St. Liège rozbity w Londynie, Arsenal wygrywa 4-0!

St. Liège rozbity w Londynie, Arsenal wygrywa 4-0! 03.10.2019, 21:51, Łukasz Wandzel 1643 komentarzy

Rozgrywki Ligi Europy w tym sezonie Arsenal otworzył zwycięstwem nad Eintrachtem w wyjazdowym meczu we Frankfurcie. Dokonał tego pomimo tego, a może właśnie dzięki temu, że na murawie szansę dostało wielu młodych zawodników. Klub z północnego Londynu od dawna nie dysponował tak zdolną młodzieżą, która potrafiłaby się wedrzeć do pierwszego zespołu. Tymczasem piłkarzy takich jak Joe Willock, Bukayo Saka, czy Reiss Nelson niejednokrotnie oglądamy także w Premier League. Unai Emery musi się teraz poważnie zastanowić, jak upchnąć do ligowej jedenastki Gabriela Martinellego, który po raz kolejny zaliczył świetny występ, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców i zaliczając asystę.

Dzisiejszego wieczora Kanonierzy podjęli zdecydowanie słabszego rywala niż Eintracht, a dodatkowym atutem była gra na The Emirates Stadium. Standard Liège w grupie F, podobnie jak Arsenal, po pierwszym meczu miał na swoim koncie 3 punkty. Drużyna z Belgii będzie musiała poczekać aż powiększy ten dorobek, ponieważ drugi garnitur Arsenalu błyskawicznie zniszczył Les Rouches na The Emirates. Powiedzenie "drugi garnitur" wcale nie oznacza gorszy, ponieważ okazuje się, że Arsenal w czwartki w Lidze Europy gra skuteczniejszy i ładniejszy futbol niż w weekendy na boiskach Premier League.

Składy obu drużyn

Arsenal: Martinez - Bellerin, Mustafi, Holding, Tierney - Ceballos, Torreira, Willock (74' Guendouzi) - Maitland-Niles (66' Pepe), Martinelli, Nelson (79' Aubameyang).

Standard Liege: Milinković-Savić - Vojvoda, Vanheusden, Laifs, Gavory - M’Poku Ebunge, Bastien, Cimrot, Boljević, Lestienne (79' Amallah) - Emond (74' Avenantti).

Od pierwszego gwizdka karty zaczął rozdawać Arsenal. Gospodarze non stop znajdowali się pod bramką przeciwników, ale ich postawę w ofensywie na początku spotkania można określić jednym słowem - nieokrzesanie. Brakowało wykończenia, zamiast tego młodzi gracze wdawali się w dryblingi, w których się gubili. Jednak Les Rouches nie stanowili dla Kanonierów wyzwania do tego stopnia, że już w 13. minucie doszło do otwarcia wyniku. Tierney popisał się celnym dośrodkowaniem, a Gabriel Martinelli udowodnił, że ma ciąg na bramkę, zdobywając gola głową. Zresztą już nie pierwszy raz!

Brazyliczykowi nie trzeba było wiele, by podwyższyć prowadzenie. Znowu otrzymał podanie z lewej strony, tym razem od Maitlanda-Nilesa. Napastnik Arsenalu zdołał przyjąć piłkę, wygrać pojedynek fizyczny, obrócić się z piłką i w ułamku sekundy umieścić futbolówkę w siatce, uderzając na długi słupek. Aż trudno było uwierzyć w taką dominację londyńczyków, ponieważ zaledwie po 20 minutach było już 3-0! Na strzał sprzed szesnastki zdecydował się Ainsley Maitland-Niles, lecz piłka odbiła się od obrońcy gości. Sytuację w polu karnym wykorzystał Joe Willock, ale zrobił to z takim spokojem, jakby uczestniczył w sesji treningowej, a nie w meczu Ligi Europy.

Gospodarze pozwolili sobie na oddech. Nie tracili ciągu na bramkę, ale nie pokusili się o kolejnego gola przed przerwą. Gościom także kilkukrotnie udawało się powędrować z futbolówką z pole karne Arsenalu, ale ten w pełni kontrolował przebieg pierwszej odsłony spotkania. Zdarzało się, że Martinez musiał interweniować, ale gra belgijskiej drużyny w ofensywie nie umywała się do tego, co prezentowali z przodu Kanonierzy.

