Szalona końcówka i tylko remis: Arsenal 3-3 Southampton

Szalona końcówka i tylko remis: Arsenal 3-3 Southampton 21.04.2023, 22:03, Łukasz Wandzel 1889 komentarzy

Przed środowym meczem z Manchesterem City Kanonierzy mieli zrobić jedno: obowiązkowo wrócić do wygrywania. Mieli do tego dogodną okazję – grając przed własną publicznością przeciwko drużynie z samego dołka tabeli. Jednak fatalnie rozpoczęli to spotkanie. Southampton w 1. minucie otrzymał prezent w postaci gola, a następnie rozegrał dobre zawody, głównie dzięki świetnej pierwszej połowie Alcaraza. Z kolei Arsenal jak z zaciągniętym do ostatnich minut hamulcem ręcznym starał się wrócić do gry, lecz ostatecznie po dramatycznej końcówce wywalczył tylko punkt.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White, Holding, Gabriel, Zinczenko (72' Nketiah) – Partey, Fabio Vieira (57' Trossard) – Saka, Odegaard, Martinelli (85' Nelson) – Jesus

Southampton: Bazunu – Walker-Peter, Bednarek (41' Caleta-Car), Bella-Kotchap, Perraud – Alcaraz (46' Lyanco), Ward-Prowse, Lavia (86' Diallo), Elyounoussi – Walcott (77' Sulemana), Armstrong (77' Onuachu)

Cel, jakim było obowiązkowe zwycięstwo, już na samym starcie nieprawdopodobnie utrudnił swojej drużynie Aaron Ramsdale. Przed upływem 1. minuty golkiper Arsenalu zamiast do kolegi z zespołu, podał do Alcaraza, który ten błąd skrzętnie wykorzystał i uderzając po długim słupku wyprowadził Southampton na prowadzenie. W 14. minucie było już 2-0 dla gości. Ponownie swój udział przy golu zaznaczył Alcaraz, tym razem posyłając świetnie podanie do Theo Walcotta. Były gracz Kanonierów obiegł Gabriela i z dużym spokojem pokonał Ramsdale'a.

Zinczenko skrzyknął do siebie cały zespół i po krótkiej pogadance piłkarze Artety zaczęli odrabianie straty. Na The Emirates zawrzało w 20. minucie, kiedy gola kontaktowego zdobył Martinelli po dograniu w pole karne w wykonaniu Saki. Jednak do końca pierwszej połowy Arsenalowi nie udało się zremisować. Przed przerwą gospodarze wypracowali sobie jeszcze szansę po dośrodkowaniu, ale wyrastający na bohatera tych zawodów Alcaraz wybił futbolówkę tuż sprzed linii bramkowej.

Dużym zaskoczeniem było, że wyróżniającego się Argentyńczyka zabrakło na murawie w drugiej połowie. Zastąpił go Lyanco, a Święci zmienili ustawienie na 5 obrońców. Kanonierzy długo nie potrafili przebić się przez defensywę rywali, a ci sprawili im jeszcze większą niespodziankę i w 66. minucie zdobyli gola na 3-1. Dośrodkowanie przedłużył Bella-Kotchap, a Caleta-Car wpisał się na listę strzelców. Notabene chorwacki defensor wszedł na boisko z ławki za Jana Bednarka jeszcze w pierwszej połowie.

Gdy wydawało się, że gospodarze nie wykrzesają z siebie w ofensywie niczego więcej, kapitan Arsenalu poderwał drużynę do walki. Odegaard w 88. minucie huknął sprzed szesnastki i pokonał Bazunu. Na fali drugiej bramki kontaktowej w tym meczu Kanonierzy bardzo szybko wyrównali. Strzał Nelsona sparował golkiper, ale dobitka Saki sprawiła, że oba zespoły zaczynały doliczony czas gry przy wyniku 3-3. W pogoni za zwycięskim golem Trossard trafił jeszcze w poprzeczkę, ale poza tym Arsenal nie wypracował sobie lepszej sytuacji i musiał zadowolić się remisem.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11725.04.2023, 08:34

Geralt będzie Liam a Citi niech zagra Miley Cyrus

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 125.04.2023, 08:27

Mi się wydaje że do 4 sezonu nie dojdzie.

