Stoke pokonane swoją własną bronią, Arsenal wygrywa 3:1

Stoke pokonane swoją własną bronią, Arsenal wygrywa 3:1 22.09.2013, 15:27, Łukasz Kęczkowski 3282 komentarzy

Kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Arsenal pokonał dzisiaj Garncarzy ze Stoke ich własną bronią, pokonując ich 3:1 po trzech bramkach ze stałych fragmentów gry. Tony Pulis prawdopodobnie łapie się teraz za głowę, bo za jego kadencji podobna sytuacja zapewne nie miałaby miejsca. Mark Hughes całkowicie odmienił ten charakterystyczny, grający swój - nikt nie mówi, że ładny i wszystkim się on podoba - futbol, który był znakiem rozpoznawalnym tej drużyny w poprzednich latach.

Kibice ujrzeli dziś na Emirates Stadium aż 4 bramki, co jest sporą liczbą, zwłaszcza że nie mieliśmy zbyt wielu klarownych sytuacji bramkowych, a gra przez większość czasu utrzymywała się w środkowej części boiska, gdzie toczyła się zacięta walka do ostatniej kropli potu. Wygrywać brzydko też jednak trzeba umieć, a Kanonierzy udowodnili, że nie do końca muszą trzymać się kurczowo swojej filozofii, by do swojego dorobku dopisać niezwykle cenne trzy punkty.

Obie drużyny rozpoczęły mecz w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini, Ramsey – Gnabry, Özil, Wilshere - Giroud.

Stoke City: Begović - Cameron, Shawcross, Huth, Pieters - Walters, Wilson, Nzonzi, Adam, Arnautović - Jones.

Już w 5. minucie Kanonierzy wychodzą na prowadzenie! Przed polem karnym faulowany był Jack Wilshere, a Mike Dean podyktował rzut wolny, który egzekwował Mesut Özil. Strzał Niemca udało się odbić Begoviciowi, jednak piłka spadła wprost pod nogi Aarona Ramseya, który bez problemu otworzył wynik spotkania.

Przez następne minuty gra toczyła się głównie w środku pola. Stoke nie zdecydowało się na przejęcie inicjatywy, natomiast gracze Arsenalu po strzeleniu bramki postanowili uspokoić i kontrolować grę.

W 25. minucie ładną, kombinacyjną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak strzał Gibbsa wylądował wysoko w trybunach.

Minutę później mamy wyrównanie na Emirates! Po ładnej wrzutce Nzonziego strzał oddał Arnautović, jednak piłka uderzyła w słupek. Na nieszczęście Arsenalu wylądowała pod nogami Camerona, który strzałem zza szesnastki skierował futbolówkę do siatki. 1:1 w Londynie.

Sześć minut później dogodną sytuację do wyjścia na prowadzenie mieli Kanonierzy. Rzut rożny egzekwował Mesut Özil, dośrodkował wprost na głowę Pera Mertesackera, jednak Niemiec strzelił wprost w głowę stojącego na dalszym słupku Hutha.

Za drugim razem Mertesacker się nie pomylił! Identyczna sytuacja, co chwilę wcześniej, rzut rożny Özila, Mertesacker głową po dalszym słupku i tym razem bramka! 2:1 dla Arsenalu!

Już chwilę później kolejną szansę na bramkę mieli podopieczni Wengera. Ładną dwójkową akcją popisali się Wilshere i Giroud, jednak ostatnie podanie Anglika było zbyt mocne i piłkę przejął Begović.

Na otwarcie drugiej połowy ładnym strzałem z dystansu popisał się Gnabry, jednak strzał został złapany przez Begovicia. Chwilę później również na uderzenie z daleka zdecydował się Giroud, jednak i tym razem bośniacki bramkarz popisał się piękną interwencją.

W 59. minucie w miejsce Adama pojawił się Stephen Ireland.

W 62. minucie po ładnym podaniu Wilshere'a sam na sam z bramkarzem wyszedł Özil, jednak oddał strzał wprost w Begovicia. Chwilę później na rewanż zdecydował się Wilson, ale jego uderzenie obronił Szczęsny.

Cztery minuty później na kolejną zmianę zdecydował się Mark Hughes. Wilson Palacios zmienił Erika Pietersa.

