Teatr jednego aktora, Cazorla pokonuje Fulham 2:0

Teatr jednego aktora, Cazorla pokonuje Fulham 2:0 18.01.2014, 16:52, Sebastian Czarnecki 5467 komentarzy

Jak się okazuje, wcale nie trzeba grać pięknej dla oka piłki, by wygrywać spotkanie. Potwierdzają to już od kilku meczów Kanonierzy, którzy wcale nie raczą swoich kibiców efektywnymi zagraniami i wcale nie dominują swojego przeciwnika. Tak samo było dzisiaj w meczu derbowym z Fulham. Podopieczni Arsene'a Wengera po słabej pierwszej połowie przebudzili się dopiero około 55. minuty, jednak fatalna skuteczność cały czas uniemożliwiała drużynie objęcie prowadzenia. W końcu odpowiedzialność na swoje barki wziął fatalny w ostatnich meczach Santiago Cazorla, który zagrał na miarę swojego ogromnego talentu i strzelił dwie piękne bramki.

Arsenal był w dzisiejszym meczu przeciętny, a na pewno niezbyt się wyróżniał na tle słabiutkiego Fulham, które również miało dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola. Kanonierzy pokazali jednak ogromną wolę walki i determinację, która w połączeniu z grą do samego końca zaowocowała w końcu trafieniami i w ostateczności trzema punktami. Jedno jest pewne: Arsenal na pewno nie spadnie w tym tygodniu z fotela lidera.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Monreal - Flamini, Wilshere - Gnabry (71. Podolski), Özil (86. Chamberlain), Cazorla - Giroud

Fulham: Stekelenburg - Riether, Burn, Hangeland, Richardson - Dejagah (68. Bent), Sidwell, Parker, Kacaniklic (86. Kasami) - Dempsey, Berbatow

Kanonierzy bardzo dobrze weszli w ten mecz i już od samego jego początku opanowali środek pola i zamknęli drużynę gości na własnej połowie. Już w 4. minucie gospodarze przeprowadzili dobrą okazję do strzelenia gola. Wilshere uruchomił podaniem na wolne pole Mesuta Özila, który odrobinę zagubił się w polu karnym Stekelenburga. Nie wiadomo czy Niemiec strzelał czy może szukał Oliviera Girouda, ale wyszło mu to fatalnie, a Brede Hangeland bezproblemowo oddalił zagrożenie.

Następne minuty nie przyniosły nam już zbyt wielu emocji. Gra skoncentrowała się w środku boiska, a Fulham skupiło się na bronieniu dostępu do własnej bramki. Podopieczni Arsene'a Wengera nie potrafili przedrzeć się w pole karne przeciwnika, który skutecznie odpierał ataki. Wobec tego, dwukrotnie z dystansu próbował Serge Gnabry, ale obie próby były fatalne.

W 21. minucie dobrą piłkę otrzymał Olivier Giroud, jednak... strzelił bardzo wysoko ponad bramką. Francuz nie potrafi ostatnio znaleźć swojej optymalnej formy.

Pięć minut później to Fulham stworzyło sobie świetną okazję do strzelenia gola. Steve Sidwell popisał się efektownym wolejem z 20-25 metrów, ale Wojciech Szczęsny wspaniałą paradą uchronił zespół przed utratą gola.

W 39. minucie kolejny raz o swojej klasie przypomniał Olivier Giroud, który z metra trafił prosto w głowę siedzącego Maartena Stekelenburga. Francuza wcale nie ratuje fakt, że sędzia w tej sytuacji odgwizdał spalonego - napastnik w takich sytuacjach ma obowiązek trafić do bramki.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy raz jeszcze z dystansu spróbował Serge Gnabry, ale i tym razem nie trafił nawet w światło bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Drugą odsłonę meczu o wiele lepiej zaczęli goście, którzy już na samym początku stworzyli sobie dobrą okazję do zdobycia gola. Spore zamieszanie w polu karnym Arsenalu próbowali wykorzystać piłkarze Fulham, jednak zabrakło im odrobiny szczęścia.

