Świetne widowisko na The Emirates! Arsenal 1-0 United

Świetne widowisko na The Emirates! Arsenal 1-0 United 01.05.2011, 16:12, Szymon Ortyl 1146 komentarzy

Kanonierzy rozpoczęli dzisiejszy mecz bez Ceska Fabregasa, który nabawił się kontuzji na przedmeczowej rozgrzewce. Zamiast niego w pierwszym składzie pojawił się kapitan reprezentacji Walii - Aaron Ramsey.

Już w 2. minucie Kanonierzy mogli prowadzić 1-0, jednak Jack Wilshere nie zdołał wykorzystać podania od... Nemanji Vidica. 4 minuty później szansę na zdobycie bramki miał Walcott, dośrodkowanie zmierzające do Anglika o Gaela Clichy'ego przeciął Patrice Evra.

W 15. minucie po raz kolejny bramce United zagroził Walcott, jednak po raz kolejny pewnie interweniował Evra. 5 minut później, po błędzie Songa i szybkiej akcji Naniego i Fabio, Bacary Sagna w ostatniej chwili przeciął podanie zmierzające w kierunku świetnie ustawionego Hernandeza.

W 30. minucie po wrzutce Theo Walcotta piłkę lecącą wprost na głowę Van Persiego ręką strącił Nemanja Vidic, jednak sędzia nie zareagował. W przeciągu następnych 15 minut, Chris Foy czterokrotnie przecinał podania zawodników Arsenalu niejednokrotnie uniemożliwiając im skonstruowanie akcji ofensywnych czy też wyprowadzenie piłki ze strefy obronnej.

W 48. minucie po strzale Rooneya z rzutu wolnego, piękną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny. Chwilę wcześniej, na boisku pojawił się Andriej Arszawin, który zmienił Samira Nasriego.

W 56. minucie po dwójkowej akcji Robina van Persiego i Aarona Ramseya, Walijczyk strzałem z 15 metrów pokonał Van Der Saara.

W 68. minucie kontuzjowanego Johanna Djourou zastąpił na boisku Sebastien Squilacci. 8 minut później, po strzale Naniego kolejną świetną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny. Chwilę później, na boisku pojawił się Emmanuel Eboue.

W końcówce spotkania miała miejsce Kontrowersyjna sytuacja, kiedy to Gael Clichy faulował Michaela Owena na linii pola karnego, jednak sędzia nie zauważył interwencji Francuza i nie wskazał na wapno. Ostatnie minuty meczu upłynęły pod znakiem zmasowanych ataków United, jednak przy drobnej pomocy szczęścia, Kanonierom udało się utrzymać prowadzenie do końca spotkania.

evelred komentarzy: 369102.05.2011, 00:20

tak patrzę na tą powtórkę faulu clichy'ego i jakoś tam karnego nie widzę. na jednej powtórce widać wyraźnie, że faul zaczyna się przed linią pola karnego, więc dlaczego miałaby być za to jedenastka?

Matheo14 komentarzy: 55102.05.2011, 00:19

przed dzisiejszym meczem nie widziałem nic, ale już po meczu dostrzegłem jak niewiele brakło do wygrania jakiegoś pucharu, widzę, że chłopaki są gotowi na to ! i bardzo żałuję, że ten sezon się tak skończył no ale przynajmniej Chelsea i United na Emirates poległy !

Marzenia mają :P

GunnerForLive > Trudno taki znaleźć teraz .
Jutro na 100% będzie .

GunnerForLife komentarzy: 335501.05.2011, 23:54

ma ktoś może link do obszernego skrótu meczu ?

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1501.05.2011, 23:53

Panie Arsenie258 z niecierpliwością czekamy na oceny k.com :D Czy się doczekamy^^

Arsenal_1886 komentarzy: 1952101.05.2011, 23:52

Mizzou > Liczy się ,kto więcej strzeli goli .
Najpierw bilans , potem bezpośrednie starcia .

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97901.05.2011, 23:52

Mizzou - więcej strzelonych. I gdzie niby rpzechodzi:D

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1501.05.2011, 23:52

Mizzou---> Chyba wtedy decyduje dwumecz ;p

Arsenal_1886 komentarzy: 1952101.05.2011, 23:51

JoJo69 > Jutro będą skróty ,które będą trwały ponad 10 minut . Dziś już trudno taki znaleźć .