W 68. minucie ładne, płaskie dośrodkowanie posłał Walters, jednak piłkę sprzed nosa Jonesa zgarnął Szczęsny.

72. minuta i kolejna asysta Özila! Niemiec z rzutu wolnego posłał idealną piłkę na głowę Sagny, a ten przelobował interweniującego Begovicia. 3:1 dla Arsenalu!

Podwójna zmiana w szeregach Arsenalu. Na boisku pojawili się Monreal i Miyaichi, którzy zastąpili Wilshere'a i Ganbry'ego.

Chwilę później szczęścia szukał Arnautović, jednak jego uderzenie bardzo pewnie chwycił Szczęsny.

Sekundy później w miejsce Jonesa zameldował się były skrzydłowy Kanonierów, Jermaine Pennant. Z kolei w 80 minucie na zmianę zdecydował się Wenger. Mikel Arteta zmienił Özila.

W 94. minucie bliski zdobycia swojej drugiej bramki był Aaron Ramsey, jednak podanie od Girouda było odrobinę spóźnione, przez co Walijczyk musiał się cofnąć do piłki, a to spowodowało, że obrońcy zdążyli zareagować. Po chwili pan Mike Dean zakończył spotkanie. Arsenal wygrywa ze Stoke 3:1.

lucasnoline komentarzy: 541624.09.2013, 13:36

Zresztą i dokonania Benzema ma gorsze, jak tak lubicie się posługiwać cytatami z wikipedii, to trzymajta:

to odnosnie Rooneya?
Czyli ,uwazasz ze pol sezonu przesiedzial na lawce,tak?

Vendeful komentarzy: 236824.09.2013, 13:35

Napisałem,8 na pewno jest lepszych.
pozostałych dwoch juz według własnej opinii trzeba oceniać

Marzag komentarzy: 41260 newsów: 124.09.2013, 13:35

Vendeful, 1 min na boisku też wystarczy żeby w statystyce napisać że grał w tym meczu

Klama komentarzy: 3971 newsów: 224.09.2013, 13:34

nie kłóćcie się, pogadajmy o FPL lepiej. xD

lucasnoline komentarzy: 541624.09.2013, 13:33

@Vendeful

Ma gorsze statystyki i jest gorszym zawodnikiem, więc nie wiem skąd te przeświadczenie.

grochal14 komentarzy: 193324.09.2013, 13:33

"Lewy - 2 razy vce krol strzelcow, 2 razy w 11 sezonu w niemczech, vce krol strzelcow ostatniej edycji LM, finalista LM, 5 zawodnik Europy wg fifa "

Fakt, polowa to sukcesy druzynowe....

Kaczaza komentarzy: 722324.09.2013, 13:33

granvorka
więc masz słabe top 10

Vendeful komentarzy: 236824.09.2013, 13:31

Nie jestem fanem Benzemy,lecz statystyk nie ma gorszych,a dokonań to juz na pewno.

Vendeful komentarzy: 236824.09.2013, 13:29

Połowa sukcesow Lewego ktorą wymieniłeś to sukcesy drużynowe

lucasnoline komentarzy: 541624.09.2013, 13:29

@Vendeful

Jak nie ma, skoro sam wymieniłeś 8 zawodników + 4, z których tylko Cavani może być jeszcze uznany za lepszego gracza niż Lewy.

Vendeful komentarzy: 236824.09.2013, 13:27

Grochal,Giroud zagrał w poprzednim sezonie 47 meczów,będąc niemiłosiernie eksloatowanym.
tylko 10 meczow wiecej.

grochal14 komentarzy: 193324.09.2013, 13:26

Poza tym jak juz napisalem Lewy wg Fify jest 5 zawodnikiem poprzedniego sezonu i jest pierwszym napastnikiem na tej liscie nie liczac Messiego. Nastepnie Ibra 9, RvP 10. Ciekawe gdzie jest Falcao czy Gomez -.-

lucasnoline komentarzy: 541624.09.2013, 13:26

@grochal14

Też już przesadzasz, Persil zagrał tylko o 11 meczów więcej od Rooneya.

