Szalona końcówka i tylko remis: Arsenal 3-3 Southampton

Szalona końcówka i tylko remis: Arsenal 3-3 Southampton 21.04.2023, 22:03, Łukasz Wandzel 1889 komentarzy

Przed środowym meczem z Manchesterem City Kanonierzy mieli zrobić jedno: obowiązkowo wrócić do wygrywania. Mieli do tego dogodną okazję – grając przed własną publicznością przeciwko drużynie z samego dołka tabeli. Jednak fatalnie rozpoczęli to spotkanie. Southampton w 1. minucie otrzymał prezent w postaci gola, a następnie rozegrał dobre zawody, głównie dzięki świetnej pierwszej połowie Alcaraza. Z kolei Arsenal jak z zaciągniętym do ostatnich minut hamulcem ręcznym starał się wrócić do gry, lecz ostatecznie po dramatycznej końcówce wywalczył tylko punkt.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White, Holding, Gabriel, Zinczenko (72' Nketiah) – Partey, Fabio Vieira (57' Trossard) – Saka, Odegaard, Martinelli (85' Nelson) – Jesus

Southampton: Bazunu – Walker-Peter, Bednarek (41' Caleta-Car), Bella-Kotchap, Perraud – Alcaraz (46' Lyanco), Ward-Prowse, Lavia (86' Diallo), Elyounoussi – Walcott (77' Sulemana), Armstrong (77' Onuachu)

Cel, jakim było obowiązkowe zwycięstwo, już na samym starcie nieprawdopodobnie utrudnił swojej drużynie Aaron Ramsdale. Przed upływem 1. minuty golkiper Arsenalu zamiast do kolegi z zespołu, podał do Alcaraza, który ten błąd skrzętnie wykorzystał i uderzając po długim słupku wyprowadził Southampton na prowadzenie. W 14. minucie było już 2-0 dla gości. Ponownie swój udział przy golu zaznaczył Alcaraz, tym razem posyłając świetnie podanie do Theo Walcotta. Były gracz Kanonierów obiegł Gabriela i z dużym spokojem pokonał Ramsdale'a.

Zinczenko skrzyknął do siebie cały zespół i po krótkiej pogadance piłkarze Artety zaczęli odrabianie straty. Na The Emirates zawrzało w 20. minucie, kiedy gola kontaktowego zdobył Martinelli po dograniu w pole karne w wykonaniu Saki. Jednak do końca pierwszej połowy Arsenalowi nie udało się zremisować. Przed przerwą gospodarze wypracowali sobie jeszcze szansę po dośrodkowaniu, ale wyrastający na bohatera tych zawodów Alcaraz wybił futbolówkę tuż sprzed linii bramkowej.

Dużym zaskoczeniem było, że wyróżniającego się Argentyńczyka zabrakło na murawie w drugiej połowie. Zastąpił go Lyanco, a Święci zmienili ustawienie na 5 obrońców. Kanonierzy długo nie potrafili przebić się przez defensywę rywali, a ci sprawili im jeszcze większą niespodziankę i w 66. minucie zdobyli gola na 3-1. Dośrodkowanie przedłużył Bella-Kotchap, a Caleta-Car wpisał się na listę strzelców. Notabene chorwacki defensor wszedł na boisko z ławki za Jana Bednarka jeszcze w pierwszej połowie.

Gdy wydawało się, że gospodarze nie wykrzesają z siebie w ofensywie niczego więcej, kapitan Arsenalu poderwał drużynę do walki. Odegaard w 88. minucie huknął sprzed szesnastki i pokonał Bazunu. Na fali drugiej bramki kontaktowej w tym meczu Kanonierzy bardzo szybko wyrównali. Strzał Nelsona sparował golkiper, ale dobitka Saki sprawiła, że oba zespoły zaczynały doliczony czas gry przy wyniku 3-3. W pogoni za zwycięskim golem Trossard trafił jeszcze w poprzeczkę, ale poza tym Arsenal nie wypracował sobie lepszej sytuacji i musiał zadowolić się remisem.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Armata500 komentarzy: 4368 newsów: 13025.04.2023, 13:45

@RIVALDO700 napisał: "Wiem, ale uznali właśnie że mając 80 lat jesteś już za stary. I wcale nie trwa dożywotnio, patrz BXVI"

Przecież Benedykt sam zrezygnował, abdykował. W jaki sposób to sprawia, że wybór papieża nie jest dożywotni? Zrezygnować zawsze może, ale są to niezwykle wyjątkowe i rzadkie sytuacje, bo przed Benedyktem ostatnia taka sytuacja miała miejsce w XV wieku, więc trochę dawno.

