Sprawa awansu otwarta. Arsenal - Slavia 1-1

Sprawa awansu otwarta. Arsenal - Slavia 1-1 08.04.2021, 21:50, Bartłomiej Leszner 1023 komentarzy

Pierwszy mecz ćwierćfinału Ligi Europy za nami. Arsenal zremisował ze Slavią Praga 1-1. Kanonierzy wyszli na ten mecz bez pomysłu na grę. Wydawało się, że mieli zapisany w głowie jeden schemat – dograć na skrzydło i może coś z tego będzie. Slavia Praga nie zagrała dziś wybitnego meczu, a mimo to wywiozła z Emirates cenną bramkę na wyjeździe. Momentami można było odnieść wrażenie, że obie drużyny chcą jak najszybciej zejść do szatni.

Arsenal: Leno – Bellerin, Holding, Gabriel, Cedric – Partey (79’ Elneny), Xhaka – Saka (77’ Pepe), Smith Rowe (88’Ceballos), Willian (73’ Martinelli) – Lacazette (78’ Aubameyang).

Slavia: Kolar – Bah, Holes, Zima, Boril – Hromada (46’ Sevcik) – Dorley (69’ Lingr), Stanciu (84’ Masopust), Provod, Olayinka (85’ Traore) – Sima (69’ Kuchta).

Początek meczu nie zapowiadał wielkich emocji. Żadna z drużyn nie podejmowała ryzyka, a rozegranie gospodarzy często kończyło się dalekim podaniem, które nie znalazło drogi do adresata. Pierwsze zagrożenie stworzył zespół gości. W 9. minucie Dorley oddał strzał, który trafił jednak w jednego z kolegów Liberyjczyka. 5 minut później kolejna sytuacja Prażan - z okolicy 16 metra uderzał Provod, a piłka powędrowała nad poprzeczkę. Pierwszy strzał (chociaż ciężko to nazwać strzałem – piłka nie zmierzała nawet w światło bramki) oddał w 24. minucie Gabriel. W 28. minucie najlepszą sytuację zmarnował Bukayo Saka – Anglik stanął oko w oko z Kolarem, jednak koszmarne spudłował. Pierwszy celny strzał obu drużyn oddał w 35. minucie Olayinka, jednak jego słabe uderzenie nie sprawiło problemów Berndowi Leno. Najbliżej zdobycia bramki dla gospodarzy był Rob Holding, którego groźny strzał głową obronił bramkarz gości. Do przerwy 0-0 na Emirates.

Druga połowa rozpoczęła się od akcji prawą stroną Arsenalu – Bukayo Saka ostatecznie został sfaulowany przed polem karnym przez Davida Zimę, który został ukarany żółtą kartką. Do rzutu wolnego podszedł Willian, którego strzał odbił się od słupka. W 58. minucie goście przeprowadzili groźny kontratak, jednak strzał Jana Borila wybronił Bernd Leno. 4 minuty później powinno być 1-0 – Lacazette odebrał piłkę obrońcy Slavii, przebiegł niemalże połowę boiska, a następnie... trafił w poprzeczkę. Napastnik po prostu nie może marnować takich sytuacji. Chwilę później Francuz ponownie miał szansę na zdobycie bramki, jednak i tym razem nie wykorzystał szansy.

Ostatnie 15 minut rozpoczęło się od groźnych sytuacji po obu stronach – Thomas Partey i Petr Sevcik nie trafili jednak w światło bramki. Szanse zaraz po wejściu na boisko miał Aubameyang, jednak Gabończyk nie trafił w piłkę po dośrodkowaniu Smitha-Rowe’a. 5 minut przed końcem doczekaliśmy się w końcu bramki! Pierre-Emerick Aubameyang powalczył o piłkę z obrońcami Slavii, a następnie zagrał do Nicolasa Pepe. Iworyjczyk przebiegł z piłką kilkanaście metrów i pewnie wykończył akcję. 1-0 dla Arsenalu!

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem Arsenalu, Slavia doprowadziła do wyrównania. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Tomas Holes, który ustalił wynik meczu na 1-1 w 94. minucie.