Vendeful komentarzy: 236824.09.2013, 13:25

To zalęzy juz od punktu odniesienia,ktorego nikt nie ustalil.
w ogolnym pojęciu napastników,czyli pojęciu w ktorym fifa nominuje do swoich nagród za np. włąsnie Napastnika globu,lewego na pewno nie ma w top10.

grochal14 komentarzy: 193324.09.2013, 13:24

Jak na BPL, COC, FA CUP i LM 37 meczow to jest pol sezonu na lawce.

lucasnoline komentarzy: 541624.09.2013, 13:23

@Vendeful

Z tym, że Lewy nie jest wśród najlepszych 10 napastników na świecie, to też trochę przesada. Po pierwsze powinien być rozliczany z gry jako typowa 9-tka, a ani Messi, ani Ronaldo nie są takimi piłkarzami. Nawet i Rooney takowym nie jest.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.09.2013, 13:22

jarts

Ogólnie wysoko ceni się Diego Costę z Atletico, ale ja jakoś nie widzę w nim nadzwyczajnego piłkarza.

Vendeful komentarzy: 236824.09.2013, 13:21

Rooney zagrał w poprzednim sezonie według wikipedii 37 meczów.
To jest te pół sezonu na ławce?

Marzag komentarzy: 41260 newsów: 124.09.2013, 13:20

Welbeck lepszy od Lewandowskiego, ma więcej sukcesów!

Vendeful komentarzy: 236824.09.2013, 13:20

wypisuJE ,a dokładnie grochal.

grochal14 komentarzy: 193324.09.2013, 13:20

Mowimy o sezonie 2012/13 a nie kilku kolejkach tego sezonu.

lucasnoline komentarzy: 541624.09.2013, 13:20

" Falcao za co? "

Padam, co wy tutaj za herezję wypisujecie.

Vendeful komentarzy: 236824.09.2013, 13:17

Nazywasz przeszłościa cos,co sie działo rok temu?:D

Grochal,czy Ty jestes slepy?
druga litera to E nie A...
Grochal,Ty czytasz w ogole co piszesz?

Rooney-według Ciebie pół sezonu na ławce,gdy sezon się dopiero rozpoczął.
Sprawdz jego dokonania skoro tym sie kierujesz,zjada Lewego.

(sukcesy Falcao,źródło wikipedia)

Reszty zawodnikow przeczytaj dokonania sobie sam,nie będę zaśmiecał strony kopiowaniem tekstów z wikipedii przez Twoją niewiedzę.

grochal14 komentarzy: 193324.09.2013, 13:13

Poza tym jak wpisujesz jakis napastnikow 'za przeszlosc' a nie jak aktualnie graja to wpisz na swoja liste jeszcze Henry`ego i Bergkampa.

grochal14 komentarzy: 193324.09.2013, 13:12

@Vandeful - za drugim razem sie poprawilem.

Suarez, van Persie, Ibra, Messi - okej zgadzam sie

Ronaldo nie licze jako napastnika.

Rooney - za co ? za siedzenie pol sezonu na lawce ?
Aguero - za co ? strzelenie 12 goli ?
Falcao, Cavani, Balotelli, Benzema ? - za co ?

Gomez - tutaj w ogole leze ze smiechu.

Lewy - 2 razy vce krol strzelcow, 2 razy w 11 sezonu w niemczech, vce krol strzelcow ostatniej edycji LM, finalista LM, 5 zawodnik Europy wg fifa a ty z jakimis Gomezami czy Benzyna wyjezdzasz.

jarts komentarzy: 231924.09.2013, 13:11

Mid - nie ma już dobrych napastników w La Lidze chyba że ktoś za takich uważa Rubena Castro czy Agirretxe

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.09.2013, 13:10

Mid, Iker Muniain, Tello (?), Cuenca, Paco Alcacer. Myślę, że to najlepsi z najlepszych Hiszpanów grających w PD

Ibrahimovic
Messi,Ronaldo(byli nominowani do statuetki najlepszych napastnikow globu)
aguero

Tu wymieniłem 8ktora jest niepodważal,nie lepsza od niego.
A to ,czy tacy piłkarze jak Cavani,Balotelli,Gomez,BENZEMA są od niego lepsi,zalezy juz od własnej opini.
Według mnie,conajmniej 2 z tych 4 na pewno tak.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.09.2013, 13:06

