Szalona końcówka i tylko remis: Arsenal 3-3 Southampton

Szalona końcówka i tylko remis: Arsenal 3-3 Southampton 21.04.2023, 22:03, Łukasz Wandzel 1889 komentarzy

Przed środowym meczem z Manchesterem City Kanonierzy mieli zrobić jedno: obowiązkowo wrócić do wygrywania. Mieli do tego dogodną okazję – grając przed własną publicznością przeciwko drużynie z samego dołka tabeli. Jednak fatalnie rozpoczęli to spotkanie. Southampton w 1. minucie otrzymał prezent w postaci gola, a następnie rozegrał dobre zawody, głównie dzięki świetnej pierwszej połowie Alcaraza. Z kolei Arsenal jak z zaciągniętym do ostatnich minut hamulcem ręcznym starał się wrócić do gry, lecz ostatecznie po dramatycznej końcówce wywalczył tylko punkt.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White, Holding, Gabriel, Zinczenko (72' Nketiah) – Partey, Fabio Vieira (57' Trossard) – Saka, Odegaard, Martinelli (85' Nelson) – Jesus

Southampton: Bazunu – Walker-Peter, Bednarek (41' Caleta-Car), Bella-Kotchap, Perraud – Alcaraz (46' Lyanco), Ward-Prowse, Lavia (86' Diallo), Elyounoussi – Walcott (77' Sulemana), Armstrong (77' Onuachu)

Cel, jakim było obowiązkowe zwycięstwo, już na samym starcie nieprawdopodobnie utrudnił swojej drużynie Aaron Ramsdale. Przed upływem 1. minuty golkiper Arsenalu zamiast do kolegi z zespołu, podał do Alcaraza, który ten błąd skrzętnie wykorzystał i uderzając po długim słupku wyprowadził Southampton na prowadzenie. W 14. minucie było już 2-0 dla gości. Ponownie swój udział przy golu zaznaczył Alcaraz, tym razem posyłając świetnie podanie do Theo Walcotta. Były gracz Kanonierów obiegł Gabriela i z dużym spokojem pokonał Ramsdale'a.

Zinczenko skrzyknął do siebie cały zespół i po krótkiej pogadance piłkarze Artety zaczęli odrabianie straty. Na The Emirates zawrzało w 20. minucie, kiedy gola kontaktowego zdobył Martinelli po dograniu w pole karne w wykonaniu Saki. Jednak do końca pierwszej połowy Arsenalowi nie udało się zremisować. Przed przerwą gospodarze wypracowali sobie jeszcze szansę po dośrodkowaniu, ale wyrastający na bohatera tych zawodów Alcaraz wybił futbolówkę tuż sprzed linii bramkowej.

Dużym zaskoczeniem było, że wyróżniającego się Argentyńczyka zabrakło na murawie w drugiej połowie. Zastąpił go Lyanco, a Święci zmienili ustawienie na 5 obrońców. Kanonierzy długo nie potrafili przebić się przez defensywę rywali, a ci sprawili im jeszcze większą niespodziankę i w 66. minucie zdobyli gola na 3-1. Dośrodkowanie przedłużył Bella-Kotchap, a Caleta-Car wpisał się na listę strzelców. Notabene chorwacki defensor wszedł na boisko z ławki za Jana Bednarka jeszcze w pierwszej połowie.

Gdy wydawało się, że gospodarze nie wykrzesają z siebie w ofensywie niczego więcej, kapitan Arsenalu poderwał drużynę do walki. Odegaard w 88. minucie huknął sprzed szesnastki i pokonał Bazunu. Na fali drugiej bramki kontaktowej w tym meczu Kanonierzy bardzo szybko wyrównali. Strzał Nelsona sparował golkiper, ale dobitka Saki sprawiła, że oba zespoły zaczynały doliczony czas gry przy wyniku 3-3. W pogoni za zwycięskim golem Trossard trafił jeszcze w poprzeczkę, ale poza tym Arsenal nie wypracował sobie lepszej sytuacji i musiał zadowolić się remisem.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
SzamanTheGunner komentarzy: 88224.04.2023, 14:43

