Teatr jednego aktora, Cazorla pokonuje Fulham 2:0

Teatr jednego aktora, Cazorla pokonuje Fulham 2:0 18.01.2014, 16:52, Sebastian Czarnecki 5467 komentarzy

Jak się okazuje, wcale nie trzeba grać pięknej dla oka piłki, by wygrywać spotkanie. Potwierdzają to już od kilku meczów Kanonierzy, którzy wcale nie raczą swoich kibiców efektywnymi zagraniami i wcale nie dominują swojego przeciwnika. Tak samo było dzisiaj w meczu derbowym z Fulham. Podopieczni Arsene'a Wengera po słabej pierwszej połowie przebudzili się dopiero około 55. minuty, jednak fatalna skuteczność cały czas uniemożliwiała drużynie objęcie prowadzenia. W końcu odpowiedzialność na swoje barki wziął fatalny w ostatnich meczach Santiago Cazorla, który zagrał na miarę swojego ogromnego talentu i strzelił dwie piękne bramki.

Arsenal był w dzisiejszym meczu przeciętny, a na pewno niezbyt się wyróżniał na tle słabiutkiego Fulham, które również miało dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola. Kanonierzy pokazali jednak ogromną wolę walki i determinację, która w połączeniu z grą do samego końca zaowocowała w końcu trafieniami i w ostateczności trzema punktami. Jedno jest pewne: Arsenal na pewno nie spadnie w tym tygodniu z fotela lidera.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Monreal - Flamini, Wilshere - Gnabry (71. Podolski), Özil (86. Chamberlain), Cazorla - Giroud

Fulham: Stekelenburg - Riether, Burn, Hangeland, Richardson - Dejagah (68. Bent), Sidwell, Parker, Kacaniklic (86. Kasami) - Dempsey, Berbatow

Kanonierzy bardzo dobrze weszli w ten mecz i już od samego jego początku opanowali środek pola i zamknęli drużynę gości na własnej połowie. Już w 4. minucie gospodarze przeprowadzili dobrą okazję do strzelenia gola. Wilshere uruchomił podaniem na wolne pole Mesuta Özila, który odrobinę zagubił się w polu karnym Stekelenburga. Nie wiadomo czy Niemiec strzelał czy może szukał Oliviera Girouda, ale wyszło mu to fatalnie, a Brede Hangeland bezproblemowo oddalił zagrożenie.

Następne minuty nie przyniosły nam już zbyt wielu emocji. Gra skoncentrowała się w środku boiska, a Fulham skupiło się na bronieniu dostępu do własnej bramki. Podopieczni Arsene'a Wengera nie potrafili przedrzeć się w pole karne przeciwnika, który skutecznie odpierał ataki. Wobec tego, dwukrotnie z dystansu próbował Serge Gnabry, ale obie próby były fatalne.

W 21. minucie dobrą piłkę otrzymał Olivier Giroud, jednak... strzelił bardzo wysoko ponad bramką. Francuz nie potrafi ostatnio znaleźć swojej optymalnej formy.

Pięć minut później to Fulham stworzyło sobie świetną okazję do strzelenia gola. Steve Sidwell popisał się efektownym wolejem z 20-25 metrów, ale Wojciech Szczęsny wspaniałą paradą uchronił zespół przed utratą gola.

W 39. minucie kolejny raz o swojej klasie przypomniał Olivier Giroud, który z metra trafił prosto w głowę siedzącego Maartena Stekelenburga. Francuza wcale nie ratuje fakt, że sędzia w tej sytuacji odgwizdał spalonego - napastnik w takich sytuacjach ma obowiązek trafić do bramki.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy raz jeszcze z dystansu spróbował Serge Gnabry, ale i tym razem nie trafił nawet w światło bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Drugą odsłonę meczu o wiele lepiej zaczęli goście, którzy już na samym początku stworzyli sobie dobrą okazję do zdobycia gola. Spore zamieszanie w polu karnym Arsenalu próbowali wykorzystać piłkarze Fulham, jednak zabrakło im odrobiny szczęścia.

