Sprawa awansu otwarta. Arsenal - Slavia 1-1

Sprawa awansu otwarta. Arsenal - Slavia 1-1 08.04.2021, 21:50, Bartłomiej Leszner 1023 komentarzy

Pierwszy mecz ćwierćfinału Ligi Europy za nami. Arsenal zremisował ze Slavią Praga 1-1. Kanonierzy wyszli na ten mecz bez pomysłu na grę. Wydawało się, że mieli zapisany w głowie jeden schemat – dograć na skrzydło i może coś z tego będzie. Slavia Praga nie zagrała dziś wybitnego meczu, a mimo to wywiozła z Emirates cenną bramkę na wyjeździe. Momentami można było odnieść wrażenie, że obie drużyny chcą jak najszybciej zejść do szatni.

Arsenal: Leno – Bellerin, Holding, Gabriel, Cedric – Partey (79’ Elneny), Xhaka – Saka (77’ Pepe), Smith Rowe (88’Ceballos), Willian (73’ Martinelli) – Lacazette (78’ Aubameyang).

Slavia: Kolar – Bah, Holes, Zima, Boril – Hromada (46’ Sevcik) – Dorley (69’ Lingr), Stanciu (84’ Masopust), Provod, Olayinka (85’ Traore) – Sima (69’ Kuchta).

Początek meczu nie zapowiadał wielkich emocji. Żadna z drużyn nie podejmowała ryzyka, a rozegranie gospodarzy często kończyło się dalekim podaniem, które nie znalazło drogi do adresata. Pierwsze zagrożenie stworzył zespół gości. W 9. minucie Dorley oddał strzał, który trafił jednak w jednego z kolegów Liberyjczyka. 5 minut później kolejna sytuacja Prażan - z okolicy 16 metra uderzał Provod, a piłka powędrowała nad poprzeczkę. Pierwszy strzał (chociaż ciężko to nazwać strzałem – piłka nie zmierzała nawet w światło bramki) oddał w 24. minucie Gabriel. W 28. minucie najlepszą sytuację zmarnował Bukayo Saka – Anglik stanął oko w oko z Kolarem, jednak koszmarne spudłował. Pierwszy celny strzał obu drużyn oddał w 35. minucie Olayinka, jednak jego słabe uderzenie nie sprawiło problemów Berndowi Leno. Najbliżej zdobycia bramki dla gospodarzy był Rob Holding, którego groźny strzał głową obronił bramkarz gości. Do przerwy 0-0 na Emirates.

Druga połowa rozpoczęła się od akcji prawą stroną Arsenalu – Bukayo Saka ostatecznie został sfaulowany przed polem karnym przez Davida Zimę, który został ukarany żółtą kartką. Do rzutu wolnego podszedł Willian, którego strzał odbił się od słupka. W 58. minucie goście przeprowadzili groźny kontratak, jednak strzał Jana Borila wybronił Bernd Leno. 4 minuty później powinno być 1-0 – Lacazette odebrał piłkę obrońcy Slavii, przebiegł niemalże połowę boiska, a następnie... trafił w poprzeczkę. Napastnik po prostu nie może marnować takich sytuacji. Chwilę później Francuz ponownie miał szansę na zdobycie bramki, jednak i tym razem nie wykorzystał szansy.

Ostatnie 15 minut rozpoczęło się od groźnych sytuacji po obu stronach – Thomas Partey i Petr Sevcik nie trafili jednak w światło bramki. Szanse zaraz po wejściu na boisko miał Aubameyang, jednak Gabończyk nie trafił w piłkę po dośrodkowaniu Smitha-Rowe’a. 5 minut przed końcem doczekaliśmy się w końcu bramki! Pierre-Emerick Aubameyang powalczył o piłkę z obrońcami Slavii, a następnie zagrał do Nicolasa Pepe. Iworyjczyk przebiegł z piłką kilkanaście metrów i pewnie wykończył akcję. 1-0 dla Arsenalu!

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem Arsenalu, Slavia doprowadziła do wyrównania. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Tomas Holes, który ustalił wynik meczu na 1-1 w 94. minucie.

Sprawa awansu do półfinału jest otwarta. Remis na wyjeździe jest oczywiście lepszym rezultatem dla czeskiego zespołu. Drużyna Mikela Artety nadal będzie faworytem, jednakże jeśli The Gunners chcą awansować do kolejnej rundy, muszą zagrać zdecydowanie lepiej niż dzisiaj. Przede wszystkim z większą odwagą i zaangażowaniem.

