Sprawdzian przed Barceloną zaliczony, Arsenal 2-0 Wolves

Sprawdzian przed Barceloną zaliczony, Arsenal 2-0 Wolves 12.02.2011, 20:31, Michał Lach 789 komentarzy

Mecz pomiędzy ekipami Kanonierów i Wilków rozpoczął się bezpośrednio po derbach Manchesteru, w których Czerwone Diabły zwyciężyły 2-1, więc było to spotkanie, które The Gunners musieli wygrać, aby powiększyć przewagę nad The Citizens i nie pozwolić odskoczyć liderującej drużynie Sir Alexa Fergusona.

Punktualnie o godzinie 16:00, na Emirates Stadium zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego Chrisa Foya. Podopieczni Wengera zaczęli spotkanie dosyć spokojnie.

W 5. minucie Robin van Persie stanął przed pierwszą szansą otworzenia wyniku meczu. Holender jednak spudłował strzał z rzutu wolnego, który wywalczył Jack Wilshere. Kilka chwil później Rockin' Robin próbował zaskoczyć bramkarza Wolves mocnym uderzeniem z dystansu, lecz ta próba także zakończyła się niepowodzeniem.

W 16. minucie van Persie dopiął swego! Po genialnym dograniu Ceska Fabregasa, holenderski napastnik pokonał Wayne'a Hanessy'ego efektownymi nożycami. 1-0!

W 20. minucie znów było groźnie pod bramką gości. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zrobiło się zamieszanie w polu karnym drużyny Micka McCarthy'ego. Nieoczekiwanie piłkę pod nogę dostał Andriej Arszawin, lecz nieprzygotowany na strzał Rosjanin nie zdołał nawet posłać piłki w światło bramki.

Po upływie dwóch kwadransów, gospodarze mieli znaczną przewagę w posiadaniu piłki, lecz nie potrafili jej zamienić na bramkę.

W 37. minucie Arszawin dostał świetne podanie z głębi pola, lecz niestety znajdował się na pozycji spalonej.

W 42. minucie Roland Zubar obejrzał żółty kartonik za przewinienie taktyczne. Sfaulowany został Theo Walcott, który wyprowadzał kontrę.

Do przerwy wynik nie ulegl zmianie.

Na początku drugiej odsłony, Kanonierom udało się całkowicie zdominować rywala. Drugi gol wisiał w powietrzu.

W 52. minucie zadrżały serca wszystkich sympatyków Arsenalu. Będący w świetnej formie Robin van Persie upadł na murawę po bardzo mocnym wejściu w kolano. Holender długo zwijał się z bólu na murawie, ale na całe szczęście mógł kontynuować grę.

Cztery minuty później, van Persie znów dał się we znaki Wilkom. Po świetnie wyprowadzonej kontrze, Walcott podał futbolówkę do Robina, który płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce, a tym samym zdobył dziesiątego gola w ligowym sezonie i zarazem wyprzedził Samira Nasriego w klubowej klasyfikacji strzelców. 2-0!

W 63. minucie Mick McCarthy przeprowadził podwójną zmianę. Jamie O'Hara zastąpił Kevina Foleya, a Sylvan Ebanks-Blake pojawił się w miejsce Nenada Milijasa.

W 72. minucie Arsene Wenger zdecydował sie na ten sam krok, co jego vis-a-vis niespełna dziesięć minut wcześniej. Nicklas Bendtner zajął miejsce Arszawina, a Marouane Chamakh zastąpił van Persiego.

Po zejściu czołowego snajpera, Kanonierzy postanowili bronić wyniku, utrzymując piłkę daleko od bramki Wojciecha Szczęsnego.

W 77. minucie Denilson zmienił na boisku Jacka Wilshere'a, który został nagrodzony brawami za kolejny udany występ.

Trzy minuty później, menedżer Wolverhampton postanowił wprowadzić na boisko Stevena Fletchera w miejsce Kevina Doyle'a.

Fletcher potrzebował zaledwie minuty, aby zagrozić bramce Szczęsnego. Jego strzał z około szesnastu metrów został jednak zablokowany.