W 55. minucie fantastyczną akcją na prawym skrzydle popisał się Serge Gnabry, który wyminął kilku obrońców, a następnie oddał potężny strzał na bramkę Stekelenburga. Holender z wielkim trudem, ale jednak zatrzymał uderzenie młodego Niemca.

Dwie minuty później Kanonierzy znowu w natarciu. W przeciągu kilkunastu sekund stworzyli sobie trzy stuprocentowe sytuacje. Najdogodniejszą z nich zmarnował Laurent Koscielny, który z najbliższej odległości trafił w słupek bądź w Stekelenburga, ciężko było cokolwiek dostrzec w polu karnym Fulham, tyle tam się działo.

Próby Arsenalu już minutę później przyniosły bramkę! Składna akcja Kanonierów zakończyła się podaniem Wilshere'a do Cazorli, w Hiszpan precyzyjnym uderzeniem pokonał holenderskiego bramkarza!

Nie zdążyliśmy nawet odetchnąć, a cztery minuty później Cazorla ponownie umieścił piłkę w siatce, tym razem po przepięknym uderzeniu z dystansu! Hiszpan najwyraźniej w końcu wraca do formy. 2-0!

W 71. minucie Lukas Podolski zastąpił na boisku Serge'a Gnabry'ego i już dwie minuty po swoim wejściu mógł strzelić gola! Niemiec oddał atomowy strzał zza pola karnego, jednak Stekelenburg skierował piłkę na słupek i uratował zespół przed utratą gola.

W następnych minutach tempo spotkania wyraźnie opadło. Kanonierzy spokojnie kontrolowali przebieg gry, zaś The Cottagers nawet nie przejawiali inicjatywy do podjęcia walki.

W 90. minucie Patjim Kasami posłał fantastyczną górną piłkę do wybiegającego na wolne pole Darrena Benta, który minął źle interweniującego Szczęsnego i znalazł się w sytuacji sam na sam z pustą bramką. Anglik jednak zachował się koszmarnie i strzelił w boczną siatkę, co spowodowała również ofiarna interwencja Koscielnego na pograniczu faulu.

Kilka chwil później Kanonierzy ruszyli z atakiem lewą stroną. Santi Cazorla zbiegł do linii końcowej boiska i dośrodkował w pole bramkowe, gdzie czyhał już Oxlade-Chamberlain. Młody Anglik oddał strzał głową, ale zabrakło mu kilkunastu centymetrów.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Arsenal wygrał swoje kolejne spotkanie.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19223.01.2014, 16:40

nie jestem kolekcjonerem newsów ani komentarzy wiec mam to w nosie :)

Adu (zawieszony) komentarzy: 549823.01.2014, 16:39

RIVALDO

nie moje pieniądze, jeśli Wenger najsławniejszy ekonomista-trener świata uznałby że trzeba kupić Soldado za 80 mln to bym mu zaufał.

Jack

"beka" wyzywanie innych od "gimnazjalistów" komentarz zbędny ;)

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 223.01.2014, 16:39

Mico17 > ale co mnie interesuje ze ma predyspozycje do grania na szpicy? Walcott też ma predyspozycje i jakoś nie gra na szpicy, przecież Cazorla też może mieć szanse grania na ataku, a jakoś nie gra. Jego nominalna pozycja to SKRZYDLOWY, a po co nam zawodnik ktory nie gra regularnie w ataku? to jest bezsens i uwazaj sobie jak chcesz, bo wygadujesz głupoty.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.01.2014, 16:39

AS Monaco confirm Falcao has damaged the cruciate ligament in his left knee. Barring a miracle, he will miss the World Cup./ BBC/

Oficjalnie MS 2014 bez Falcao, lipa.

songoku95 komentarzy: 2348623.01.2014, 16:37

chwal się więcej że to Twoje trzecie konto a na pewno nie polecisz...