Liga EuropyRaport pomeczowySlavia Praga autor: Bartłomiej Leszner źrodło: własne
Garfield_pl komentarzy: 2801408.04.2021, 23:33

More bad news, Arteta unsure when Odegaard will return - but doesn't expect him to be be available for at least the next couple of games.

sidtsw komentarzy: 308608.04.2021, 23:31

@bizooon: dokladnie cedric mial to odpalic i po sprawie, ale sprawa jest glebsza, nie zalatwilismy LO w styczniu wiedziac ze Tierney szklanka i oddalismy Kolasinaca do schalke, no i kuwa ra *****a repra tierney 3x 90 i po chlopie ehhh

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29708.04.2021, 23:31

Działa wam fejs? :D

DexteR_000 komentarzy: 762508.04.2021, 23:31

@XandeR: ???

kwiatinho komentarzy: 1312808.04.2021, 23:30

Trochę nie rozumiem tych wszystkich komentarzy hejtujących Artete.

Saka wychodzi sam na sam i kopie piłkę 2m obok dalszego słupka.
Lacazette biegnie 40m sam z piłką i ledwo trafia piłką w obramowanie bramki.
Aubameyang dostaje patelnie i dokłada lewą nogę tak że pilka leci wzdłuż bramki.
Martinelli na którego tak bardzo liczymy przez 25 min niczego nie zrobił czym mógłby przekonać że zasługuje na grę.

Generalnie kopali się dzisiaj po czole jak w mało którym meczu. Ogólnie dramat i trzeba z tym zrobić porządek ale piłkarze mieli dzisiaj wszystko żeby wygrać. Zamiast zrzucać winę na trenera trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Piłkarze grają kupę i z taką formą żaden z nich nie zasługuje żeby nosić koszulkę Arsenalu

Szogun komentarzy: 28586 newsów: 308.04.2021, 23:30

MU byli w czarnej pupie a grają coraz lepiej. My coraz gorzej..Z sezonu na sezon.

XandeR komentarzy: 967508.04.2021, 23:30

Oglądaliście konfe po meczu?

Arteta właśnie stracił pracę

Chociaż jedna pozytywna informacja!

dellz12 (zawieszony) komentarzy: 10708.04.2021, 23:29

@Pietraszko:

Odpaść czyli nie przejść do dalszej rundy.

Jaka jest kolejna runda po finale ?

Finał można przegrać ...

bizooon komentarzy: 691308.04.2021, 23:27

Niby człowiek wiedzioł, ale się łudził

Ups147 komentarzy: 346608.04.2021, 23:27

@Dominik11: no ale kogo lepszego? Kto z lepszych trenerów będzie chciał się pchać w to szambo i psuć sobie renome

losnumeros komentarzy: 1318908.04.2021, 23:27

@Gofer999: Masz plusa, zgadzam się w 100%

Rynkos7 komentarzy: 678308.04.2021, 23:26

Ogólnie to ciężko dobrać skład na mecz. Każdy piłkarz jest bez formy. Auba gra piach, zastępuję go Willian, który też gra piach, wchodzi Gabi, który tez specjalnie różnicy nie zrobił. Laca tragedia. Saka dzisiaj też nie najlepiej. Środek pola to samo, gwiazdy takie jak Partey, Xhaka i Ceballos. Wybór składu to jak rosyjska ruletka z tym, że tutaj strzelasz i liczysz, że końcu coś odpali.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141908.04.2021, 23:26

-Arsenal Wengera odpadł z Atletico.
-Arsenal Emerego odpadł z Chelsea w finale.
-Arsenal Artety odpadł z Grekami i z Czechami(?).

Świetnie to pokazuje proces transformacji tego klubu w średniaka.

Dominik11 komentarzy: 2016608.04.2021, 23:26

@Garfield_pl: Fakt jest lepszym napastnikiem niż Laca tak wygląda ze statystyk ogólnie w AFC.

I jednak jeśli chodzi o skuteczność jest lepszy. Ale to zależy też od formy a jej nie ma.

bizooon komentarzy: 691308.04.2021, 23:26

@Biliii: Cedric mial to do przodu grac a nie cofac do Gabriela. Ten mu w koncu fange na treningu odpali, ile mozna goli tracic przez tego typa. A najgorzejnze sie rozmyla odpowiedzialnosc bo aut, Gabi i rozny. #CEDRIC=BELLERIN

michalmsos komentarzy: 156508.04.2021, 23:26

It is time to gooooooo!!!!

#Arteta out

Artu komentarzy: 189708.04.2021, 23:25

Już lepsze było by 0:0 teraz trzeba gonić wynik. A widząc naszą grę, zaangażowanie to ciężko widzę ten rewanż. To co w weekend żenady ciąg dalszy, męczenie buły z Szablami. Co za czasy przyszły.

