Sprawa awansu otwarta. Arsenal - Slavia 1-1

Sprawa awansu otwarta. Arsenal - Slavia 1-1 08.04.2021, 21:50, Bartłomiej Leszner 1023 komentarzy

Pierwszy mecz ćwierćfinału Ligi Europy za nami. Arsenal zremisował ze Slavią Praga 1-1. Kanonierzy wyszli na ten mecz bez pomysłu na grę. Wydawało się, że mieli zapisany w głowie jeden schemat – dograć na skrzydło i może coś z tego będzie. Slavia Praga nie zagrała dziś wybitnego meczu, a mimo to wywiozła z Emirates cenną bramkę na wyjeździe. Momentami można było odnieść wrażenie, że obie drużyny chcą jak najszybciej zejść do szatni.

Arsenal: Leno – Bellerin, Holding, Gabriel, Cedric – Partey (79’ Elneny), Xhaka – Saka (77’ Pepe), Smith Rowe (88’Ceballos), Willian (73’ Martinelli) – Lacazette (78’ Aubameyang).

Slavia: Kolar – Bah, Holes, Zima, Boril – Hromada (46’ Sevcik) – Dorley (69’ Lingr), Stanciu (84’ Masopust), Provod, Olayinka (85’ Traore) – Sima (69’ Kuchta).

Początek meczu nie zapowiadał wielkich emocji. Żadna z drużyn nie podejmowała ryzyka, a rozegranie gospodarzy często kończyło się dalekim podaniem, które nie znalazło drogi do adresata. Pierwsze zagrożenie stworzył zespół gości. W 9. minucie Dorley oddał strzał, który trafił jednak w jednego z kolegów Liberyjczyka. 5 minut później kolejna sytuacja Prażan - z okolicy 16 metra uderzał Provod, a piłka powędrowała nad poprzeczkę. Pierwszy strzał (chociaż ciężko to nazwać strzałem – piłka nie zmierzała nawet w światło bramki) oddał w 24. minucie Gabriel. W 28. minucie najlepszą sytuację zmarnował Bukayo Saka – Anglik stanął oko w oko z Kolarem, jednak koszmarne spudłował. Pierwszy celny strzał obu drużyn oddał w 35. minucie Olayinka, jednak jego słabe uderzenie nie sprawiło problemów Berndowi Leno. Najbliżej zdobycia bramki dla gospodarzy był Rob Holding, którego groźny strzał głową obronił bramkarz gości. Do przerwy 0-0 na Emirates.

Druga połowa rozpoczęła się od akcji prawą stroną Arsenalu – Bukayo Saka ostatecznie został sfaulowany przed polem karnym przez Davida Zimę, który został ukarany żółtą kartką. Do rzutu wolnego podszedł Willian, którego strzał odbił się od słupka. W 58. minucie goście przeprowadzili groźny kontratak, jednak strzał Jana Borila wybronił Bernd Leno. 4 minuty później powinno być 1-0 – Lacazette odebrał piłkę obrońcy Slavii, przebiegł niemalże połowę boiska, a następnie... trafił w poprzeczkę. Napastnik po prostu nie może marnować takich sytuacji. Chwilę później Francuz ponownie miał szansę na zdobycie bramki, jednak i tym razem nie wykorzystał szansy.

Ostatnie 15 minut rozpoczęło się od groźnych sytuacji po obu stronach – Thomas Partey i Petr Sevcik nie trafili jednak w światło bramki. Szanse zaraz po wejściu na boisko miał Aubameyang, jednak Gabończyk nie trafił w piłkę po dośrodkowaniu Smitha-Rowe’a. 5 minut przed końcem doczekaliśmy się w końcu bramki! Pierre-Emerick Aubameyang powalczył o piłkę z obrońcami Slavii, a następnie zagrał do Nicolasa Pepe. Iworyjczyk przebiegł z piłką kilkanaście metrów i pewnie wykończył akcję. 1-0 dla Arsenalu!

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem Arsenalu, Slavia doprowadziła do wyrównania. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Tomas Holes, który ustalił wynik meczu na 1-1 w 94. minucie.

Sprawa awansu do półfinału jest otwarta. Remis na wyjeździe jest oczywiście lepszym rezultatem dla czeskiego zespołu. Drużyna Mikela Artety nadal będzie faworytem, jednakże jeśli The Gunners chcą awansować do kolejnej rundy, muszą zagrać zdecydowanie lepiej niż dzisiaj. Przede wszystkim z większą odwagą i zaangażowaniem.

Liga EuropyRaport pomeczowySlavia Praga autor: Bartłomiej Leszner źrodło: własne

Dominik11 komentarzy: 2016708.04.2021, 23:01

Koniec jak odpadniemy za tydzień to projekt Arteta runął.

