Sprawa awansu otwarta. Arsenal - Slavia 1-1

Sprawa awansu otwarta. Arsenal - Slavia 1-1 08.04.2021, 21:50, Bartłomiej Leszner 1023 komentarzy

Pierwszy mecz ćwierćfinału Ligi Europy za nami. Arsenal zremisował ze Slavią Praga 1-1. Kanonierzy wyszli na ten mecz bez pomysłu na grę. Wydawało się, że mieli zapisany w głowie jeden schemat – dograć na skrzydło i może coś z tego będzie. Slavia Praga nie zagrała dziś wybitnego meczu, a mimo to wywiozła z Emirates cenną bramkę na wyjeździe. Momentami można było odnieść wrażenie, że obie drużyny chcą jak najszybciej zejść do szatni.

Arsenal: Leno – Bellerin, Holding, Gabriel, Cedric – Partey (79’ Elneny), Xhaka – Saka (77’ Pepe), Smith Rowe (88’Ceballos), Willian (73’ Martinelli) – Lacazette (78’ Aubameyang).

Slavia: Kolar – Bah, Holes, Zima, Boril – Hromada (46’ Sevcik) – Dorley (69’ Lingr), Stanciu (84’ Masopust), Provod, Olayinka (85’ Traore) – Sima (69’ Kuchta).

Początek meczu nie zapowiadał wielkich emocji. Żadna z drużyn nie podejmowała ryzyka, a rozegranie gospodarzy często kończyło się dalekim podaniem, które nie znalazło drogi do adresata. Pierwsze zagrożenie stworzył zespół gości. W 9. minucie Dorley oddał strzał, który trafił jednak w jednego z kolegów Liberyjczyka. 5 minut później kolejna sytuacja Prażan - z okolicy 16 metra uderzał Provod, a piłka powędrowała nad poprzeczkę. Pierwszy strzał (chociaż ciężko to nazwać strzałem – piłka nie zmierzała nawet w światło bramki) oddał w 24. minucie Gabriel. W 28. minucie najlepszą sytuację zmarnował Bukayo Saka – Anglik stanął oko w oko z Kolarem, jednak koszmarne spudłował. Pierwszy celny strzał obu drużyn oddał w 35. minucie Olayinka, jednak jego słabe uderzenie nie sprawiło problemów Berndowi Leno. Najbliżej zdobycia bramki dla gospodarzy był Rob Holding, którego groźny strzał głową obronił bramkarz gości. Do przerwy 0-0 na Emirates.

Druga połowa rozpoczęła się od akcji prawą stroną Arsenalu – Bukayo Saka ostatecznie został sfaulowany przed polem karnym przez Davida Zimę, który został ukarany żółtą kartką. Do rzutu wolnego podszedł Willian, którego strzał odbił się od słupka. W 58. minucie goście przeprowadzili groźny kontratak, jednak strzał Jana Borila wybronił Bernd Leno. 4 minuty później powinno być 1-0 – Lacazette odebrał piłkę obrońcy Slavii, przebiegł niemalże połowę boiska, a następnie... trafił w poprzeczkę. Napastnik po prostu nie może marnować takich sytuacji. Chwilę później Francuz ponownie miał szansę na zdobycie bramki, jednak i tym razem nie wykorzystał szansy.

Ostatnie 15 minut rozpoczęło się od groźnych sytuacji po obu stronach – Thomas Partey i Petr Sevcik nie trafili jednak w światło bramki. Szanse zaraz po wejściu na boisko miał Aubameyang, jednak Gabończyk nie trafił w piłkę po dośrodkowaniu Smitha-Rowe’a. 5 minut przed końcem doczekaliśmy się w końcu bramki! Pierre-Emerick Aubameyang powalczył o piłkę z obrońcami Slavii, a następnie zagrał do Nicolasa Pepe. Iworyjczyk przebiegł z piłką kilkanaście metrów i pewnie wykończył akcję. 1-0 dla Arsenalu!

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem Arsenalu, Slavia doprowadziła do wyrównania. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Tomas Holes, który ustalił wynik meczu na 1-1 w 94. minucie.