Garfield_pl komentarzy: 2801408.04.2021, 23:24

@Dominik11 napisał: "Czy Auba byłby lepszym wyborem? Przypominam że jest bez formy i wali pudła tak samo jak dziś Laca albo i gorzej."
Teoretycznie tak, bo 3 szybkich ofensywnych zawodników, z automatu zmusza obronę do pilnowania ich, i jest dużo trudniej. Sam Saka był łatwy do ogarnięcia i to była zła decyzja Artety + zmiany najpóźniej powinny być w 60 min. Zabrakło Odegaarda, ale też może lepiej było dać Pepe na prawej, Sake na LO i wtedy Aube albo Gabiego w miejsce Williana, Cedric na prawej. Kilka nie trafiony ch decyzji, a te pudła kosztują nas teraz nerwówke, ale awans do ugrania mimo wszystko. Przynajmniej zagrać musimy na pełnej i strzelić po prostu o gola więcej ;)

Dominik11 komentarzy: 2016608.04.2021, 23:23

Powiem tak. Arteta mógłby wypalić gdyby Arsenal był na Topie nie mówię że takim jak Man City. Ale choćby Tottenham lub Chelsea.

Ale przyszedł do klubu mega w dołku i było bardzo duże ryzyko że nie wypali i nie wypaliło.

Choć sam przyznam że bardzo ale to bardzo się cieszyłem że Arteta został naszym trenerem. Ale nie wyszło i trzeba kogoś lepszego. Kogoś kto się zna i coś osiągnął a nie asystenta nawet super ale jednak to dalej asystent.

Kiepomen komentarzy: 432908.04.2021, 23:23

Bez kitu, wcisnęliśmy na 1:0 i murarka. Murarka ze Slavia Praga. Powtórzcie sobie to parę razy. Co to w ogóle za klub, kuwa gdzie by za wengera wybijać na oślep z takim przeciwnikiem..serio, czy to już dno czy damy radę niżej?

tom8203 komentarzy: 150808.04.2021, 23:22

Zaorać to całe towarzystwo od szefostwa zaczynając!!

Gofer999 komentarzy: 1467008.04.2021, 23:20

@losnumeros: Tu się zgadzam. Arteta się nie nadaje. :D

adrianpilsczek2000 komentarzy: 154208.04.2021, 23:20

to je kurva koszmar

bokser83 komentarzy: 41008.04.2021, 23:19

@Alonso: przegrana z Atletico była za Wngera. Co za typ...

Biliii komentarzy: 23608.04.2021, 23:19

Sam mecz może nie był taki słaby bo dominowali sytuacji było na 4:0......... ale najbardziej boli te podejście po strzelonym zamiast ich to uspokoić że w końcu wpadło to nagle taka panika oddanie pola dali się stłamsić qrwa Slavii Praga

Gofer999 komentarzy: 1467008.04.2021, 23:19

@Ups147: My nie jesteśmy w dołku. Gramy na tym samym poziomie od początku sezonu. :D

Garfield_pl komentarzy: 2801408.04.2021, 23:19

@alexis1908 napisał: "Tez mi się właśnie wydaje ze dzisiaj powinna wyjść 3 z przodu Saka Auba i Pepe. Miejsca było od cholery a to zawodnicy stworzeni do takiej gry szkoda że nie było też Martina myślę że w tym meczu taki pomocnik jak on byłby na wagę złota."
Martin posyłałby idealne piłki w takim meczu, zresztą akcja bramkowa pokazała, mimo fartownego podania Auby, że szybkie rozrzucenie piłki i Slavia nie nadążała, czy ta 1000% akcja Saki, gdzie dostał piękna piłkę, bez spalonego, i w sumie nie wiem jak tego nie trafił...

TakKrzysiu komentarzy: 893608.04.2021, 23:19

(1) "Gabi odejdź od tego plugawego ścierwa co niszczy Ci karierę." (pozostało 182 dni)

Ciekawe ostrzeżenie. Przekonał mnie ten, który je umieścił.

Więcej tu nie napiszę, pozdrawiam.

Dominik11 komentarzy: 2016608.04.2021, 23:19

bizooon komentarzy: 691308.04.2021, 23:19

Ma 7 dni zeby to naprawic, a wystawi Williana i Aube zamiast Laci i Ceballosa zamiast Parteya - sam sie zwolni tymi decyzjami

Alonso komentarzy: 1282408.04.2021, 23:19

Za Unaiaw w LE to były fajne dwumecze z Valencią, Milanem, Napoli, nawet ten przegrany z Atletico a teraz to ciiężko nazwać to co się dzieje.