Spodek komentarzy: 63125.04.2023, 13:43

@TlicTlac:
Spotify, Tidal, SoundCloud

TlicTlac komentarzy: 602525.04.2023, 13:41

Pany, jakaś aplikacja na telefon do puszczania muzyki?;
lub jakaś aplikacja, żeby youtube leciał także przy zgaszonym ekranie?
Bo chciałbym sobie ogarnąć przez bluetooth pod słuchawki bezprzewodowe - podczas biegania na bieżni lub w terenie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.04.2023, 13:38

Życie to niezła ironia. Salah po przyjściu do Lfc strzelił 44 gole. Później jego najlepszy wynik to 2 razy 31 goli.

Teraz ma 27 i najprawdopodobniej liczbowo to będzie jego drugi najlepszy sezon w karierze piłkarskiej.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.04.2023, 13:14

@sickstick napisał: "Tyle że papieża wybiera się dożywotnio, zaś kadencja prezydenta USA to 4 lata."

sickstick komentarzy: 278825.04.2023, 13:12

@RIVALDO700 napisał: "Nawet kościół katolicki ma limit do 79 lat podczas głosowania nad wybraniem nowego papieża :)"
Tyle że papieża wybiera się dożywotnio, zaś kadencja prezydenta USA to 4 lata.

Castillo komentarzy: 219625.04.2023, 13:06

Przysięgam, że nigdy do żadnego piłkarza nie czułem czegoś takiego jak do Fabio Vieiry, te wszystkie Mustafie itd mnie tak nie wkur... jak ten mały karakan z Portugalii, może dlatego, że za czasów Mustafich cała drużyna grała do dupy, a tutaj Vieira się wyróżnia mocno na tle innych swoją nieudolnością, gościu jest tak beznadziejny pod każdym względem, że brak mi na niego słów, jak go zobaczę jutro w podstawie zamiast Granita to będę po prostu załamany, ale nie wierzę, żeby Arteta był tak głupi, żeby go wystawić na City

Galithar komentarzy: 916 newsów: 425.04.2023, 13:04

@GunnersFan9: a kto za niego ma zagrać?nie mamy innego zmiennika dla Saliby.

TlicTlac komentarzy: 602525.04.2023, 13:04

Niezły clickbait w tytule, gdzie już w samym artykule "Polityka, rasizm i nazizm" ma całkiem inny wydźwięk, imo bardzo inteligentnie się wypowiedziała.

Garfield_pl komentarzy: 2824825.04.2023, 13:02

@ArtetaBall napisał: "Arteta nie jest fanem "kombinowania"... bardzo rzadko zmienia zawodnikowi pozycję, a tym bardziej ustawienie drużyny. Moim zdaniem Trossard mógłby fajnie poradzić sobie zarówno na prawej obronie jak i pozycji Xhaki. Belg jest bardzo uniwersalny, jak na gracza ofensywnego nie traci zbyt często piłki, także spokojnie mógłby się tam odnaleźć. Tylko, że Arteta tego nie zagra i szczerze, to ja w pełni mu ufam co do doboru zawodników i niech robi co uważa za słuszne."
Jeśli Xhaka nie zagra to nie zdziwi mnie Trossard w jego miejsce,bo to dodatkowa opcja w ataku, ale myślę że Granit będzie zdrów i zagramy z Holdingiem, ewentualnie to przejście na 3 z Tierneyem ,ale to za dużo kombinacji. Musimy po prostu wyjść i grać swoje z Holdingiem z tyłu i tyle , wiadomo że to nie to samo co z Saliba, ale czy to Holding nam zawalił te ostatnie remisy? Raczej brak koncentracji całej drużyny ,a i tak nastrzelalismy w tych meczach a straciliśmy choćby ostatnio przez błąd Ramsdale'a. Zobaczymy co będzie:) ja się tak czy siak jaram tym meczem, bo fajnie że wreszcie jedziemy tam walczyć o 3 pkt w wojnie o mistrza,a nie po najniższy wymiar kary. Jakby się ten mecz nie skończył, już jestem z tego sezonu dumny, a nawet po porażce nie oznacza to ,że wszystko stracone, bo City może się za bardzo rozprężyć i zgubić punkty :) COYG!!

InoGArtic komentarzy: 25425.04.2023, 13:01

@GunnersFan9: W takim razie kogo chciałbyś zobaczyć obok Gabriela? Kiwiora, który nie potrafi celnie podać, odebrać a nawet wyskoczyć( przepraszam wszystkich jego entuzjastów, ale w takiej jest formie) pozostaje opcja kombinowania z formacjami a to nie jest mecz ze Sportingiem Lizbona tylko Manchesterem. W takim meczu wystawiasz najmocniejszy skład jaki masz i grasz formacją, której jesteś pewny.

TlicTlac komentarzy: 602525.04.2023, 13:00

Ja *******e, znowu o tym morderstwie od nocy, już nie macie o czym pisać :f?
Już wolę tematy o słoikach kleszczy czy innych swetrach Evertonu. Przynajmniej nie wprawiają człowieka w gorszy humor.

