Sprawdzian przed Barceloną zaliczony, Arsenal 2-0 Wolves

Sprawdzian przed Barceloną zaliczony, Arsenal 2-0 Wolves 12.02.2011, 20:31, Michał Lach 789 komentarzy

Mecz pomiędzy ekipami Kanonierów i Wilków rozpoczął się bezpośrednio po derbach Manchesteru, w których Czerwone Diabły zwyciężyły 2-1, więc było to spotkanie, które The Gunners musieli wygrać, aby powiększyć przewagę nad The Citizens i nie pozwolić odskoczyć liderującej drużynie Sir Alexa Fergusona.

Punktualnie o godzinie 16:00, na Emirates Stadium zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego Chrisa Foya. Podopieczni Wengera zaczęli spotkanie dosyć spokojnie.

W 5. minucie Robin van Persie stanął przed pierwszą szansą otworzenia wyniku meczu. Holender jednak spudłował strzał z rzutu wolnego, który wywalczył Jack Wilshere. Kilka chwil później Rockin' Robin próbował zaskoczyć bramkarza Wolves mocnym uderzeniem z dystansu, lecz ta próba także zakończyła się niepowodzeniem.

W 16. minucie van Persie dopiął swego! Po genialnym dograniu Ceska Fabregasa, holenderski napastnik pokonał Wayne'a Hanessy'ego efektownymi nożycami. 1-0!

W 20. minucie znów było groźnie pod bramką gości. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zrobiło się zamieszanie w polu karnym drużyny Micka McCarthy'ego. Nieoczekiwanie piłkę pod nogę dostał Andriej Arszawin, lecz nieprzygotowany na strzał Rosjanin nie zdołał nawet posłać piłki w światło bramki.

Po upływie dwóch kwadransów, gospodarze mieli znaczną przewagę w posiadaniu piłki, lecz nie potrafili jej zamienić na bramkę.

W 37. minucie Arszawin dostał świetne podanie z głębi pola, lecz niestety znajdował się na pozycji spalonej.

W 42. minucie Roland Zubar obejrzał żółty kartonik za przewinienie taktyczne. Sfaulowany został Theo Walcott, który wyprowadzał kontrę.

Do przerwy wynik nie ulegl zmianie.

Na początku drugiej odsłony, Kanonierom udało się całkowicie zdominować rywala. Drugi gol wisiał w powietrzu.

W 52. minucie zadrżały serca wszystkich sympatyków Arsenalu. Będący w świetnej formie Robin van Persie upadł na murawę po bardzo mocnym wejściu w kolano. Holender długo zwijał się z bólu na murawie, ale na całe szczęście mógł kontynuować grę.

Cztery minuty później, van Persie znów dał się we znaki Wilkom. Po świetnie wyprowadzonej kontrze, Walcott podał futbolówkę do Robina, który płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce, a tym samym zdobył dziesiątego gola w ligowym sezonie i zarazem wyprzedził Samira Nasriego w klubowej klasyfikacji strzelców. 2-0!

W 63. minucie Mick McCarthy przeprowadził podwójną zmianę. Jamie O'Hara zastąpił Kevina Foleya, a Sylvan Ebanks-Blake pojawił się w miejsce Nenada Milijasa.

W 72. minucie Arsene Wenger zdecydował sie na ten sam krok, co jego vis-a-vis niespełna dziesięć minut wcześniej. Nicklas Bendtner zajął miejsce Arszawina, a Marouane Chamakh zastąpił van Persiego.

Po zejściu czołowego snajpera, Kanonierzy postanowili bronić wyniku, utrzymując piłkę daleko od bramki Wojciecha Szczęsnego.

W 77. minucie Denilson zmienił na boisku Jacka Wilshere'a, który został nagrodzony brawami za kolejny udany występ.

Trzy minuty później, menedżer Wolverhampton postanowił wprowadzić na boisko Stevena Fletchera w miejsce Kevina Doyle'a.

Fletcher potrzebował zaledwie minuty, aby zagrozić bramce Szczęsnego. Jego strzał z około szesnastu metrów został jednak zablokowany.