W 55. minucie fantastyczną akcją na prawym skrzydle popisał się Serge Gnabry, który wyminął kilku obrońców, a następnie oddał potężny strzał na bramkę Stekelenburga. Holender z wielkim trudem, ale jednak zatrzymał uderzenie młodego Niemca.

Dwie minuty później Kanonierzy znowu w natarciu. W przeciągu kilkunastu sekund stworzyli sobie trzy stuprocentowe sytuacje. Najdogodniejszą z nich zmarnował Laurent Koscielny, który z najbliższej odległości trafił w słupek bądź w Stekelenburga, ciężko było cokolwiek dostrzec w polu karnym Fulham, tyle tam się działo.

Próby Arsenalu już minutę później przyniosły bramkę! Składna akcja Kanonierów zakończyła się podaniem Wilshere'a do Cazorli, w Hiszpan precyzyjnym uderzeniem pokonał holenderskiego bramkarza!

Nie zdążyliśmy nawet odetchnąć, a cztery minuty później Cazorla ponownie umieścił piłkę w siatce, tym razem po przepięknym uderzeniu z dystansu! Hiszpan najwyraźniej w końcu wraca do formy. 2-0!

W 71. minucie Lukas Podolski zastąpił na boisku Serge'a Gnabry'ego i już dwie minuty po swoim wejściu mógł strzelić gola! Niemiec oddał atomowy strzał zza pola karnego, jednak Stekelenburg skierował piłkę na słupek i uratował zespół przed utratą gola.

W następnych minutach tempo spotkania wyraźnie opadło. Kanonierzy spokojnie kontrolowali przebieg gry, zaś The Cottagers nawet nie przejawiali inicjatywy do podjęcia walki.

W 90. minucie Patjim Kasami posłał fantastyczną górną piłkę do wybiegającego na wolne pole Darrena Benta, który minął źle interweniującego Szczęsnego i znalazł się w sytuacji sam na sam z pustą bramką. Anglik jednak zachował się koszmarnie i strzelił w boczną siatkę, co spowodowała również ofiarna interwencja Koscielnego na pograniczu faulu.

Kilka chwil później Kanonierzy ruszyli z atakiem lewą stroną. Santi Cazorla zbiegł do linii końcowej boiska i dośrodkował w pole bramkowe, gdzie czyhał już Oxlade-Chamberlain. Młody Anglik oddał strzał głową, ale zabrakło mu kilkunastu centymetrów.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Arsenal wygrał swoje kolejne spotkanie.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Kanyeast komentarzy: 315723.01.2014, 17:13

nieźle by było jakby Mata w koncu poszedł do Bayernu. United podwojnie wydymane w przeciągu kilku dni. Mata odejdzie na pewno ale z perspektywy Chelsea lepiej gdyby odszedl do innej ligi, bo nawet jeśli w tym sezonie juz z nimi nie zagra to w przyszłym może stanowić o ich sile. w przyszłym sezonie Suarez prawdopodobnie odejdzie więc LFC juz nie będzie się liczyło i powróci stare/nowe Top 4. arsenal-city-chelsea-united.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.01.2014, 17:12

@Herrer
A jak tam Twój fanpage?

damianARSENAL komentarzy: 852023.01.2014, 17:12

carlosV
no jest coś martwiącego. Bo to już nie chodzi o ten sezon, tylko o przyszłe. Pewnie podpisze kontrakt na 5 lat i dopiero będzie sobie szalał :)

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 123.01.2014, 17:10

damian
A co w tym martwiącego? United już się nie liczy, za późno. Mata nie załata im obrony.

damian

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.01.2014, 17:10

chelsea to dziwny klub, transfer matica i salaha pokazal, ze jest kasa, wiec czemu caly czas nie przyjdzie tam fajna skuteczna 9? to naprawde zagadka wiekowa. Kontuzjowany torres, eto i malo grajacy Ba.

damianARSENAL komentarzy: 852023.01.2014, 17:10

mnie nie martwi ten cały Salah, tylko Mata w United...

