Szczęśliwy comeback po słabym meczu. 3-2 z Aston Villą!

Szczęśliwy comeback po słabym meczu. 3-2 z Aston Villą! 22.09.2019, 18:31, Dawid Wieczorek 1844 komentarzy

Arsenal rzutem na taśmę wygrywa dzisiejszy mecz przeciwko Aston Villi. To jednak kolejne w tym sezonie spotkanie, które należy zaliczyć do kategorii tych "do zapomnienia". Kanonierzy nie mieli pomysłu na ten mecz i tylko dzięki indywidualnościom zdołali wyszarpać trzy punkty beniaminkowi. I to chyba jedyny pozytywny akcent tego dnia.

Pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych Unaia Emery'ego była koszmarna. Trener The Villans dobrze przygotował się na ten mecz i doskonale wiedział, że obecnego Arsenalu nie należy się obawiać. Tym sposobem jego zawodnicy grali bardzo odważnie i nie dali się zdominować Kanonierom. Łatwo dochodzili do sytuacji bramkowych, a po jednej z genialnych centr El Ghaziego wyszli na prowadzenie.

Arsenal po tej bramce długo nie mógł się otrząsnąć, a ich gra przypomniała bicie głową w mur. W 41. minucie sytuacja The Gunners skomplikowała się jeszcze bardziej. Ainsley Maitland-Niles, zdaniem sędziego, sfaulował zawodnika Villi, a że miał już na koncie żółty kartonik, arbiter nie zawahał się pokazać mu drugiego i wyrzucić go z boiska. Co gorsze, po tym starciu młody Anglik ucierpiał najbardziej i nie zdołał opuścić murawy o własnych siłach. Na razie nie wiadomo, ile potrwa ewentualna przerwa 22-latka.

Z powodu gry w dziesiątkę przez ponad połowę spotkania, Unai Emery zdecydował się w przerwie załatać dziurę na prawej obronie i desygnował do gry Caluma Chambersa, który zastąpił młodziutkiego Sakę.

Od początku drugiej części spotkania gra Arsenalu nie zmieniła się diametralnie. Dopiero w 59. minucie indywidualną akcją popisał się Matteo Guendouzi, czym wywalczył rzut karny dla The Gunners. Piłkę z jedenastego metra uderzył Nicolas Pepe, dla którego był to pierwszy gol w barwach Kanonierów.

Radość kibiców nie trwała jednak długo, gdyż już minutę później kolejny błąd defensywy Arsenalu wykorzystał Wesley i Aston Villa znowu wyszła na prowadzenie.

To nieco pobudziło zawodników Emery'ego i od tego momentu przejęli większą kontrolę nad spotkaniem. W 81. minucie wyrównującą bramkę zdobył Calum Chambers, a już trzy minuty później gola na wagę trzech punktów strzelił z rzutu wolnego Pierre-Emerick Aubameyang.

Arsenal mimo zdobycia trzech oczek rozegrał bardzo słaby mecz. Gdy przed spotkaniem wszyscy jednym chórem obstawiali, jak wysoko zawodnicy Kanonierów pokonają dziś The Villans, ci sprawili kolejną niespodziankę z widmem straty punktów w tle. O dzisiejszym pojedynku trzeba jak najszybciej zapomnieć, a cieszyć nas może jedynie to, że podopieczni Emery'ego zdołali odwrócić losy spotkania.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Dawid Wieczorek źrodło:
MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57323.09.2019, 00:57

@Slaviola: może dlatego, ze aktualnie Lacazette jest w szpitalu

Slaviola komentarzy: 1237723.09.2019, 00:56

@Jack_Herrer:

Wszystko fajnie, nawet bardzo, jednak w tej Swojej układance nie zmieściłeś Lacazetta, który jest Naszym kluczowym zawodnikiem!

Tevez komentarzy: 408723.09.2019, 00:56

@Garfield_pl: "On nie jest od bronienia"

Chłopie z takim podejściem to nic nie osiągniemy. Wystarczy że jeden zawodnik olewa obowiązki defensywę i już robi się wyrwa którą rywal może wykorzystać.

Garfield_pl komentarzy: 2831323.09.2019, 00:31

@MarioG: jak tył będzie bez Xhaki to Oezil może pokazać swoje. On nie jest od bronienia. On ma podać dobrze i zaskakująco, dla mnie może czlapać, ale zazwyczaj biegał jako jeden z tych co najwięcej. Po powrocie obrony chciałbym przód zobaczyć w takim zestawieniu i zobaczyć co z tego będzie lub nie.