@TlicTlac napisał: "nie no żartuję, chcę zobaczyć, co wymyślą z tą hisoryją Sapkowskiego."
Niewiele wymyśla z historią Sapkowskiego, oni ja zignorowali i tworzą własną.

Cartman_KG komentarzy: 364025.04.2023, 07:23

@TlicTlac: 3 z Canvilem 4 z Liamem

Barney komentarzy: 2100525.04.2023, 07:18

Siemka faktycznie ciekawa sprawa ,ale po co dziecko zabijać.

Każdy kto zabije dziecko powinien być skazany na tortury dla mnie to nie ludzie.

Jak ktoś lubi kryminały polecam podcast kryminatorium i kanał niediwgetyczne gość ma świetny głos.

Embix komentarzy: 199825.04.2023, 07:12

@Damper napisał: "Holding dobra mordeczka, tak samo jak Elneny, ale tacy zawodnicy powinni grać w ostateczności kiedy rezerwowym coś się stanie, a nie sami nimi być. To są piłkarze, którzy pewnego poziomu nigdy nie przeskoczą. Klub taki jak Arsenal, celujący w najwyższe trofea nie może sobie pozwolić na grę takimi zawodnikami w kluczowej fazie sezonu. A że tak się dzieje, to pokazuje, że jeszcze jest sporo pracy do wykonania odnośnie wzmacniania kadry."
W sumie to kupili stopera za 25mln Euro 8 mieli takie zamiary.... Tylko Holding lepszy się okazuje

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698225.04.2023, 06:41

@Jacek1s: dzięki napewno sprawdzę

Jacek1s komentarzy: 764625.04.2023, 05:16

@danielosik: Jak lubisz takie klimaty morderstw, kryminału itp. to polecam czeski film Ja, Olga Hepnarova. Gra w nim główną rolę polska aktorka.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698225.04.2023, 02:20

Wgl jeśli ktoś lubi takie klimaty to na Viaplay jest świetny serial dokumentalny "Tajemnice polskich morderstw" na Viaplay.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.04.2023, 01:54

Nie będziesz musiał. Jeśli to morderstwo to będzie to grzane bardzooo dlugooo, bo daleko szukać kiedy ostatni raz zabito aż 5 osób.

Będą tylko nawalać wszystkie czołówki, a jak nie mają sprawcy to nawet i 2 miesiące moga tym żyć.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698225.04.2023, 01:48

@RIVALDO700: no to ciekawie się zapowiada. Jako "fan" spraw kryminalnych będę śledził.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.04.2023, 01:35

Danielosik

To może być okrutne morderstwo którego dawno w Polsce nie było bo podobno 41 i 38 latka byli skrępowani, a teście 72 i 73 lata,więc wątpię że to oni za tym stoją.

TlicTlac komentarzy: 602525.04.2023, 01:32

Dobra, pora obejrzeć 21 minut meczu Totków z Newcastle ^^

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.04.2023, 01:22

@danielosik napisał: "stawiam że ojciec lub matka popadła w długi, morderstwo, a na koniec samobójstwo. Już dużo takich sytuacji było, ciekawe co to wyjdzie"

W tym 4 miesięczne dziecko a niektóre zwłoki były oklejone taśmą, też bardzo jestem ciekawy wyniku tej sprawy. Jeśli morderstwo , to dawno takiego w Polsce nie pamiętam , ale dziś ludzie często szaleją więc może być i członek rodziny.

. .