101greatgoals.com/videodisplay/arsenal-manchester-united-9187721/ -
Jutro znajdziesz tutaj pełny skrót .

Mizzou komentarzy: 605301.05.2011, 23:50

Co będzie jak Chelsea razem z ManU skończą z takim samym bilansem bramek i z taką samą ilością punktów?? Przechodzi ten kto ma więcej strzelonych czy mniej stracony??

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 601.05.2011, 23:46

Heh. Miyaichi zachorował i dzisiaj nie zagrał, więc Feyenoord przegrał.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16801.05.2011, 23:43

Nie przesadzajcie, że Aaron zagrał nie wiadomo jak fantastycznie. Na pewno był to udany występ, ale widać było po nim te kilka miesięcy kontuzji. Niemniej jednak chłopak ma ogromny potencjał i w przyszłości może zostać maestrem środka pola. :)

JoJo69 komentarzy: 20101.05.2011, 23:42

Zapoda ktoś jakiegoś skróta ?

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1501.05.2011, 23:39

Gunner_995---> A gdzie "Dzieńdobry"? a tu ni z gruchy ni z pietruchy takie szczęście :D

Gunner_995 komentarzy: 655001.05.2011, 23:37

Hahah ! Gunner_995 jest podniecony! w niebowzięty ! Bo Arsenal nareszcie pokonał Muły ! Nareszcie, nareszcie, nareszcie ! Chłopaki zagrali tak jak od nich tego oczekujemy ! Całe spotkanie solidnie w obronie, trochę nie skutecznie w ataku... ale to im dzisiaj daruję.
Muły były dzisiaj bezradne. :)
There's only one Aaron Ramsey ! Brawo Rambo ! Kapitalnie. Zagrywał piętą, kiwał się jak Ronaldo itd. Coś pięknego :) Świetny występ Aarona.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1501.05.2011, 23:34

Kamil_malin---> Dla tego się nie zgodziłem. Dziś te dośrodkowania w porównaniu do poprzednich były genialne. Gdyby był taki Chamakh w formie to takie piły na niego może dały by bramkę numer 2:)

rufixon komentarzy: 30001.05.2011, 23:33

zobaczymy zobaczymy co zrobi Wenger pozostaje tylko czekać i modlić się żeby w końcu nadeszły transfery takie na jakie wszyscy czekamy :)

kamil_malin komentarzy: 933201.05.2011, 23:33

@ ToMo

Więc jaki jest sens dośrodkowywania skoro nikogo nie ma w środku? Robić to tylko po to aby było?
Rzeczywiście dziś malutki % dośrodkowań Sagny to były całkiem fajne piłki. Po takiej jednej dobrej, 5 kolejnych to były słabsze próby. Ale widać poprawę. ;)
Jednak najważniejsza jest wyśmienita gra Francuza w defensywie. Wspaniale się ogląda tą pewność siebie i zdecydowanie.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952101.05.2011, 23:31

więc młody ,aby mógł pomóc młodemu Coquelinowi/Frimpongowi .

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1501.05.2011, 23:30

kamil_malin---> Po części się nie zgodzę. Nie które wrzutki były bdb tylko brakowało kogoś kto zrobił by z tego użytek. Robin bardziej wolał grać do tyłu, a więc na Walcott'a i Nasriego ?

Cudi---> Dodaj kilka odbiorów;]

a jak dla was Arszawin był dziś to meczu nie oglądaliście. W defensywie zaskoczył mnie, a w ataku nie zbyt chociaż grał całkiem nie źle

Arsenal_1886 komentarzy: 1952101.05.2011, 23:30

FanaticAFC > Parker ? Inler ?
M'Vila to za młody ,więc młody .

FanaticAFC komentarzy: 13801.05.2011, 23:27

Arsenal_1886
tylko Frimponga i kupić jakiegoś dobrego któy mógłby mu towarzyszyć, mam dość wprowadzania do składu co chwila 19, 21 latków, Sam Wenger powiedział że czas na większe sukcesy po wybudowie stadionu...

