Teatr jednego aktora, Cazorla pokonuje Fulham 2:0

Teatr jednego aktora, Cazorla pokonuje Fulham 2:0 18.01.2014, 16:52, Sebastian Czarnecki 5467 komentarzy

Jak się okazuje, wcale nie trzeba grać pięknej dla oka piłki, by wygrywać spotkanie. Potwierdzają to już od kilku meczów Kanonierzy, którzy wcale nie raczą swoich kibiców efektywnymi zagraniami i wcale nie dominują swojego przeciwnika. Tak samo było dzisiaj w meczu derbowym z Fulham. Podopieczni Arsene'a Wengera po słabej pierwszej połowie przebudzili się dopiero około 55. minuty, jednak fatalna skuteczność cały czas uniemożliwiała drużynie objęcie prowadzenia. W końcu odpowiedzialność na swoje barki wziął fatalny w ostatnich meczach Santiago Cazorla, który zagrał na miarę swojego ogromnego talentu i strzelił dwie piękne bramki.

Arsenal był w dzisiejszym meczu przeciętny, a na pewno niezbyt się wyróżniał na tle słabiutkiego Fulham, które również miało dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola. Kanonierzy pokazali jednak ogromną wolę walki i determinację, która w połączeniu z grą do samego końca zaowocowała w końcu trafieniami i w ostateczności trzema punktami. Jedno jest pewne: Arsenal na pewno nie spadnie w tym tygodniu z fotela lidera.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Monreal - Flamini, Wilshere - Gnabry (71. Podolski), Özil (86. Chamberlain), Cazorla - Giroud

Fulham: Stekelenburg - Riether, Burn, Hangeland, Richardson - Dejagah (68. Bent), Sidwell, Parker, Kacaniklic (86. Kasami) - Dempsey, Berbatow

Kanonierzy bardzo dobrze weszli w ten mecz i już od samego jego początku opanowali środek pola i zamknęli drużynę gości na własnej połowie. Już w 4. minucie gospodarze przeprowadzili dobrą okazję do strzelenia gola. Wilshere uruchomił podaniem na wolne pole Mesuta Özila, który odrobinę zagubił się w polu karnym Stekelenburga. Nie wiadomo czy Niemiec strzelał czy może szukał Oliviera Girouda, ale wyszło mu to fatalnie, a Brede Hangeland bezproblemowo oddalił zagrożenie.

Następne minuty nie przyniosły nam już zbyt wielu emocji. Gra skoncentrowała się w środku boiska, a Fulham skupiło się na bronieniu dostępu do własnej bramki. Podopieczni Arsene'a Wengera nie potrafili przedrzeć się w pole karne przeciwnika, który skutecznie odpierał ataki. Wobec tego, dwukrotnie z dystansu próbował Serge Gnabry, ale obie próby były fatalne.

W 21. minucie dobrą piłkę otrzymał Olivier Giroud, jednak... strzelił bardzo wysoko ponad bramką. Francuz nie potrafi ostatnio znaleźć swojej optymalnej formy.

Pięć minut później to Fulham stworzyło sobie świetną okazję do strzelenia gola. Steve Sidwell popisał się efektownym wolejem z 20-25 metrów, ale Wojciech Szczęsny wspaniałą paradą uchronił zespół przed utratą gola.

W 39. minucie kolejny raz o swojej klasie przypomniał Olivier Giroud, który z metra trafił prosto w głowę siedzącego Maartena Stekelenburga. Francuza wcale nie ratuje fakt, że sędzia w tej sytuacji odgwizdał spalonego - napastnik w takich sytuacjach ma obowiązek trafić do bramki.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy raz jeszcze z dystansu spróbował Serge Gnabry, ale i tym razem nie trafił nawet w światło bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Drugą odsłonę meczu o wiele lepiej zaczęli goście, którzy już na samym początku stworzyli sobie dobrą okazję do zdobycia gola. Spore zamieszanie w polu karnym Arsenalu próbowali wykorzystać piłkarze Fulham, jednak zabrakło im odrobiny szczęścia.

W 55. minucie fantastyczną akcją na prawym skrzydle popisał się Serge Gnabry, który wyminął kilku obrońców, a następnie oddał potężny strzał na bramkę Stekelenburga. Holender z wielkim trudem, ale jednak zatrzymał uderzenie młodego Niemca.

Dwie minuty później Kanonierzy znowu w natarciu. W przeciągu kilkunastu sekund stworzyli sobie trzy stuprocentowe sytuacje. Najdogodniejszą z nich zmarnował Laurent Koscielny, który z najbliższej odległości trafił w słupek bądź w Stekelenburga, ciężko było cokolwiek dostrzec w polu karnym Fulham, tyle tam się działo.