MarioG komentarzy: 121923.09.2019, 00:16

@Garfield_pl: gdzie ty z tym czlapakiem Oezilem? On Tt tylko na Puchar Kakao może grać

Garfield_pl komentarzy: 2831323.09.2019, 00:14

@BarcArsenal: jeśli wyjdzie Torreira Xhake przeboleje. Skład który podałeś jest całkiem spoko, ale jeśli jest cień szansy wywalić Xhake i albo Ceballos do tyłu i Saka/ Oezil zależy jaki system, albo za Xhake Willock i git.

jurasmolas44 komentarzy: 184923.09.2019, 00:09

Słabością naszej obrony jest pomoc.. Ale z naszym potencjałem to tylko ustawienie i nastawienie naszych asów. Działaj emeryt bo furtka otwarta, immunitet Wengi tylko dla arsene

MarioG komentarzy: 121923.09.2019, 00:07

@mikowhy: nie strasz błagam. Xhake to się oglądać nie da. Ja naprawdę nie rozumiem Unaia po ki wuj mu Granit. Pamiętam że podobno było po ME 2016 wybór między Xhaka a Krychowiakiem kto lepiej w klubie gra na ten moment wiemy. XHAKA 5 spotkań 3 żółte kartki, KRYCHOWIAK 10 spotkań, 4 gole, 2 asysty, 3 żółte kartki. LM 1 spotkanie 1 gol.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1523.09.2019, 00:00

Get French Football News
@GFFN
·
5 min
Matteo Guendouzi, at 20, indisputably ran the 2nd half of a Premier League match today single-handedly. Ups & downs (poor marking for Aston Villa’s 1st goal) granted at this age, but in a far less glamorous way he might be the most enthralling French prospect since Kylian Mbappé

pestjusz komentarzy: 260822.09.2019, 23:59

Co za beznadziejna kolejka w FPL. W poprzedniej dwa razy wiecej pkt ;/

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1022.09.2019, 23:59

Właśnie skończyłem oglądać powtórkę meczu i muszę powiedzieć, że Guendo mega mi zaimponował. Rozgrywał jako ostatni, by nagle znaleźć się pod polem karnym AV, był po prostu wszędzie. Wywalczony karny, świetne podanie do Chambersa. Przez cały mecz widać było w nim tą determinację o korzystny wynik, brał na siebie grę i można powiedzieć, że jemu w największym stopniu zawdzięczamy zwycięstwo. Nie uszło mojej uwadze również z jaką pasją zaczęliśmy atakować bramkę Villi po zejściu hamulcowego Xhaki. Torreira - Guendo - Cebula/Willock to powinien być nasz środek na ten moment, ale za tydzień pewnie znów zobaczymy El Capitano w pierwszym składzie.

hanzo88h komentarzy: 166022.09.2019, 23:56

pół naszego zespołu potrzebuje meczu na przełamanie, może jak któregoś dnia wszyscy wstaną o tej samej godzinie to im się coś w głowach poprzestawia.

lordoftheboard komentarzy: 824022.09.2019, 23:55

@gnabry_: jestem pewien, że gdyby nie czerwona kartka to Villa by wygrała mecz.

To że graliśmy w 10 popsuło "taktyke" Emerego.

Guendo wziął na swoje barki ciągnięcie gry do przodu dzięki temu.
A jak Granita zabrakło to przestaliśmy grać w 9, zaczęliśmy w 10 i jakoś się udało.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1522.09.2019, 23:54

Saka ma większy talent niż Nelson. Riess chyba potrzebuje jakiegoś meczu na przełamanie. Póki co chciałbym Sake na mecz z United.

hanzo88h komentarzy: 166022.09.2019, 23:53

Dobry wynik ale niewiele to zmienia, nadal nasz zespół i trener to banda amatorów. Chelsea z nowicjuszem na ławce i dziećmi z przodu gra sto razy ładnej od nas.

pestjusz komentarzy: 260822.09.2019, 23:53

@Gunner915: nie jest ograny, Maks ławka, prawa strona na United dla Chambersa

fabregas1987 komentarzy: 2582722.09.2019, 23:50

@gunners007: a no to ja to widzę tak, że AMN prawa, a Chambers środek w miejsce Luiza

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1522.09.2019, 23:48

@gnabry_: Sorry, ale w tym tercecie brakuje literki X, bo bez niej nie ma środka pola u Unaia.

