Świąteczny comeback, West Ham 1:3 Arsenal

Świąteczny comeback, West Ham 1:3 Arsenal 26.12.2013, 16:52, Łukasz Kęczkowski 3705 komentarzy

Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, tradycyjny Boxing Day, zazwyczaj kojarzy nam się z pięknymi meczami Arsenalu. Dzisiejsze spotkanie Kanonierów z West Hamem można podzielić na dwa okresy. W pierwszej połowie oba zespoły grały bez pomysłu, ociężale i ospale, jakby dopiero co wstali od wigilijnego stołu. W drugiej odsłonie zawodnicy wzięli się do roboty, zaczęli biegać, walczyć i, co najważniejsze, strzelać bramki. Pierwszą zdobyli gospodarze, jednak później swój popis dali podopieczni Wengera, którym to udało się odwrócić losy spotkania na swoją korzyść i ostatecznie zdobyli trzy punkty.

Oba kluby przystąpiły do meczu w następujących składach:

West Ham: Adrian – O’Brien, Tomkins, Collins, McCartney – Noble, Diame – J. Cole, Nolan, Jarvis – C. Cole.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Ramsey - Walcott, Özil, Cazorla - Giroud.

Od początku napierali gospodarze, a najlepszej okazji nie wykorzystał Mark Noble w 10. minucie, kiedy to jego piękny strzał z rzutu wolnego w samo okienko sparował Wojtek Szczęsny.

W 16. minucie bliski strzelenia bramki był Santi Cazorla, który uderzył piłkę głową z szesnastego metra, jednak na posterunku był Adrian.

Wraz z tą akcją coraz bardziej do głosu zaczęli dochodzić gracze Arsenalu, jednak ich ataki przeprowadzane były bez wyraźnego pomysłu, dlatego też najczęściej kończyły się one na stoperach West Hamu.

W 25. minucie ładnym strzałem z dystansu popisał się Mohamed Diame, który to uderzył piłkę z około 30 metrów, lecz Szczęsny nie dał się zaskoczyć i wyłapał to uderzenie.

Minutę później świetną sytuację na strzelenie bramki miał Theo Walcott. Ramsey posłał górną piłkę nad obroną Młotów, Anglik dobiegł do niej, uderzył bez przyjęcia, lecz piłka trafiła jedynie w siatkę boczną.

W 33. minucie strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Adriana Santi Cazorla, jednak to uderzenie minęło światło bramki. W tej samej minucie oko w oko z hiszpańskim golkiperem stanął Olivier Giroud, jednak i jego strzał poszybował obok słupka.

W 37. minucie kontuzjowanego Jamesa Collinsa zmienił Razvan Rat.

W 42. minucie piękną, koronkową akcję przeprowadzili gracze Arsenalu. Mesut Özil pięknie wyłożył piłkę do Oliviera Girouda, jednak francuski snajper z odległości około metra od bramki nie trafił w futbolówkę.

Cztery minuty później sprytnie rzut wolny rozwiązali gracze West Hamu, jednak we wszystkim połapał się Szczęsny i nie pozwolił Nolanowi na zdobycie bramki.

W 46. minucie z dystansu strzelał Nolan, Szczęsny co prawda obronił ten strzał, lecz wypluł piłkę wprost pod nogi Carltona Cole'a, który nie miał problemów z wtoczeniem jej do bramki. 1:0 dla West Hamu.

W 54. minucie bliski podwyższenia rezultatu był O'Brien, jednak piłka po jego strzale minęła słupek bramki Szczęsnego.

W 65. minucie Aarona Ramseya zmienił Lukas Podolski.

W 67. minucie mamy wyrównanie! Piłkę na prawej flance przejął Theo Walcott, zszedł z nią do środka i uderzył lewą nogą w kierunku bramki Adriana. Hiszpański bramkarz został zaskoczony i nie udało mu się obronić tego strzału. 1-1 na Upton Park!

Cztery minuty później Lukas Podolski popisał się bardzo ładnym dośrodkowaniem wprost na głowę Theo Walcotta, a Anglik zdobył swoją drugą bramkę! Mamy już 2:1 dla Arsenalu!