Sprawa awansu do półfinału jest otwarta. Remis na wyjeździe jest oczywiście lepszym rezultatem dla czeskiego zespołu. Drużyna Mikela Artety nadal będzie faworytem, jednakże jeśli The Gunners chcą awansować do kolejnej rundy, muszą zagrać zdecydowanie lepiej niż dzisiaj. Przede wszystkim z większą odwagą i zaangażowaniem.

Liga EuropyRaport pomeczowySlavia Praga autor: Bartłomiej Leszner źrodło: własne
gabrys80COYG komentarzy: 43609.04.2021, 16:42

BREAKING NEWS ‼️

THE BOARDS WILL BACK ARTETA

The feeling is absolutely the same talking to people around the club. They're really happy with Arteta, I know it's not easy to say after the EL/PL situation but they're so happy with the manager. They're planning for transfers with Arteta. they are thinking of a new season with Arteta as manager. They are looking at players that Arteta likes. This is typical when you want to continue with a manager for the next season. They are backing him 100%.[Fabrizio Romano]

Paul77 komentarzy: 972309.04.2021, 16:38

@Pietraszko: ale czy w pewnym sensie nie jest to racja? Rodzina królewska żyje z podatków Anglików, a co daje oprócz tego?

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141909.04.2021, 16:06

@polishbrigadesx: mi się do grobu nie śpieszy

XandeR komentarzy: 965309.04.2021, 16:06

Na ZALANDO promka - 50 / 60% na rzeczy klubowe w tym Arsenalu.

TlicTlac komentarzy: 600709.04.2021, 16:04

@Henry221:

Racja, mój błąd, dzięki.

@songoku95:

Może i tak, ale gdyby zawsze wygrywała drużyna lepiej (a raczej bardziej - ładniej grająca) to piłka nożna nie byłaby piłką nożną.

Ostatni przykład - Bayern - PSG; gdyby nie kapitalne zawody Navasa, to teoretycznie Bayern powinien ich roznieść - ale byli dużo mniej skuteczni niż PSG, tyle i aż tyle.

aguero10 komentarzy: 854409.04.2021, 15:50

@ArsenalChampion:

Taa i pewnie Hiszpan mu obiecał że będzie więcej grał ...
Jeśli Anglik chce się rozwijać to powinien odejść bo graniem w u-23 przyszłości nie zrobi .

ArsenalChampion komentarzy: 802009.04.2021, 15:47

No i trzeba przyznać ze Arteta dobrze postąpił z młodziakiem Balogunem. Chcesz miec przyszlość w Arsenalu, to przedłuż kontrakt. A nie grasz bez podpisania i jesteś towarem wystawowym dla wielu klubów, dzieki czemu mogą ciebie zgarnąć za darmo. O dziwo wiele uzytkoników kanonierzy,com żądało takiej głupoty od trenera. No ale jak widać Areta to jednak inteligentny gość i potrafił zachować sie tak jak na przyszłego topowego trenera przystało. Brawa dla Artety.

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020409.04.2021, 15:45

@Pietraszko:

To teraz czas na Ciebie.

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11709.04.2021, 15:31

Może Balogun ma wtyki że Arteta na wylocie z Arsenalu. Taką mam nadzieję.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141909.04.2021, 15:23

@RIVALDO700 napisał: "Zmarł U.K darmozjad nr 1 , polskie media znów będą bredzić o tym 3 tygodnie.

O Panie....."

znowu zbanowany kanonierzy.com troll nr 1, pewnie wróci za 3 tygodnie i będzie znowu bredzić

O Panie....

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 109.04.2021, 15:19

@Arsenal96l: tak, to są 3 najpopularniejsze gry piłkarskie z czego jedna ma dużo lepszy gameplay od dwóch pozostałych.

