Szalona końcówka i tylko remis: Arsenal 3-3 Southampton

Szalona końcówka i tylko remis: Arsenal 3-3 Southampton 21.04.2023, 22:03, Łukasz Wandzel 1889 komentarzy

Przed środowym meczem z Manchesterem City Kanonierzy mieli zrobić jedno: obowiązkowo wrócić do wygrywania. Mieli do tego dogodną okazję – grając przed własną publicznością przeciwko drużynie z samego dołka tabeli. Jednak fatalnie rozpoczęli to spotkanie. Southampton w 1. minucie otrzymał prezent w postaci gola, a następnie rozegrał dobre zawody, głównie dzięki świetnej pierwszej połowie Alcaraza. Z kolei Arsenal jak z zaciągniętym do ostatnich minut hamulcem ręcznym starał się wrócić do gry, lecz ostatecznie po dramatycznej końcówce wywalczył tylko punkt.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White, Holding, Gabriel, Zinczenko (72' Nketiah) – Partey, Fabio Vieira (57' Trossard) – Saka, Odegaard, Martinelli (85' Nelson) – Jesus

Southampton: Bazunu – Walker-Peter, Bednarek (41' Caleta-Car), Bella-Kotchap, Perraud – Alcaraz (46' Lyanco), Ward-Prowse, Lavia (86' Diallo), Elyounoussi – Walcott (77' Sulemana), Armstrong (77' Onuachu)

Cel, jakim było obowiązkowe zwycięstwo, już na samym starcie nieprawdopodobnie utrudnił swojej drużynie Aaron Ramsdale. Przed upływem 1. minuty golkiper Arsenalu zamiast do kolegi z zespołu, podał do Alcaraza, który ten błąd skrzętnie wykorzystał i uderzając po długim słupku wyprowadził Southampton na prowadzenie. W 14. minucie było już 2-0 dla gości. Ponownie swój udział przy golu zaznaczył Alcaraz, tym razem posyłając świetnie podanie do Theo Walcotta. Były gracz Kanonierów obiegł Gabriela i z dużym spokojem pokonał Ramsdale'a.

Zinczenko skrzyknął do siebie cały zespół i po krótkiej pogadance piłkarze Artety zaczęli odrabianie straty. Na The Emirates zawrzało w 20. minucie, kiedy gola kontaktowego zdobył Martinelli po dograniu w pole karne w wykonaniu Saki. Jednak do końca pierwszej połowy Arsenalowi nie udało się zremisować. Przed przerwą gospodarze wypracowali sobie jeszcze szansę po dośrodkowaniu, ale wyrastający na bohatera tych zawodów Alcaraz wybił futbolówkę tuż sprzed linii bramkowej.

Dużym zaskoczeniem było, że wyróżniającego się Argentyńczyka zabrakło na murawie w drugiej połowie. Zastąpił go Lyanco, a Święci zmienili ustawienie na 5 obrońców. Kanonierzy długo nie potrafili przebić się przez defensywę rywali, a ci sprawili im jeszcze większą niespodziankę i w 66. minucie zdobyli gola na 3-1. Dośrodkowanie przedłużył Bella-Kotchap, a Caleta-Car wpisał się na listę strzelców. Notabene chorwacki defensor wszedł na boisko z ławki za Jana Bednarka jeszcze w pierwszej połowie.

Gdy wydawało się, że gospodarze nie wykrzesają z siebie w ofensywie niczego więcej, kapitan Arsenalu poderwał drużynę do walki. Odegaard w 88. minucie huknął sprzed szesnastki i pokonał Bazunu. Na fali drugiej bramki kontaktowej w tym meczu Kanonierzy bardzo szybko wyrównali. Strzał Nelsona sparował golkiper, ale dobitka Saki sprawiła, że oba zespoły zaczynały doliczony czas gry przy wyniku 3-3. W pogoni za zwycięskim golem Trossard trafił jeszcze w poprzeczkę, ale poza tym Arsenal nie wypracował sobie lepszej sytuacji i musiał zadowolić się remisem.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 824.04.2023, 21:19