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.04.2023, 01:19

Nieoficjalnie ale pewne na 99 procent, bo już Wasyl jak zwykle płacze na tt gdy bokser idzie w MMA :)

Gleba już wczoraj oficjalnie ogłoszony.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698225.04.2023, 01:19

@RIVALDO700: stawiam że ojciec lub matka popadła w długi, morderstwo, a na koniec samobójstwo. Już dużo takich sytuacji było, ciekawe co to wyjdzie

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698225.04.2023, 01:16

@RIVALDO700: oficjalnie? Jeśli dojdzie do takiego starcia to ciężko stwierdzić, raczej pojedynek w pierwszej rundzie się zakonczy, lub nieporadne leżenie na sobie :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.04.2023, 01:15

TVN 24 właśnie informuje że w Polsce znaleziono w jednym domu...5 ciał. I było to albo rozszerzone samobójstwo albo okrutne morderstwo. Dziś będzie pewnie o tym bardzo głośno..

TlicTlac komentarzy: 602525.04.2023, 00:40

@RIVALDO700:

Ani jednej, po prostu lubię patrzeć na fantastyczne światy w stylu LOTRa, Wiedźmina, Warcrafta itp.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.04.2023, 00:36

Ogólnie widziałem kiedyś parę recek na yt to ten Witcher jest ostro jechany. Podobno mocno odbiega od książek i dlatego taka krytyka.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.04.2023, 00:30

Czytałes wszystkie książki?

TlicTlac komentarzy: 602525.04.2023, 00:29

Ja tam obejrzę, bo Ciri ładna ^^

nie no żartuję, chcę zobaczyć, co wymyślą z tą hisoryją Sapkowskiego.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.04.2023, 00:27

Google mówi że ma być obecny a od 4 sezonu Liam Hemsworth

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.04.2023, 00:23

@TlicTlac napisał: "Trzeci jeszcze z Cavillem czy już bez? - czy to dopiero od 4 inny aktor?"

Szczerze nie wiem. Jak nie jestem serialowcem, ale dałem Wam cynka.

Z seriali mam zaliczone tylko całe polskie Miodowe Lata.

TlicTlac komentarzy: 602525.04.2023, 00:20

Trzeci jeszcze z Cavillem czy już bez? - czy to dopiero od 4 inny aktor?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.04.2023, 00:12

Danielosik

KSW podpisało Glebę z Gromdy vs Głowacki z boksu na Narodowym na zasadach MMA.

Twoj typ?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.04.2023, 23:44

Netflix ogłosił że jutro oficjalny zwiastun trzeciego sezonu Wiedźmina, najpopularniejszego uniwersum z Polski na świecie.

TlicTlac komentarzy: 602524.04.2023, 23:24

Jeśliby nie patrzeć na sympatie/antypatie i nie bardzo zamierzchłe czasy (The Invincibles), to ja bym chciał w środku Cazorlę za Xhakę (Partey, Cazorla, Ode pomoc)
i van Persiego za Jesusa (Martinelli, van Persie, Saka;
Sanchez musiałby wejść za Martinellego, bo na środku ataku, jakoś go nie widzę i myślę, że atak Sanchez - Jesus - Saka by gorzej wyglądał / dawał mniej opcji.

lordpat komentarzy: 336624.04.2023, 23:09

@Jack_Herrer napisał: "Wszyscy zdrowi, Sanchez plus Cazorla w obecnym składzie i byśmy byli nie do przejścia."
underrated comment

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.04.2023, 22:35

@gbn napisał: "Ja myślę, że przydałby się taki Henry....gdybam, przeszłość nie wróci."

Obecny Henry,Bergkamp i Ljunberg uważam że nadal by byli bardziej bramkostrzelni pod bramką niż 10 chłopa z ofu Chelsea.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.04.2023, 22:29

Że taka Barca przez ostatnie lata leci Dembele i Adama Traore. To jest niesamowite.

Ciekawe kiedy oni się po latach doczekają kilera na skrzydle.