Garfield_pl komentarzy: 2824825.04.2023, 12:56

Mikel Arteta:

"We knew from the beginning, if you want to win the PL, you have to go to Spurs and you have to beat them. You have to go to Chelsea, beat them. This is what we've been doing. That's why we are here.

Now we have to go to City and we have to beat them." [Arsenal]

Arteta:

"It's going to be a tough night and challenge. Yes, but the opportunity is incredible for us.

If you want to be champions, you have to win those matches. It's as simple as that."

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.04.2023, 12:56

@Dziadyga napisał: "Jak przekazala policja z przed chwili,to w tej Chodzieży było to jednak zabojstwo(samobojstwo) rozszerzone.Masakra po prostu.41 latek miał to zrobic"

I co gorsze ta para 70 Latków to jego rodzice.

Gofer999 komentarzy: 1470925.04.2023, 12:56

@silvano95: Arti i zmiany. Przecież jak na razie Arti to gość który nie ma pomysłu jak wykorzystać dodatkowych zawodników kiedy wypadnie mu ktoś z jego sztywnej koncepcji. Sporo poprawił już jeśli chodzi o trenerkę, ale jeszcze zostało mu kilka wad.

silvano95 komentarzy: 984025.04.2023, 12:47

Jeśli Arteta chce coś ugrać to musi coś zmienić w składzie , może nawet zaryzykowac

Gofer999 komentarzy: 1470925.04.2023, 12:43

@GunnersFan9: Mistrzu, to jak według ciebie Arti powinien ustawić skład? :D

ArtetaBall komentarzy: 69125.04.2023, 12:43

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 825.04.2023, 12:40

Jeśli Holding wyjdzie jurto w pierwszym składzie, to Arteta od razu wywiesza białą flagę. W pucharowym meczu z City Rob w ogóle sobie nie radził. Złapał żółtą kartkę i po pierwszej połowie został zmieniony. Nie chce go widzieć jutro w wyjściowej 11.

InoGArtic komentarzy: 25425.04.2023, 12:39

@Galithar: Jego występ w kolejnym meczu pokazałby, że nie mamy głębi w pomocy(co jest prawdą) i brak pomysłu Artety. To jest wręcz niemożliwe, żeby dać szansę w najważniejszym meczu sezonu gosciowi, który regularnie marnuje okazje jakie dostaje od losu.

Barney komentarzy: 2100525.04.2023, 12:34

@Marcinafc93:

Aahaaa to dobrze Lampard będzie się z nami mierzył to Mikel go zniszczy.

Nie był bym taki pewien jak cfc będzie wszystko przegrywać to mogą stracić cierliwosc

Marcinafc93 komentarzy: 32842 newsów: 125.04.2023, 12:32

Mikel o tym, czy myśli o spróbowaniu czegoś zupełnie nowego przed starciem z Man City:

"Zobaczymy jutro!" [telewizja Hayters]

@Barney: Dopiero od czerwca zaczyna robotę

Galithar komentarzy: 916 newsów: 425.04.2023, 12:30

@InoGArtic: wystarczy ze Emil słabo gra na treningu a Xhaka bedzie chory nadal. Chociaż wydaje mi się, że Emil będzie latał na dupie a Vieira jednak nie jest pracusiem.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.04.2023, 12:29

80 letni Biden właśnie ogłosił start w wyborach prezydenckich.

Barney komentarzy: 2100525.04.2023, 12:29

4 trener w jednym sezonie czy to rekord ligi będzie jak zatrudnia Poche w CFC ?

Oczywiście wleci na mecz nami kuźwa mać

InoGArtic komentarzy: 25425.04.2023, 12:24

Jak jutro wyjdzie Vieira w pierwszym składzie można wnioskować, że ma jakieś papiery na Mikela;)))

silvano95 komentarzy: 984025.04.2023, 12:16

silvano95 komentarzy: 984025.04.2023, 12:14

Partey - Jorginho i z przodu Ode , doświadczenie w pomocy i na pewno lepsza opcja niż Vieria

Piotrek95 komentarzy: 965925.04.2023, 12:09

@Loka napisał: "Chyba nasz trener próbuje się wyślizgnąć z odpowiedzialności, nie podoba mi się to. To trochę jak by już chciał powiedzieć że ten mecz przegrają a wcale tak być nie musi, tak nie zbuduje się mistrzowskiego zespołu"

Ta, w ogóle nie próbuje zdjąć presji z zawodników

Próbuje się wycofać bo ekspert loka tak napisał

Craz komentarzy: 358325.04.2023, 11:37

Holding i Vieiria w składzie jutro to jest po meczu po 15 minutach

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11725.04.2023, 11:35

Jak my jutro tam wyjedziemy z Vieira w środku pola to miej nas pod opieką ktoś tam łaskawy z góry

SzopenWWA komentarzy: 73925.04.2023, 11:25

@Loka napisał: "@Garfield_pl: "Is it going to define the season? The answer is no."