White nie może iść na środek obrony, bo idealnie uzupełnia się z Saka. Gdy miejsce Bena zajął Tomi, to nasza gra prawa flanka nie wyglądała tak dobrze jak z Benem w składzie. Skrzydła to nasza najmocniejsza broń . Jesus powinien zająć miejsce na ławce rezerwowych za te zmarnowane sytuację ze Świętymi. Jego miejsce powinien zająć Trossard.

mizio komentarzy: 65724.04.2023, 21:08

Może Saka na PO, + Nelson przed nim :) wiem, trochę przekombinowane

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.04.2023, 20:54

Podobno Polak Skóraś z Lecha po sezonie idzie do Club Brugge za 5-8 mln euro.

grzegorz1211 komentarzy: 1031124.04.2023, 20:38

@RIVALDO700 napisał: "Podobno cel nr 1 Barcy na nową 9 to...Vitor Roque, który nawet nie gra w Europie"
To taki transfer jak Martinelli za 2-3 lata może pograć, albo tańczyć sambe

kaziu874 komentarzy: 674824.04.2023, 20:36

A ja czekam do środy i wtedy dopiero zobaczymy, czy Arsenal jeszcze o coś gra w tym sezonie. Do tego czasu wiara i lecimy z City. Jak chcesz zostać mistrzem to musisz pokonać mistrza, do 3 razy sztuka.

thegunner4life komentarzy: 900724.04.2023, 20:29

Szczerze to ja przeżywałem ten mecz z City jeszcze jakieś 2 tyg. temu. Teraz biorąc pod uwagę ostatnie straty punktów jakoś już mnie to tak nie rusza. Arsenal zgubił trochę formę, a jest jeszcze wyjazd do Newcastle. Ważne, że za rok gramy we wtorki i środy. A w środę co ma być to będzie.

mar12301 komentarzy: 2315324.04.2023, 20:21

Xhaka będzie, chory niby tylko był

Garfield_pl komentarzy: 2824824.04.2023, 20:19

@macc napisał: "Wiadomo co z Granitem? Bez Saliby będzie ciężko, ale ze Słabio Vierą będzie tragicznie..."
Był ponoć tylko chory, a dziś wrzucił fot odnośnie urodzin córki, nie wyglądał na kontuzjowanego;)

Marcinafc93 komentarzy: 32842 newsów: 124.04.2023, 20:08

@macc: jutro się dowiemy, o 10:30 czasu polskiego będzie konfa Artety

macc komentarzy: 472824.04.2023, 20:07

aguero10 komentarzy: 859224.04.2023, 19:49

@Czeczenia:

Szczerze mnie porażka z City jakoś nie zabolała na Emirates . Mnie irytują straty pkt właśnie z takimi drużynami do spadku teoretycznie słabszymi . Niby jesteśmy lepsi a zwycięstwo powinno być łatwe . Niestety tak to nie wygląda . Nie ma łatwych meczów taka PL .

Ranczomen komentarzy: 1235224.04.2023, 19:48

Ciekawe czy złotousty nie zaskoczy Tierneyem na prawej. On dobrze widzi, co się z Holdingiem wyrabia :X

zdyp komentarzy: 457324.04.2023, 19:44

hehe, to dobre -- Beyoncé will play more times at The Tottenham Hotspur Stadium than Stellini will have as manager.

mar12301 komentarzy: 2315324.04.2023, 19:37

Szkoda ze japonca nie ma, wtedy White mógłby zagrać na środku. Eh

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.04.2023, 19:33

@Olczyck napisał: "Co sądzicie o meczu Real vs City? Ja mam wielką nadzieję że Real ich wyjaśni"

70-30 dla City tak to widzę, ale Benzema i Vinicus zawsze mogą zrobić kuku. Gdyby nie ta 2 to bym obstawił 99,8 do 0,2 ;)

Czeczenia komentarzy: 1249524.04.2023, 19:30

Środa dniem sądu. Porażka kończy zabawę. Remis przedłuży nadzieję, ale musimy wygrać by wszystko mieć we własnych rękach.