Sprawa awansu do półfinału jest otwarta. Remis na wyjeździe jest oczywiście lepszym rezultatem dla czeskiego zespołu. Drużyna Mikela Artety nadal będzie faworytem, jednakże jeśli The Gunners chcą awansować do kolejnej rundy, muszą zagrać zdecydowanie lepiej niż dzisiaj. Przede wszystkim z większą odwagą i zaangażowaniem.

Liga EuropyRaport pomeczowySlavia Praga autor: Bartłomiej Leszner źrodło: własne
Gunner72 komentarzy: 167808.04.2021, 22:55

Symulator wypowiedzi po meczowej:
Mamy dużo do poprawy, dobrze zareagowaliśmy i strzeliliśmy gola, ale nie możemy tracić ich mniej.
Eh, liczyłem na Guardiolę 2.0 a póki co dostajemy Pirlo w wersji beta

Koroniarz komentarzy: 1014008.04.2021, 22:55

Allegri proszę przyjdź ;)

ZielonyLisc komentarzy: 2028208.04.2021, 22:55

Arsenal cipki aż przed meczem klękneli przed POTĘŻNĄ Slavią Praga!

Catalonczyk komentarzy: 519808.04.2021, 22:55

@xValorx napisał: "Zasłużony remis, do Czech jedziemy walczyć. Nadal są szanse na awans. Pokazaliśmy Slavi, że nie może czuć się zbyt pewna siebie."

Idealne podsumowanie jak nisko upadł Arsenal

Dominik17 komentarzy: 313608.04.2021, 22:55

@TomekO: byłem za nim długo ale nawet jak wygramy LE to nie jest to czego ja chcę , nie chce takiej gry tej drużyny

Adi17 komentarzy: 299908.04.2021, 22:55

@Marcinafc93:
Dokładnie. Kadra Arsenalu jest na pewno na walkę o top 4, ale trener jest na walkę o utrzymanie i mentalność przeciętniaków...

bizooon komentarzy: 691308.04.2021, 22:55

To chyba jest.... nie do zaaakceptowania XD

Arsenal_Londyn (zawieszony) komentarzy: 72408.04.2021, 22:55

A jak patrzę na ałbamejanga to przestaje mi się chcieć kibicować tej drużynie...serio

Kanonierro komentarzy: 150308.04.2021, 22:54

Ja nie wiem czy to siedzi w głowach czy w czym... No totalne dno... Laca? ten mecz pokazał że on powinien się pakować.

losnumeros komentarzy: 1318908.04.2021, 22:54

@ELAdzik: Warxone jest do pobrania za darmo. To jest coś podobnego do CS.

bizooon komentarzy: 691308.04.2021, 22:54

@RuteQ: wszyscy to czulismy

Rosomak komentarzy: 253808.04.2021, 22:54

Jakie to jest żałosne. Nawet przy naszej fatalnej grze powinniśmy strzelić 3-4 gole i to na spokojnie. Ale trzeba sobie zrobić pod górę i dać sobie strzelić babola w końcówce.

Craz komentarzy: 356508.04.2021, 22:54

Jak to było jedziemy dalej?????

Arsenal_Londyn (zawieszony) komentarzy: 72408.04.2021, 22:54

Wincyj Wiliana!!!

karateman komentarzy: 58308.04.2021, 22:54

Nigdy więcej Basków na ławce trenerskiej tego klubu.

caliero913 komentarzy: 125408.04.2021, 22:54

Brak słów na takie frajerstwo

Ranczomen komentarzy: 1232708.04.2021, 22:54

To nie do zaakceptowania.

Marcinafc93 komentarzy: 32836 newsów: 108.04.2021, 22:54

Ta drużyna jest mentalnym zerem, skład na pewno nie jest gorszy od takiego WHU, aby walczyć o LM. Barista to miękka faja, w dodatku bez doświadczenia, brawo zarząd.

FilipCz komentarzy: 186608.04.2021, 22:53

Jak zawsze ta sama sytuacja, gdy prowadzimy to cofamy się do obrony, wybijamy na oślep i rywal strzelą. Standard.

Gunner915 komentarzy: 281808.04.2021, 22:53

dawac tu trenera prawdziwego!!!!!!!