W 83. minucie Walcott mógł podwyższyć prowadzenie po groźnym kontrataku, jednakże jego strzał z ostrego kąta minimalnie minął bramkę gości.

W doliczonym czasie gry, bliski zdobycia gola był kapitan gospodarzy. Cesc uderzył technicznie z dystansu, lecz świetnie dysponowany tego dnia Hanessy poradził sobie z obroną strzału Fabregasa.

Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy 2-0. Można było jednak odnieść wrażenie, że Kanonierzy nie zagrali na sto procent swoich możliwości. Jednak nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, iż mają oni do rozegrania arcytrudny mecz z FC Barceloną w środku tygodnia. Miejmy nadzieję, że we środę fani The Gunners będą odchodzić od telewizorów w podobnych nastrojach co dzisiaj!

Premier League autor: Michał Lach źrodło: własne
dicpauca komentarzy: 296613.02.2011, 22:43

Adebayor z 5 metrow sam na sam trafil w bramkarza... -.- a bramka taka duuuuza...

zly_kanonier komentarzy: 511113.02.2011, 22:42

ale adebayor zepsuł o k...a

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16413.02.2011, 22:40

Cudi----- on wkoncu musi mieć mutacje, a wtedy musi albo skończyć albo zmienic repertuar.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9813.02.2011, 22:38

Jakiś leszczyk, narobi zamieszania i zniknie, nic ciekawego.

A co do Biebera to jakby on zaczął tworzyć normalne piosenki i zmienił image na inny niż teraz, zmienił odbiorców z głupich nastolatek to byliby z niego ludzie. On jest muzycznie niesamowicie uzdolniony, a na perkusji naprawdę daje radę. Gra chyba jeszcze na innych instrumentach.

kamil_malin komentarzy: 933213.02.2011, 22:34

Kompletnie nie rozumiem tego całego zamieszania wokół Biebera... najlepiej o nim nie mówić. :)

Tak sobie oglądam mecz Realu i zastanawiam się czy zdecydują się wykupić Adebayora. Generalnie Togijczyk prezentuje się bardzo przyzwoicie. Myślę, że pogra ze 2-3 dobre sezony i znowu pójdzie w zapomnienie. ;)

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16413.02.2011, 22:34

Hiroe------ jak mogłeś o tym pomyśleć, justin woli młodszych chłopców, nie dałby sie ojcu XD

Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7313.02.2011, 22:30

Griz - po linku myślałem o troche innym wykorzystaniu niż to w tym newsie xD

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27313.02.2011, 22:26

Cudi-----> mam brejkin' niusa specjalnie dla Ciebie^^ Mianowicie, szykuje się wielki debiut na hip-hopowej scenie:D

ochyachy.pl/5572029093217096547/ojciec-justina-biebera-chce-go-wykorzystac

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9813.02.2011, 22:19

Tak, to są w sumie bliźniacze serie. Battlefield Bad Company to taki CoD w uniwersum Battlefielda.

mitmichael komentarzy: 4924313.02.2011, 22:17

@SamirRosicky
Porownanie Tibi do Americas Army nie ma sensu.

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16413.02.2011, 22:17

Realu*

SamirRosicky komentarzy: 285313.02.2011, 22:16

Cudi ->
A nawet nie wiedziałem. Ale pewnie jest jakieś ścisłe połączenie między tymi grami, bo też produkuje ją EA we współpracy z DICE (a raczej na odwrót). W każdym razie niech wydaję te gry nie za często, a niech będą tak dobre, jak do tej pory.

