Świetne widowisko na The Emirates! Arsenal 1-0 United

Świetne widowisko na The Emirates! Arsenal 1-0 United 01.05.2011, 16:12, Szymon Ortyl 1146 komentarzy

Kanonierzy rozpoczęli dzisiejszy mecz bez Ceska Fabregasa, który nabawił się kontuzji na przedmeczowej rozgrzewce. Zamiast niego w pierwszym składzie pojawił się kapitan reprezentacji Walii - Aaron Ramsey.

Już w 2. minucie Kanonierzy mogli prowadzić 1-0, jednak Jack Wilshere nie zdołał wykorzystać podania od... Nemanji Vidica. 4 minuty później szansę na zdobycie bramki miał Walcott, dośrodkowanie zmierzające do Anglika o Gaela Clichy'ego przeciął Patrice Evra.

W 15. minucie po raz kolejny bramce United zagroził Walcott, jednak po raz kolejny pewnie interweniował Evra. 5 minut później, po błędzie Songa i szybkiej akcji Naniego i Fabio, Bacary Sagna w ostatniej chwili przeciął podanie zmierzające w kierunku świetnie ustawionego Hernandeza.

W 30. minucie po wrzutce Theo Walcotta piłkę lecącą wprost na głowę Van Persiego ręką strącił Nemanja Vidic, jednak sędzia nie zareagował. W przeciągu następnych 15 minut, Chris Foy czterokrotnie przecinał podania zawodników Arsenalu niejednokrotnie uniemożliwiając im skonstruowanie akcji ofensywnych czy też wyprowadzenie piłki ze strefy obronnej.

W 48. minucie po strzale Rooneya z rzutu wolnego, piękną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny. Chwilę wcześniej, na boisku pojawił się Andriej Arszawin, który zmienił Samira Nasriego.

W 56. minucie po dwójkowej akcji Robina van Persiego i Aarona Ramseya, Walijczyk strzałem z 15 metrów pokonał Van Der Saara.

W 68. minucie kontuzjowanego Johanna Djourou zastąpił na boisku Sebastien Squilacci. 8 minut później, po strzale Naniego kolejną świetną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny. Chwilę później, na boisku pojawił się Emmanuel Eboue.

W końcówce spotkania miała miejsce Kontrowersyjna sytuacja, kiedy to Gael Clichy faulował Michaela Owena na linii pola karnego, jednak sędzia nie zauważył interwencji Francuza i nie wskazał na wapno. Ostatnie minuty meczu upłynęły pod znakiem zmasowanych ataków United, jednak przy drobnej pomocy szczęścia, Kanonierom udało się utrzymać prowadzenie do końca spotkania.

Manchester UnitedPremier League autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
Ania07 komentarzy: 11601.05.2011, 21:10

Ja ich nie porównuje ani nie chce wywalać Cesca tylko czasami mnie denerwuje to, że on o tej barcelonie cały czas ;/

TheFlyingDutchman komentarzy: 25401.05.2011, 21:06

I narzekacie, że w zespole jest mało doświadczonych zawodników, a chcecie sprzedać jednego z najbardziej doświadczonych?! Co z Wami? I w ogóle to jak można porównywać Ramseya do Cesca?

FanaticAFC komentarzy: 13801.05.2011, 21:06

ja nie chce go wyrzucać tylko sprzedać za dobrą cene :D i kupić potrzebnych nam 2 czy 3 doświadczonych zawodników za kase z jego transferu

Arsenal_1886 komentarzy: 1952101.05.2011, 21:06

Jeżeli myślicie ,że Ramsey zastąpi godnie Ceska to się mylicie . Jeszcze 2-3 lata gry i może wtedy Walijczyk go zastąpi . Jak Cesc odejdzie to będzie trzeba sprowadzić godnego zastępce z najwyższej półki lub kupić skrzydłowego i przesunąć Nasriego na środek . Ramsey będzie świetnym graczem ,ale to jeszcze nie czas ,aby w sezonie 2011/2012 godnie zastąpił Hiszpana .