I nawet obrońcy Hiszpana powinni sie wtedy walnąć w pierś i powiedzieć Goodbye Arteta.

TakKrzysiu komentarzy: 893608.04.2021, 23:01

Już uj z tą słabą obroną, obserwował ktoś Williana? Co on tu urwa robi xd

Garfield_pl komentarzy: 2804208.04.2021, 23:00

@arsenalfreak: nic się nie martw, awansujemy dalej ;) mają nauczkę że takie 100 się trafia jak Laca i Saka mieli, teraz będą musieli postrzelać, przynajmniej więcej emocji będzie ;)

losnumeros komentarzy: 1318908.04.2021, 23:00

@ELAdzik: Szanuje, ja gram z ziomali przeważnie, źle czasem gram solo. Fajnie pograć z kimś, bo solo to nudne.

dzejo29 komentarzy: 4008.04.2021, 23:00

Jeśli chodzi o mecz to słabo i to bardzo bramka i akcja jest ok. Ale dla Arsenalu to powinien być spacer a dla nas to męczarnia. Trener powinien wyciągnąć wnioski bo nie którzy piłkarze przypominają ozila który był w zespole bo kasa płynęła na konto. Szkoda mi Arsenalu bo pamiętam od czasów Fabregasa gdzie gra była krowa a przez pomocników i zawodnikom zależało a tu zero polotu!!!!

kajkaj21 komentarzy: 50308.04.2021, 23:00

Jakby Xhaka zagrał tak słaby mecz jak Partey to chyba przez tydzień byłby wyzywany na tej stronie.

marcingus1 komentarzy: 117808.04.2021, 23:00

@XandeR: Gabriel dla mnie jeden z najlepszych w tym meczu

Dominik11 komentarzy: 2016708.04.2021, 22:59

@alexis1908: Jak Slavia miała by lepszy celownik to też by wpakowali nam 3-4 bramki.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 308.04.2021, 22:59

Z tymi gtajkami to ja też się nie dziwie Artecie jak to są takie Ogórki.

Naprawdę.

Tutaj to nie wiem czy nawet jakby Kloopa i Guardiole na dwóch pierwszych trenerów to czy by ten burdel ogarneli.

losnumeros komentarzy: 1318908.04.2021, 22:59

@Ech0z: Online to nie ważne, na jakiej grasz platformie.

Kanonierro komentarzy: 150308.04.2021, 22:59

@LeBob: nie odpadli ale znowu pokazali, że w najważniejszych momentach jak odcina prąd to amen. Dla mnie 1;1 ze Slavią to tragiczny wynik bo wiem co będzie w Pradze... takie samo kopanie się i taki sam fizyczny mecz. Mogło być dobrze a jest ch***** i tyle..

bizooon komentarzy: 692308.04.2021, 22:59

@Czeczenia: żeby przez pół sezonu w światlo bramki nie trafić ani razu?

enrique komentarzy: 1913608.04.2021, 22:59

Slavia Praga.

Kiedyś tacy kelnerzy przyjeżdżali na Emirates po jak najniższy wymiar kary.
Teraz walczymy z nimi jak równy z równym.

ELAdzik komentarzy: 250808.04.2021, 22:58

@losnumeros: wiem ale nie gram w to bo to jest nudne. Wole jakiś tryb z multiplayer albo w zombies pograć.

Spodek komentarzy: 63108.04.2021, 22:58

moim zdaniem to 1:0 byłoby bardziej niebezpieczne niz ten remis. mam nadzieje, ze z takim wynikiem bardziej sie zepną na rewanż..

arsenalfreak komentarzy: 26808.04.2021, 22:58

Nasi zostawili kawał serducha, zwłaszcza Willian, i bardzo pechowo zremisowali. W rewanżu na pewno będzie lepiej i przypieczętujemy awans. :)

Napisałem w zastępstwie jakby przypadkiem Garfieldowi się popsuł net no bo cała Polska jednak czeka na kolejne radosne wpisy. ;)

Dominik17 komentarzy: 313608.04.2021, 22:58

@enrique: super ,czekam na info

XandeR komentarzy: 968308.04.2021, 22:58

I baldzo kuldwa dobrze.

Ci piłkarze i ten trener nie zasługują na żadne zwycięstwo

To co robił Laca, Partey i Gabriel cały mecz to jest kryminał.

