Spotkanie na szczycie: Arsenal vs Manchester City

Spotkanie na szczycie: Arsenal vs Manchester City 08.10.2023, 15:18, Mateusz Rosłoń 1362 komentarzy

W dzisiejsze niedzielne popołudnie w 8. kolejce Premier League wicemistrz Anglii, Arsenal, podejmie na własnym stadionie mistrza - Manchester City. Spotkania tych dwóch drużyn już od dekady niezmiennie elektryzują kibiców. Miejmy nadzieję, że i tym razem obejrzymy piękny spektakl, a Arsenal udowodni, że poprzedni sezon nie był tylko miłym wypadkiem przy pracy i że w obecnej kampanii również jest w stanie rywalizować z najlepszymi.

Ostatni mecz pomiędzy Kanonierami a Obywatelami odbył się w sierpniu - Arsenal pokonał wtedy City w zakończonym rzutami karnymi meczu o Tarczę Wspólnoty. W zeszłym sezonie wszystkie trzy spotkania tych drużyn (dwa w Premier League i jedno w FA Cup) zakończyły się zwycięstwem ekipy z Manchesteru, co być może przesądziło o losach tytułu.

Jak prezentuje się sytuacja kadrowa obu drużyn? W Arsenalu z pewnoącią nie wystąpi kontuzjowany Jurrien Timber, pojawiają się natomiast informacje, że dostępni będą Gabriel Martinelli i Bukayo Saka. Z kolei w Manchesterze City urazy leczą Kevin de Bruyne oraz Rodri.

Po siedmiu kolejkach Arsenal traci do Manchesteru City tylko jeden punkt (17 vs 18), obie drużyny wyprzedza zaś jedynie Tottenham, który jednak ma na koncie jeden mecz więcej - w ośmiu kolejkach zgromadził 20 oczek. W swoim poprzednim meczu Arsenal zaskakująco uległ w Lidze Mistrzów zespołowi RC Lens. Miejmy nadzieję, że ta porażka podrażniła Kanonierów i że w tym ważnym spotkaniu ligowym pokażą należytą wolę walki. Jaki będzie wynik - przekonamy się wieczorem.

Czas i miejsce: Niedziela, 8 października, godz. 17:30 czasu polskiego, Londyn

Stadion: Emirates Stadium

Sędzia główny: Michael Oliver

Transmisja: Viaplay

Manchester CityPremier LeagueZapowiedź autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne
fighterPL komentarzy: 38108.10.2023, 19:03

Co za muszkieterowie... jeszcze 20 minut. Wierzę w sędziego że coś tam nam pomoże w końcu.

Kiepomen komentarzy: 435208.10.2023, 19:02

Jesus niby ma fajne momenty ale gościowi zawsze czegoś brakuje, czy to dobrego strzału, czy podania czy przyjęcia..

mlodykanonier komentarzy: 150308.10.2023, 19:02

Co oni grają...zaraz nam wpakują brame

Thierry77 komentarzy: 340708.10.2023, 19:02

Zlatan miał jednak rację. Guardiola jest wybitnym trenerem, ale jest c**a. I stosuje brudne chwyty jak mu nie idzie. Od niewiarygodnych wręcz symulek w Barcelonie, po złośliwe faule aby wyeliminować rywala

SoulStorm komentarzy: 747008.10.2023, 19:02

Oho wchodzi trzech Jokerów

enrique komentarzy: 1937808.10.2023, 19:02

Nketiah schodzi ?

fighterPL komentarzy: 38108.10.2023, 19:01

Co za trójka do zmiany.... jak my tego nie przegramy z 'nowym' garniturem, to będzie cud.

1886gunner1886 komentarzy: 147708.10.2023, 19:01

Czy tylko ja czuję że Tomiyasu dzisiaj coś odwali?

FlameDood komentarzy: 147808.10.2023, 19:00

Dzisiaj to już nawet Havertz powinien od razu wejść na 9.

enrique komentarzy: 1937808.10.2023, 19:00

nie no serio w końcu odzyskaliśmy piłkę szansa na kontrę a Ci stoją fajna strategia

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976208.10.2023, 19:00

@pablofan napisał: "oczywiście, ze nie. Arsenal wyhamowuje w ostatniej tercji i nie ma zaskoczenia. Na obecna chwile to city prowadzi grę i jest groźniejsze. Jesus wystartował z akcja Rice dostał piłkę i cała akcje wstrzymał. Zero dynamiki"

nieźle City prowadzi grę, jak mamy dużo większe posiadanie piłki a Haaland teraz na własnej połowie broni

Aż się prosi o „świeży zapas tlenu”

timiiiii komentarzy: 198308.10.2023, 19:00

Jak Arteta nie zareaguje to zaraz przegramy ten mecz

KapitanJack10 komentarzy: 5445 newsów: 408.10.2023, 19:00

Ale serio, jakby wpuścił Kiwiora za Nketiaha i powiedział "tylko biegaj i przeszkadzaj", to byłby bardziej przydatny niż Eddie..