@damianARSENAL napisał: "Nie zdziwie się jak pykniemy City a damy dupy w pozostałych meczach"

O, i to jest dobrze powiedziane.. tutaj już absolutnie bym się nie spierał, bardzo możliwe

Jako szaman podzielę się z Wami. Opiaty parują przez dach wigwamu, atmosfera sukcesu i grozy skrapla się pod sufitem i materializuje.. ukazują się dwa obrazy

1:3 dla Arsenalu w środę
City do końca sezonu zgubi nie mniej niż 4pkt

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.04.2023, 14:43

Prime video podobno po Afc kręci teraz o Newcastle.

Ciekawy dokument to może być.

Garfield_pl komentarzy: 2823324.04.2023, 14:42

Per Mertesacker on Arteta: “When he left us, he left Ivan [Gazidis] a note saying, ‘you can’t lose Per’. He told Ivan, ‘you can’t lose this guy, just put him somewhere’.

Arteta knew how important Mertesacker could be to the long-term success of the organisation. [@SamJDean] #afc

bizooon komentarzy: 694424.04.2023, 14:41

chyba 2 sezon nieudany (jeśli) z Holdingiem zastępującym w ważnych meczach podstawowego obrońcę pokaże naszym że trzeba zrobić tutaj wzmocnienie na pozycji prawonożnego stopera

bizooon komentarzy: 694424.04.2023, 14:40

@wajktor1998 napisał: "a Holding zatrzymal sie w rozwoju pilkarskim"
w all or nothing sugerowali że ogranicza go kontuzjowana noga, że ma z nią problemy cały czas nawet po wyleczeniu

zdyp komentarzy: 456824.04.2023, 14:36

@wajktor1998 napisał: "Pol to by slowa nie powiedzial sam z siebie o tej lidze xd"
eeeeno bez przesady. poradzi powiedziec haland znowu goool! ;dd

wajktor1998 komentarzy: 126024.04.2023, 14:36

Szkoda, ze Holding nie wszedl na ten poziom wyżej, chociaz nie wiem czy ktos sie tego po nim spodziewał, ja mialem lekkie nadzieje, ze moze byc na takim poziomie jak Stones w City czyli mega solidny obronca, bez fajerwerków, ale Stones okazal sie byc topowym SO, a Holding zatrzymal sie w rozwoju pilkarskim

wajktor1998 komentarzy: 126024.04.2023, 14:34

@RIVALDO700: Smoku ogarnia angielska, bo on kibic Live, on czesto zaczyna temat angielskiej, bo Pol to by slowa nie powiedzial sam z siebie o tej lidze xd

bizooon komentarzy: 694424.04.2023, 14:28

@Marzag napisał: "jest bardzo aktywny ale jest głupio aktywny. I robi jakieś rzeczy w momentach gdy lepiej by bylo poczekać. Warunki fizyczne ma okej, ale jego głowa to nie jest głowa rezerwowego takiej drużyny jak Arsenal, nie jest odpowiedzialny i źle ocenia wiele sytuacji."
Całkiem trafne opisanie Holdinga. On się czuje liderem drużyny mentalnie bo gra od lat tutaj, tylko nie jest w stanie technicznie wykonać tego co w głowie wydaje mu się da radę.

Kaczaza komentarzy: 724124.04.2023, 14:27

@damianARSENAL: jakie to Arsenalove

Gonzo92 komentarzy: 19624.04.2023, 14:25

@damianARSENAL: To by było w naszym stylu w sumie.

damianARSENAL komentarzy: 854724.04.2023, 14:21

Nie zdziwie się jak pykniemy City a damy dupy w pozostałych meczach

SzamanTheGunner komentarzy: 88224.04.2023, 14:15

Już za moment, już za chwilę, już za dni dwa

City dostanie na dziurę trzy do jednego pararararaaaaa

Kaczaza komentarzy: 724124.04.2023, 14:11

@mar12301 napisał: "Niestety kontuzja Saliby dała Pepowi i spółce mistrza. Przykre, ale prawdziwe."
Chyba raczej to że padł mental. Saka grał kryminał z West Hamem, z Soton Jesus 6 strzałów i prawie nic z tego.