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19223.01.2014, 16:37

express.co.uk/sport/football/455621/REVEALED-How-Arsene-Wenger-spends-his-Friday-nights

dobra jest ?? :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.01.2014, 16:37

tak hipotetycznie czysto, byl tu ktos za takim transferem za Mate do AFC za 37 mln funtow?

ja nawyzej ale gora 20-25 mln, choc on nie jest tej kadrze na dzis potrzebny

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.01.2014, 16:37

@Jack
Mam beke. A "beka" z gimbusów podobno jest. W tym kraju już lepiej nie będzie, jak takie imbecyle będą stąpać po rodzimej ziemi. Dziękuję, dowidzenia.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 123.01.2014, 16:37

Chamberlain chyba zajarany Błaszczykowskim, zgolił się na twarzy jak on.

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19223.01.2014, 16:36

ja się z nikim nie kłócę tylko odpowiadam na żałosne zaczepki gimnazjalistów. i choćbym miał stracic trzecie konto to nie odpuszcze. wedle zasady skoro mama nie nauczyła to obcy nauczą :D

songoku95 komentarzy: 2348623.01.2014, 16:35

a w ogóle Benio trolluje bo na zdj. z treningu ma swoją fryzurę, nie obciął włosów!

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19223.01.2014, 16:35

hahaha ale mam beke z takich ciśnieniowców jak niuchacz czy adu.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 123.01.2014, 16:35

@fabik @songo
Pewnie Wenger chciał się dowiedzieć gdzie Song kupił te słynne steel bootsy (te popularne zdjęcie z Pinto)

bartek19176 komentarzy: 14023.01.2014, 16:34

Mylicie ze wprowadzenie sankcji, o których pisza media mialo by wplyw na kolektyw Farsy?

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2723.01.2014, 16:34

songo, jeszcze nie, ale już jutro zobaczymy go odmienionego.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549823.01.2014, 16:34

Pamiętam mecz Arsenalu z Barcą w LM, gdzie Songo wszystko czyścił, mój dziadek oglądał mecz w pokoju obok i wparował do mnie do pokoju z tekstem "Ale ten aborygen dobrze gra dzisiaj" . Ten to wyglądał z tą białą nartą na łbie :D

songoku95 komentarzy: 2348623.01.2014, 16:33

jack
uspokój się bo zawsze tylko się z kims kłócisz, niedługo zapewne polecisz.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549823.01.2014, 16:33

Jack

Tak.

Co do tematu Maty, ciekawe czy to prawda że Bayern włączył się w walke o Hiszpana

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 123.01.2014, 16:32

theo100
Chyba nie ma sensu z Tobą dyskutować, bo najzwyczajniej nie ogarniasz.
Myślę też, że to Ty nie oglądałeś, żadnego meczu z udziałem Draxlera skoro uważasz, że jest takim samym typem zawodnika co Alex i nie ma predyspozycji do grania na szpicy.

songoku95 komentarzy: 2348623.01.2014, 16:32

fabik
wyobrażasz sobie Wenge w takich spodaniach jak Song, oksach i fryzurze za czasów AFC, czyli taki mop na głowie:O?

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19223.01.2014, 16:31

adu kolejny zaczepialski szczekacz ?

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.01.2014, 16:30

@Herrer
Patrząc na to, co wypisujesz, to Ty raczej lektur nie czytałeś.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549823.01.2014, 16:29

Jack_herrer

odezwał się dorosły któremu się właśnie ferie skończyły.

btw

Zima > napastnik
Lato > Draxler

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2723.01.2014, 16:29

Wenger prosił Songa żeby mu polecił jakąś stylóweczkę

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 223.01.2014, 16:28

mico17 -> jakiej czlowieku fifie? Ty w ogole ogladales kiedys mecz Schalke? Przecież to jest taki sam skrzydłowy jak Chamberlain i w ogóle nie gra w ataku. Sam sobie wmawiasz , że Draxler to nominalny środkowy napastnik. Szkoda, że w Schalke nie gra jako napastnik jeżeli jest tam taki świetny.