Próby Arsenalu już minutę później przyniosły bramkę! Składna akcja Kanonierów zakończyła się podaniem Wilshere'a do Cazorli, w Hiszpan precyzyjnym uderzeniem pokonał holenderskiego bramkarza!

Nie zdążyliśmy nawet odetchnąć, a cztery minuty później Cazorla ponownie umieścił piłkę w siatce, tym razem po przepięknym uderzeniu z dystansu! Hiszpan najwyraźniej w końcu wraca do formy. 2-0!

W 71. minucie Lukas Podolski zastąpił na boisku Serge'a Gnabry'ego i już dwie minuty po swoim wejściu mógł strzelić gola! Niemiec oddał atomowy strzał zza pola karnego, jednak Stekelenburg skierował piłkę na słupek i uratował zespół przed utratą gola.

W następnych minutach tempo spotkania wyraźnie opadło. Kanonierzy spokojnie kontrolowali przebieg gry, zaś The Cottagers nawet nie przejawiali inicjatywy do podjęcia walki.

W 90. minucie Patjim Kasami posłał fantastyczną górną piłkę do wybiegającego na wolne pole Darrena Benta, który minął źle interweniującego Szczęsnego i znalazł się w sytuacji sam na sam z pustą bramką. Anglik jednak zachował się koszmarnie i strzelił w boczną siatkę, co spowodowała również ofiarna interwencja Koscielnego na pograniczu faulu.

Kilka chwil później Kanonierzy ruszyli z atakiem lewą stroną. Santi Cazorla zbiegł do linii końcowej boiska i dośrodkował w pole bramkowe, gdzie czyhał już Oxlade-Chamberlain. Młody Anglik oddał strzał głową, ale zabrakło mu kilkunastu centymetrów.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Arsenal wygrał swoje kolejne spotkanie.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.01.2014, 18:13

cazorla nominowany do nagrody pilkarza miesiaca BPL za styczen 2014

KibicTheGunners komentarzy: 192123.01.2014, 18:13

Balotelli: Gdy ktoś mówi, że jestem brzydki, podchodzę do niego, by go uścisnąć. Wiem, że ciężko jest żyć, mając problem ze wzrokiem.

HAHAHAHA, dawać go do nas :DD

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 123.01.2014, 18:13

to teraz czekamy ma na jakiś transfer ;)

aguero10 komentarzy: 856123.01.2014, 18:12

Kupił goscia na ławke który nie będzie mu marudził jak Hiszpan i tyle.Ale maja ten sam problem co my 9

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.01.2014, 18:12

to oni wymysla ,,mundialowa'' piosenke

Jennifer Lopez, Pitbull & Brazilian star Claudia Leitte to perform official song for the 2014 Fifa World Cup/bbc/

Lateralus
moze w umowie jest cos o Rooneyu do Chelsea i to w sumie Chelsea by sie oplacało

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 123.01.2014, 18:07

Lateralus, Jak United nie zakwalifikuje się do LM to na 90% Rooney żegna się z United, a że Anglicy rzadko wyjeżdżają z Anglii to bedzie chciał pójść do jednego z topowych angielskich klubów, które potrzebują napastnika czyli CFC lub Arsenal, tyle że CFC będzie skłonna dać pewnie o 50 tyś wyższą tygodniówkę niż Arsenal ;p

Lateralus komentarzy: 90323.01.2014, 18:04

Dobra Marzag już mi wyjaśnił tę kwestię. Pytanie co Mourinho zrobi w następnym sezonie, gdy Man Utd zrobi ciekawe transfery w letniej sesji i będzie bezpośrednim rywalem Chelsea o tytuł. Odkupi Mate z powrotem? Dla mnie to bez sensu.

Tomassini komentarzy: 272023.01.2014, 18:02

Adeusz94,
chodzi tutaj o to, że ktoś złożył pozew do sądu że niby Neymar kosztował 90coś milionów a nie 50coś, gdyby tak było to by mieli ogromne problemy prawne z tego powodu. Katalońskie media chcą przykryć te sprawe więc najpierw przedwczoraj ponownie opublikowali newsa z września o tym że jakis europoseł chce sie przyjrzeć sprawe finansowania Bale'a, a dzisiaj podliczyli wszytkie sumy związane Bale'em czyli kwota transferu płaca ubezpieczenie i wyszło im głośne 260mln z danych które nie są prawdziwe. Poza tym czemu Real miałby coś ukrywać? To jest klub który sie nie kryje z tym że kupuje gwiazdy. Zupełnie inaczej barcelona ze sławną La masią...