Arsenal96l komentarzy: 501609.04.2021, 15:11

@Marzag: Czy ty właśnie porównałeś Rocket League z FIFA i Pesem? XD

XandeR komentarzy: 965309.04.2021, 15:00

Ja juz tesknie zaPapciem, niech wraca z urlopu.

dtdtdod komentarzy: 42809.04.2021, 14:59

@mallen napisał: "Arteta potrzebuje innych zawodników - młodych, z wielką pasją do futbolu."
...takich jak Willian XD

Garfield_pl komentarzy: 2774109.04.2021, 14:55

@mallen napisał: "Arteta jest główną częścią projektu odbudowy Arsenalu, a szefowie i właściciele pokładają w nim głęboką nadzieję. Wokół Hiszpana, Edu Gaspara oraz rodziny Kroenke został zbudowany projekt. Wszyscy liczą na to, że po transferach klubowych i pewnym czasie, zespół rozwinie się i będzie mógł konkurować o większe cele.
Arteta potrzebuje innych zawodników - młodych, z wielką pasją do futbolu. 39-latek musi budować skład, który jest dopasowany stuprocentowo do niego, by proces mógł się powieść. Ludzie, z którymi rozmawiałem, bardzo go cenią."

Bardzo dobre wieści :D

Folarin Balogun will turn down a contract offer from Bayer Leverkusen to stay at Arsenal, with the player set to sign a new contract until 2025 ‘imminently’. RB Leipzig never entered the race. [@FabrizioRomano] #afc

gunner1704 komentarzy: 131909.04.2021, 14:52

Pisanie darmozjad o człowieku, który walczył podczas II wojny światowej, który do tego był 74 lata mężem Królowej, a samemu siedząc w necie pisząc kompletne bzdury od wielu lat, to jest debilizm w najlepszym wydaniu...

XandeR komentarzy: 965309.04.2021, 14:48

Florian uznal ze Auba i Laca to dla niego zadna konkurencja i ze itak za 1-2 lata bedzie podstawowym napastnikiem xD

Henry221 komentarzy: 9909.04.2021, 14:35

@TlicTlac: mała poprawka Terry dostał czerwo za faul bez piłki na Sanchezie a Ramires właśnie strzelił gola na 2-1 :D

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 109.04.2021, 14:29

Folarin Balogun ma podpisać nowy, 4 letni kontrakt z Arsenalem

@David_Ornstein

mallen komentarzy: 2123909.04.2021, 14:28

/ David Ornstein

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747409.04.2021, 14:23

Zmarł U.K darmozjad nr 1 , polskie media znów będą bredzić o tym 3 tygodnie.

O Panie.....

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 109.04.2021, 14:14

Ludzie się kłócą czy lepszy PES czy FIFA a żadna z tych gier nie dorasta do pięt Rocket League jeśli chodzi o gry piłkarskie. Ciekawe ile jeszcze minie zanim się ludzie zorientują.

mallen komentarzy: 2123909.04.2021, 14:02

*poziomem

mallen komentarzy: 2123909.04.2021, 14:01

Smutno się patrzy na to jak Thomas poziom dostosowuje się do kolegów z drużyny :/

songoku95 komentarzy: 2348609.04.2021, 13:58

@TlicTlac: Chelsea miała wtedy więcej szczęscia niż rozumu. Bawarczycy powinni ich zniszczyć w finaleLM.

TlicTlac komentarzy: 600709.04.2021, 13:52

Pamiętacie Chelsea di Matteo - tą z LM?

Szczerze im kibicowałem w drodze pucharowej.
Najpierw dostali w czapę 3-1 od Napoli, potem u siebie 3-1 i po dogrywce 4-1;
potem z Benficą luźne 2-1 i 1-0;

w półfinale z Barceloną u siebie 1-0 przy obronie częstochowy;
na wyjeździe przegrywali 1-0, potem Ramires dostał czerwo w 37 minucie meczu, Barca strzeliła drugą bramkę i Chelsea w doliczonym czasie pierwszej połowy na 1-2;

potem niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy - Messi nie trafia karnego w 49 minucie; a na sam koniec jeszcze Torres po kontrze dobija Barcę na 2-2; grali 53+ minuty w przewadze i nie potrafili tego wykorzystać;

potem mecz z Bayernem, słynny gol Drogby w 88 minucie na remis -> karne;
w karnych Chelsea nie trafia pierwszego, a Bayern trafia 3, Chelsea 2;
4 kolejka - Bayern nie trafia, Chelsea tak; 5 kolejka - Bayern znowu nie trafia i do karnego podchodzi Drogba - który pewnie kończy mecz.