Ania07 komentarzy: 11601.05.2011, 21:06

Nie no za 35 mln to śmiech na sali. Oczywiście, ze jak już to za wiele więcej i mimo wszystko mi tam go szkoda ;[

Arsenal_1886 komentarzy: 1952101.05.2011, 21:04

Jeżeli mamy sprzedać tego Fabregasa to za minimum 50 mln funtów ,ale nie za 35 mln .
Arsenal będzie frajerami jak sprzeda takiego gracza za taką niską kwotę . To Palermo postawiło jasną sprawę w sprawie sprzedaży Pastore .
Zażądali se 60 mln euro ,a więc czemu my nie możemy minimum 50 mln funtów sobie zażyczyć za Ceska ? Wenger musi drożej sprzedać Hiszpana , jeżeli to zrobi .

FanaticAFC komentarzy: 13801.05.2011, 21:04

kanonier_89 dzisiaj było widać że ni jest nam potrzebny więc nie podnoś sobie ciśnienia...

TheFlyingDutchman komentarzy: 25401.05.2011, 21:03

Po jednym dobrym wystepie Ramseya już chcecie Fabregasa wyrzycać? Opamiętajcie się!

kanonier_89 komentarzy: 93901.05.2011, 21:02

@FanaticAFC, obyś się nie zesr**** jak nam jeszcze Fabregasa będzie brakowało.

Ania07 komentarzy: 11601.05.2011, 21:01

FanaticAFC --> No dokładnie. Ale szkoda mi trochę tego Fabregasa.

FanaticAFC komentarzy: 13801.05.2011, 20:55

Bardzo dobrze, jestem dumny z dzisiejszej gry Arsenalu, nie potrzebujemy Fabregasa, który biega jakby za przeproszeniem nasr*** RvP będzie lepszym kapitanem. Cała drużyna zagrała świetnie no i świetny występ Ramseya. Następny sezon jest nasz na pewno zdobędziemy jakieś trofeum...
C'Mon Arsenal !!!

Arsenal_1886 komentarzy: 1952101.05.2011, 20:52

Ciekawy gracz nam się rozwija na wypożyczeniu w Lorient - Francis Coquelin . Wenger po sezonie powinien dać mu szansę jak i Frimpongowi ,a sprzedać Denilsona .

youtube.com/watch?v=JTI3dhNgdl0&feature=related

Oldgunner3 komentarzy: 968001.05.2011, 20:41

Cieszę się,że pokonaliśmy mu gdyż to zawsze bardzo ważne bez względu jak wygląda sytuacja w tabeli[dla mnie najważniejsze mecze sezonu,dopiero potem derby ze spurs].Wielka radość zmieszana z wielkim smutkiem - przecież,co sam już dawno podkreślałem ten sezon będzie najłatwieszy do wygrania od wielu sezonów;zresztą świadczą o tym nasze wyniki - ostatnie nasze 7 meczy w lidze to 1 zwyc. - 5 rem!! i porażka - tylko 8 pkt na 21 możliwych.Mieliśmy spory margines błędu,ale skoro nie wygrywa się z Black. czy Sunderl. u siebie i wyprawia się niesamowite numery w meczach z the Reds i spurs to w tej sytuacji myślenie o mistrzostwie jest conajmniej nie na miejscu.Brawo za wynik,to miłe zakończenie sezonu.Oby tylko nie przysłoniło AW prawdziwego obrazu drużyny;graczy trzeba oceniać przez pryzmat całego sezonu i potrzeba nam kilku wzmocnień;no i miejmy nadzieję,że paru słabeuszy z Denilsonem,Squillacim czy Rosą na czele pilnie nas opuści aby na kolejne zwycięstwo z mu nie musielibyśmy czekać kolejnych 3 lat.

TomekAFC komentarzy: 53301.05.2011, 20:40

Vermaelen vs Man United
youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mS5_N3Jc20M

Lukininho komentarzy: 14101.05.2011, 20:36

Snejder pierwsza półka? Miał jeden sezon życia do którego ani w Realu ani w tym sezonie się nie zbliża. Kaka to też już jest skończony piłkarz i tak kończą gwiazdki, którym pachnie Madrytem.