Gunner72 komentarzy: 167808.04.2021, 22:53

Astrologowie ogłaszają ostatni tydzień z ligą europy
Populacja Artetastayersów zmniejsza się

TheBoss komentarzy: 3408.04.2021, 22:53

@fabregas1987 aktualnie grające w arsenalu łaki wraz z tym wuefistą skutecznie zniechęcają do kibicowania im także no...

gbn komentarzy: 377108.04.2021, 22:53

Arsenal - jak został pośmiewiskiem Europy.

darros komentarzy: 83908.04.2021, 22:53

TomekO komentarzy: 275008.04.2021, 22:53

To jest parodia. W tabeli jesteśmy w połowie. Właśnie jesteśmy bliżej odpadniecia z LE niż awansu dalej.
Bardzo proszę niech ci co wierzą w projekt Artety wskazali jakiś pozytyw. Dla mnie gość jest do zwolnienia od razu. Może jakiś impuls spowoduje że uda nam się przejść Slavie.
Bo z tym gościem to się nie wydarzy.

cieniak14 komentarzy: 172708.04.2021, 22:53

Trenerem jest asystent prawdziwego trenera, a kapitanem jest gostek co robi po godzinach dla HM'u. Tak to mozna podsumowac :)

losnumeros komentarzy: 1318908.04.2021, 22:53

@Ech0z: Grasz?

bizooon komentarzy: 691308.04.2021, 22:53

On jeszcze jest trenerem tylko dlatego ze jest pandemia. Kibice by go zabuczeli i zazwyzywali okolo listopada

dolny komentarzy: 265608.04.2021, 22:53

TRUST THE PROCESS

executer1 komentarzy: 260708.04.2021, 22:53

Ważne że nie przegrali na trudnym terenie, trener po tym wniosku wyciągnie wnioski, że to wszystko przez brak Auby i Ceballosa od pierwszych minut i ponownie tego błędu nie popełni

michalmmz komentarzy: 40008.04.2021, 22:53

I dobrze, strzelili bramkę i zamiast dalej grać swoje to oczywiście wsteczny bieg i obrona.
Jeśli tak ma wyglądać Arsenal to ja dziękuję, tak to mógłby robić West Brom.
Skarcili ich i Slavia ma ZASŁUŻONY remis.

tomczyslaw komentarzy: 17908.04.2021, 22:53

Smiesznie było jak kfc odpadło, my będziemy jeszcze gorsi jak się nic przez tydzień nie zmieni

Rumunia komentarzy: 87408.04.2021, 22:52

A Gabi, którego tak się wszyscy domagali, coś pokazał? Bo ja widziałem że coś tam pobiegał i to wszystko

Arsenal_Londyn (zawieszony) komentarzy: 72408.04.2021, 22:52

Odpaść ze slavia Praga co za upadek tego klubu.

solszan (zawieszony) komentarzy: 22108.04.2021, 22:52

No to favoryt LE tylko remisuje.... ale na pewno u siebie Slavia da radę.

SemperFidelis47 komentarzy: 53908.04.2021, 22:52

I to jest to panowie , Chelsea jest nogą w półfinale Ligi Mistrzów , a Arsenal drży w dwumeczu że Slavia to jest smutne ale prawdziwe . Karygodne jest bronić wyniku przy stanie 1:0 że Slavia śmiech na sali

fabregas1987 komentarzy: 2579308.04.2021, 22:52

@TheBoss: taki z ciebie kibic ?

paw3u komentarzy: 562808.04.2021, 22:52

Drużyna miękkich pizd. Długo ich broniłem, ale oni na to nie zasługują.

Barney komentarzy: 2092308.04.2021, 22:52

75 spotkań, artety unai miał 78 i to wywaliło, Arteta nie licząc 2 trofeów w dół jest dużo słabszy i w lidze Europy też

majormati komentarzy: 191408.04.2021, 22:52

W naszej grze jest mniej pomysłu niz w reprezentacji Polski po dwóch meczaxh Sousy.

TrueGunner komentarzy: 106008.04.2021, 22:52

Znowu mają dzbany nauczkę, zamiast grać i iść po 2 bramkę na czas graja z potężną Slavia Praga .... Żenada