, 23:08

fabregas444---> obraziłaś się na mnie co??:P hah; i że każdy ignorował Twoją riposte o rozmowie na temat urody piłkarz???- bo tu 98% to faceci są przecież, zrozum:)

nawet jakby byli zakonnikami to bymm im kibicował... chodzi mi tylko o zainteresowania które tez nas łąćzą bo zarówno oni-piłkarze, jak i my-męska strona kibiców Asnlu interesujemy się i podziwiamy jeden fakt:) piękno naszych kobiet:P;

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 724.01.2010, 23:06

Ach, zapomniałbym, co do Nasriego - podobno ma romans z Sergio Ramosem... przez Skype.

fabregas444 komentarzy: 169624.01.2010, 23:05

cescfabregas1991-- a moze chcialbys miec kamerke w sypialni fabregasa nasriego czi walcotta??

Arsenal1994 komentarzy: 749724.01.2010, 23:05

sport.pl/sport/1,74696,4944743.html

hahaha :D zobaczcie

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 724.01.2010, 23:05

@Vpr
Zgadzam się, z tym, że Bergkamp obok Zidane'a i Ronaldo.

A ja w ogóle nie rozumiem gości albo śmiesznych fanek z nickami "xxxCescXxXFabregas69xxXxXX" itd. ale się tym nie chwalę.

cescfabregas1991 komentarzy: 136624.01.2010, 23:04

Vpr---> nie zrozumiałeś mojego przesłania....
bycie kanonierem njie ogranicza się tylko na tym o czym piszesz (histori, filozofia, piękno gry, itd)
mnie interesują wszystkie sprawy związane z arsenalem... od zawodowych do całkowicie prywatnych:)

fabregas444 komentarzy: 169624.01.2010, 23:04

wogole nie rozumiem filozofi cescfabregasa19991...kibicuje arsenalowi bo chlopacy z arsenalu maja nie zle laski??

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56724.01.2010, 23:02

John Cross wspominał, że Arsene woli oglądać mecze niemieckiej reprezentacji B niż chodzić na kolacje z żoną... Teraz wiecie czemu :P

cescfabregas1991 komentarzy: 136624.01.2010, 23:02

Vpr---> co ty gadasz:P to pani majewska; wf z nią mam :) bardzo się lubimy.....:)

sebo656 komentarzy: 182524.01.2010, 23:01

Jak na taki wiek to niezle sie trzyma, nie wiedziałem ze Wenger to taki playboy. Musiała być niezła w młodosci :d

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56724.01.2010, 23:01

cescfabregas1991 > i tu się grubo mylisz. Jesteś Kanonierem, bo Nasri ma fajną laskę? :P

Jak dla mnie tu chodzi o nasz niepowtarzalny futbol, filozofię, o to że mamy najlepszego managera jakiego ktokolwiek mógłby sobie wymarzyć i o to, że kiedyś grał w tym klubie największy piłkarz w historii, Dennis Bergkamp ;D

fabregas444 komentarzy: 169624.01.2010, 23:00

pani wengerowa ma bardzo przystojnego meza hehe zarcik:P

fabregas444 komentarzy: 169624.01.2010, 22:59

kobietki gdzie jestescie pogadamy o naszych mega przystojnych chlopakach z arsenalu i zagluszyy temat lasek nasriego i jego goracych romansow:P:P

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56724.01.2010, 22:58

Tak bardzo chcecie dyskutować o kobietach Kanonierów? Sami tego chcieliście.

tnij.org/fmqn

Uprzedzam pytania - TAK, obok Arsene'a to pani Wengerowa xD

cescfabregas1991 komentarzy: 136624.01.2010, 22:57

dla mnie bycie kibicem Arsenalu nie oznacza tylko uwielbienie na tle sportowym.... interesuje mnie także to co się dzieje za kulisami... jakbym miał brać pod uwage wyniki sportowe, byłbym jak nastolatki kyóre kibicują tylkko tym co wygrywają, na zmianę; barcelonie-realowi-barcelonie itd dla przykładu

CLEVER komentarzy: 197924.01.2010, 22:56

Hahaha ja dzisiaj rozmawiałem z jednym Nigeryjczykiem i się mnie pytał czy wiem gdzie jest Nigeria. A ja mu mówie, że w północno-zachodniej Afryce. A on mi na to, że nie, że koło Kameruna :DDDD

fabregas444 komentarzy: 169624.01.2010, 22:56

ale ciekawszy temat to temat facetow :P:P:P:P:P:P

matek9009 komentarzy: 135524.01.2010, 22:55

tak jest jutro kibicujemy Faraonom;) ale oni to obrońca tytułu i na pewno zagrają dobrze więć tak jakby jestem pewny odpadnięcia Kamerunu

cescfabregas1991 komentarzy: 136624.01.2010, 22:54

kobiety to bardzo ciekawy temat, kto się ze mną nie zgodzi niech podniesie ręke do góry!! :P