Sprawa awansu otwarta. Arsenal - Slavia 1-1

Sprawa awansu otwarta. Arsenal - Slavia 1-1 08.04.2021, 21:50, Bartłomiej Leszner 1023 komentarzy

Pierwszy mecz ćwierćfinału Ligi Europy za nami. Arsenal zremisował ze Slavią Praga 1-1. Kanonierzy wyszli na ten mecz bez pomysłu na grę. Wydawało się, że mieli zapisany w głowie jeden schemat – dograć na skrzydło i może coś z tego będzie. Slavia Praga nie zagrała dziś wybitnego meczu, a mimo to wywiozła z Emirates cenną bramkę na wyjeździe. Momentami można było odnieść wrażenie, że obie drużyny chcą jak najszybciej zejść do szatni.

Arsenal: Leno – Bellerin, Holding, Gabriel, Cedric – Partey (79’ Elneny), Xhaka – Saka (77’ Pepe), Smith Rowe (88’Ceballos), Willian (73’ Martinelli) – Lacazette (78’ Aubameyang).

Slavia: Kolar – Bah, Holes, Zima, Boril – Hromada (46’ Sevcik) – Dorley (69’ Lingr), Stanciu (84’ Masopust), Provod, Olayinka (85’ Traore) – Sima (69’ Kuchta).

Początek meczu nie zapowiadał wielkich emocji. Żadna z drużyn nie podejmowała ryzyka, a rozegranie gospodarzy często kończyło się dalekim podaniem, które nie znalazło drogi do adresata. Pierwsze zagrożenie stworzył zespół gości. W 9. minucie Dorley oddał strzał, który trafił jednak w jednego z kolegów Liberyjczyka. 5 minut później kolejna sytuacja Prażan - z okolicy 16 metra uderzał Provod, a piłka powędrowała nad poprzeczkę. Pierwszy strzał (chociaż ciężko to nazwać strzałem – piłka nie zmierzała nawet w światło bramki) oddał w 24. minucie Gabriel. W 28. minucie najlepszą sytuację zmarnował Bukayo Saka – Anglik stanął oko w oko z Kolarem, jednak koszmarne spudłował. Pierwszy celny strzał obu drużyn oddał w 35. minucie Olayinka, jednak jego słabe uderzenie nie sprawiło problemów Berndowi Leno. Najbliżej zdobycia bramki dla gospodarzy był Rob Holding, którego groźny strzał głową obronił bramkarz gości. Do przerwy 0-0 na Emirates.

Druga połowa rozpoczęła się od akcji prawą stroną Arsenalu – Bukayo Saka ostatecznie został sfaulowany przed polem karnym przez Davida Zimę, który został ukarany żółtą kartką. Do rzutu wolnego podszedł Willian, którego strzał odbił się od słupka. W 58. minucie goście przeprowadzili groźny kontratak, jednak strzał Jana Borila wybronił Bernd Leno. 4 minuty później powinno być 1-0 – Lacazette odebrał piłkę obrońcy Slavii, przebiegł niemalże połowę boiska, a następnie... trafił w poprzeczkę. Napastnik po prostu nie może marnować takich sytuacji. Chwilę później Francuz ponownie miał szansę na zdobycie bramki, jednak i tym razem nie wykorzystał szansy.

Ostatnie 15 minut rozpoczęło się od groźnych sytuacji po obu stronach – Thomas Partey i Petr Sevcik nie trafili jednak w światło bramki. Szanse zaraz po wejściu na boisko miał Aubameyang, jednak Gabończyk nie trafił w piłkę po dośrodkowaniu Smitha-Rowe’a. 5 minut przed końcem doczekaliśmy się w końcu bramki! Pierre-Emerick Aubameyang powalczył o piłkę z obrońcami Slavii, a następnie zagrał do Nicolasa Pepe. Iworyjczyk przebiegł z piłką kilkanaście metrów i pewnie wykończył akcję. 1-0 dla Arsenalu!

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem Arsenalu, Slavia doprowadziła do wyrównania. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Tomas Holes, który ustalił wynik meczu na 1-1 w 94. minucie.

Sprawa awansu do półfinału jest otwarta. Remis na wyjeździe jest oczywiście lepszym rezultatem dla czeskiego zespołu. Drużyna Mikela Artety nadal będzie faworytem, jednakże jeśli The Gunners chcą awansować do kolejnej rundy, muszą zagrać zdecydowanie lepiej niż dzisiaj. Przede wszystkim z większą odwagą i zaangażowaniem.