KibicTheGunners komentarzy: 192123.01.2014, 18:01

@aguero10

To już wiadomo od 15:20 gdzieś, a masz może jakieś nowe ploty? :D

Snapi komentarzy: 55223.01.2014, 18:00

harry86
No i prawidłowo za 2 latka Ozilka nam może oddać bo i tak żadnych trofeumn nie wygrają
W lecie kupić Reusa Gundogana Sergio Roberto Pogbe Vidala Coentrao i dla mnie powrót na szczyt
Oczywiście sprzedać Ando Younga Fletcha Giggs emerytura Buttnera Cleva na wypożyczenie

Znalazłem coś lepszego :)

Lateralus komentarzy: 90323.01.2014, 18:00

Rivaldo

Sam transfer Salaha by nie dziwił, gdyby się nie pozbywano Maty. A Egipcjanin przychodzi "w zastępstwie" Hiszpana. Za cholerę nie rozumiem takiego działania.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 123.01.2014, 17:59

Lateralus, a Mate dał United tylko dlatego że już 2 mecze z nimi grał i teraz mogą urywać punkty innym rywalom a i tak szansy na przegonienie CFC nie mają.

Agher komentarzy: 278423.01.2014, 17:59

Adeusz94 -> konferencja ma być o kontrakcie z Pumą.

aguero10 komentarzy: 856123.01.2014, 17:58

"Well well, his could be a big one. Italian site Tuttomercato is reporting that Arsenal's move for Schalke star Julian Draxler is 'one step away' from completion.The report says that the final details are being thrashed outtoday, and Draxler will fly to London tomorrow to put the finishing touches to this move. Arsene Wenger has apparently given the go-ahead to pay Draxler's entire release clause of 37 million pounds. Lukas Podolski reportedly wont be included as a makeweight in the deal.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.01.2014, 17:57

Krzysztof Stanowski - twitter:
Mohamed Salah, który właśnie przeszedł z FC Basel do Chelsea, w 2011 roku był oferowany Legii. Cena wynosiła 150 000 euro.

Lateralus komentarzy: 90323.01.2014, 17:56

Marzag

Zastanawiałem się nad tym i doszedłem do wniosku, że działania Mourinho to nic innego jak policzek wymierzony przeciwko LFC. Ot zwyczajne pokazanie demonstracji siły. Sprzedanie Maty do rywala i kradzież naszego "głównego celu transferowego". Jak to mówi Piotr Bałtroczyk - "Kto bogatemu zabroni".

KibicTheGunners komentarzy: 192123.01.2014, 17:55

@Adeusz94

Będzie tylko potwierdzenie umowy z Pumą na tej konferencji poniedziałkowej, więc bez podniety.

EkEl komentarzy: 298923.01.2014, 17:55

****si to powinna grac tak naprawde tak:
--------- LUKAKU -----------
HAZARD - MATA - OSCAR

Adeusz94 komentarzy: 85923.01.2014, 17:54

Tamassini
Też wydaje mi się to nieprawdopodobne, Perez aż taki głupi nie jest.

harry86 komentarzy: 81823.01.2014, 17:54

Salah w Chelsea O.o Idealny filmik dla Liverpoolu youtube.com/watch?v=KdhwopvTf18

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.01.2014, 17:54

co wy taki wszyscy zaskoczeni tym salahem jestescie? co prawda to nie jest typowa dycha, ale sky informuje, ze jutro oficjalka Maty. Kogo maja na lawie, wiec z ofensywy, a no wlasnie jeden Andre Schurrle.

Tomassini komentarzy: 272023.01.2014, 17:52

Adeusz94
To są doniesienia Mundo Deportivo, ogólnie to nie ma co wierzyć gazetą katalońskim jak i madryckim...
realmadrid.pl/index.php?co=aktualnosci&id=49981

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 123.01.2014, 17:52

Lateralus, potrzebny im po to żeby LFC go nie kupili, taktyka a'la Bayern Munchen na swoim podwórku.

harry86 komentarzy: 81823.01.2014, 17:50

Paczta jaką perełkę znalazłem na temat transferu Maty ''Wenger jest wiecznie zaskoczony :D ciekawe jaki poziom zaskoczenia u niego będzie, gdy wyląduje na 5 miejscu :D a my będziemy nad AresnaŁem'' ach ci ''kibice'' manczesteru ;d

EkEl komentarzy: 298923.01.2014, 17:50

Chelsea = klub debili --> Lukaku & Mata out.
Jakby nasz Węgier był ich trenerem to o sile stanowiłby właśnie Lukaku i Mata, jestem pewien :D :D. A Schurrle, Williana, Salaha czy Eto'o nawet by nie było! :D

mskafc komentarzy: 579623.01.2014, 17:50

salah w chelsea? brak mi slow #benched

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370023.01.2014, 17:47

Kto wie czy Putin nie wyśle tam swoich "bojówek" w celu narobienia większej zadymy, niedługo pewnie będziemy świadkami stanu wojennego.