Piękna historia.

XandeR komentarzy: 965309.04.2021, 13:51

@Kiepomen: @Kiepomen: @sidtsw: @TlicTlac:

To prawda ze jest latwiej o fajny sklad niz w Fifie, do tego gameplay przyjemniejszy, irytuja czasami debilne zachowania AI, ale chociaz nie ma takiego Ping-ponga i jak przegrywasz mecz 0-2 do przerwy to i tak zdarza sie na luzie wygrac 5-2 / 5-3 wystarczy sie nie spinac i grac swoje.

Chociaz NP jak udalo wam sie kupic formacje 4-2-4 z poczatku gry dostepna, to jak granie na kodach, strasznie OP jest.

Na Xboxie grywam, rating mam jakos 820- 850, a wy?

TlicTlac komentarzy: 600709.04.2021, 13:46

@sickstick:

To jednocześnie może być negatywny fakt, bo w drugich meczach 2 razy wygrali, w pierwszych meczach remisowali ;)

sickstick komentarzy: 275909.04.2021, 13:43

Z takich pozytywów przed rewanżem, to Slavia w fazie pucharowej LE jeszcze nie wygrała u siebie.
Leicester 0:0 u siebie, wygrana 2:0 na wyjeździe.
Rangers 1:1 u siebie, wygrana 2:0 na wyjeździe.

gabrys80COYG komentarzy: 43609.04.2021, 13:41

BREAKING ‼️
Folarin Balogun will stay at Arsenal the 19 years old will sign a new contract with the Club[Sky Sports]
According to Daily Mail Folarin Balogun's contract will be 5 years

songoku95 komentarzy: 2348609.04.2021, 13:40

@TlicTlac: Fifa taka była w latach poprzednich. W 19 i 20 bycie bogatym graczem i posiadanie dobrych kart nie jest żadną filozofią, nie trzeba grać non stop. To że ta gra to wylew to nie jest wiedzą nadzwyczajną, EA nastawione jest na mikopłatności i na tym trzepią kasę. Ogólnie to uważam, że Fifa patrząc na obecną technologie (i nową generacje konsol) ma ogromne możliwości i obecnie nie jest wykorzystana nawet 25% potencjału, ale niestety po co EA ma cokolwiek udoskonalać skoro jest monopolistą na rynku, gracze i tak kupią grę, hajs się zgadza.

gbn komentarzy: 376709.04.2021, 13:37

@Pietraszko: Wystarczy poczytać Twittera i wrzucane tam tiktoki Julek...

henry1996 komentarzy: 131709.04.2021, 13:35

@NaZawszeArsenal: typowe połączenie. tfu

Kiepomen komentarzy: 429509.04.2021, 13:35

@TlicTlac: Ja gram od paru lat w Pesa i uważam, że nie da się po tym przejść na Fifę. Jak widzę gameplay Fify, to chce mi się wymiotować. Różnica jest przytłaczająca we wszystkich aspektach. Jedyne czym FIFA miażdży pesa jest ultimate team. My club jest marną kalką tego trybu(chociaż jest lepiej niż rok temu) i liczę, że za rok Konami rozwali system i postawi sporo, żeby zatrzymać graczy dłużej w trybie online. Tam oprócz meczy 1v1 nie na co robić po jakimś czasie

TlicTlac komentarzy: 600709.04.2021, 13:30

@XandeR: @sidtsw:

Słyszałem wiele opinii, że PES to jest gra rozluźniająca, tak na parę spotkanek, bez większej spiny i wyłączamy.
Widzę też, że dają sporo "prezentów", gdzie można wylosować jakieś lepsze legendy.