W 83. minucie Walcott mógł podwyższyć prowadzenie po groźnym kontrataku, jednakże jego strzał z ostrego kąta minimalnie minął bramkę gości.

W doliczonym czasie gry, bliski zdobycia gola był kapitan gospodarzy. Cesc uderzył technicznie z dystansu, lecz świetnie dysponowany tego dnia Hanessy poradził sobie z obroną strzału Fabregasa.

Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy 2-0. Można było jednak odnieść wrażenie, że Kanonierzy nie zagrali na sto procent swoich możliwości. Jednak nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, iż mają oni do rozegrania arcytrudny mecz z FC Barceloną w środku tygodnia. Miejmy nadzieję, że we środę fani The Gunners będą odchodzić od telewizorów w podobnych nastrojach co dzisiaj!

rvparsen komentarzy: 204114.02.2011, 15:31

Smutne wiadomości z Brazylii. Ronaldo skończył karierę. Dla mnie to jeden z najpiękniejszych napastników w historii piłki nożnej.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52014.02.2011, 15:30

Ciekawy filmik się pojawił. Chce ktoś zobaczyć w jakich okolicznościach straciliśmy Invincibles ??? Proszę ...

youtube.com/watch?v=EUgP96XjEpY&NR=1

mitmichael komentarzy: 4924314.02.2011, 15:29

Barcelona druzyna dekady - w srode trzeba to troche popsuc.

samir87 komentarzy: 259314.02.2011, 15:26

Taki nieszczęsny mix:P

samir87 komentarzy: 259314.02.2011, 15:25

yatq

Fajny avek:)

yatq komentarzy: 146714.02.2011, 15:24

Joker_224 -> czcionka jest w serwisie picnik.com, autorstwa niejakiego Guillaume Seguina, a nazywa sie Birth of a Hero.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.02.2011, 15:22

fcbarca.com/index2.php?goto=kom&news=35455
Barcelona zagra bez Puyola ;p

Oby Nasri mógł zagrać chociaż 30 minut ,ale raczej to nie możliwe ,bo Wenger będzie go oszczędzał na kolejne spotkania . Mądrze ,chociaż Samir mógłby wejść na parę minut i zniszczyć obronę Barcy :D

yatq komentarzy: 146714.02.2011, 15:16

Dzieki za opinie.
Sa to moje pierwsze tapetki, nigdy nie robilem żadnych. Odkrylem serwis picnik.com, w ktorym latwo mozna edytowac zdjecia. Pobawiłem się nim trochę i te tapetki o efekt tej zabawy :P

Cudi -> latwo mozesz zmienić rozdzielczość na mniejszą własnie na tym picnik.com, ew. sciagnać jakiś program do tego, np VSO Image Resizer.

Joker_224 komentarzy: 521014.02.2011, 15:12

@yatq
jak nazywa się trzecia czcionka?

Remek komentarzy: 103214.02.2011, 15:09

pierwsza najlepsza wg mnie i jako tapeta poleciała :)

carlota4 komentarzy: 53614.02.2011, 15:05

tapety fajne, pierwsza mi najbardziej przypadła go gustu :)

madjer komentarzy: 553414.02.2011, 15:05

Pierwszy raz spotkałem się z takim określeniem Holendra :)

TomekAFC komentarzy: 53314.02.2011, 15:05

Kiedy Marouane Chamakh strzelił ostatnio bramkę dla Arsenalu :p Aston villa?