Liga EuropyRaport pomeczowySlavia Praga autor: Bartłomiej Leszner źrodło: własne
Gofer999 komentarzy: 1466908.04.2021, 23:13

@losnumeros: Lisy grały rezerwa chyba, Inter był w dołku, a Bayern ich chyba zlał. I żadnej z tych drużyn nie kibicuje. :D

ZielonyLisc komentarzy: 2028208.04.2021, 23:13

Się czepiacie tego Parteya tam... Gość dostosował poziom do kolegów z drużyny, dżentelmeni nie wychodzą przed szereg ;)

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 308.04.2021, 23:13

Z Szacunku do bycia mężczyzną. Już nawet nie piłkarzem, ale po prostu mężczyzną, który chce wygrywać...Taki grajki powinny ten mecz dojechać z 4-0 i na drugi mecz jechać na spokojnie.

Mi by nie pozwoliło sumienie odpierdzielić taką manianę dla takiej ilości kibiców, kolegów z zespołu, trenera, całej społeczności pracujących przy tych Gamoniach... Piłkowych, Ubraniowych, sprzątaczki, która żyje meczem bardziej niż nasz kapitan.

To jest kuwa Taki wstyd tak grać...że szkoda słów.

bizooon komentarzy: 691308.04.2021, 23:12

@Jacek1s napisał: "dostaliśmy czarnego Maticia"
Miał być Matrix jest MatIz

Wojtek1988 (zawieszony) komentarzy: 26708.04.2021, 23:12

Celne strzały w meczu: 2.
DWA :)
W domu, z zespołem Slavia Praga z Czech który dziś wyglądał bardziej jak Siarka Tarnobrzeg...
Artete ratuje tylko to że Stan nie ogląda soccera.
I nawet nie chodzi o wynik, ale jeśli to ma być styl grania, rozgrywania i bronienia jakiego w te półtora roku nauczył drużynę Arteta to ja nie mam pytań. Sponsorzy odejdą, młode koty odejdą, no kto normalny chciałby w tym żenującym syfilisie uczestniczyć.. :/

ZielonyLisc komentarzy: 2028208.04.2021, 23:12

Małgorzata Domagalik i Mikel Arteta - W Grze

Wydawnictwo: Barista Writers

bizooon komentarzy: 691308.04.2021, 23:11

@LukaModric napisał: "pech słupek wiliana sam na sam saka później laca . auba też z****l
pewnie wina trenera"

A Willian, Bellerin i Cedric na lewej to nie wina

Kiepomen komentarzy: 432908.04.2021, 23:11

Bern Ledo

Garfield_pl komentarzy: 2800708.04.2021, 23:11

@Dominik11: decyzji że Willian na boisko? Przecież pisałem że jest do zmiany.. Jak już piszesz do mnie, to czytaj komentarze. Gładko mogliśmy ten mecz wygrać 3:0, 3:1 gdyby nie zmarnowane 100, to jak można jeszcze ustawić piłkarzy? Zatrzymać czas i poprzesuwać ich na boisku, ustawić stopę? Chcieliście Auby na ławce, dostaliście i co? Martinelli czy aż tak odmienił grę? Zagraliśmy słaby mecz, ale był do wygrania i spokojnego rewanżu. Williana nigdy nie broniłem, coś Ci się pomyliło. A co do Artety, moim zdaniem dziś Auba, Pepe, Saka byliby lepszym wyborem przy tej ilości miejsca za obrońcami, to był błąd, a z oceną Artety czy się nadaje, czy nie, zostanę do końca przyszłego sezonu, bo uważam, że powinien zostać, a jakby był tu Nagelsman w jego miejsce, byłoby tak samo, ba nawet Allegri, którego jestem przeciwnikiem, dostałby ode mnie co najmniej na starcie rok, tak jak Arteta, ale ja osobiście widzę, że potrzeba jeszcze sporej wymiany w składzie, a nowy trener to powtórka z rozrywki, zryw na chwilę i potem to samo.

mel75 komentarzy: 70408.04.2021, 23:11

@ZielonyLisc napisał: "Torreira nawet nie stał przy Thomasie."
Serio ? Partey zagrał jeden dobry mecz , w listopadzie z United. Jeśli to ma być następcą Vieiry to ja chętnie zostanę następcą Piresa.

Jacek1s komentarzy: 764608.04.2021, 23:10

Chcieliśmy białego Kante, dostaliśmy czarnego Maticia.

bizooon komentarzy: 691308.04.2021, 23:10

Slavia wygra le a my bedziemy blagac ich trenera zeby u nas porządził

TlicTlac komentarzy: 600908.04.2021, 23:10

Wyobraźcie sobie, że Slavia gra osłabionym składem, bo jak sprawdzałem H2H na flashscore, to z tych 4 zawodników odrzuconych ze składu przez "decyzję trenera" grało ostatnio w pierwszym składzie - ten Ukrainiec i Holender :) także mogło być gorzej.