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 123.01.2014, 17:08

arsenallord
W Basel cholernie się wyróżniał, ale BPL zweryfikuje

Hans_Zimmer komentarzy: 594623.01.2014, 17:07

haha chyba Mourinho trochę turyste wydymał ;d

Kanyeast komentarzy: 315723.01.2014, 17:06

nie bójcie się. Wenger wie co robi. nie kupi żadnego Vucinicia. ja nadal wierzę w ten transfer Draxlera.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11723.01.2014, 17:05

Ten Salah to dobry w ogóle jest?

Kanyeast komentarzy: 315723.01.2014, 17:02

jeśli jeszcze chelsea kupią Griezmanna to będą niezłe jaja. CFC to jeden z tych klubów który seryjnie marnuje pilkarzy.

shark31 komentarzy: 601323.01.2014, 17:01

Wg Bilda Bayern w ostatniej chwili zlozyl oferte za Mate 45mln.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.01.2014, 17:00

kanyest

aby zadowolic fanow smerfow po odejsciu Maty, a w ogole na lawie byl tylko z ofensywnych Schurrle to nie jest duzo

Kanyeast komentarzy: 315723.01.2014, 16:59

Salah zrobi taką karierę na SB jaką robi Schurrle.
zamienił stryjek matę na salaha.
Mourinho dłuzej jak 3 lata w chelsea nie będzie. OUT.

mallen komentarzy: 2123923.01.2014, 16:58

Chelsea co ma tempo...
Mou jak dziecko paluszkiem pokazał na wystawie chcę to -> $$$ jest to jest i transfer.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 123.01.2014, 16:57

Jak już mówiłem, kiepski biznes Chelsea i wzmocnienie United. Dla nas to i tak bez znaczenia, bo u siebie rozpykamy Manczester.

Kanyeast komentarzy: 315723.01.2014, 16:57

wielkie jaja z tym Salahem, lfc tyle się na niego szykowało i w końcu nic z tego nie wyszło. chelsea nie od dzisiaj "podkrada" zawodników innym. zastanawiam się tylko do czego im ten Salah.

Kanyeast komentarzy: 315723.01.2014, 16:54

Ogromna strata dla Kolumbii i dla widowiska. to właśnie piłkarze jak Falcao sprawiają, że MŚ przechodzą do historii. Wielka szkoda, że nie zobaczymy El Tigre.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.01.2014, 16:54

Salah potwierdzony oficjalnie, wiec nie ma bata, Mata diablem.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2723.01.2014, 16:53

Hahahahhahahahha, beczka z turysty

shark31 komentarzy: 601323.01.2014, 16:53

Turysta placze...

mic_now komentarzy: 218923.01.2014, 16:53

Wszyscy wiedzą o tajemniczej konferencji ale nie wiadomo czego będzie dotyczyć.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.01.2014, 16:52

ale szybko go zaklepali, szok

shark31 komentarzy: 601323.01.2014, 16:52

Draxler tylko tymczasowo gra na skrzydle. Sam sie wypowiada ze najlepiej sie czuje na srodku. Warunki ma do gry na szpicy(nie to co Theo czy wymieniony Cazorla lol) ale czy kiedykolwiek tam zagra? czy w ogole zagra w AFC? Sie dowiemy.

songoku95 komentarzy: 2348623.01.2014, 16:52

kolejny talent zmarnowany...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.01.2014, 16:51

Chelsea confirm an agreement has been reached with FC Basel for the transfer of their 21-year-old attacking midfielder Mohamed Salah BBC

Salah pilkarzem Chelsea

Diabliica komentarzy: 337823.01.2014, 16:51

Salah oficjalnie

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 123.01.2014, 16:50

theo100
Oczywiście, że najlepszy byłby zawodnik ograny na tej pozycji, ale jeżeli interesujemy się poważnie tylko Draxlerem to lepiej, żeby przyszedł on niż nikt inny. Bez odbioru kapitanie.

