Świetne widowisko na The Emirates! Arsenal 1-0 United

Świetne widowisko na The Emirates! Arsenal 1-0 United 01.05.2011, 16:12, Szymon Ortyl 1146 komentarzy

Kanonierzy rozpoczęli dzisiejszy mecz bez Ceska Fabregasa, który nabawił się kontuzji na przedmeczowej rozgrzewce. Zamiast niego w pierwszym składzie pojawił się kapitan reprezentacji Walii - Aaron Ramsey.

Już w 2. minucie Kanonierzy mogli prowadzić 1-0, jednak Jack Wilshere nie zdołał wykorzystać podania od... Nemanji Vidica. 4 minuty później szansę na zdobycie bramki miał Walcott, dośrodkowanie zmierzające do Anglika o Gaela Clichy'ego przeciął Patrice Evra.

W 15. minucie po raz kolejny bramce United zagroził Walcott, jednak po raz kolejny pewnie interweniował Evra. 5 minut później, po błędzie Songa i szybkiej akcji Naniego i Fabio, Bacary Sagna w ostatniej chwili przeciął podanie zmierzające w kierunku świetnie ustawionego Hernandeza.

W 30. minucie po wrzutce Theo Walcotta piłkę lecącą wprost na głowę Van Persiego ręką strącił Nemanja Vidic, jednak sędzia nie zareagował. W przeciągu następnych 15 minut, Chris Foy czterokrotnie przecinał podania zawodników Arsenalu niejednokrotnie uniemożliwiając im skonstruowanie akcji ofensywnych czy też wyprowadzenie piłki ze strefy obronnej.

W 48. minucie po strzale Rooneya z rzutu wolnego, piękną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny. Chwilę wcześniej, na boisku pojawił się Andriej Arszawin, który zmienił Samira Nasriego.

W 56. minucie po dwójkowej akcji Robina van Persiego i Aarona Ramseya, Walijczyk strzałem z 15 metrów pokonał Van Der Saara.

W 68. minucie kontuzjowanego Johanna Djourou zastąpił na boisku Sebastien Squilacci. 8 minut później, po strzale Naniego kolejną świetną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny. Chwilę później, na boisku pojawił się Emmanuel Eboue.

W końcówce spotkania miała miejsce Kontrowersyjna sytuacja, kiedy to Gael Clichy faulował Michaela Owena na linii pola karnego, jednak sędzia nie zauważył interwencji Francuza i nie wskazał na wapno. Ostatnie minuty meczu upłynęły pod znakiem zmasowanych ataków United, jednak przy drobnej pomocy szczęścia, Kanonierom udało się utrzymać prowadzenie do końca spotkania.

Manchester UnitedPremier League autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
pamplemousse komentarzy: 186002.05.2011, 11:48

Wole ładnie grający ale nic nie wygrywający Arsenal z Wenger i co roku podium niz wiele niepotrzebnie wydanej kasy i 5-6 miejsce z Benitezem czy kogo tam chcesz

Ta Nasri, van Persie , Fabregas adios dobreee :D

Co z tego, że zarobimy 110 mln jak nic z tymi pieniędzmi się nie zrobi a druga sprawa to nie wiem dlaczego oni się mają nie nadawać do gry w tej lidze, to jest liga dla jakichś wybrańców ? Cyborgów ? Nasri nie zagrał w tym sezonie tylko w 6 meczach, van Persie oprócz początku sezonu co leczył kontuzje gra cały czas i gra bardzo dobrze, Fabregas też grał w większości spotkań, taki cziczarito się ma nadawać do ligi angielskiej a ta trójka nie ? Śmieszne...

pamplemousse komentarzy: 186002.05.2011, 11:45

@graul7, dzieki za rady, serio, będziemy dzwonic. Ale wyłącz juz FM

graul7 komentarzy: 1402.05.2011, 11:45

Arsenal_1886
Lepiej co roku przegrywać wszystko w ten sam frajerski sposób/Po kij był ten puchar ligi. Trza było sobie dać z tym spokój , a tak a z resztą sami wiecie. To chyba pierwszy rok w którym ledwo wyszliście z grupy. Mogę się założyć, że jak wenger zostanie nic już nie zdobędziecie- no może carling cup

Arsenal_1886 komentarzy: 1952102.05.2011, 11:41

graul7 > Z takimi transferami i Benitezem jako trener to prędzej byśmy wypadli z czwórki niż wygrywali trofea :P

