Sprawdzian przed Barceloną zaliczony, Arsenal 2-0 Wolves

Sprawdzian przed Barceloną zaliczony, Arsenal 2-0 Wolves 12.02.2011, 20:31, Michał Lach 789 komentarzy

Mecz pomiędzy ekipami Kanonierów i Wilków rozpoczął się bezpośrednio po derbach Manchesteru, w których Czerwone Diabły zwyciężyły 2-1, więc było to spotkanie, które The Gunners musieli wygrać, aby powiększyć przewagę nad The Citizens i nie pozwolić odskoczyć liderującej drużynie Sir Alexa Fergusona.

Punktualnie o godzinie 16:00, na Emirates Stadium zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego Chrisa Foya. Podopieczni Wengera zaczęli spotkanie dosyć spokojnie.

W 5. minucie Robin van Persie stanął przed pierwszą szansą otworzenia wyniku meczu. Holender jednak spudłował strzał z rzutu wolnego, który wywalczył Jack Wilshere. Kilka chwil później Rockin' Robin próbował zaskoczyć bramkarza Wolves mocnym uderzeniem z dystansu, lecz ta próba także zakończyła się niepowodzeniem.

W 16. minucie van Persie dopiął swego! Po genialnym dograniu Ceska Fabregasa, holenderski napastnik pokonał Wayne'a Hanessy'ego efektownymi nożycami. 1-0!

W 20. minucie znów było groźnie pod bramką gości. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zrobiło się zamieszanie w polu karnym drużyny Micka McCarthy'ego. Nieoczekiwanie piłkę pod nogę dostał Andriej Arszawin, lecz nieprzygotowany na strzał Rosjanin nie zdołał nawet posłać piłki w światło bramki.

Po upływie dwóch kwadransów, gospodarze mieli znaczną przewagę w posiadaniu piłki, lecz nie potrafili jej zamienić na bramkę.

W 37. minucie Arszawin dostał świetne podanie z głębi pola, lecz niestety znajdował się na pozycji spalonej.

W 42. minucie Roland Zubar obejrzał żółty kartonik za przewinienie taktyczne. Sfaulowany został Theo Walcott, który wyprowadzał kontrę.

Do przerwy wynik nie ulegl zmianie.

Na początku drugiej odsłony, Kanonierom udało się całkowicie zdominować rywala. Drugi gol wisiał w powietrzu.

W 52. minucie zadrżały serca wszystkich sympatyków Arsenalu. Będący w świetnej formie Robin van Persie upadł na murawę po bardzo mocnym wejściu w kolano. Holender długo zwijał się z bólu na murawie, ale na całe szczęście mógł kontynuować grę.

Cztery minuty później, van Persie znów dał się we znaki Wilkom. Po świetnie wyprowadzonej kontrze, Walcott podał futbolówkę do Robina, który płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce, a tym samym zdobył dziesiątego gola w ligowym sezonie i zarazem wyprzedził Samira Nasriego w klubowej klasyfikacji strzelców. 2-0!

W 63. minucie Mick McCarthy przeprowadził podwójną zmianę. Jamie O'Hara zastąpił Kevina Foleya, a Sylvan Ebanks-Blake pojawił się w miejsce Nenada Milijasa.

W 72. minucie Arsene Wenger zdecydował sie na ten sam krok, co jego vis-a-vis niespełna dziesięć minut wcześniej. Nicklas Bendtner zajął miejsce Arszawina, a Marouane Chamakh zastąpił van Persiego.

Po zejściu czołowego snajpera, Kanonierzy postanowili bronić wyniku, utrzymując piłkę daleko od bramki Wojciecha Szczęsnego.

W 77. minucie Denilson zmienił na boisku Jacka Wilshere'a, który został nagrodzony brawami za kolejny udany występ.

Trzy minuty później, menedżer Wolverhampton postanowił wprowadzić na boisko Stevena Fletchera w miejsce Kevina Doyle'a.