songoku95 komentarzy: 2348623.01.2014, 16:47

camillo
spoczi, ciężko wyczuć ironie w netach :>

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 123.01.2014, 16:47

theo100, wiadomo, ale i tak Draxlera nie będzie w styczniu, a zapewne w ogóle go tu nie będzie, a pogdybać zawsze można ;d

simon
taka tajemcznicza że wszyscy o niej wiedzą.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50323.01.2014, 16:46

songoku95;
To była ironia. Nie jest to zbyt mądre żeby przyznać się do multikonta myśląc, że nie zostanie się zbanowany. Oczywiście, że powinien z miejsca dostać bana.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.01.2014, 16:46

chyba dzis oficjalki Maty nie bedzie, za pozna godzina juz na Wyspach na oficjalke

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 223.01.2014, 16:46

Mico17 -> logika u człowieka który jest realistą i patrzy obiektywnie, że nam potrzebny jest napastnik z doświadczeniem, a nie młokos grający ledwo drugi sezon w Bundeslidze. Koniec rozmowy.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 123.01.2014, 16:46

Oggy, piłkarze, którzy wolą asystować niż strzelać to ewenementy ;d A z tego co widziałem, to Draxler nie wygląda na gościa który by nie lubił strzelać ;d

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 223.01.2014, 16:44

Oczywiscie bo Draxler jest tak szybki jak Henry, jest wart tyle co Henry. Poza tym co ja się będę z Wami kłócił, my potrzebujemy napastnika który ma doświadczenie na teraz jak np Martinez, a nie ogrywać gościa grającego na skrzydle, ale wy przecież wiecie lepiej i niech tak pozostanie.

Oggy komentarzy: 948923.01.2014, 16:44

Marzag- nie wydaje mi się, są piłkarze którzy wolą killer passy słać na przykład:)

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 123.01.2014, 16:44

theo100
no nie mogę xd logika prawie jak u szumiego :D :D

songoku95 komentarzy: 2348623.01.2014, 16:43

camillo
ale co to zmienia? Czy to jest fair, że inni dostawali bana a on za szczerość nie dostanie?
oggy
argument marzaga, jest sensowny i ma racje :D

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 123.01.2014, 16:42

Oggy, każdy zawodnik lubi strzelać gole, jakby mu szło na napadzie to nie tęsknił by za ŚPO

wojtek1256 komentarzy: 298623.01.2014, 16:41

O co chodzi z tym Neymarem i Rosellem? Nawet jeśli ta kwota jest większa niż podawano, to czemu maja za to jakieś olbrzymie konsekwencje ponieść, może ktoś mi to wytłumaczyc?

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50323.01.2014, 16:41

songoku95;
Przynajmniej się uczciwie przyznał.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 123.01.2014, 16:41

Jack_Herrer, ale wyglądasz za to na kolekcjonera banów, i chyba dostaniesz kolejnego do kolekcji jeszcze dzisiaj ;p

songoku95 komentarzy: 2348623.01.2014, 16:41

tylko że Henry grał wcześniej na szpicy. Co prawda RvP został przestawiony, ale zanim zaczął grać jako ŚN minęło troche czasu. A nam na gwałt jest potrzebny napadzior!

Oggy komentarzy: 948923.01.2014, 16:40

theo100- eeh "nominalna pozycja"... Draxler właśnie robi fochy że nie chce na skrzydle grać. Chce grać na AM. A czy będzie z niego napastnik? Kto wie, mi się wydaje że raczej nie:}

Adu (zawieszony) komentarzy: 549823.01.2014, 16:40

Theo

idąc Twoim tokiem myslenia Henry nie miałby teraz ponad 200 bramek dla Arsenalu. To samo tyczy się RvP

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 123.01.2014, 16:40

A co do transferów, to Wenger liczy na jakąś okazję na koniec okienka, będzie to kupi, nie będzie to nie kupi ;p