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16413.02.2011, 22:16

Ale błąd sędziego w meczu reali espanyol na sam na sam a sędzia spalonego którego nie było zagwizdal

SamirRosicky komentarzy: 285313.02.2011, 22:15

mitmichael ->
Tibia bije jeszcze więcej rekordów, a grą dobra wcale nie jest :) A takie Black Ops zarobiła mnóstwo kasy, a też nie jest grą wybitną. A ta gazetka to pewnie amerykańska i lansuje swoją rodzimą gierkę :)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9813.02.2011, 22:13

SamirRosicky -> Battlefield i Battlefield Bad Company to różne serie. Battlefield 2 wyszedł w 2005 roku, B3 w 2011, nie nazwałbym tego czymś na wzór CoD'a ;]

bialysul komentarzy: 369913.02.2011, 22:12

podlacze sie pod temat ;) BFBC2 jest igla, co do MW2 i BO to naprawde porazka ta gra zniknela u mnie szybciej niz sie instalowala,seria gothic moja ulubiona gra, niestety zaczela upadac juz od 3 czesci, teraz juz jest martwa:( risen byl bardzo przyzwoity, jest nadzieja ze 2 tez bedzie na poziomie;)

mitmichael komentarzy: 4924313.02.2011, 22:12

W opublikowanym w roku 2009 Gamers Bible a więc Księdzę Rekordów Guinnessa poświęconej tematowi gier video AmericasArmy zwyciężyło aż w pięciu konkurencjach [4]:
Największa wirtualna armia
Najchętniej ściągana gra wojenna
Największy podróżny symulator
Najwięcej spędzonych przez graczy godzin przy strzelaninie online
Pierwsza militarna strona, która wspiera grę wideo

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9813.02.2011, 22:10

Może ma serwery, ale to gra przeznaczona na rynek Amerykański mająca na celu pomoc w rekrutacji żołnierzy do armii USA. Nie bez przyczyny jest darmowa ;]

mitmichael komentarzy: 4924313.02.2011, 22:10

Wszyscy, ktorzy maja mozliwosc ;)

SamirRosicky komentarzy: 285313.02.2011, 22:09

Cudi ->
O tak BFBC2 w multi nie ma równych. Co do wyjścia BF3 to mam pewne wątpliwości, czy aby się zbytnio nie pośpieszyli. Oby BF nie stał się takim tytułem jak CoD, który wypuszcza co chwilę nowe części, które są co raz gorsze, a kiedyś(pierwsze części tryb single) to była gra z jajami!

concrete13 komentarzy: 869813.02.2011, 22:09

dzieci w Afryce nie mają komputerów :/ ..więc nie cały świat ! :)

mitmichael komentarzy: 4924313.02.2011, 22:07

@Cudi
Cały swiat :P grałem na serwerach Niemieckim, Francuskim, Brazylijskim, Ruskim - taki Rusek najlepszy w ta gre, grałem z nim kiedys w druzynie to miał po 7 rundach zabitych okolo 40 a reszta po 1,2 :) Tak wiec nie tylko Ameryka

Kaziu09 komentarzy: 325313.02.2011, 22:06

wronka25 ==> jak my wszyscy !! :D

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9813.02.2011, 22:05

mitmichael -> chyba cała Ameryka :P

Jeśli chodzi o FPSy obecnie liczy się tylko Bad Company 2, single nikogo nie interesuje, a w multi ta gra nie ma sobie równych. A już w tym roku Battlefield 3 :D

wronka25 komentarzy: 224513.02.2011, 22:04

juz nie moge doczekac sie srody:)

Shaqal komentarzy: 51713.02.2011, 22:03

Nie ma to jak zgasić wszystkie światła i pocinać w Dead Space 2 (polecam!) ;)

SamirRosicky komentarzy: 285313.02.2011, 22:03

Mizzou ->
O kurde! Masz orignała BFBC2? ;d Mogę Cię kiedyś rozstrzelać jak chcesz ;d

ES_Asnl ->
MW jeszcze było spoko. Ale MW2 i BO to tandeta! Gra zarabia na tytule, a nie poziomie gry.

mitmichael komentarzy: 4924313.02.2011, 22:02

@Mizzou
Cienka? Cały swiat w to gra :D i ja tez, mam 90 honor :D

Mizzou komentarzy: 605313.02.2011, 21:58

@mitmicheal
Zamilcz, ta gra jest tak cienka że po minucie została natychmiastowa usunięta z mojego komputera

Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7313.02.2011, 21:57