Marzag komentarzy: 41303 newsów: 124.04.2023, 14:06

@lordpat napisał: "Holding gra coś na wzór Jenkinsona, jest statysta bez większego wkładu w nasza grę."
Ani trochę, jest bardzo aktywny ale jest głupio aktywny. I robi jakieś rzeczy w momentach gdy lepiej by bylo poczekać. Warunki fizyczne ma okej, ale jego głowa to nie jest głowa rezerwowego takiej drużyny jak Arsenal, nie jest odpowiedzialny i źle ocenia wiele sytuacji.

sWinny komentarzy: 784324.04.2023, 13:55

W środę mecz o mistrzostwo. Jaram się.
Wygrana da nam niezbędne punkty i myślę, że napędzi nas do końca sezonu.

Pytanie tylko, czy nasi dadzą radę.

COYG!!!

Marzag komentarzy: 41303 newsów: 124.04.2023, 13:54

@lordpat napisał: "Może wydarzyć się cud na etihad, ale błagam, maszyny o nazwie City nie zatrzymamy, szczególnie ze gramy jeszcze z tego co pamietam z zabójczym Newcastle."
Brzmisz jakbyś wiedzę czerpał z bravo sport. Arsenal nie jest gorsza drużyna niz City. Mecz z City nie będzie łatwy z racji tego że będą u siebie i są bardzo dobra drużyna ale Arsenal ma odpowiednią jakość by móc tam wygrać.

lordpat komentarzy: 336624.04.2023, 13:53

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698224.04.2023, 13:53

@lordpat: druga bramka to błąd Ziny który sobie dreptał na środku zamiast wracać wspomóc Gabriela, gdzie tu błąd Holdinga

lordpat komentarzy: 336624.04.2023, 13:51

@danielosik:
On się po prostu zle ustawia, druga bramka przykładem.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698224.04.2023, 13:49

@RIVALDO700: to już nawet nie jest śmieszne, ja bym poważnie połowę tych ludzi przebadał

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.04.2023, 13:48

@danielosik napisał: "kasa im wszystkim przyćmiła oczy ostro. Widziałem z nim wywiad ogólnie jakiś czas temu i mówił że syn z nim rozmawia itp, odklejony strasznie"

No właśnie czytałem na MMA pl że syn każe mu wracać.

3rdpitch komentarzy: 455124.04.2023, 13:48

@Embix: No Nelson Saki i Martinelliego nie wygryzie ale dla mnie gra świetnie. Taki Jorginho jest słabszy pilkarsko, gra przeciętna prostą pilke Elnenego a jak Partey/Xhaka maja pare złych zagrań w meczu to duzo osób się go domaga w składzie. Nelson bardzo niedoceniany, pewnie przez to ze jest wychowankiem a nie transferem

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698224.04.2023, 13:47

W której sytuacji w meczu z Soton Holding kopał się po czole? :O

Barney komentarzy: 2099824.04.2023, 13:46

@Er4s:

Nie tylko Holding Partey się kopał po czole z Soton jak on tak zagra z City to jesteśmy zniszczeni w środku pola.

damianARSENAL komentarzy: 854724.04.2023, 13:44

@mar12301: nie zgodzę się, ze kontuzja Saliby dała mistrzostwo City. Z Liverpoolem prowadziliśmy 2:0, z WHU 2:0. To zawodnicy dali dupy i doprowadzili do takiej sytuacji. Poza tym na boisku jest 11 zawodnikow.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698224.04.2023, 13:43

@RIVALDO700: kasa im wszystkim przyćmiła oczy ostro. Widziałem z nim wywiad ogólnie jakiś czas temu i mówił że syn z nim rozmawia itp, odklejony strasznie...