Answer is definetly YES!!!

Nasz trener nie nakłada dodatkowej presji na zespół. Jak można po wypowiedziach z konferencji dochodzić do wniosków jak twoje? Zwłaszcza Artety, który zawsze odpowiada lakonicznie i wymijająco.

Ups147 komentarzy: 348225.04.2023, 11:14

Może zasłona dymna i obaj zagrają z City :P

Loka komentarzy: 33425.04.2023, 11:14

@Garfield_pl: "Is it going to define the season? The answer is no."

Garfield_pl komentarzy: 2824825.04.2023, 11:11

to ustawienie jest ciekawe, na jutrzejszy mecz"

No może by to wypaliło

Garfield_pl komentarzy: 2824825.04.2023, 11:10

Arteta on importance of City:
We wanted to close that gap as much as we could and we’re toe-to-toe with them. We knew we had to go to the Etihad. Is it going to define the season? The answer is no.

Garfield_pl komentarzy: 2824825.04.2023, 11:08

Mikel Arteta on Erling Haaland:

"When you look at the numbers, there is no comparison with anybody else.

"He's able to produce that as well because the setup is done in the right way for him. #MCFC

"Even with him they have the capacity to play in a different way."

Adamarsenal1 komentarzy: 320925.04.2023, 11:08

Brak Saliby jeszcze można powalczyć.
Ale brak Xhaki jeszcze, to boje się kompromitacji ;(

Mikel Arteta on William Saliba:

"There's not been any real improvement unfortunately on him.

"We're still hopeful but obviously it's another week gone by where he hasn't been able to train with the team. #AFC

"The next game is probably going to come too soon as well."

Marcinafc93 komentarzy: 32842 newsów: 125.04.2023, 11:06

to ustawienie jest ciekawe, na jutrzejszy mecz

Dziadyga komentarzy: 834225.04.2023, 11:05

@Marcinafc93 napisał: "Na temat Granita Xhaki:

"Mamy pewne wątpliwości co do jego występu w jutrzejszym meczu, wraca po chorobie, zobaczymy czy dziś będzie mógł trenować""

I cyk Vieira w składzie...wtedy koniec będzie.

Marcinafc93 komentarzy: 32842 newsów: 125.04.2023, 10:53

Mikel Arteta na konferneciji przed #MCIARS :

„Jeśli wygramy jutro wieczorem, nie oznaczo to. że wygramy ligę"

„To trochę przesunie procent, ale pięć meczów w tej lidze to bardzo trudny krok”

Mikel Arteta o Williamie Salibie:

„Niestety nie nastąpiła u niego żadna rzeczywista poprawa.

„Nadal mamy nadzieję, ale oczywiście minął kolejny tydzień, w którym nie był w stanie trenować z drużyną. #AFC

„Następny mecz prawdopodobnie również nadejdzie za wcześnie”.

Na temat Granita Xhaki:

miki9971 komentarzy: 6561 newsów: 225.04.2023, 10:38

@ZielonyLisc: Dokładnie... Chociaż się pewnie nigdy nie dowiemy... :/

ZielonyLisc komentarzy: 2028825.04.2023, 10:29

@miki9971: Straszna rzecz w jakiej kondycji psychicznej musi być człowiek, nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić.

Moczyknur komentarzy: 184125.04.2023, 10:20

@Barney: dodam jeszcze od siebie kanały:
"Olga Herring" i "Sceny zbrodni RMF FM"

miki9971 komentarzy: 6561 newsów: 225.04.2023, 10:15

@ZielonyLisc napisał: "W jakiej desperacji musi być człowiek żeby zrobić coś tsoirgo"

Myślę Zielony, że bardziej depresji, ale mimo takiego czynu, nieświadomie wydaje mi się, że wkrada się w tym wszystkim jednak jakaś chora "miłość"... Typu skoro sam umrę, to zabiorę jeszcze ich. Nie wiem. Straszna tragedia...

ZielonyLisc komentarzy: 2028825.04.2023, 10:02

W jakiej desperacji musi być człowiek żeby zrobić coś tsoirgo

Slaviola komentarzy: 1237725.04.2023, 09:50

@Dziadyga:

No masakra.

Ostatnio coś podobnego zdarzyło się w Kobylej Górze, niedaleko mnie.

Jak się człowiek wczyta w internetach, takich sytuacji na całym świecie jest coraz więcej, a tego w TV nie pokazują...

Dziadyga komentarzy: 834225.04.2023, 09:19

Jak przekazala policja z przed chwili,to w tej Chodzieży było to jednak zabojstwo(samobojstwo) rozszerzone.Masakra po prostu.41 latek miał to zrobic.