Jacy są dobry napastnicy w lidze Hiszpańskiej, którzy mogliby do nas trafić i naprawdę by nas wzmocnili? Bo Wenger lubi ostatnio brać stamtąd ludzi - tamtejszy kryzys sprzyja robieniu deali.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.09.2013, 13:05

Gerard Cieślik w szpitalu, przykra sprawa.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952124.09.2013, 13:05

Mid > Czy Olivier z Boltem ;p

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.09.2013, 13:04

Vendeful, szanuj zdanie innych

grochal14 komentarzy: 193324.09.2013, 13:03

Vandeful - akurat Ty sie kompromitujesz. Wymien 10 lepszych napastnikow niz Lewy.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.09.2013, 13:03

Arsenal_1886

A na miejscu spotkali się z Henry'm i Boltem.

Vendeful komentarzy: 236824.09.2013, 13:03

grochal nie kompromituj się

Granvorka
Oczywiscie zgadzam się,że bendtner może mu buty wiązać.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.09.2013, 13:01

berc1k

I Mullerem, Kroosem, Goetze oraz Mandzikiciem :]

grochal14 komentarzy: 193324.09.2013, 13:01

Vanderful - nie jest top10 napastnikow na swiecie ? Jest top5.

granvorka komentarzy: 62724.09.2013, 13:01

Vendeful

Jesli ktos pisze tak absurdalne opinie to znaczy ze nie ma zielonego pojecia o pilce. Nie trzeba uwazac ze Lewy to top 5 napastnikow na swiecie (to jest kwestia dyskusyjna, mowimy o klasycznych napastnikach) ale jesli ktos uwaza ze Lewy to poziom Bendtnera i ze jest najslabszym ogniwem w BVB to znaczy ze nie ma pojecia o pilce. To tak jakby twierdzic ze Legia to jest poziom Arsenlu. Uwazac tak mozna, mozna miec taka opinie ale ona jest niezgodna z rzeczywistoscia i skresla osobe jako powaznego dyskutanta o pilce noznej

Arsenal_1886 komentarzy: 1952124.09.2013, 13:00

Cazorla "I hope to be back shortly. I will try to return for the game against Napoli, but that’s not certain."
Cazorla "Mesut is a TOP player. He is a different player that wins games. It is fortunate to have him on our team, he’s tremendous"

Fajnie by było jakby Santi wrócił na Napoli, ale nie robię sobie nadziei. Jeszcze wczoraj poleciał z Bakarim i Olivierem na spotkanie w Niemczech w protekcyjnym bucie. Tydzień przed meczem, a on dalej ma ten but. Co do tego lotu do Niemiec to poleciał tam, bo ta trójka jest sponsorowana przez Pume.

Vendeful komentarzy: 236824.09.2013, 12:55

Granvorka
Przestan wytykać ludziom ,że nie mają pojęcia o piłce bo maja inne zdanie niż Ty.
Ja także uważam,że Lewandowski nie jest w top 10 napastników na świecie.

lucasnoline komentarzy: 541624.09.2013, 12:54

Lewy poziom Bendtnera? Ja pierdziu, co ja czytam na tej stronie, to już głowa mała.

James komentarzy: 167424.09.2013, 12:53

Kaczaza
jak mozna porównac lewandowskiego do bendtnera przeciez to grzech jest.... lewandowski > Żiru

berc1k komentarzy: 465 newsów: 124.09.2013, 12:53

No a z drugiej strony w Bayernie trenowałby pod okiem wielkiego Guardioli. W jednej drużynie z Franckiem, Arjenem, Bastianem, Lahmem :D

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.09.2013, 12:52

Kaczaza
Mało prawdopodobny? Dla mnie było to całkowitym zaskoczeniem.

granvorka komentarzy: 62724.09.2013, 12:51

Tak, od nazwiska siatkarza?

@Kaczaza

Lewandowski na poziomie Bendtnera? Ogladasz mecze BVB i twierdzisz ze Lewy to najslabsze ongiwo?

Nie masz zadnego ale to zadnego pojecia o pilce noznej jesli tak sadzisz. Lewy to jest TOP 10 napastnikow na swiecie.