Jeżeli przegramy jako słabsza drużyna - trudno, sport. Jeżeli sami się wysadzimy, nie wiem, wpadnie jakaś czerwona kartka lub bramka po wylewie, niedosyt i rozczarowanie zostaną z nami na długo.

COYG!

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.04.2023, 19:30

Może im wypali. Martinelli,Vinicus,Jesus też z Brazylii od razu wbili do City,Afc i Realu.

Olczyck komentarzy: 106424.04.2023, 19:29

Co sądzicie o meczu Real vs City? Ja mam wielką nadzieję że Real ich wyjaśni

Jacek1s komentarzy: 764624.04.2023, 19:25

@RIVALDO700: Bardzo utalentowany piłkarz. Był łączony również z Arsenalem.

jumanji komentarzy: 105224.04.2023, 19:24

Taki pech, że niestety Tomiyasu również jest kontuzjowany. Ale kontuzje to nie wymówka, ja wierzę w Holdinga, Rob da radę. Jednak w letnim oknie transferowym dobrze by było kupić solidnego środkowego obrońcę prawo nożnego w miejsce właśnie Holdinga.

Damper komentarzy: 237424.04.2023, 19:18

@mizio napisał: "Ej, a czemu White nie może zagrać na środku?"

Bo nie ma kto wtedy grać za White'a na prawej?

M4rcin komentarzy: 158024.04.2023, 19:18

A kogo chcesz ustawić na po? Zonchenko który słabo broni po swojej nominalnej stronie czy parteya który jest potrzebny w środku?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.04.2023, 19:15

Podobno cel nr 1 Barcy na nową 9 to...Vitor Roque, który nawet nie gra w Europie.

Olczyck komentarzy: 106424.04.2023, 19:13

@Barney:"Kiedy wybierają gracza roku Premier League bo też zawsze przed 38 kolejka co jest totalnie durne"

W Premier League już w styczniu było wiadome że to będzie Haaland :)

mizio komentarzy: 65724.04.2023, 19:09

Ej, a czemu White nie może zagrać na środku?

bizooon komentarzy: 696424.04.2023, 18:52

@ZielonyLisc napisał: "Zostal ostatni mecz na kuponie... jak Arsenal przegra to będę bogatszy o 500zl, a jak wygra to będę szczęśliwszy :)"
Jakby postawienie całej "poduszki finansowej" na City miało spowodować że wygramy to robię to

bizooon komentarzy: 696424.04.2023, 18:51

Dlatego fani Chelsea i United chcą mistrzostwa City. Nie będzie z kim się kłócić, nie ma kibiców City poza miastem Manchester i światem arabskim. United ponoć wieśniaki i suburbia Manchesteru kibicują

enrique komentarzy: 1926924.04.2023, 18:47

Daniel Levy na managera. Gość jest taki mega cwaniak że bankowo ogarnie. Tak to jest jak się wywala trenera bez perspektyw na zatrudnienie następcy.

zdyp komentarzy: 457324.04.2023, 18:36

@Garfield_pl: kto nastepny? ten rajan mejson?

Garfield_pl komentarzy: 2824824.04.2023, 18:24

BREAKING: Tottenham are sacking Cristian Stellini. Story on @MailSport

xD

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698224.04.2023, 17:53

@M4rcin: dobrze, że nie podczas lotu, wtedy byłoby gorzej

M4rcin komentarzy: 158024.04.2023, 17:51

Samolot który miał transportować zawodniczki Arsenalu po meczu LM zapalił się podczas startu

Rynkos7 komentarzy: 684224.04.2023, 17:45

@damianARSENAL napisał: "nie zgodzę się, ze kontuzja Saliby dała mistrzostwo City. Z Liverpoolem prowadziliśmy 2:0, z WHU 2:0. To zawodnicy dali dupy i doprowadzili do takiej sytuacji. Poza tym na boisku jest 11 zawodnikow."