Fletcher potrzebował zaledwie minuty, aby zagrozić bramce Szczęsnego. Jego strzał z około szesnastu metrów został jednak zablokowany.

W 83. minucie Walcott mógł podwyższyć prowadzenie po groźnym kontrataku, jednakże jego strzał z ostrego kąta minimalnie minął bramkę gości.

W doliczonym czasie gry, bliski zdobycia gola był kapitan gospodarzy. Cesc uderzył technicznie z dystansu, lecz świetnie dysponowany tego dnia Hanessy poradził sobie z obroną strzału Fabregasa.

Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy 2-0. Można było jednak odnieść wrażenie, że Kanonierzy nie zagrali na sto procent swoich możliwości. Jednak nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, iż mają oni do rozegrania arcytrudny mecz z FC Barceloną w środku tygodnia. Miejmy nadzieję, że we środę fani The Gunners będą odchodzić od telewizorów w podobnych nastrojach co dzisiaj!

Premier League autor: Michał Lach źrodło: własne
Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7314.02.2011, 10:04

Ba nawet prowadzenie 4:0 do przerwy nie gwarantuje sukcesu.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9814.02.2011, 10:02

Ta, tylko nawet 5 bramek na Emirates nie gwarantuje sukcesu. Barcelona na Camp Nou będzie w stanie odrobić każdy wynik. Więc jak wygramy 1-0, 3-0 czy 5-0 w rewanżu musimy zagrać perfekcyjnie.

Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7314.02.2011, 10:00

Nie obraziłbym się jak by wpakował 4 bramki tak jak LFC kiedyś :D

concrete13 komentarzy: 869814.02.2011, 09:58

leniwy Andrzejek da radę..jest w formie...

Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7314.02.2011, 09:58

Wenger nie będzie ryzykować. I dobrze

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9814.02.2011, 09:57

Arszawin gra ostatnio bardzo dobrze więc możliwe, że jeśli Samir nie będzie w 100% gotowy do zacznie na ławce.

Seraphee komentarzy: 102314.02.2011, 09:54

@veron

wydaje mi się, że tym razem Wenger nie będzie tak ryzykował i Samir ewentualnie wejdzie z ławki

Seraphee komentarzy: 102314.02.2011, 09:53

@samir87

uch, masz szczęście. Już Cię chciałam zrąbać, bo myślałam, że zarzucasz jakimś butnym tekstem katalończyków i psujesz humor z rana.

Co do Szczęsnego to bardzo się cieszę, bo Almunii w bramce bym tym razem nie przeżyła

veron komentarzy: 459214.02.2011, 09:51

Boję się, że Samir wróci i znowu sobie coś naciągnie, tak samo jak wtedy jak pospieszaliśmy występ Cesca i też się skontuzjował...

rol18 komentarzy: 192914.02.2011, 09:46

bardzo ładny meczyk i wynik też : )

samir87 komentarzy: 259314.02.2011, 09:42

fcbarca.com/index2.php?goto=kom&news=35450

mitmichael komentarzy: 4924314.02.2011, 09:18

Niech wraca i zagra, niech Barcelona przegra - fajnie sie bedzie czytało wypowiedzi ich kibicow na roznych stronach jak przegraja :) Tak samo zamilcza jak Ci z Chelsea, gdy przegrała z nami 1-3.

Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7314.02.2011, 09:14

Twitter Johna Crossa

Tomu15 komentarzy: 77314.02.2011, 09:00

hiroe

skąd takie info?;]

Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7314.02.2011, 08:56

Samir będzie dziś i jutro będzie przechodził testy sprawnościowe dotyczące jego występu z Barcą.

andrzej93 komentarzy: 119614.02.2011, 00:21

Squillaci/Koscielny: 1 every 47 mins (20 in 949).
wydaje mi się że chyba nie policzyli tego samobója więc (21 w 949) czyli 1 na 45min