W 80. minucie mamy kolejne trafienie Kanonierów! Piłkę idealnie wyłożył Podolskiemu Giroud, Niemiec bez zastanowienia huknął lewą nogą i podwyższył prowadzenie. 3:1 na Arsenalu!

Dwie minuty później Mesuta Ozila zastąpił Mathieu Flamini. Chwilę potem Girouda zmienił Nicklas Bendtner.

W 89. minucie bardzo bliski podwyższenia rezultatu był Bendtner, jednak jego strzał minimalnie minął słupek bramki Adriana.

Po czterech doliczonych minutach pan Phil Dowd zakończył spotkanie.

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 128.12.2013, 17:23

to muły wskakują już na 5 pozycję ;/

polishbrigadesx komentarzy: 1020928.12.2013, 17:23

ale się City męczy oby remis był

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2013, 17:21

Silva zgubił buta a i tak biegł, to je charakter !

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.12.2013, 17:21

Nikt nie pochwali spektakularnego odbioru Chamakha? Aha, zapomniałem że tylko Giroud pracuje w defie ;d

---------------Podolski--------------
Na Cardiff zrobiłbym większą rotację m. in. Lord Bendtner na szpicy, odpoczynek Ozila, Poldi na LW, Flamini za Artetę.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078428.12.2013, 17:17

Negredo za obrońcę i Nasri za Fernandinho, ciężko będzie miało to CP utrzymać

Berczi komentarzy: 125228.12.2013, 17:17

KingOfLoyal
asysta przy golu dla Norwich ma się rozumieć?

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 128.12.2013, 17:16

Jescze asysta Welbecka i moj typ znów sie sprawdzi!

Vendeful komentarzy: 236828.12.2013, 17:11

no i k zapowiada sie ze moj kapitan w fpl wejdzie na 20 min..

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34128.12.2013, 17:08

Jakby dzisiaj zarówno City jak i United zgubiły punkty, to reszta kolejki zapowiadałaby się naprawdę dobrze :)

turysta komentarzy: 608928.12.2013, 17:03

Betting has been suspended on the future of Mohamed Salah with Liverpool as short as 1/8 to sign the winger.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.12.2013, 17:00

arsenallord; dobre, ale Barton powinien być w cyrku jako klaun.

lays komentarzy: 3987128.12.2013, 17:00

Nierealny xd Walcott bedzie u Wengi w kazdym mecxu gral. A na moje to jutro zagra Ziru

Topek komentarzy: 13946 newsów: 12628.12.2013, 16:59

Też mam trzy, prawie gonisz.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2013, 16:58

3 punkty na razie w FPL, ałtstending performens

koczan_4 komentarzy: 330228.12.2013, 16:58

też czuję jutro męczarnie z NU. Może Jack i Santi grę coś pociągną.

rafi_i komentarzy: 421828.12.2013, 16:57

City dałem z handi na kuponie, a Pellegrini taki skład wystawił ...

Vendeful komentarzy: 236828.12.2013, 16:55

byle nie wprowadzil toure na 20 min bo mam go na kapitanie...

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11728.12.2013, 16:54

hehe dobre:

Topek komentarzy: 13946 newsów: 12628.12.2013, 16:54

Też uważam, że dopiero z Cardiff będą mocniejsze zmiany. Jutro ewentualnie Jack i/lub Rosicky. No i wyczuwam boiskową biedę.

Bellers komentarzy: 123628.12.2013, 16:54

@Maverick

Niech takie wyniki pozostaną:)

Maverick7 komentarzy: 52928.12.2013, 16:53

kurde na początek kolejki taka ładna strzelanina i 6 bramek a teraz takie słabe mecze;/

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 128.12.2013, 16:53

Jakby remis wyciagneli to będzie cudnie!

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.12.2013, 16:53

Ozil odpocznie dopiero przeciwko Cardiff u siebie. NUFC to za ciężki teren, żeby dać takiemu piłkarzowi odpocząć. Szczególnie, że nasz motor napędowy Ramsey kontuzjowany.

Kowalczyk11 komentarzy: 325328.12.2013, 16:53

Mesut to nie ma po czym odpoczywac za bardzo ; )

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 128.12.2013, 16:52