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19223.01.2014, 16:28

songoku

hmm no tak nie pomyślałem. niuchacz to chociaż lektury poczytaj z wyprzedzeniem to będziesz błyszczał po feriach na polskim.

songoku95 komentarzy: 2348623.01.2014, 16:26

jack
a może ma ferie?

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 123.01.2014, 16:26

Ciekawe czy Wenger spotkał się z Songiem i Fabregasem przy okazji i ewentualnie o czym gadali ;p

pifpaf komentarzy: 4223.01.2014, 16:25

Orientuje się ktoś dlaczego na żadnej stronie z wynikami na żywo nie ma meczu Anży? Z tego co wiem, miał zacząć się dziś o 19.

songoku95 komentarzy: 2348623.01.2014, 16:25

jak dla mnie Draxler latem teraz kupić Vollanda albo Benteke! KUniec Tematu!

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19223.01.2014, 16:25

niuchacz a ty jeszcze nie dorosłeś ? idz lekcje zrobić bo mama zaraz wraca z pracy. :)

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 123.01.2014, 16:24

theo100
A ja powiem, że Draxler to taki sam napastnik jak van Persie i Henry. Co teraz?
To, że Draxler nie ma w twojej Fifie wpisanej dodatkowej pozycji środkowego napastnika, to nie znaczy, że nim nie jest/nie może być.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.01.2014, 16:22

Jack_Herrer to taki typ granovka, spursmike style.

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19223.01.2014, 16:22

słyszeliśmy

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 223.01.2014, 16:22

mico17> draxler to nie jest zaden napastnik, to tak jakbys wystawil cazorle albo chamberlaina na ataku. Nie lepiej było kupić Mate jezeli tak sie pcha ze skrzydłowym?

mic_now komentarzy: 218923.01.2014, 16:18

Słyszeliscie juz ze Falcao ten sam uraz co nasz Theo? Nie pojedzie na mistrzostwa.

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19223.01.2014, 16:18

theo

nie trzęś portkami. Wenger nie wyda na niego 40mln. Nie ma takiej możliwości.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.01.2014, 16:18

,,Mata na razie negocjacje prowadzi w helikopterze a kontrakt podpisze podczas skoku ze spadochronem''

dobry koment na stronie cfc.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 123.01.2014, 16:17

theo100
Człowieniu, jak Draxler przyjdzie to oczywiste jest, że to, że przyjdzie na napad. Dziękuje, miłego dnia.

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 223.01.2014, 16:16

*na

jack_herrer tylko ze my tych kozakow mamy wystarczajaco w pomocy, a osobiscie nie widze sensu w wydawaniu 40 mln na zawodnika ktory za wiele nie osiagnal w europejskiej pilce. lepiej przeznaczyc ta kase napastnika, takie jest moje zdanie

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19223.01.2014, 16:13

gks

żeby zamknąć pyski wszystkim hejterom. jesteśmy najbliżej trofeum od lat więc nie wierzę w jego rezygnacje w tym okienku. keep it trollin'

GKS_AFC komentarzy: 871823.01.2014, 16:09

ciekawe dlaczego Wenger ostatni dni poswieca na ewentualne transfery ?

Barney komentarzy: 2094223.01.2014, 16:08

Z Wengerem to bedziemy kupywać w ostatich 2 dniach okienka, także teraz spokojnie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.01.2014, 16:07

i kto powie, ze te okenko bylo nudne.

Oggy komentarzy: 948923.01.2014, 16:06

Jak Rosell złożył dymisję... to jak myślicie jego decyzjie "niezrealizowane" kogoś obchodzą? Sprawa wygląda dziwnie i to tyle.
Jak ManU zwinie Vidala to mogą nawet City zagrozić za rok, o ile jakiś obronców jeszcze ściągną.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11723.01.2014, 16:06