Er4s komentarzy: 316924.04.2023, 13:40

Jest jedna jedyna ścieżka, jaka daje nam szanse w środowy wieczór - Holding musi zagrać mecz życia :) kto wie, nie takie scenariusze futbol już pisał.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.04.2023, 13:36

Embix

Myślałem że jest bardziej zasadowy. Widocznie on kocha atencje. Dla mnie bardzo dziwny ruch tego człowieka, myślałem że śmierć zakończy to i będą chcieć wyciszenia po kres.

mar12301 komentarzy: 2314624.04.2023, 13:34

@lordpat: chyba wszystkie, może z 1-2 pominąłem. Widzę po prostu, że z Francuzem to kompletnie inna gra w defie i cała drużyna jest po prostu pewniejsza. Co pokazały ostatnie spotkania.

Embix komentarzy: 199824.04.2023, 13:31

@Barney napisał: "No spoko , ja nie pisze ,że Jesus słaby uważam ,że w tej formie trossard lepszy. Druga sprawa mam wrażenie,że Jesus ma sił na 45m"
Nketiach. Chociaż też nie wiadomo bo jak zbliżał się powrót Jesusa to zaczął pudlować. Chyba mental siada

lordpat komentarzy: 336624.04.2023, 13:30

sezon się już skończył?
ile oglądałeś meczów w tym sezonie?

Embix komentarzy: 199824.04.2023, 13:29

@3rdpitch napisał: "Szkoda tylko ze dla Nelsona nie wystarczy miejsca"
Już nie przesadzaj aż tak to on nie koksi

mar12301 komentarzy: 2314624.04.2023, 13:28

Niestety kontuzja Saliby dała Pepowi i spółce mistrza. Przykre, ale prawdziwe.

Embix komentarzy: 199824.04.2023, 13:28

@RIVALDO700 napisał: "Patrz kuźwa ten łysy co stracił syna wczoraj oficjalnie ogłosił powrót do walk. Żenada."
Za jakieś 200tys też byś wrócił

lordpat komentarzy: 336624.04.2023, 13:27

Saliba to Rob Holding is such a tough drop off. Holding for the 2nd Southampton goal sitting miles behind Gabriel in the defensive line just sums it up. Was detrimental at Anfield too by repeatedly hoofing it long. Huge ask to get the win without Saliba

atching the first City-Arsenal game & all I'll say is sometimes you don't realise what you have until it's gone because Saliba's influence is off the charts.

The ease in which he turns on the ball, the difficult scenarios he's willing to receive in, his ability to carry..

3rdpitch komentarzy: 455124.04.2023, 13:20

@12thierry14: Tu nie ma już co się bronić grać zachowawczo tylko trzeba się rzucić na City ofensywnie i niech się skończy nawet 5-4 dla kogoś…

White Gabriel Tierney
Odegaard Partey Xhaka Zinchenko
Saka Jesus/Trossard Martinelli

Najlepsza opcja przy której w składzie nie ma ani jednego słabego zawodnika ani żadnego chuchra. Ostatni mecz i Vieira/Trossard pokazał ze od trzymania się sztywno pozycji ważniejszy jest po prostu dobry piłkarz… Szkoda tylko ze dla Nelsona nie wystarczy miejsca

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698224.04.2023, 13:18

@lordpat: widać

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.04.2023, 13:16

@wajktor1998 napisał: "na kanale sportowym juz w nas zwątpili, Borek to juz wgl sie zastanawia czy z grupy wyjdziemy w przyszlym sezonie LM xd mam nadzieje, ze chlopaki dadza nam duzo radosci w srode i do konca sezon"

Przecież tam z 4 pol, stanowiski,Borek , Smokowski nikt na bieżąco nie śledzi PL.

Tylko bundes,Ligue1 i La ligę, a Pół chyba najbardziej lubi Serie A.

12thierry14 komentarzy: 20124.04.2023, 13:06

Tierney na LO, Zina zamiast Xhaki i Trossard zamiast Jesusa. Tak to bym widział na miejscu Mikela.

lordpat komentarzy: 336624.04.2023, 13:03