GunnerForLife komentarzy: 335501.05.2011, 20:35

Jak by tak zrobic to co anglicy kochają , czyli tableka pierwszych 3 drużyn to

Arsenal - 6 pkt ( wygrana z chelsea, manU )
Chelsea - 6 pkt ( wygrana manu my i mecz zaległy)
ManU - 3 pkt (wyg. my , mecz z chelsea zaległy )

Dogonienie Manchesteru jest raczej mało prawdopodobne , więc lepiej jak by Manchester wygrał z chelsea i dzieki naszym skutecznym napastnikom przewaga w bramkach i vi-ce mistrzostwo

Mizzou komentarzy: 605301.05.2011, 20:35

Świńska grypa go dopadła ;/ Zapomniał się zaszczepić

henry147 komentarzy: 136601.05.2011, 20:28

nareszcie wygrana nad United szkoda pogubionych punktów bo spokojnie mogliśmym być mistrzami ale trzeba czekać na nastepny sezon

pamplemousse komentarzy: 186001.05.2011, 20:27

No to jak bilans bramek to lipa, bo bezposrednie byloby ciekawie. 1. Chelsea 2. Arsenal 3. Man Utd wtedy ;)

popekns komentarzy: 742001.05.2011, 20:25

Bilans bramek.

damian199656 komentarzy: 762601.05.2011, 20:25

Może grypa, nie wiem. Jak żołądkowa to meczu sobie nie pooglądał

pamplemousse komentarzy: 186001.05.2011, 20:25

Mam pytanko, jak po ostatniej kolejce my, MU i CFC będziemy mieć wszyscy po 76pkt to liczy sie bilans bramek czy bezprosrednich spotkan? :)

Knolek komentarzy: 266401.05.2011, 20:22

Arsenal_1886 parkera to ja mam w FM :D wywalil cesca ze skladu na spole z ramseyem ;)

damian199656 komentarzy: 762601.05.2011, 20:19

Gunner48-> był chory i jeszcze nie jest gotowy do gry

Xdkarol-> to było w meczu z Sunderlandem, ale to chyba nie ten liniowy.

Gunner48 komentarzy: 792901.05.2011, 20:18

Ktoś wie dlaczego Ryo nie zagrał dzisiaj?

Xdkarol komentarzy: 98801.05.2011, 20:17

A pamiętacie tego liniowego co nie zobaczył ręki Vidica? przez niego przegraliśmy czy tam zremisowaliśmy mecz (nie podyktowany karny na arshy i spalony którego nie było też Arshawin).

lordalastor komentarzy: 115701.05.2011, 20:13

bardzo dobże że wygraliśmy może i mamy spadek formy ale niech każdy wie że możemy wygrać z każdym w każdym czasie

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1501.05.2011, 20:12

Mam 2 Pytania:
1) Do Wengera. Drogi trenerze przejrzyj na oczy i zobacz kto jest najlepszym kapitanem -.- Ciężko zobaczyć że Robin do tego się nadaje ? On powinien dzierżyć opaskę na ramieniu
2) Do Kanonierzy.com. Czy wystawicie oceny w stary czy ten nowy sposób:D

damian199656 komentarzy: 762601.05.2011, 20:12

Ja tam na pewno nie pojadę. Wszystko wskazuje na to że to był ostatni mecz Arsenalu transmitowany na Canal+Sport. Teraz znów trzeba będzie trzeba szukać transmisji po angielsku

TheFlyingDutchman komentarzy: 25401.05.2011, 20:08

damian199656
No dokładnie, też trochę daleko mieszkam, ale mam zamiar się poświęcić, bo po pierwsze przyjadą kanonierzy:), a po drugie stadion w Gdańsku jest chyba ze wszystkich najładniejszy. A o biletach chyba nie ma jeszcze żadnych informacji, przynajmniej nic nie znalazłem oprócz możliwej ceny;/

damian199656 komentarzy: 762601.05.2011, 20:08

Myślałem że z rzeźnikami gramy przedostatni mecz. Gramy za tydzień, więc kilka kontuzji pewnie złapiemy

darq komentarzy: 143201.05.2011, 20:08

haha , Ferguson mnie rozwalil . ;D

Sanchoo komentarzy: 153501.05.2011, 20:06

Ferguson niech tak nie fantazjuje bo w pierwszej połowie Vidic powinien wylecieć i karny ... Więc niech się cieszy, że Vidic zagra z Chelsea