Arsenal_1886 komentarzy: 1952101.05.2011, 23:25

rufixon > Przydałby się nam nowy napastnik i skrzydłowy ,bo Ryo może jakby dostał pozwolenie na pracę w Anglii , to i tak nie byłby gotowy do gry na takim wysokim poziomie . Powinien iść jeszcze na jeden sezon gdzieś się ogrywać . Od sezonu 2012/2013 powinien wstąpić do naszej kadry zastępując Arshavina ,który odchodzi . Na DP byśmy mogli wypromować Coquelina/Frimponga ,a sprzedać Denilsona .

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9801.05.2011, 23:23

W sumie zgodzę się co do Aarona. Z dzisiejszego występu zapamiętałem jedynie bramkę, jakieś długie podanie nie pamiętam do kogo (:P) i faule w okolicach naszego pola karnego.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9801.05.2011, 23:22

...2-3 razy.*

...- na nasze szczęście -*

kamil_malin komentarzy: 933201.05.2011, 23:22

Nie rozumiem zachwytów nad grą Sagny. Może i był widoczny, ale pisanie że to jego wspaniały występ to przesada. Mimo wszystko dośrodkowania wyglądały dość słabo, masa niecelnych i złych prób. W defensywie na swoim poziomie. Jak dla mnie był to występ poprawny.

Podobnie jest z Ramseyem. Bramkę strzelił, chwała mu za to. Ale brakowało w jego grze takiego "zęba". Jego podania były mało agresywne. Najczęściej było to rozrzucanie gry na skrzydła lub zagrania do tyłu. Brakowało podań otwierających drogę do bramki. Podobnie jak Sagna, występ poprawny.

bobocian komentarzy: 154001.05.2011, 23:21

WIOLA04--> Audio Video

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9801.05.2011, 23:20

JW: "Nie widać śladu po lekkim kryzysie ostatnimi czasy."

Czegoś w tym zdaniu brakuje. :P

AR: "Nie ustrzegł się niestety kilku niepotrzebnych strat jednak nie przyniosły one zagrożenia pod Bramka Arsenalu."

No nie wiem. Pod koniec meczu faulował w okolicach naszego pola karnego jakieś 2-3. Zagrożenie więc było, np. rzut wolny, po którym Rooney trafił - na nasze - szczęście w mur.

AA: "Słaby występ Rosjanina, mimo, że grał 45 minut nie zagroził ani razu bramce chronionej przed Van der Sara."

Jeśli patrzeć na grę ofensywną to tak, Andrzej zagrał słabiutko. Jednakże odwalił sporo czarnej roboty w defensywie i mimo, że nie tym powinien się zajmować to wyglądało to naprawdę imponująco jak na tego lenia.

Z resztą OPISÓW się zgadzam. Zabrakło Ci jednak OCEN. :P

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97901.05.2011, 23:17

Thierry - poryapło cię? Jakby nie rusek, stracili byśmy ze 3 bramki. W obronie robił dzisiaj więcej niż Song. A co do Ramseya to wg mnie wcale nie grał dobrze

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 301.05.2011, 23:16

bobocian--> rozumiem, że chodzi Ci o Aston Villę. :P

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27301.05.2011, 23:15

Kobiety...

rufixon komentarzy: 30001.05.2011, 23:15

Arsenal 1886 > ja wiem że trzeba 2 lub 3 transfery tylko znając Wengera to powie po Co nam transfery skoro wracają po kontuzji vermaelen i frimpong z wypozyczenia wróci vela i Rio Miyachi, to tak jakbyśmy kupili 4 zawodników.... A tak naprawdę to po 1 trzeba się pozbyć - Almuni, denilsona, bendtnera, rosickiego chyba że wróci do dawnej formy, zastanowiłbym się nad diabym oraz arshavina mimo że ich bardzo lubie ale arshavin od dłuższego czasu ma fromę zniżkową ( mimo że dzisiaj dał super zmianę ) po 2 Co raz mniej wierze w zatrzymanie Fabregasa. Sytuacja z Nasrim jest zastanawiająca ale myśle że on jednak zostanie.

