Sprawdzian przed Barceloną zaliczony, Arsenal 2-0 Wolves

Sprawdzian przed Barceloną zaliczony, Arsenal 2-0 Wolves 12.02.2011, 20:31, Michał Lach 789 komentarzy

Mecz pomiędzy ekipami Kanonierów i Wilków rozpoczął się bezpośrednio po derbach Manchesteru, w których Czerwone Diabły zwyciężyły 2-1, więc było to spotkanie, które The Gunners musieli wygrać, aby powiększyć przewagę nad The Citizens i nie pozwolić odskoczyć liderującej drużynie Sir Alexa Fergusona.

Punktualnie o godzinie 16:00, na Emirates Stadium zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego Chrisa Foya. Podopieczni Wengera zaczęli spotkanie dosyć spokojnie.

W 5. minucie Robin van Persie stanął przed pierwszą szansą otworzenia wyniku meczu. Holender jednak spudłował strzał z rzutu wolnego, który wywalczył Jack Wilshere. Kilka chwil później Rockin' Robin próbował zaskoczyć bramkarza Wolves mocnym uderzeniem z dystansu, lecz ta próba także zakończyła się niepowodzeniem.

W 16. minucie van Persie dopiął swego! Po genialnym dograniu Ceska Fabregasa, holenderski napastnik pokonał Wayne'a Hanessy'ego efektownymi nożycami. 1-0!

W 20. minucie znów było groźnie pod bramką gości. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zrobiło się zamieszanie w polu karnym drużyny Micka McCarthy'ego. Nieoczekiwanie piłkę pod nogę dostał Andriej Arszawin, lecz nieprzygotowany na strzał Rosjanin nie zdołał nawet posłać piłki w światło bramki.

Po upływie dwóch kwadransów, gospodarze mieli znaczną przewagę w posiadaniu piłki, lecz nie potrafili jej zamienić na bramkę.

W 37. minucie Arszawin dostał świetne podanie z głębi pola, lecz niestety znajdował się na pozycji spalonej.

W 42. minucie Roland Zubar obejrzał żółty kartonik za przewinienie taktyczne. Sfaulowany został Theo Walcott, który wyprowadzał kontrę.

Do przerwy wynik nie ulegl zmianie.

Na początku drugiej odsłony, Kanonierom udało się całkowicie zdominować rywala. Drugi gol wisiał w powietrzu.

W 52. minucie zadrżały serca wszystkich sympatyków Arsenalu. Będący w świetnej formie Robin van Persie upadł na murawę po bardzo mocnym wejściu w kolano. Holender długo zwijał się z bólu na murawie, ale na całe szczęście mógł kontynuować grę.

Cztery minuty później, van Persie znów dał się we znaki Wilkom. Po świetnie wyprowadzonej kontrze, Walcott podał futbolówkę do Robina, który płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce, a tym samym zdobył dziesiątego gola w ligowym sezonie i zarazem wyprzedził Samira Nasriego w klubowej klasyfikacji strzelców. 2-0!

W 63. minucie Mick McCarthy przeprowadził podwójną zmianę. Jamie O'Hara zastąpił Kevina Foleya, a Sylvan Ebanks-Blake pojawił się w miejsce Nenada Milijasa.

W 72. minucie Arsene Wenger zdecydował sie na ten sam krok, co jego vis-a-vis niespełna dziesięć minut wcześniej. Nicklas Bendtner zajął miejsce Arszawina, a Marouane Chamakh zastąpił van Persiego.

Po zejściu czołowego snajpera, Kanonierzy postanowili bronić wyniku, utrzymując piłkę daleko od bramki Wojciecha Szczęsnego.

W 77. minucie Denilson zmienił na boisku Jacka Wilshere'a, który został nagrodzony brawami za kolejny udany występ.

Trzy minuty później, menedżer Wolverhampton postanowił wprowadzić na boisko Stevena Fletchera w miejsce Kevina Doyle'a.

Fletcher potrzebował zaledwie minuty, aby zagrozić bramce Szczęsnego. Jego strzał z około szesnastu metrów został jednak zablokowany.