Prowadziliśmy ≠ Wygraliśmy

Garfield_pl komentarzy: 2824824.04.2023, 17:20

There are rumblings that Raphinha could be sold this summer, with Barcelona searching for solutions on how to meet financial guidelines. Arsenal & Newcastle are monitoring developments but are well aware of Barcelona’s plight & there are no guarantees they will recoup their desired price. [Simon Jones, Mail] #afc

Matelko komentarzy: 320824.04.2023, 17:19

@ZielonyLisc: wole Twojego szczescia niż pieniędzy:)

Trempa (redaktor) komentarzy: 1146 newsów: 12224.04.2023, 17:18

@danielosik napisał: "@lordpat: druga bramka to błąd Ziny który sobie dreptał na środku zamiast wracać wspomóc Gabriela, gdzie tu błąd Holdinga"
Na moje postrzeganie obecnej taktyki nie można obarczać Ziny za drugą bramkę. Straciliśmy piłkę w fazie ataku (niecelne podanie Ode), a w tej fazie Zina przesuwa się do środka pola. Był tam, gdzie powinien byc.

M4rcin komentarzy: 158024.04.2023, 16:56

@ZielonyLisc napisał: "Został ostatni mecz na kuponie... jak Arsenal przegra to będę bogatszy o 500zl, a jak wygra to będę szczęśliwszy :)"
Czyli będzie remis

Dziadyga komentarzy: 834224.04.2023, 16:36

Przykro mi,ale kupon musi być przegrany :P

Dziadyga komentarzy: 834224.04.2023, 16:35

A w kurniku szykuje się tymczasowy trener...tymczasowego trenera.Tam to się bawią,klub mem :D niech ten Levy ich poprowadzi.

ZielonyLisc komentarzy: 2028824.04.2023, 16:25

Slaviola komentarzy: 1237724.04.2023, 16:10

@danielosik:

A pamiętam że gdy tylko dostawał szanse to zamiast grać to kopał się po czole.

Kolejny przykład pokazuje, że nie można nigdy, nikogo skreślać.

Barney komentarzy: 2100524.04.2023, 15:47

Garfield_pl komentarzy: 2824824.04.2023, 15:45

Per Mertesacker: “We want to build something now that is more successful for the future of the club. That is what excites me. We could not get it done, in terms of league titles, when we were here [as players]. Hopefully we can be more successful.” #afc

Garfield_pl komentarzy: 2824824.04.2023, 15:13

Pep Guardiola on his relationship with Arteta: “It changed because he’s in London & I’m in Manchester, so we don’t see each other quite often. He’s busy, I’m busy, but the affection & the respect I have with him will remain forever, he knows that.” #afc

Garfield_pl komentarzy: 2824824.04.2023, 15:06

Per Mertesacker on disciplining youth players: “I can ask the academy players the question, what will Mikel say about this behaviour in the first team? I can put that on them. It makes it so much easier for me now. ‘Do you think this behaviour will make it easier to go to the first team? Do you think Mikel will accept this behaviour?’, this is pretty impactful.” [Telegraph] #afc

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698224.04.2023, 15:06

Były napastnik Arsenalu Chuba Akpom zdobył nagrodę "Najlepszy Zawodnik sezonu 2022/23 EFL Championship".

Ale super że mu się powodzi!

Per Mertesacker: “Mikel changed the direction of the club. It sends a message to the rest of the organisation, to myself, that we have to be spot on in developing young individuals who can cope with challenges, with pressure. It is setting standards at the highest level.” #afc

Garfield_pl komentarzy: 2824824.04.2023, 14:57

Per Mertesacker on recommending Arteta to succeed Wenger: “I put in a good word for him, without knowing how good he was as a coach. I knew how good he was as a human being & how much I trusted him. A year & a half later, he then came & it felt like the right time. From there, it has been a feeling of trust, that we both do the best for the club. It is pretty much aligned. It is a brilliant feeling that we have around this place.” [@SamJDean] #afc

bizooon komentarzy: 696424.04.2023, 14:55

*taki szkopół że City 4 mecze z rzędu w lidze musi przegrać żebyśmy świętowali w Newcastle tytuł :D

bizooon komentarzy: 696424.04.2023, 14:49

@RIVALDO700: zwłaszcza jak po wygraniu u nich będziemy mieli już pewny tytuł :D