OFFO komentarzy: 354523.01.2014, 17:46

youtube.com/watch?v=R7bEndkGFg4#t=12

Adeusz94 komentarzy: 85923.01.2014, 17:46

Przeglądam sobie różne newsy w Internecie i natrafiłem na kilka ciekawych. Nie wiem, czy ktoś już o nich dziś pisał, ale:
po pierwsze, na Interii piszą (nie wiem czy to prawda na 100%), że Real zapłacił za Bale'a 265 mln euro! Paranoja!
po drugie, na poniedziałek została zaplanowana ,,tajemnicza'' konferencja prasowa Arsenalu. Nie wiadomo z jakiego powodu, ale spekuluje się, że:
a) potwierdzą nowe kontrakty Rosy, Pera i Baca
b) potwierdzą nowy kontrakt Bossa
c) ogłoszą kupno Draxlera
I co Wy na to?

Lateralus komentarzy: 90323.01.2014, 17:45

Salah w Chelsea? Fajnie. Ciekawe po co on im tam jeszcze potrzebny? Mało pomocników mają :D Nie rozumiem jak można wypychać Mate, a na jego miejsce sprowadzać Egipcjanina. Gdzie tu logika? Ale niech się Mourinho martwi to nie moja broszka. W sumie się cieszę, że chłop jednak do nas nie trafił, może będę tego żałował co teraz napiszę, ale pisałem to już wcześniej: facet mnie nie przekonuje! Będę poważnie wkurzony i rozczarowany jeśli nie kupimy żadnego DM w tym okienku, to powinien być nasz priorytet. To tutaj potrzebujemy wzmocnienia,a nie w ofensywie. Ayre i spółka mają jeszcze trochę czasu, jeśli nikogo nie sprowadzą to wtedy mogę napisać śmiało - Żegnaj LM.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 123.01.2014, 17:43

To video z Ukrainy jest z wczoraj. Do 20 ma byc spokój dzisiaj, mają rozmawiać.
Btw, Neymar a teraz Bale. Czytali?
sport.pl/pilka/1,65082,15325021,Primera_Division__Media__Real_wydal_na_Garetha_Bale.html

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.01.2014, 17:35

Sky Sources understand that Chelsea's Juan Mata will have a medical at Manchester United tonight and will complete his move to Old Trafford on Friday

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.01.2014, 17:33

Ars3n

to samo pisalem przed chwila. Fundusze sa to nie po co, lepiej meczyc sie z nieskutecznym trio do konca sezonu, tym lepiej dla AFC.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 323.01.2014, 17:30

rowniez sie smieje z kibicow liverpoolu, jak sie podniecali salahem - najlepiej bedzie jak jeszcze mata trafi do bayerrnu i muly beda plakac :D

Ars3n komentarzy: 1235423.01.2014, 17:30

Chelsea to jednak jest glupia. Maja kase i co chwile kupuja tylko pomocnikow, teraz przyszedl jakis Salah, a innych takich jak Mata sie pozbywaja. WTF. W ataku takie patalachy jak Torres czy Etoo, ale warto wydac kase na pomoc.

Kysio2607 komentarzy: 1336023.01.2014, 17:29

Hahahaahhahaah ale mam beke z Liverpoolow. Caly miesiac podpisywali juz z nim kontrakt a na koncu trafil do Chelsea xdd

ElSar komentarzy: 416823.01.2014, 17:24

może Wenga troll wyrwie Roo , jak Moyes kupuje mate :D

Kanyeast komentarzy: 315723.01.2014, 17:19

problem,że Mata też nie jest teraz u szczytu formy i zanim się w pełni odnajdzie w Man U to parę tygodni może minąć. trochę martwi mnie to, że zagramy z nimi 12 lutego, kiedy już roo i rvp będą dostępni, plus mata.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 123.01.2014, 17:19

youtube.com/watch?v=PmpBD_MoeAw

masakra, widzieliście?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 123.01.2014, 17:16

pajdi
Tam trzeba mieć zawodników do podnoszenia jakości. A jest jedynie trójka - Roo, RvP i teraz Mata. Czasami Januzaj coś zagra, a reszta? Valencia, Cleverley, Welbeck, Vidic, Smalling..Moyes :D

Alonso komentarzy: 1282423.01.2014, 17:15

Kanyeast
Następny sezon to następny, a Mou daleko wzrokiem nie sięga. Zmienia kluby co 2-3 sezony.

pajdi komentarzy: 378023.01.2014, 17:15

Oficjalnie Mata znajduje się w Manchesterze, przeszedł testy medyczne i dziś wieczorem możemy się spodziewać dwóch rzeczy. Mata trafia do United, natomiast Zaha zostaje wypożyczony do Cardiff. Wieczorem ma odbyć się konferencja Manchesteru United! Na żywo komentujemy wszelkie najnowsze wydarzenia!"