W 83. minucie Walcott mógł podwyższyć prowadzenie po groźnym kontrataku, jednakże jego strzał z ostrego kąta minimalnie minął bramkę gości.

W doliczonym czasie gry, bliski zdobycia gola był kapitan gospodarzy. Cesc uderzył technicznie z dystansu, lecz świetnie dysponowany tego dnia Hanessy poradził sobie z obroną strzału Fabregasa.

Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy 2-0. Można było jednak odnieść wrażenie, że Kanonierzy nie zagrali na sto procent swoich możliwości. Jednak nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, iż mają oni do rozegrania arcytrudny mecz z FC Barceloną w środku tygodnia. Miejmy nadzieję, że we środę fani The Gunners będą odchodzić od telewizorów w podobnych nastrojach co dzisiaj!

Premier League autor: Michał Lach źrodło: własne
szwarcekruper komentarzy: 89313.02.2011, 20:36

Niezbyt siedzę w temacie, ale ja chodziłem do LO, na profil mat-inf, a na studia poszedłem na budownictwo, perspektywa zarabiania niezłej kasy, po studiach odegrała tutaj też jakaś rolę. Bo budować ludzie będą zawsze :)

Gunner48

Ryzykowałem, ale teraz mieszkam u siebie:) Nie ma za co dziękować. Tutaj, jak skończy się temat futbolu, można pogadać o wszystkim i o niczym:)

Ja już muszę Was bo trochę ściorany jestem:)
Spokojnej nocy i nie siedźcie do późna:P

Gunner48 komentarzy: 792913.02.2011, 20:23

@Griz
Najpierw to muszę się przyłożyć za języki obce ;P
@Samir
Dużo też ryzykowałeś. Ale nie dziwię się Tb...kasiora była potrzebna ;)

Panowie, nawet nie macie pojęcia jak wiele dała mi ta rozmowa! ;)
W porządku z Was goście.
Dziękuję.

ES_Asnl komentarzy: 51513.02.2011, 20:19

@Gunner48
To uwierz , ja mając 17 lat pojechałem do Holandii i pracowałem u jednego Holendra przy roślinach ozdobnych i płacił mi 8.7 euro/h a mojemu bratu (2 lata starszy ) 10 e/h tylko że ten Holender znał mojego Ojca xDD

samir87 komentarzy: 259313.02.2011, 20:19

Dużo jak Niemcy wschodnie, bo bliżej Francji zarobki podobno są wyższe

samir87 komentarzy: 259313.02.2011, 20:18

Poważnie. Dlatego tak dużo bo właściciel firmy wziął duże zlecenie i potrzebował ludzi na krótki okres, a żaden Niemiec bez ubezpieczenia do pracy Ci nie przyjdzie. Myśmy tam byli jako niby podwykonawcy na kontrakt (pisany patykiem po ziemi:)) Jak była inspekcja, to musieliśmy spier...:)
W budowlance w Niemczech zarobisz dużo...

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27313.02.2011, 20:17

Gunner48-----> nie przesadził. Maestro, o którym wcześniej wspomniałem zarabiał 12ojro/godzina w Niemczech! Ale gość ma 55 lat, a Ty jesteś młody, więc nie radziłbym Ci wyjeżdżać za granice;) mając 18-20kilka lat pobaw się, potem załóż rodzinę, ustatkuj się. Pieniądze nie są najważniejsze;)

Gunner48 komentarzy: 792913.02.2011, 20:12

@Griz
całkiem sporo ;)
Pomyślę nad założeniem swojej firmy bądź wyjazdem za granicę.
@Samir87
Chyba przesadziłeś z tym wynagrodzeniem!
Nie wierzę ;D

samir87 komentarzy: 259313.02.2011, 20:06

Gunner48

Ja byłem dwa miechy w Niemczech za zwykłego parobka na dachu. Podawałem łaty, dachówki i sprzątałem:) Miałem 10 ojro/h. Chyba nieźle;p