Ciąg na bramkę Martinelliego objawiał się także po przerwie. Jednak zamiast ustrzelenia hattricka, w 57. minucie zanotował, podcinając piłkę nad golkiperem w taki sposób, że Dani Ceballos bez kłopotu wbił ją do siatki niemal z samej linii bramkowej. Tym samym, piłkarz wypożyczony z Realu Madryt ustalił wynik spotkania. Standard także miał swoje okazje w pierwszym kwadransie drugiej połowy, ale na straży stał Emiliano Martinez, po którego grze w tegorocznej odsłonie Ligi Europy widać, że stał się solidnym bramkarzem, co potwierdza także powołanie go do kadry narodowej.

Z ławki jako pierwszy szansę gry otrzymał Pepe. Odznaczył się parę razy dryblingiem i mógł strzelić bramkę pod koniec meczu, ale Unai Emery, zespół i kibice muszą uzbroić się w cierpliwość. Iworyjczyk wciąż nie odpalił. Lepszym zmiennikiem okazał się Matteo Guendouzi. Francuski pomocnik spisał się, skupiając się bardziej na obronie dostępu do własnej bramki niż na kreowaniu akcji.

Arsenal doprowadził to spotkanie do końca, nieustannie szukając piątej bramki. Na murawie zameldował się później także Pierre-Emerick Aubameyang i dodał jakości z przodu całemu zespołowi. Gabończyk nie wpisał się na listę strzelców, ale on nie musi nic udowadniać. Dał dobrą zmianę, a swoją wysoką formą zamyka usta klaunom krytykom.

Liga EuropyRaport pomeczowyStandard de Liege autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Kowal96 komentarzy: 1759105.10.2019, 13:51

Tottki podtrzymują dobrą passę xd

Mihex komentarzy: 2360405.10.2019, 13:50

Maupay walnął tyłem głowy Vertonghena, że ten aż limo ma, a Francuz się za czoło łapie, że go boli xD

Barney komentarzy: 2098805.10.2019, 13:50

Grał ktoś na zakładach FPL jak zagram , że MAne lepszy od Pepe i maja równo pkt to przegrywam kase ?

Mihex komentarzy: 2360405.10.2019, 13:49

No szkoda chłopaka. Życzę szybkiego powrotu na boisko.
Ale KFC może przegrać.

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1405.10.2019, 13:47

Jak na moje to Lloris złamał nadkłykieć przyśrodkowy lewej kości ramiennej, ze zwichnięciem. Wszelkie złamania w okolicach stawów sa bardzo niebezpieczne. Wypadnie na kilka miesięcy

DavidSilva21 komentarzy: 338105.10.2019, 13:47

Lloris, ała :/

kamilo_oo komentarzy: 2356705.10.2019, 13:46

@Marcel90:

Jak jakieś mocne złamanie, to może być taka reakcja, a zresztą każdy inaczej znosi ból.

kamilo_oo komentarzy: 2356705.10.2019, 13:45

mitmichael komentarzy: 4924305.10.2019, 13:45

Cofnałem do powtorki i rzeczywiscie poleciał na lewa reke, widac było jak mu sie ugieła czyli złamanie. To dopiero problem dla Totkow

daniken komentarzy: 351405.10.2019, 13:44

to jednak ręka/łokieć,fatalnie

Marcel90 komentarzy: 817005.10.2019, 13:43

Dla mnie też wyglądało to na lewą rękę ale nie oszukujmy się, przy kontuzji ręki nie ma takiej reakcji więc raczej chodzi o coś poważniejszego

Mihex komentarzy: 2360405.10.2019, 13:42

Nie chciał wpaść z piłką do bramki, więc ją wyrzucił, ale stracił równowagę i upadł na ręke. To może być złamanie nawet.

sickstick komentarzy: 278705.10.2019, 13:42

Kiedy upadał to nienaturalnie wygięła mu się lewa ręka, szpetnie to wyglądało, tutaj widać w powtórce:

mitmichael komentarzy: 4924305.10.2019, 13:40

Bardzo dobrze powiedziane Panie Twarowski - jedni przyjmuja na klate, inni chowaja głowe pomagajac rywalowi. Dobre podsumowanie Xhaki

daniken komentarzy: 351405.10.2019, 13:40

kurde z tlenem na noszach? co mu się stało?