ZielonyLisc komentarzy: 2028208.04.2021, 23:10

#BRZĘCZEK_MUSISZ

LukaModric komentarzy: 67508.04.2021, 23:10

pech słupek wiliana sam na sam saka później laca . auba też z****l
pewnie wina trenera

Naburator komentarzy: 278408.04.2021, 23:09

@thegunners101 napisał: "No reakcje tutaj jakbyśmy z ligi spadli. Ludzie jeszcze rewanż, jak wygramy 5-0 to co wtedy? Slavia ogórki? Aha. Dzisiaj był mecz rozegrany dobrze ale skuteczność zawiodła. W rewanżu jeśli strzelimy szybko to będzie awans imo. Zamiast płakać, to trzeba się nastawiać na drugi mecz i tyle. To ćwierćfinał, tu nie ma przypadkowych drużyn"
Dziwisz się? Powinniśmy zamknąć ten dwumecz dziś. Mieliśmy okazji ma 4-5 bramek a remisujemy. Niestety, ale tak jak zawsze staram się znaleźć pozytywy tak po tym meczu ciężko

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141908.04.2021, 23:09

@thegunners101 napisał: "To ćwierćfinał, tu nie ma przypadkowych drużyn."

Nie ma przypadkowych drużyn? A co z drużyną prowadzoną przez pewnego hiszpańskiego wuefistę?

Dominik17 komentarzy: 313608.04.2021, 23:09

Polskie media już o nas pisza panowie powodzenia jutro w pracy z pompy jaka z nas będzie xd

bizooon komentarzy: 691308.04.2021, 23:09

@Czeczenia napisał: "łeb kwadratowy, a bramka prostokątna. Może tu leży problem."
A do tego piłka okrągła, to zbyt skompilkowane chyba. Ale jaki inteligentny człowiek sam by zamienił Atleti na Artetsenal

M4RJANO komentarzy: 69908.04.2021, 23:08

Parę lat temu 7-0 ich zlalismy teraz cud że remis partacze

losnumeros komentarzy: 1318908.04.2021, 23:08

@Gofer999 napisał: "Po pierwsze, to nie powinniśmy grać z taką drużyna jak Slavią, chyba że awansowała by do LM. Po drugie, jak już gramy z taką drużyna, to 5:0 u siebie to powinno być minimum."

Powiedz to Lisom, Interowi, FCB lub innym zespołom które grali z Slavią. Oni nie są słabi, jak niektórym się wydaję.

Chakaa komentarzy: 191208.04.2021, 23:08

barista j3bany, coffe maker sie nie nadaje do powaznej roboty

Gofer999 komentarzy: 1466908.04.2021, 23:08

@Rynkos7: Partey na razie jeden czy dwa dobre spotkania, sporo kontuzji, i masa przeciętności. Torreira początek u nas miał zdecydowanie lepszy.

ZielonyLisc komentarzy: 2028208.04.2021, 23:08

Na rewanż w Pradze przyjedzie ekipa CzechCasting nagrywać gwałt na piłkarzach Arsenalu.

Shaqal komentarzy: 51708.04.2021, 23:07

To nie był najgorszy mecz Arsenalu, dużo setek było, bywały dużo gorsze mecze.

Topek komentarzy: 13941 newsów: 12608.04.2021, 23:07

Albo ten Mikel nie potrafi ocenić formy zawodników, albo każdy kto wchodzi w jego filozofię, to cofa się w rozwoju. Bo ciężko uwierzyć, że po pracy z naszym trenerem taki Partey cofa się w rozwoju do poziomu Squillaciego, Smith-Rowe nie wie gdzie biegać, a skrzydłowi potrafią tylko pruć do przodu i wrzucać na oślep. Słabo widzę ten sezon i słabo widzę przyszłość Artety.

Jeszcze niech spartoli Odegaarda, który sprawiał mi jedyną radość w tym sezonie jeśli chodzi o kreowanie ataku pozycyjnego.

Jacek1s komentarzy: 764608.04.2021, 23:07

Piłkarze dobrzy, tylko klub chu... A może odwrotnie? Nie jestem pewien. Właściwie to wszystko jedno, bardziej przejmują mnie obecnie wyniki RB Salzburga niż Arsenalu, tak obojętny stał się dla mnie ten klub.