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 301.05.2011, 23:13

Może jednak można dać stare, dobre oceny k.com?:)
Moja propozycja:

Wojtek Szczęsny – Świetny występ młodego polaka, dobrze wywiązywał się ze swoich obowiązków i niejednokrotnie popisywał się świetnymi interwencjami.

Bacary Sagna – Jeden z najlepszych (jak nie najlepszy) występ Francuza w tym sezonie, każdy kto chciał się przedrzeć prawą stroną z góry skazany był na porażkę.

Johan Djourou – Dobrze radził sobie w pojedynkach powietrznych, niezły występ Szwajcara.

Laurent Koscielny – Dobrze kierował obroną Kanonierów i świetnie wywiązywał się ze swoich obowiązków. Jak zwykle pokazał, że świetnie potrafi czytać grę.

Gael Clichy – Większość kibiców Arsenalu obawiało się jego pojedynków z Nanim. Jednak niepotrzebnie, bo Francuz świetnie radził sobie na lewej stronie, był nie do przejścia.

Alex Song – Jego gra w defensywie uspokaja całą grę Arsenalu, miał wiele przechwytów, a także dobrze wprowadzał piłkę do ataku.

Jack Wilshere – Nie widać śladu po lekkim kryzysie ostatnimi czasy. Młody Anglik wraz z Aaronem zdominowali środek pola. Warto dodać, że Jack na początku spotkania mógł wpisac się na listę strzelców, lecz piłka minęła słupek bramki.

Aaron Ramsey – Młody Walijczyk zaliczył bardzo dobre spotkanie. Przede wszystkim zdobył bramkę dającą zwycięstwo Kanonierom. Nie ustrzegł się niestety kilku niepotrzebnych strat jednak nie przyniosły one zagrożenia pod Bramka Arsenalu.

Theo Walcott – Siał popłoch na prawej stronie, lecz nic konkretnego z tego nie wyszło. Średni występ Anglika.

Samir Nasri – Przeciętny występ Francuza. Widać było ogromna zaangażowanie w jego grze, lecz nie wypracował ani sobie, ani swoim kolegom klarownej sytuacji.

Robin van Persie – Występ podobny jak kilka ostatnich z tą różnicą, że dziś nie zdobył bramki. Mimo to zaliczył bardzo ważną asystę. Zbyt często wracał się do linii pomocy w skutek czego graliśmy bez typowego środkowego napastnika.

Andriej Arszawin – Słaby występ Rosjanina, mimo, że grał 45 minut nie zagroził ani razu bramce chronionej przed Van der Sara.

Sebastien Squillaci – Pewnie niejednemu kibicowi Arsenalu podniosło się tętno, kiedy to obejrzeli Sebastiena na boisku, jednak niepotrzebnie, bo Francuz nie zaliczył poważniejszej wpadki.

Emmanuel Eboue – Grał zbyt krótko, aby go ocenić.

bobocian komentarzy: 154001.05.2011, 23:12

W przypadku AV 2-3 transfery to dużo. Niech zrobi 1, ale konkretny, najlepiej na szpice i bede zadowolony.

majki98 komentarzy: 1001.05.2011, 23:12

W końcu wygrana z Manchesterm to dobry znak jest duża szansa na 3 miejsce

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9801.05.2011, 23:12

Przecież jak Ryo dostanie pozwolenie to na pewno nie zostanie w Arsenalu (jeśli już to w rezerwach) tylko pójdzie na wypożyczenie.

concrete13 komentarzy: 869801.05.2011, 23:08

wierzyłem...teraz przestałem...utrzymać 3 miejsce bo City przy ewentualnym zwycięstwie będzie miało tylko 2 pkt straty..co najwyżej pokusić się o 2 ... o mistrzostwie nie myśleć...

mistrz_van_persie komentarzy: 6501.05.2011, 23:03

concrete13 mamy szanse nawet na mistrze tylko ze matematyczne. Do końca sezonu zostaly chyba 3 kolejki. Musimy wygrac wszystko a man utd przegrac wszystko. I chelsea musi mecz albo 2 przegrac. Trzeba wierzyc

concrete13 komentarzy: 869801.05.2011, 23:01

no to jest szansa utrzymać 3 miejsce...bravo...

Arsenal_1886 komentarzy: 1952101.05.2011, 23:00