Naburator komentarzy: 278408.04.2021, 23:18

@LukaModric napisał: "pech słupek wiliana sam na sam saka później laca . auba też z****l
pewnie wina trenera"

Jasne, masz racje skuteczność to nie wina trenera i mogliśmy to wygrać 3-4 do 1. Jednak brak taktyki czy późne zmiany to już wina Artety. Tak jak jestem jego zwolennikiem tak nigdy tego nie zrozumiem. Przez 70 minut Willian gra słabo. Więc co robimy? Wprowadzamy Gabiego i Pepe, którzy mocno rozruszali nasz atak. Pytanie dlaczego tak późno?

losnumeros komentarzy: 1318908.04.2021, 23:18

@Gofer999: Jednak z nimi potrafili walczyć jak równy z równym, to nie jest żadną wymówka.Arteta jest zbyt słaby na Arsenal i tyle.

Dominik11 komentarzy: 2016608.04.2021, 23:18

@Rynkos7: Nikt tutaj nie wini Artety za pudła w meczu, czy wylewy piłkarzy. Bo wiadomo nie jego wina.

Jacek1s komentarzy: 764608.04.2021, 23:18

@ELAdzik napisał: "Zawsze broniłem tu Laca, ale po tym jak odebrał piłkę i próbował biec na bramkę tak jakby miał kule u nogi to niestety można mu już podziękować."

To nie przez kulę, to przez armatę... Na piersi.

bizooon komentarzy: 691308.04.2021, 23:17

@ELAdzik: no sam sie wystawil na turbokrytyke. Auba by tego nie przejal, ale jakby dostal taka pilke to by to chyba zmiescil w bramke

Dominik11 komentarzy: 2016608.04.2021, 23:17

Arteta udowadnia z meczu na mecz że jest za słabym trenerem na AFC.

Lub za dobrym i piłkarze nie wiedzą czego on od nich chce.

Tak czy inaczej Goodbye Arteta i to jak najszybciej dla dobra Arsenalu.

Ups147 komentarzy: 346608.04.2021, 23:17

@Gofer999: lisy nie grały rezerwa, a to ze inter był w dołku to kogo to obchodzi ? My też jesteśmy w dołku czy to nas tłumaczy ?;)

alexis1908 komentarzy: 360308.04.2021, 23:17

@Garfield_pl: Tez mi się właśnie wydaje ze dzisiaj powinna wyjść 3 z przodu Saka Auba i Pepe. Miejsca było od cholery a to zawodnicy stworzeni do takiej gry szkoda że nie było też Martina myślę że w tym meczu taki pomocnik jak on byłby na wagę złota.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141908.04.2021, 23:16

To może być ostatnie 7 dni Artety w klubie.

bizooon komentarzy: 691308.04.2021, 23:16

Teraz w lidze z szefild 7-0 wygramy i podniesiemy pewnoac siebie i rewanz ze slawią bedzie spacerkiem, a nie czekaj....

kwiatinho komentarzy: 1312808.04.2021, 23:16

Piłkarski kryminał

ELAdzik komentarzy: 250808.04.2021, 23:16

Rynkos7 komentarzy: 678308.04.2021, 23:16

Osobiście nie kumam czemu gramy 2 pomocnikami, którzy z kreatywnością nie mają nic wspólnego tj. Partey i Xhaka. Ewidentnie widać było, że Emil nie da rady być cały czas pod grą, a to przy lewej linii boiska, a to przy prawej. Ewidentnie brakowało kogoś do pomocy dla Emila.
Druga sprawa, że dzisiaj Lacazette miał dwie patelnie na nodze. Z całym zrozumieniem dla całego hejtu na Artete, co on ma zrobić jak jego podstawowy napastnik, jedna z gwiazd drużyny nie trafia w sytuacji sam na sam ?
Gabi wszedł i też bez fajerwerków.

bizooon komentarzy: 691308.04.2021, 23:15

Musimy zaatakować za tydzień, co się łączy z nadziewaniem się na kontry, a są dobrzy w tym.

ZielonyLisc komentarzy: 2028208.04.2021, 23:15

Było In Arsene We Trust, potem WE NEED TO IMPROVE, a teraz TRUST THE PROCESS... Piękne hasła ma ten Arsenal, myślę, że ten klub mógł by się zająć polityką, dużo obiecają, a efektów nie ma.

bizooon komentarzy: 691308.04.2021, 23:14

Jak ktos gra u buka to przyminam: para Holding - Gabriel nam do tej pory dala na 7 meczow razem: 0w-2d-5l i do tego żadnego czystego konta