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27313.02.2011, 20:06

Gunner48------> no my braliśmy 1400 za sześć dni pracy w godzinach 9:00-19:00 (ja 400, on 1000). Jeśli dostawaliśmy obiady, to obniżaliśmy o stówę. Jak zdobędziesz uznanie, będą Cie ludzie polecać, to spokojnie zarobisz sobie 6000 na miesiąc;)

Gunner48 komentarzy: 792913.02.2011, 20:03

@Samir87
skorzystam z rad Twoich i Griza... w wolnym czasie będę musiał na własną rękę korzystać z "praktyk".
Orientujesz się o ile więcej zarabia się za granicą?...chodzi mi o budownictwo.

samir87 komentarzy: 259313.02.2011, 20:03

Arsenal_1886

No to mamy niemal najsilniejszy skład na Barce, nie jak rok temu-zorany kontuzjami

Arsenal_1886 komentarzy: 1952113.02.2011, 19:59

Wenger dla francuskiej telewizji przed meczem z Wolves powiedział ,że Nasri ma 60% szans ,że zagra z Barcą ;p Bardziej , jego stan jeszcze oceni w poniedziałek i wtorek . Myślę ,że Samir rozpocznie mecz na ławce ,a wejdzie gdzieś tak po 60 minucie za Arshavina lub Theo ;p

Gunner48 komentarzy: 792913.02.2011, 19:59

@Griz
naprawdę dużo dała mi Twoja wypowiedz :)
Tylko zastanawiam się czy jest to praca, która zadowoli mnie finansowo.

samir87 komentarzy: 259313.02.2011, 19:58

Gunner48

Zdecydowanie umiejętności!!!!!!!!!! Ja w szkole miałem kiepskie praktyki i gdybym w wakacje nie chodził na budowę do pracy, to z tego technikum wyszedłbym zielony. Mam kumpla, bardzo dobrego kafelkarza, pracuje w dobrej firmie na akord i jak jest dobry miesiąc wyciąga 5 tysięcy. Moim zdaniem dobrze zarabia i się nie narobi, tylko do tego trzeba mieć dobre oko i rękę

SamirRosicky komentarzy: 285313.02.2011, 19:57

Ja nie wiem jak to będzie kiedyś. Zamierzam iść na studia, ale czy po nich będzie jakaś warta uwagi praca...zobaczymy. Co to za czasy, że człowiek jest wykształcony, a byle matoł ma lepszą pracę^. Albo może: co to za kraj?

Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7313.02.2011, 19:57

hmm wydaje mí się, że robota lepsza :d

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27313.02.2011, 19:56

Gunner48------> "praktyki i umiejętności". Będąc w Twoim wieku, dorabiałem sobie w wakacje pracując u boku znakomitego murarza. Właściwie to odwalałem 80% roboty. Ciąłem płytki, mieszałem klej, przynosiłem mu piffko, podawałem płytki/kafelki do ręki itp. On je brał, chwila zastanowienia i kładł na ścianie/podłodze. Pełna Maestria. Jak porównywałem efekty naszej pracy i konkurencji, to IMO odstawaliśmy od nich wyraźnie, z resztą sami to przyznawali.

Gunner48 komentarzy: 792913.02.2011, 19:54

@Hiroe
niby czemu?:>

Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7313.02.2011, 19:49

ja troche żałuje, że do budowlanki nie poszedłem

Gunner48 komentarzy: 792913.02.2011, 19:48

Z tymi przedmiotami mogę akurat iść w świat :)
Praktykę załatwiamy sobie sami. Z tym też nie będzie problemu, mam wielu znajomych z dobrymi firmami budowlanymi.
Powiedz mi tylko...chcę zostać porządnym, [może to zabrzmieć śmiesznie]...kafelkarzem. Według Ciebie ważna jest szkoła na jaką się wybiorę, czy jednak praktyki i umiejętności są najważniejsze?

SamirRosicky komentarzy: 285313.02.2011, 19:46

mir4ek ->
Jak już to Panem Kowalczykiem. No niestety obsady "ekspertów" Polsatu nie zmienisz. Trio Kowalczyk - Borek - Kołtoń samo zmasakruje Arsenal swoimi komentarzami. Ale i tak oglądne na Polsacie, bo jednak to znacznie lepsza jakość.

samir87 komentarzy: 259313.02.2011, 19:43

Gunner48

Jaki mają sens ściemy w internecie? Napisałem prawdę.