@sebasz
No tak, smutne ale prawdziwe. Szkoda tylko, że On nie może wejść nawet jako zmiennik na ostatnie 15 minut bo i tak niszczy wszystko i psuje kompletnie komunikację...

andrzej93 komentarzy: 119613.02.2011, 23:53

jeden gol puszczony w lidze z Chelsea i jeden z paru metrowego spalonego w prawie 600min to przy wyczynach el Filaro wygląda świetnie

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52013.02.2011, 23:25

@Vpr @kamil @Cudi

Już po kilku kilkunastu meczach sezonu pisałem i udowadniałem że para DJ-Kos jest świetna a ze SQ przegrywamy co mecz to mi większość nie wierzyła.

adamvonjasin komentarzy: 5213.02.2011, 23:12

dziekuje

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9813.02.2011, 23:08

Taki wartościowy użytkownik nie zasługuje na bana.

adamvonjasin komentarzy: 5213.02.2011, 23:07

dlugo mam czekac ?

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9813.02.2011, 23:07

No tak. Tamten nie został zaliczony. Fail :P

kamil_malin komentarzy: 933213.02.2011, 23:06

Djourou/Koscielny: 1 goal conceded every 295 mins (2 goals in 590 mins).

To też dobre. :)

adamvonjasin komentarzy: 5213.02.2011, 23:06

arsenal ssie

ban

No dajcie mi bana ma downa

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56713.02.2011, 23:06

Cudi > nope, to gol Sahy z kilometrowego spalonego. Mówimy o zaliczonych golach :P BTW. Kiedy Best strzelił, na boisku był już boski Sebastien :P

skarabeusz komentarzy: 22513.02.2011, 23:05

Nie Besta tylko Sahy ;]

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9813.02.2011, 23:04

Chodzi o bramkę Besta pewnie. No i wiadomo. Djouscielny to ściana!

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9813.02.2011, 23:03

Fonte? Myślałem, że ten Portugalczyk zaginął, a tu proszę w Espanyolu gra :D

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56713.02.2011, 23:00

Cudi > ja też nie oglądałem, ale Livescore mnie poinformował ;P W 80 minucie na boisku pojawił się ex-Kanonier, Rui Fonte! :D

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9813.02.2011, 22:58

Vpr -> Orłowski wspomniał, że naśladujemy Barcę i przegramy w środę? Nie widziałem meczu więc mów :P

adamvonjasin komentarzy: 5213.02.2011, 22:57

Jestem idiota dajcie i bana **** dupa dziwka *****

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56713.02.2011, 22:57

Czy ktoś jeszcze zauważył kanonierski akcent w meczu Espanyol - RM? I nie mówię tu o pewnym czarnoskórym napastniku czy defensywnym pomocniku.

dicpauca komentarzy: 296613.02.2011, 22:51

Ronaldo jak juz nie dobiegnie to pilki to sie zatrzymuje, a sedziowie mu dyktuja wolne.. eh.. to juz sie takie kserosytuacje robia..

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16413.02.2011, 22:51

Nie wiem czy wiecie, ale braga z porto przegrywa 2-0 i 2 kontuzje podstawowych zlapala. Z pkt widzenia Polaka czyli kibica Lecha tez to bardzo dobrze sie dzieje

kubas40 komentarzy: 73113.02.2011, 22:49

Juventus 1-0 Inter! :D

mitmichael komentarzy: 4924313.02.2011, 22:48

Brawa dla Juventusu, w koncu zaczynaja grac jak powinni.

dicpauca komentarzy: 296613.02.2011, 22:47

a zachowanie Mou mowi wszystko xDDDDDDD
/swoja droga to Adebayor mysli chyba ze mu tam pojdzie jak w anglii.. a to niestety zupelnie inna liga.. /ooo... i znowu strzelil w bramkarza... a chceli miec zawodnika bardziej skutecznego od Karima.. ;D a wychodzi na jedno i to samo;D /no nie.. i jeszcze reka perfidnie pocisnal;D

zly_kanonier komentarzy: 511113.02.2011, 22:47