Freo98 komentarzy: 648508.10.2023, 18:59

Martin jedzie sprintem do obroncy pressować w tym czasie Eddie sobie truchta i sie rozglada

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976208.10.2023, 18:59

Nketiah już tak truchta zrezygnowany, fajnie że Arteta w niego wierzy ale do zmiany

WSP komentarzy: 182408.10.2023, 18:58

I nie, ten Doku jest niebezpieczny

Adamarsenal1 komentarzy: 322108.10.2023, 18:58

Partey i Havertz na boisko! Na co ona czeka Nketiah już nie daje rady

gregory3213 komentarzy: 91708.10.2023, 18:58

może giroud na bramkę ściągniemy. on to dopiero gra nogami. lata na ataku spędził i to rozegranie z pierwszej na ścianę...

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 308.10.2023, 18:58

@gregory3213: Bułka chyba dwa razy był w 11 tygodnia.

pablofan komentarzy: 205208.10.2023, 18:58

@enrique: może Arteta daje mu ostatni sezon by coś udowodnił lub Ew. Do stycznia czas i żegna tego Pana.
Inaczej tego nie potrafię zrozumieć

enrique komentarzy: 1937808.10.2023, 18:58

Guardiola już przeczytał Artetę i wprowadza zmiany, może warto by też było jakieś wprowadzić zanim nam strzelą ??

Remis 0:0 nie byłby taki zły

Mastec30 komentarzy: 627708.10.2023, 18:58

No i Kovacic bezpieczny

FlameDood komentarzy: 147808.10.2023, 18:58

Eddie chyba zaraz liścia wyłapie od Odegaarda, który to już raz macha rękoma do niego za brak pressingu, doskoku.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976208.10.2023, 18:57

Myślałem że to Rodri wchodzi XDDD

1886gunner1886 komentarzy: 147708.10.2023, 18:57

On się nigdy nie nauczy w zmiany

fighterPL komentarzy: 38108.10.2023, 18:57

O nie... Guardiola przeczytał Artete. Zaraz się zacznie karuzela...

sebaarsenal komentarzy: 160708.10.2023, 18:57

Eddie to powinien zostać zmienimy za same poruszanie się po boisku. Mam wrażenie ze on bardziej przeszkadza niż pomaga

Rynkos7 komentarzy: 690908.10.2023, 18:56

@enrique:

Pełna zgoda.

gregory3213 komentarzy: 91708.10.2023, 18:55

@Szogun:
i bułka dwa jego karne obronił. gdyby to eddie u nas zrobił to byłby jechany na tej stronie i nie tylko

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 308.10.2023, 18:55

Ten Lewis im najwięcej pożytku przynosi.

enrique komentarzy: 1937808.10.2023, 18:55

Dziwne jest, że zawsze jak Trossard rozegra gorszą połowę, to od razu jest ściągany, pomimo tego że koleś potrafi z niczego strzelić czy dać asystę, a taki Nketiah co zupełnie nic nie gra i nie robi żadnych liczb, grając nawet totalnie tragicznie, na boisku zostaje.

Chciałbym zrozumieć logikę takiego postępowania.

1886gunner1886 komentarzy: 147708.10.2023, 18:55

Chłopie wpuść już tego Tomka o ściągaj Eddiego, oni są do zrobienia

pablofan komentarzy: 205208.10.2023, 18:55

@Piotrek95: oczywiście, ze nie. Arsenal wyhamowuje w ostatniej tercji i nie ma zaskoczenia. Na obecna chwile to city prowadzi grę i jest groźniejsze. Jesus wystartował z akcja Rice dostał piłkę i cała akcje wstrzymał. Zero dynamiki.

Moczyknur komentarzy: 185708.10.2023, 18:55

Ramsdale za Nketiaha. Aaron ma więcej ikry niż bezjajeczny Eddie.

Freo98 komentarzy: 648508.10.2023, 18:54

@mck95: tak jakby Rams nigdy tak nie wybijał

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 308.10.2023, 18:54

W tej chwili Balogun ma 3 gole i jedna asystę.Tylko to liga Francuska.

WSP komentarzy: 182408.10.2023, 18:54