Zawader komentarzy: 135901.05.2011, 20:05

No wlasnie, tez nie wiem co z tymi biletami, a z Gdanska jestem xD

damian199656 komentarzy: 762601.05.2011, 20:03

Ferguson po mecz: Mamy pecha w wielkich spotkaniach gdyż sędziowie nie są nam przychylni.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952101.05.2011, 20:03

youtube.com/watch?v=6opky2RSVdU
Chciałbym ujrzeć Scotta Parkera w barwach Arsenalu :P Może jest mniej kreatywnym graczem niż Fabregas ,ale jest prawdziwym liderem .

damian199656 komentarzy: 762601.05.2011, 20:00

TheFlyingDutchman-> nie mogli zrobić tego meczu na otwarcie Stadionu Śląskiego? Tylu Kanonierów przyjedzie do Gdańska, szkoda że mieszkam daleko. Co do biletów musisz sprawdzić na stronie pzpn

Arsenal_1886 komentarzy: 1952101.05.2011, 19:59

fcbarca.com/index2.php?goto=kom&news=36491

Kolejny news z sagi : Fabregas do Barcelony .
Nie mają już co pisać . W dodatku 35 mln funtów tylko ma kosztować ich ten transfer .
Jeżeli Wenger będzie chciał go sprzedać , to niech już to zrobi za porządną kwotę ,a nie za marne pieniądze .

TheFlyingDutchman komentarzy: 25401.05.2011, 19:57

Mam pytanie trochę z innej beczki. Wie ktoś może kiedy i jak będzie można dostać bilety na mecz otwarcia stadionu w Gdańsku: Polska - Francja?

Flisu komentarzy: 160201.05.2011, 19:57

Wg. mnie można już Fabregasa sprzedać skoro nie chce mu się grać a za niego mamy Ramseya, który napędzał nasze akcje. Arshavin jakoś dzisiaj nadzwyczajnie walczył. Świetny mecz obrońców.

PS. Fani ManU już na gg nie odpisują :]
C'mon Gunners !

mixer komentarzy: 21101.05.2011, 19:56

Fajnie że wygraliśmy to podbuduje trochę morale drużyny ;)
veron@
wejdź po prostu na twittera i wpisz niclas bendner czy coś bo nie znam loginu :)

damian199656 komentarzy: 762601.05.2011, 19:56

twitter.com/#!/bendtnerb52
A co pisze Lehmann?
"Jedyne co nas dzisiaj zadziwiło to to, że Vidic jest lepszy niż Almunia :) "

veron komentarzy: 459201.05.2011, 19:53

damian>>> Ale burak z tego Bedntnera.
Podaj jak możesz jego twittera

damian199656 komentarzy: 762601.05.2011, 19:47

Widzieliście twittera Bendtnera?
"Nareszcie zwycięstwo. Tylko jednen rzeczy brakowało. Mnie:) Wielkie brawa dla mojego kolegi Ramseya!"

szalen komentarzy: 198201.05.2011, 19:47

Trzecie miejsce chyba mamy nie zagrożone, jeśli nic Arsenal nie zepsuje. Jeżeli chcemy mieć coś więcej zespół musi wszystko wygrać i liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w meczach najgroźniejszych rywali.

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 301.05.2011, 19:45

W sumie rzeczywiście @Topek ma sporo racji. Przecież w dziesiątkę United na pewno byłoby dużo trudniej.

Co do sędziowania to zapomniałam, że przecież szanowny pan Foy zatrzymał kilka naszych kontrataków.

Arsenal - Chelsea 23.04.2024 - godzina 21:00