Gofer999 komentarzy: 1466908.04.2021, 23:07

thegunners101 komentarzy: 247708.04.2021, 23:06

No reakcje tutaj jakbyśmy z ligi spadli. Ludzie jeszcze rewanż, jak wygramy 5-0 to co wtedy? Slavia ogórki? Aha. Dzisiaj był mecz rozegrany dobrze ale skuteczność zawiodła. W rewanżu jeśli strzelimy szybko to będzie awans imo. Zamiast płakać, to trzeba się nastawiać na drugi mecz i tyle. To ćwierćfinał, tu nie ma przypadkowych drużyn.

@ZielonyLisc:
Początki miał zdecydowanie lepsze niż Partey. Toreirra był na początku bardzo chwalony, później poszedł w odstawkę i się skończyło. Partey póki co nie pokazuję, że jest piłkarzem lepszym.

fighterPL komentarzy: 38108.04.2021, 23:05

Liczę, że jeśli Arsenal nie ugra finału LM to trzeba będzie posprzedawać 'gwiazdy' i za rok, na spokojnie, krok w tył by potem zrobić dwa do przodu. Młodych, głodnych sukcesu dać na atak i znowu wrócić do stylu Wengerowskiej Tiki-taki (:

Ale póki co, trzeba teraz się martwić która 11 wyjdzie za tydzień :/

XandeR komentarzy: 967508.04.2021, 23:05

Jeszcze z dwa takie mecze jak dziś i chętnie się zamienię z Atleti. Torreira miał chociaż kozackie wejście do Afc i kilka fajnych bramek. Partey zaczął ok, ale teraz się dopasował do reszty i dziś najgorszy na boisku

Barney komentarzy: 2092308.04.2021, 23:05

Unai miał 78

losnumeros komentarzy: 1318908.04.2021, 23:05

@ZielonyLisc napisał: "Özil znów niewidoczny"

A Torreira, zbyt słabo przerywał akcję, a Balogun nie strzelił 3 setek.

@polishbrigadesx:
Powinien ma 75 spotkań unai miał 75 i w epl i od jest gorszy od Hiszpana jednak dostał dłuższy kontrakt i Arsenal nie chce płacić znów odszkodowania więc zostawia Hiszpana.

Naburator komentarzy: 278408.04.2021, 23:05

Najbardziej przykre jest to, że mimo słabej gry mieliśmy kilka okazji. Spokojnie tutaj mogły wpaść z naszej strony 3-4 bramki. Słupek Williana i Laci, sam na sam Saki, Auba odrazu jak wszedł z 5 metra przestrzelił. Fatalnie to wygląda

ELAdzik komentarzy: 250808.04.2021, 23:05

@losnumeros: solo nie ma sensu, a grać z jakimiś randomami też nie ma sensu. Dlatego wolę multiplayer bo ludzie przynajmniej grają, a nie chowają się gdzieś na końcu mapy i czekają ch.. wie na co.

M4RJANO komentarzy: 69908.04.2021, 23:05

Pokaz siły podopiecznych Artety znów

TakKrzysiu komentarzy: 893608.04.2021, 23:04

Z całym szacunkiem do Czech, ale ile jeszcze wstydu nas czeka.

Kanonierro komentarzy: 150308.04.2021, 23:04

Będę pierwszy, który uderzy się w pierś i powie że popełniłem błąd będac za Mikelem jeżeli odpadniemy za tydzień.

ZielonyLisc komentarzy: 2028208.04.2021, 23:03

@Rynkos7: ta Partey drogą Torreiry... Torreira nawet nie stał przy Thomasie.

Czeczenia komentarzy: 1248408.04.2021, 23:03

@bizooon: łeb kwadratowy, a bramka prostokątna. Może tu leży problem.

Dominik11 komentarzy: 2016608.04.2021, 23:03

@Garfield_pl: Wiesz co przepraszam to co powiem ale weź się czymś walnij w głowę.

Ciągle wina piłkarzy ok setki oni walą tutaj się zgodzę. Ale co z tego tutaj nie ma planu na mecz jest stawianie na pupilków.
Broniłeś decyzji że Willian na boisko i co i tragedia nic nie grał był beznadziejny.

Czas przyznać że Arteta nie nadaje się do takiego klubu jak AFC.

XandeR komentarzy: 967508.04.2021, 23:03

Ziru to jednak był Pan piłkarz, przy Lakazecie i Obamie.

Partej, dobry Boże, e Xhake się bawi?

alexis1908 komentarzy: 360308.04.2021, 23:03

@Dominik11: No nie bo Slavia nie miała takich sytuacji cały mecz się bronili i fartem strzelili. I nigdzie nie napisałem o Artecie czytaj ze zrozumieniem :)

Gofer999 komentarzy: 1466908.04.2021, 23:03