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9814.02.2011, 15:04

yatq -> super :) 1 i 2 najlepsza. Nie masz przypadkiem w rozdzielczości 1366x768? :P

Gunner48 komentarzy: 792914.02.2011, 15:04

@yatq
za bardzo przypomina mi to karykaturę. Jak na początek przyznam całkiem nieźle. ;)

concrete13 komentarzy: 869814.02.2011, 15:03

madjer - > patrz 3 akapit u góry ^^

carlota4 komentarzy: 53614.02.2011, 15:02

a ja tam ciągle wierzę w naszą wygraną, ale co będzie to będzie- dowiemy się w środę :)

yatq komentarzy: 146714.02.2011, 15:00

zrobilem 3 tapetki z RvP :) Wlasciwie jedną, ale w trzech odmianach. Jak się podoba to zapodajcie sobie na pulpit :) Rozdzielczość 1440x900.

czekam na opinie...

madjer komentarzy: 553414.02.2011, 15:00

carlota4... Już zbieraj pieniądze na nowy tatuaż ... Nie zapomnij się pochwalić :)

carlota4 komentarzy: 53614.02.2011, 14:59

@samir87
a to całkiem dobry pomysł, tylko czy to przejdzie. Ale nie, nie przejdzie! Bo wygramy! :)

Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7314.02.2011, 14:59

carlota4 - a co jak będzie remis ? :d

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9814.02.2011, 14:59

carlota4 -> namazanie markerem na ręce to nie tatuaż.

Gunner48 komentarzy: 792914.02.2011, 14:58

@carlota4
OMG xD Myślałem, że coś bardziej yryginalnego wymyślisz:D

babol.pl/kat,1025465,title,Najbardziej-psychiczny-hiszpanski-pilkarz,wid,12841989,wiadomosc.html?ticaid=6bc7f

znalazłem jego wybryki tutaj.

samir87 komentarzy: 259314.02.2011, 14:58

carlota4

Zrobisz henną i będzie git:)

carlota4 komentarzy: 53614.02.2011, 14:57

o kurde, cos pomieszałam, to nie tak xP
jeśli AFC wygra to brat robi tatuaż "Kocham afc", a jak Barca wygra to ja "Kocham barcę" sorry ;P

samir87 komentarzy: 259314.02.2011, 14:56

Shakira nie dawała mu pełnej satysfakcji więc zaprosił "demona seksu"-Pójola do trójkąta.
Teraz Tarzan z Shakirą ukrywa się gdzieś w dżungli

madjer komentarzy: 553414.02.2011, 14:55

Arsenal1994 ... To już bardzo dużo :)

carlota4 komentarzy: 53614.02.2011, 14:55

@gunner48
ano, jeśli Kanonierzy przegrają to brat będzie chodził z tatuażem "Kocham Arsenal" i odwrotnie :P
więc niech się lepiej wezmą do roboty, bo "Kocham Barcelonę" to nie jest mój wymarzony tatuaż xP

concrete13 komentarzy: 869814.02.2011, 14:52

Shakira to tylko przykrywka..On woli chłopców ...

madjer komentarzy: 553414.02.2011, 14:50

No tak my też łatwego terminarza nie mamy ... Barca ,Stoke ,Tottenham ,Sunderland ://

carlota4 komentarzy: 53614.02.2011, 14:49

no, ale tak czy siak, mamy już rozwiązanie zagadki "Co się dzieje z Pikusiem?" :D

Biggestfan87 komentarzy: 129214.02.2011, 14:47

Nie wiem czy wiecie, ale została ustalona nowa data meczu Chelsea z Manu i jest dla nas bardzo korzystna, bo ManU będzie miał teraz taki terminarz:

samir87 komentarzy: 259314.02.2011, 14:46

Ja już wiem! Tarzan nie jest kontuzjowany. On po prostu uciekł z Shakirą w siną dal. A Pike jest nieco zamulony po antydepresantach i dlatego tak gra jak gra:)

Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7314.02.2011, 14:45

samir87 - albo daje Pujolowi - dlatego go nie ma.

carlota4 komentarzy: 53614.02.2011, 14:43

@gunner48
też tak myślę, szczególnie dlatego, że się jeszcze założyłam
@samir87
albo nie daje, albo daje za dużo i rozprasza:))

zuczek1987 komentarzy: 640314.02.2011, 14:42

brak tarzana to o wiele wieksza strata dla Barcelony niż jakby u nas nie miał zagrać nasri ! a przecież całkiem możliwe że zagra tylko w jakiej będzie formie? przerwa nie była długa a był w bardzo dobrej dyspozycji wiec powinno być ok :)