Jack_Herrer komentarzy: 6195 newsów: 19224.04.2023, 22:29

gbn komentarzy: 380424.04.2023, 22:25

Ja myślę, że przydałby się taki Henry....gdybam, przeszłość nie wróci.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.04.2023, 22:22

Sanchez prime w obecnej piłce to byłby giga gwiazdą, większa niż gdy grał w Afc w swoich czasach.

Dziś świat potrzebuje takich grajków a oprócz nowych Vinicusa i Mbappe i aspirujących Leao i Saki ich zbytnio nie widać.

Dzisiejsza Barca jak go oddawała bez żalu to by z chęcią brała jak szalona.

aguero10 komentarzy: 859324.04.2023, 22:14

Gabi to nie jest typowy drybler z Brazylii . Bardziej bazuje na szybkości i dobrym strzale .

Ogólnie to przydałby się taki Sanchez . Chilijczyk robił niesamowita różnice na boisku . Miał też wiele strat podczas meczu ale nie bał się ryzyka i próbował rzeczy niekonwencjonalnych.

Spejsik komentarzy: 343424.04.2023, 22:06

@RIVALDO700 napisał: "Uważacie że piłkarsko jest lepszy Saka czy Martinelli?"
Saka.
Martinelli czasami gra zbyt samolubnie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.04.2023, 22:04

Bardzo mocne zrodla- Pochettino na dniach trenerem Chelsea.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.04.2023, 21:56

@grzegorz1211 napisał: "No też mi wiadomość"

Wiem nie każdy będzie kojarzył. Mi kiedyś na yt wyskoczył i tak poznałem tego gościa.

Damper komentarzy: 238424.04.2023, 21:53

MarkOvermars komentarzy: 914724.04.2023, 21:53

@RIVALDO700: pilkarsko Saka ale Martinelli sporo nadrabia zaangażowałem, może być tylko lepszy.

grzegorz1211 komentarzy: 1031124.04.2023, 21:50

@RIVALDO700 napisał: "Właśnie ogłoszono że zmarł taki ,, LGBTowy Kuba Wojewódzki" o pseudonimie Jej perfekcyjność"
No też mi wiadomość

Garfield_pl komentarzy: 2825024.04.2023, 21:47

@zdyp napisał: "kto nastepny? ten rajan mejson?"
Póki co tak ;) a Poch do smerfów

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11724.04.2023, 21:44

@RIVALDO700: Zdecydowanie Saka

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.04.2023, 21:41

Tak z czystej ciekawości.

Uważacie że piłkarsko jest lepszy Saka czy Martinelli? Jakbyście dziś mieli zrobić taki swój ranking numer 1 i 2.

jumanji komentarzy: 105224.04.2023, 21:38

Tak jest panowie. Holding już się ogrywa i da radę. Tylko, żeby miał tą lepszą motorykę, ale jak się będzie dobrze ustawiać (patrz kiedyś Per Mertesacker) to braki w zwinności i szybkości nadrobi właśnie dobrym ustawieniem. Panowie, musimy wierzyć w naszego Holdinga!

damianARSENAL komentarzy: 854724.04.2023, 21:34

W środę wychodzi Holding i tyle. Za późno na kombinowanie.

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11724.04.2023, 21:32

Możemy od razu zagrajmy w 10 bez Holdinga? Serio szkoda to czytać wszystko

3rdpitch komentarzy: 455524.04.2023, 21:30

Zagraniczni kibice domagają się Kiwiora za Holdinga. Na taki ważny mecz. No jak dzieci albo hazardziści. Nie znają go w ogóle ale są „ciekawi” i „zasługuje na szanse”. Pewien Portugalczyk tez zasługiwał i ją nawet dostawal w LE, FA Cup, Carabao… Efekt taki ze Arsenal odpadł ze wszystkich tych rozgrywek :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.04.2023, 21:27

Właśnie ogłoszono że zmarł taki ,, LGBTowy Kuba Wojewódzki" o pseudonimie Jej perfekcyjność.