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 122.09.2019, 23:48

Zauważyliście, że akurat po zejściu Czajki Arsenal nagle nabrał werwy????

mistiqueAFC komentarzy: 2676922.09.2019, 23:47

@gunners007: Dobrze ci się wydaje.AMN zawieszony na COC jest

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 122.09.2019, 23:44

To prawda. Matteo jest w wybornej formie. Kiedy w końcu tercet GTC w środku pola??!

Gunner915 komentarzy: 282122.09.2019, 23:43

Balerina w podstawie na United, a co!

KapitanJack10 komentarzy: 5445 newsów: 422.09.2019, 23:41

Kurde, jak oglądam teraz te ostatnie 30min z odtworzenia na c+, to ten Matteo jest prze kozak. Wszyscy na połowie AV a ostatnim obrońcą u nas przez którego można rozegrać jest Guendo, który nagle 2min później jest pod polem karnym AV i dorzuca idealnie do Chambersa. Jak młody jedzie na ambicji tak jak dziś, albo jak z Totkami, to jest niesamowity.
Nie licząc gownoburz wywoływanych przez AVP, Guendouzi jest najlepszym prezentem Svena.

Slaviola komentarzy: 1237722.09.2019, 23:40

Zauważyliście że Pepe w końcu dzisiaj się uśmiechał?... coś czuję że zaczyna powolij wchodzić na swoje obroty!

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10322.09.2019, 23:31

@Rafson95: Ale masz rację. Emery mógłby to jakoś inaczej sformułować, bo odebrałem to jako brak zainteresowania. "Nie pytałem". Może nadinterpretuję.

gunners007 komentarzy: 954322.09.2019, 23:30

@KapitanJack10: Kiedyś nie było rywali do top4. Walczyliśmy z Evertonem o 4 miejsce, a jak się utworzyło silne top6 to i Arsene top4 jak trofeum Wenger wymiękł.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10322.09.2019, 23:28

@Rafson95: Nie muszę szukać byle jakich powodów, bo wystarczy spojrzeć na boisko :)

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1522.09.2019, 23:27

Outuje Unaia grubo i jestem za jego zwolnieniem. Ale to, że powiedział, że nie wie co z AMN to nie jest nic do czego można się przyczepić.

Garfield_pl komentarzy: 2831322.09.2019, 23:26

Saka naprawdę dobrze dziś grał, ale był ofiarą kartki niestety, bo o ile w pierwszej połowie w czwartek był wystraszony, tak dziś już nieźle grał od początku :) będą z niego ludzie, ja po cichu liczę że Laca wróci na UTD, ale gdyby to Saka jak najbardziej może zagrać czy to od początku czy z ławki.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.09.2019, 23:25

To było takie piękne. Definiujące Podolskiego, wpasowanego Giroud w styl Arsenalu i Oxa, który jak się uruchomił to szedł jak przeciąg.

KapitanJack10 komentarzy: 5445 newsów: 422.09.2019, 23:25

Kurłłła kiedyś to było.. Ładny futbol, 8:2 z United, ale za to top4 było i ładna piłka..
Nie to co teraz, niby 3 punkty w 10, no ale kurłłaaa styl jaki słaby...

Nie, żeby coś, nie uważam, że nie ma w klubie problemu, ale już nie gloryfikujcie tak tego Wengi, bo miał top4 kiedy w Anglii było faktycznie top4, bo City jeszcze nie rozbijało banku a Live było w kryzysie, albo Totki były na swoim poziomie. Odkąd jest top6, nie jest tak kolorowo. A za Wengi od topki zawsze dostawaliśmy.

gunners007 komentarzy: 954322.09.2019, 23:25

@fabregas1987: Wydaje mi się, że AMN odpauzuje czerwo w meczu z Nottingham i na United będzie już dostępny.

Rafson95 komentarzy: 1059722.09.2019, 23:23

@ares765
Co w tym dziwnego?

To jedynie świadczy o tym, że Emery między meczem a konferencją prasową nie rozmawiał z lekarzem/fizjoterapeutą na temat stanu zdrowia AMN. Normalna sprawa.