Won stąd ty Amatorze, nawet z taką drabinka nie umiesz się nie ośmieszyć.

fabregas1987 komentarzy: 2581208.04.2021, 22:58

Jakościowo ich zjadamy i rewanż to powinna być formalność jeśli coś sobie przestawia w głowie, nastawieniu. Ale no od dłuższego czasu grają z zaciągniętym hamulcem, starszym nie chce się biegać ( dzisiaj pressing Laci i Williana to był nieśmieszny żart), zero motywacji tak jakby nie wierzyli, ze na koniec miga wygrać LE i awansować do LM, zero jaj, jakieś dziwne decyzje (czemu któryś po prostu nie wyjeb.... tej piłki pod ich pole karne przed rożnym?!). Co mecz to samo, teraz Arteta powie, ze taki poziom jest niedopuszczalny, przepraszają kibiców i poprawia się w następnym meczu.

bizooon komentarzy: 692308.04.2021, 22:58

No to holding-gabriel mają rekord 0-2-5. I żadnego czystego konta. Idźmy w to dalej... Cedric na lewej.... pewnie kierwa

PUMAraz2trzy komentarzy: 18108.04.2021, 22:58

Na własne życzenie, ale jeśli stworzymy takie sytuacje w rewanżu jak dziś, to nie ma obaw :)

anolis komentarzy: 107308.04.2021, 22:58

Nie mam zamiaru bronić naszych ale pamiętajmy, że ci śmieszni Czesi wywalili Leicester.

Czeczenia komentarzy: 1248608.04.2021, 22:57

@Gunner915: Partey flop, mówię cały czas.

alexis1908 komentarzy: 360308.04.2021, 22:57

A co ta Slavia dzisiaj zagrała ze juz odpadamy? :D jak by nasi mieli celowniki lepiej ustawione to zamknęli by ten dwumecz :) setka Laci słupek Williana z wolnego Setka Saki i dobra sytuacja Auby po wejściu na boisko. Slavia fartowny gol po różnym.

pipolina komentarzy: 33008.04.2021, 22:57

Arsenal idzie na dno przykro na to patrzeć .

Zadnego grajka nie zostawic
Zacząć od nowa of 7 ligi.... moze za 10 lat wrócimy na poziom Evertonu:)
Bo dzis blizej nam do fulham niz do westa hamu czy evertonu.... Leicester to w ogóle jest poza zasięgiem
Dziękuję i dobranoc panowie

bizooon komentarzy: 692308.04.2021, 22:57

Martinelli też z Olimpiakosem sie przyczynil do gola w zeszłym sezonie jak odpadaliśmy. Cedric powinien miev zakaz gry na lewej

Brawo, tak się odpowiada Liverpoolowi. Przypominam, że oni przegrali. My mamy dumny remis.

@Gunner915: Z takim trenerem to nawet jakbyś miał tu Messiego i Ronaldo nie byłoby wyników.
Barysta powinien pracować w kawiarni a nie bawić się w trenerkę.

Daymon komentarzy: 45108.04.2021, 22:56

@LeBob: mają jaja przywieść teraz 7 :0 z delegacji

Ech0z komentarzy: 1041308.04.2021, 22:56

@losnumeros: ale ja ps5

Dominik17 komentarzy: 313608.04.2021, 22:56

Śledzi ktoś z was angielska prase ? Chodzi mi żeby napisał ktoś co tam piszą jutro o nas

Kaniecha komentarzy: 8208.04.2021, 22:56

zniszczyli nasz ukochany klub :(

sWinny komentarzy: 782708.04.2021, 22:56

Jedyny plus tego spotkania to, że komentatorzy gdzieś już słyszeli nazwisko "obamejang", bo aż się boję co by nowego wymyślili.

Gunner915 komentarzy: 282008.04.2021, 22:56

tak szczerze to nawet Partey gowno gra w tym Arsenalu. Ja juz nawet nie wierze, ze transfery moga cos zmienic.

Puchar jest nasz!!!! I sami go oddamy. Frustracja przeszla oczekiwania.

LeBob komentarzy: 152308.04.2021, 22:56

Płaczecie jakby już odpadli. Wstrzymajcie się do rewanżu. Mają okazję udowodnić teraz że jednak mają jaja.

Slaviola komentarzy: 1237708.04.2021, 22:55

Chyba trzeba będzie skoczyć kupić jakiś czysty spirit!

Calyn komentarzy: 191608.04.2021, 22:55

Wina trenera jak zwykle, że napstnicy nie ptorafią sam na sam akcji kończyć celnym strzałem ikzde

Browny321 komentarzy: 14108.04.2021, 22:55

@arsenallord:
Oj tak, najpierw trzeba przejść slavie xdd

zdyp komentarzy: 455708.04.2021, 22:55

w sumie to zadnaa nowosc ze mecze arsenalu -- szczegolnie czas doliczony -- trzeba ogladac z rozancem w reku

MadMax14 komentarzy: 266708.04.2021, 22:55

Dobrze, że z meczu na mecz wyglądamy lepiej.