Natomiast FIFA to gra typowo pod grind - jesteś dobry i poświęcasz sporo czasu - to zbudujesz dobry skład; nie? - albo poświęcisz jeszcze więcej czasu, albo będziesz miał jakieś szczęście w paczkach.
Też nastawiona bardzo na pieniądze - jednak gdzieś oglądałem bejotta, gdzie pokazywał, że otworzył te najdroższe paczki do kupienia (z gry), na które trzeba by było wydać chyba jakieś 3-5 stów i nie było tam żadnego walkoutu (żadnego bardzo dobrego piłkarza), także ;)
FIFA poszła w rollercoaster emocji, PES poszedł w rozluźnianie.

songoku95 komentarzy: 2348609.04.2021, 13:25

@JacOsc: Kończy mu się kontakt w czerwcu 22r.

Patrząc jak Mikel rotuje składem i jednocześnie biorąc pod uwagę fakt, że Eddie wcale nie gra to imo jest już całkowicie do odstrzału. Szkoda bo go lubię.

JacOsc komentarzy: 93609.04.2021, 13:21

w ogóle ma ktoś info co z nketiahem?

sidtsw komentarzy: 307509.04.2021, 13:21

@XandeR: ja gram, zrobilem caly skladzik z Afc w myClub i podpompowałem ich w treningu. PES wymiata.

songoku95 komentarzy: 2348609.04.2021, 13:17

Jeżeli Balogun zostaje to IMO Laca i Eddie zostaną opchnięci a za te środki zakupimy sobie wzmocnienia do środka.

Na chwile obecną ja to widzę tak out:
Laca, Eddie, Torreira, Mateo, Luiz, Bellerin.

Zakupimy za to ŚPO, ŚP, PO i do rotacji LO i GK.

Kiepomen komentarzy: 429509.04.2021, 13:17

@XandeR: Ja gram. W 20-tke przegrałem 400h i miałem Berkampa, arshavina, vieire,petita..oj była paczka. Teraz gram w wersję lite za free od miesiąca i nie powiem, szału nie ma xD Ale o dziwo mam już całkiem spoko skład. Jak hcesz, to można pyknac cos

stan komentarzy: 12909.04.2021, 13:14

Ciekawe czy kolejka zagra, mogą wprowadzić żałobę narodową w UK po śmierci księcia Filipa.

XandeR komentarzy: 965309.04.2021, 13:12

Gra ktos w Pro Evo 21?

Ostatnio udalo mi sie zdobyc Piresa, Bergkampa, fajna wersje Saki, do pelni szczescia brakuje tylko Vieiry :D

XandeR komentarzy: 965309.04.2021, 13:04

@mallen:

a Arteta do srodka pola jako grajaco trener, rownie prawdopodobne

Er4s komentarzy: 308009.04.2021, 13:00

@caliero913:
A czy ja coś takiego napisałem?
Oczywiscie ze gra tam bo jest najlepszy. Szkoda tylko, że akurat on musi byc marionetka amerykanskich demokratow, idei blm i ze ma wiecej do powiedzenia w temacie polityki i poprawnosci niz w temacie kilku ponyslow na nadanie fajnej fabuły dla filmu..
No taki zbieg niefortunnych okolicznosci... co zrobisz.

dando1234 komentarzy: 43409.04.2021, 12:42

Hm No ciekawe z tym Balogun em. Ale patrząc na naszych snajperów, jak najbardziej bym dał szanse w pierwszym młodemu. Co wyprawiają lacazett auba o nketiah nie wspomnę bo szkoda go wystawiać bopożytku z niego zero. Lacazett to jest aktualnie taka mieronota pod względem szybkości i wykończenia że chyba tylko Sheffield ma gorszego zawodnika na szpicy, jak nie teraz to nigdy Panie Arteta, bo po wczorajszym meczu widać że już nawet Łodzi stracili wiarę w jego projekt np Saka Smith rowe..

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141909.04.2021, 12:26

@gbn napisał: "Ostatnio nawet "Julki" się wypowiadają, że jak Czarny pobije Białego to tylko dlatego, że Czarny miał zly dzień, a na odwrót to rasizm xD"