graul7 komentarzy: 1402.05.2011, 11:39

Dorzuce parę swoich groszy.
Mimo wszystko sądzę, że byście nie wygrali jakby manu miało nad wami przewagę jednego punktu.
Po primo by was nie zlekceważyli. Gigs by grał i valencia od początku
Po secundu zjadła by was trema. O mały włos kolejny raz wszystko poszłoby się walić. Jak z Tottenhamem,Newcastle. To nie przypadek, że przegrywacie wygrane mecze. To samo było z fcb. Trochę więcej koncentracji i lepszy napastnik i byście teraz grali z Realem.
Dlatego moim zdaniem Arsenal*wiem, wiem, że to świętokradztwo i oszołomstwo, ale postaram się was do tego przekonać.
1. Pożegnać Wengera- takiej konionktury jak teraz nie będziecie mieć jeszcze długo- słaby manu rio vidić bez formy , rooney pół roku bez formy, chelsea to samo lampard kontzuja drogba kontuzja itd. A za rok city i koguty będą raczej mocniejsze. Ten gość po prostu nie potrafi odpowiedni nastawić waszych graczy. Który to już raz macie barcelone na widelcu i nie potraficie tego wykorzystać(3) który to już sezon z masą kontuzji, z naburmuszonym fabregasem. Zamiast AW proponuje Benitez, Van Gal, Moyes 1/3/
Wyciągam z tego więc drugi obrazobórczy wniosek
-nasri,fabregas, van persie- adios
bo:
- zarobicie na nich 110 mln
-nie nadają się do tak ostrej gry jak w EPL co chwila kontuzje itd.
-mentalnie są wypaleni potrzeba im nowych wyzwań, cesc jeszcze odwala takie numery jak na Camp Nou, RvP nielepszy>
Kogo kupić:
-stoperzy-Cahil,Bruno Alves
- dobry zmiennik na oba boki-ebue i gips już nie jeden mecz zwalili ten drugi ewentualnie na wypożyczenie zamiast nich Salcido i Castro np.
-Silny defensywny pomocnik najlepiej z francji
idealny byłby Alou Diarra, lub Diawara
-napastnik:Llorente/Boriello
-do pomocy Cahil, Ellia i skrzydłowy Robinho/Menez

MatArsenal9870 komentarzy: 216702.05.2011, 11:31

Widziałbym Henry'ego jako zastępcę Wengera.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952102.05.2011, 11:30

Po 1 nie dojdzie do wymiany Wenger-Mourinho .
Po 2 Mourinho nie chciałby prowadzić Arsenalu , woli City , United czy Chelsea .
Po 3 Wenger zawsze wypełnia swój kontrakt .
Odpowiedź do twojego pytania - NIE ;p

damian199656 komentarzy: 762602.05.2011, 11:28

popekns-> nie

popekns komentarzy: 742002.05.2011, 11:24

BTW. cieszyłby się ktoś jakby Jose nas prowadził?

popekns komentarzy: 742002.05.2011, 11:22

No raczej, że Michał to ujął:p

Nasri_8 komentarzy: 27602.05.2011, 11:21

"Walijczyk strzałem z 15 metrów pokonał Van Der Saara."
jest i ten element, gdy gramy z lepszymi drużynami :D z dobrą formą!

concrete13 komentarzy: 869802.05.2011, 11:20

Griz - > Ty to powiedziałeś ^^

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27302.05.2011, 11:19

concrete-----> niestety żałosnych ludzi tutaj nie brakuje, nieprawdaż? :D

concrete13 komentarzy: 869802.05.2011, 11:16

a tutaj nie wstawia się żałosnych newsów...

Arkadius92 komentarzy: 169802.05.2011, 11:16

@popekns
Bo ten news jest żałosny?

popekns komentarzy: 742002.05.2011, 11:09

Dlaczego nikt nie da żałosnego niusa, że ma być zamiana trenerów: Wenger za Mourinho?

sirtimon komentarzy: 21002.05.2011, 11:05

Osamę sprzątnęli a chłopak często gościł na Highbury [*]

Poland47300 komentarzy: 37602.05.2011, 10:57

Swoją drogą zmienili tytuł z fatalnego sędziowania na świetne widowisko czy tylko mi się wydaje :D?

Poland47300 komentarzy: 37602.05.2011, 10:56

Wiedziałem, że jak tylko wygrają to będzie gadka, że mistrzostwo jeszcze może być ich ale coś czuje, że następny mecz podetnie nam skrzydła... nie żebym był pesymistą.

fcescf komentarzy: 255402.05.2011, 10:50

Oby Chelsea i ManU ze sobą zremisowały w niedzielę a my musimy wtedy wygrać

KochamArsenal88 komentarzy: 100302.05.2011, 10:29

Podobno Arsenal włącza się do wyścigu po Ashelya Young'a, idealny następca Cesc'a lub Arshavina gdyby któryś z nich odszedł, zawsze moze grać za napastnikiem lub na skrzydle a Nasri do środka. Jedno z moich marzeń zobaczyć go w naszej koszulce i kolejny anglik w naszym składzie. Może niedługa z najmniej brytyjskiej drużyny staniemy sie najbardziej brytyjską:D
Cahill, Young, Ramsey, Wilshere, Gibbs, Walcott, Afobe, Lansbury,JET

bialysul komentarzy: 369902.05.2011, 10:15

generalnie sedziowanie bylo na bardzo slabym poziomie, sedzia zle sie ustawial, 2 razy przecial podanie, raz przecial droge wilscherowi;) byla reka ramseya przed polem karnym byla czerwona ewidentna dla vidica i karny, byl tez karny po faulu clichego bardzo glupim faulu , mimo iz clichy zagral solidnie to na sama koncowke mial 2 sytuacje ktorymi sprezentowalby bramke manu :/

bialysul komentarzy: 369902.05.2011, 10:09

mi sie bardzo podobal mecz, szczegulnie cieszy to ze byl to mecz z manu, arsenal pokazal ze ma potencjal, pokazal charakter, i co bardzo mnie cieszy walke, mnostwo wslizgow gry bark w bark, duzo odbiorow w srodku pola, byly tez smaczki kiedy wilschere przepychal sie z rooneyem czy niejednorotnie song napsul krwi diablom, tym razem to manu wygladalo jak 11 chlopcow :)