Mnie budowlanka się podobała. Musisz dość dobrze rysować i być dobry z maty i z fizyki (nie że jakimś wirtuozem, ale kumaty musisz być) Dobrze by było jakby szkoła zapewniała dobre praktyki bo z samą teorią to w pracy zginiesz jak Andzia w Czechach:)

mir4ek komentarzy: 100713.02.2011, 19:42

Dzięki za odp....

SamirRosicky komentarzy: 285313.02.2011, 19:41

samir87 ->
Również słowa uznania, że jakoś to poukładałeś i że miałeś na to tyle zdecydowania i odwagi. Swoją drogą to pewnie żaden z moich przyjaciół nie przygarnął by mnie pod dach. Pewnie ich rodzice by się nie zgodzili. Ale zawsze mam brata ;D

Ja tak samo jak Gunner48 i Griz podziwiam Cię.

SamirRosicky komentarzy: 285313.02.2011, 19:38

Wyobrażacie sobie jak eliminujemy Barcelonę? ;D Wierzę w naszych, ale wyeliminowanie Barcy będzie bardzo trudne, byłoby to coś niesamowitego.

Gunner48 komentarzy: 792913.02.2011, 19:35

@Samir87
mam zamiar iść do technikum :)
Poza tym podziwiam Cię, jeśli ta historia jest prawdziwa.

samir87 komentarzy: 259313.02.2011, 19:35

GrizAFCfun

Dzięki;)

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27313.02.2011, 19:33

samir87------> aż się przeraziłem jak przeczytałem Twoją historię. Słowa uznania za to, że udało Ci się poradzić w takiej sytuacji;) nawarzyłeś sobie piwska, to je wypiłeś.

mir4ek komentarzy: 100713.02.2011, 19:33

Hey, w związku z zbliżającym się meczem z Barcą, mam do was pytanko :) Będzie oglądać na polsacie czy po ang?
Wiecie, polsat wiąże się z panem Kowalewskim, który to w krawacie katalońskiego klubu będzie razić moje uszy, także się poważnie zastanawiam....A wy?

samir87 komentarzy: 259313.02.2011, 19:33

Gunner48

Ale wybierasz się na studia czy dopiero do technikum?

Gunner48 komentarzy: 792913.02.2011, 19:29

skoro mowa o szkole, znacie jakieś darmowe testy predyspozycji zawodowej czy coś? ;) Byłbym niezmiernie wdzięczny.

Samir87 -> jak było w technikum budowlanym? Pytam bo interesuję się tym a nie wiem jaki kierunek wybrać.

samir87 komentarzy: 259313.02.2011, 19:22

Moja sytuacja nie pozwalała mi na to. Nie to żebym się użalał ale jak byłem w czwartej klasie technikum, stary wywalił mnie z domu bo go pobiłem. Niedługo potem urodziła mi się córka, matka jej nie chciała więc sam zająłem się dzieckiem. Dobrze że miałem prawdziwych przyjaciół, którzy wzieli mnie pod dach i pomagali z bachorem. Do matury nawet nie podchodziłem ale zrobiłem technika. Mam 24 lata i jakoś radzę sobie już sam

Hiroe komentarzy: 782 newsów: 7313.02.2011, 19:21

titi - ja też elektryk :d. My mamy zajęcia praktyczne z ręcznej obróbki metalu -.-

Arkadius92 komentarzy: 169813.02.2011, 19:20

A ktoś z Was mature zdaje w tym roku?

titi354 komentarzy: 23813.02.2011, 19:18

hehe wy tez myslac o meczu z barca macie w oczach darcie borka po naszej bramce i mine kowalczyka w studiu? ;p

samir87 komentarzy: 259313.02.2011, 19:15

titi_henry; Hiroe

Ja skończyłem technikum budowlane i co z tego jak praktyki miałem gówniane. Dopiero jak poszedłem do pracy zacząłem rozumieć teorie. Moi kumple co poszli do zawodówek mają lepiej ode mnie.