A ty już wszędzie szukasz byle jakich powodów, żeby pocisnąć beke z Unaia, źle się z Tobą dzieje

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 122.09.2019, 23:21

@fabregas1987: Sake

fabregas1987 komentarzy: 2582722.09.2019, 23:21

Dla mnie przeciwko United powinni zacząć Chambers i Torreira, AMN nie będzie mógł zagrać i Xhaka na ławkę.

btw wolicie Sake czy Nelsona jeśli któryś z nich ma grać?

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 122.09.2019, 23:19

Ps. Jack Grealish to naprawdę bdb gracz, a nawet świetny jak na młodego alkoholika.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10322.09.2019, 23:16

@mallen napisał: "Na pytanie czy AMN jest kontuzjowany: "Nie wiem. Nie pytałem.""

??? XDDDDD

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36222.09.2019, 23:15

*kompromitacji

@WilSHARE: 2-8 to był jedna z największych kompromitacja w dziejach Arsenalu. Nie mówiąc już o 0-6 dla Chelsea. Ja dziękuję za takie wspomnienia.

MarioG komentarzy: 121922.09.2019, 23:15

@gnabry_: Xhaka nr one .

mallen komentarzy: 2123922.09.2019, 23:15

"Myślałem o zmianie AMN w pierwszej połowie. Czemu? Ponieważ granie z taką sytuacją w defensywie przeciwko takiemu zawodnikowi jak El Ghazi, który jest dobry w uciekaniu obronie, jest ciężkie. Nie sądziłem, że otrzyma za to wejście czerwoną kartkę. Ale musieliśmy zaakceptować tą decyzję i pracować dalej bez jednego zawodnika. Nie mam nic do zarzucenia Ainsleyowi."

Na pytanie czy AMN jest kontuzjowany: "Nie wiem. Nie pytałem."

Emery

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 122.09.2019, 23:14

Top 3 najsłabszych graczy kolejki: 1) Teemu Pukki 2) Granit Xhaka 3) Ben Foster

bigMick komentarzy: 108522.09.2019, 23:13

Śmiechnąłem z symulki sokrstisa

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.09.2019, 23:09

Kiedyś były wspaniałe czasy. Nie mieliśmy wielkich ambicji, choć top4 nam nie wystarczało. Podziwialiśmy van Persiego i Cazorlę. A narzekało się na Ramseya i Podolskiego. Mieliśmy w swoim ukochanym klubie ojczyznę, co było dodatkowym stymulator do kibicowania. Wytrwale czekaliśmy na kolejny mecz, bo nasi naprawdę potrafili grać w tę piłkę. I wytrwale czekaliśmy na powroty Diaby'ego i Wilshere'a. Nasze kochane kaleki. Miłość nakreślona kulą ortopedyczną. Miłość była czerwona, jak ówcześnie najlepszy klub w Londynie. A świat pomalowany żółto-niebieską kredką. Jak nasze piękne trykoty. I ta siwa bujna czupryna na ławce. Nawet przy 2-8 z rozłożonymi rękoma niczym nasz Pan się go kochało. Wszystko było takie proste. Graliśmy pięknie. Wiedzieliśmy dokąd zmierzamy. Zawsze po TOP4 na lajciku. Teraz to się docenia. A to tylko wspomnienia..

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125122.09.2019, 23:08

Co to za komentator co teraz komentuje nasz mecz?

Herus komentarzy: 148822.09.2019, 23:06

@Garfield_pl: mam takie samo zdanie. IMO lepiej to dziala w Polsce niz w UK. Fakt.. czasem moze sa przez to dluzsze mecze ale nie ma takiego wypaczania wyników. VAR w Anglii poszedl w zla strone - spalone na centymetry.

Garfield_pl komentarzy: 2831322.09.2019, 23:05

@Maczupikczu napisał: "Wy też zauważyliście u Emerego tą bezradność i panikę w oczach i zachowaniu. Ba początku cały czas coś podpowiadal przy linii a dziś nawet w momencie kartki dla Nilesa siedział bezradnie jak dziecko w pierwszej klasie na zdjęciach"
Tylko, że to jest to co realizator pokazuje, w takich momentach, bo jest chwytliwe. Z Totkami też takie ujęcia, a gość od lini nie odchodził z małymi przerwami, czasem trzeba rozkminić coś i różnie się pewnie wygląda wtedy.

schnor25 komentarzy: 1854622.09.2019, 23:05

Abstrahując od Pepe, śmieszy mnie gadanie, że Piątek się odblokował, że teraz będzie z górki. Niby gol, to gol, ale co innego wykończyć z akcji, a co innego z 11 metrów.