Marcel90 komentarzy: 817005.10.2019, 13:40

I pierwsza szpileczka w Arsenal wbita, nic nowego

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1405.10.2019, 13:40

Fajnie sie pośmiać z Tottków, ale Llorisowi życzę zdrowia. Oby nic poważnego nie wyszło.

TheNojs komentarzy: 4105.10.2019, 13:39

Chyba ręką o poprzeczke mocno przywalił i coś z łokciem, wygląda jak złamanie. Bardzo szkoda, nie życzę nikomu kontuzji, ale wygląda na długie miesiące przerwy francuza niestety.

bartas1984 komentarzy: 36905.10.2019, 13:39

Co odstawil Lloris?

paw3u komentarzy: 563005.10.2019, 13:39

@MaciekGoooner: lewa ręką. Nienaturalnie się wygiela przy upadku.

Multi09 komentarzy: 511 newsów: 105.10.2019, 13:39

@MaciekGoooner:

Jaki kręgosłup? Rękę chyba złamał, zobacz sobie powtórki.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 305.10.2019, 13:38

Toty trzymają formę xD

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.10.2019, 13:37

@Traitor: bo Nike robiło koszulki w czasach, gdy jeszcze był regular fit, a nie slim czy super slim

też pytanie czy masz koszulkę meczową, bo te są droższe i zbliżone albo takie same do tych, co mają zawodnicy

mitmichael komentarzy: 4924305.10.2019, 13:35

Tottki w totalnym kryzysie, czemu Lloris z nami bledow nie popełniał

paw3u komentarzy: 563005.10.2019, 13:35

Lloris walczy dzielnie i konsekwentnie o Puchar dzbana. W sumie jedyne trofeum jakie może zdobyć w Spurs.

Barney komentarzy: 2098805.10.2019, 13:35

Podlamany

Barney komentarzy: 2098805.10.2019, 13:34

Liczyłem dzisiaj ,że powlekany Tottenham może stracić pkt.

@thide
Szukam juz dlugo, nie moge znalezc - stare nike M to dla mnie sukienki, a pumy M obciślaki

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.10.2019, 13:27

@Traitor: na allegro pełno używek

Traitor komentarzy: 10314 newsów: 2405.10.2019, 13:27

Poszukuje koszulki Arsenalu z nadrukiem Fabregasa ~~ fit na dł 70cm - pewnie S jak nike, ktos cos?

Matornen (zawieszony) komentarzy: 52005.10.2019, 13:17

Jak atakują poszczególne drużyny z Premier League?

Liverpool - gra z kontry
Manchester City - atak pressingiem
Chelsea - atak na całej szerokości boiska
Manchester United - atak serca

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1405.10.2019, 13:07

@Damaks napisał: "Kto u was na kapitanie w FPL?"
BUKAYO SAKA

DavidSilva21 komentarzy: 338105.10.2019, 13:02

Koguty po upokorzeniu w UCL dzisiaj powinny być zmotywowane na 120%. Nie widzę innej opcji jak Ich zwycięstwo.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.10.2019, 12:58

@patryksz napisał: "@KapitanJack10: Unai i wyciąganie wniosków XD"

Unai może co najwyżej wyciągnąć swojego asa z rękawa w postaci XDaki

simson16 komentarzy: 461405.10.2019, 12:54

Eriksen wrocil do skaldu Kogutow, zanosi sie na latwe zwyciestwo...

DavidSilva21 komentarzy: 338105.10.2019, 12:49

@bigMick napisał: "działa wam fpl?"
Zawsze jest aktualizowana(fpl) kilka godzin przed 1 meczem kolejki, dlatego nie działa.

Kowal96 komentarzy: 1759105.10.2019, 12:46