XwilshereX komentarzy: 59402.05.2011, 10:03

wiecie może kiedy będę pokazywać powtórkę tego meczu na Canal+???

rafallo207 komentarzy: 26602.05.2011, 09:48

Podobała mi się ta motywacja, szczególnie w pierwszej połowie, gdy ManU nie istniał. Wreszcie taki Evra nie będzie mógł powiedzieć, że my tylko ładnie gramy a nic to nie daje.

FanaticAFC komentarzy: 13802.05.2011, 09:42

MarcinKanonier
hahaha dobre :D

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148902.05.2011, 09:34

Wspaniały mecz w wykonaniu Arsenalu. Tak jak tego oczekiwałem. Bardzo się cieszę z bramki Aarona Ramseya. Jak dla mnie był zawodnikiem meczu. Co do błędów sędziów, to uważam, że karny należał się zarówno nam jak i ManU. Teraz mam nadzieję, a raczej jestem pewien, że wciąż będziemy walczyć o tytuł.
Come on Arsenal.

imburinho93 komentarzy: 4402.05.2011, 08:54

brawo Kanonierzy ;)
mam ndzieje ze to zwyciestwo wleje optymizm na koncówke sezonu;p i na początek nastepnego;D
C'MoN The Gunners !!!

MarcinKanonier komentarzy: 133102.05.2011, 08:29

Ferguson mowi ze remis bylby zasluzony :|

Cos czuje ze bin Laden sie w grobie przewraca czytajac te slowa ;>

szaman komentarzy: 24002.05.2011, 08:22

Słowa gumożuja

-Wydaje mi się, że akcja z Nemanją Vidiciem była trudna do wychwycenia przez kogokolwiek - dodaje Fergie. - To było ledwie muśnięcie piłki, więc nie można oczekiwać, że sędzia liniowy czy główny coś takiego zobaczy.

- Sytuacja z Owenem to już jednak rzut karny. Został sfaulowany, co do tego nie mam wątpliwości, ale w ważnych meczach naszej drużynie nie przyznaje się rzutów karnych, po takich zagraniach.

Zero samokrytyki. I tym razem sędziowie ich oszukali... Szkoda, że nie zauważył, ze sędzia zagrał przyzwolicie w defensywie MU i przeciął kilka naszych podań...

madjer komentarzy: 553402.05.2011, 08:08

Szkoda tylko że ten mecz już niczego nie zmieni :(( Ale mimo to MU pokonane :))

szaman komentarzy: 24002.05.2011, 07:44

I się zaczęło:

fcbarca.com/index2.php?goto=kom&news=36491

mitmichael komentarzy: 4924302.05.2011, 07:34

Evry nie cierpie ale teraz zyskal moj szacunek swoja wypowiedzia. Powiedzial, ze Manchester nie zasluzył na zwyciestwo, Arsenal byl lepszy i zasluzenie zgarnał 3 punkty. Tego sie po nim nie spodziewałem - przynajmniej zachował resztki honoru, ktorego na pewno nie mial Ferguson

xsiata komentarzy: 1802.05.2011, 06:32

Co prawda musiałem ochłonąć po porażce,ale i tak wam pogratuluje.
Gratuluje wszystkim prawdziwym i wiernym kibicom Arsenalu !
GGMU !

spinson komentarzy: 70002.05.2011, 06:24

widzieliscie na realmadrid.pl wenger za mourinho? Jesli ktos tam ma konto to niech odpowie tym ''fanom'' wengera pare slow bo ja juz nie moge czytac tych komentarzy. Gorzej komentuja niz sezonowcy barcy

wito88 komentarzy: 38702.05.2011, 03:56

Gdzie teraz te cwaniaczki z manure które zawsze nas odwiedzają i wygarniają jacy to my chu.jowi ? Z całego serca będę kibicował w przyszłym tygodniu ****si, może im się uda wygranąć tym łajzom mistrza :) to by było coś :)

a tak poza tym to świetny meczyk :)

Czeczenia komentarzy: 1249502.05.2011, 01:59

Jak na "świetne widowisko", dosyć krótka ta relacja tekstowa. Mecz był niewątpliwie porywający, ale Arsenal grał już efektowniej w tym sezonie. Czy coś przeoczyłem? No tak, zapomniałbym... wynik.

Koszulki? To tylko biznes, czysty biznes. Mimo wszystko ładne.

matesma komentarzy: 3502.05.2011, 01:33

Nie zdziwię się, że będą takie jak w jednym z newsów na k.com.

arsenal33fan komentarzy: 149802.05.2011, 01:32

widze widze :) eehe

matesma komentarzy: 3502.05.2011, 01:31