Trening strzelecki Manchesteru City

Trening strzelecki Manchesteru City 28.08.2021, 15:37, Kamil Garczorz 3159 komentarzy

Arsenal po trzech kolejkach Premier League wciąż jest bez choćby jednego punktu. Na rozpoczęcie weekendu Kanonierom przyszło się mierzyć z mistrzem Anglii, Manchesterem City. Mecz był bardzo jednostronny, a strzały były oddawane tylko na jedną bramkę, przez co gospodarzy wygrali 5:0.

Oto składy, w jakich wystąpiły obie ekipy.

Machester City: Ederson - Walker, Dias, Laporte, Cancelo - Silva, Rodri, Gundogan - Torres, Jesus, Grealish

Arsenal: Leno - Cedric, Chambers, Holding, Kolasinac, Tierney - Xhaka, Smith Rowe - Saka, Aubameyang, Odegaard

Obie ekipy rozpoczęły ten mecz jakby nieco zamroczone, a piłka, dość niespodziewanie, częściej znajdowała się w okolicy pola karnego gospodarzy, nie tylko dlatego, że podopieczni Guardioli próbowali rozgrywać piłkę od tyłu. Arsenal jednak nie potrafił oddać strzału na bramkę Edersona. Gdy wydawało się, że Arsenal może o coś w tym meczu powalczyć, ze snu wybudził nas Ilkay Gundogan. Gabriel Jesus dośrodkował z prawej strony boiska, piłki nie sięgnął Chambers, ale sięgnął ją czający się tuż za plecami Anglika, Gundogan. Leno nie potrafił obronić strzału i gospodarze objęli prowadzenie.

Po kilku minutach było już 2-0. Podopieczni Guardioli krótko rozegrali rzut wolny. Bernardo Silva wstrzelił piłkę w szesnastkę. Cedric próbując wybić piłkę, podał ja do Ferrana Torresa, który z kilku metrów nie miał problemów z pokonaniem Leno. Najgroźniejszą sytuację Kanonierzy stworzyli sobie, albo raczej stworzył im Ederson w 20. minucie. Bramkarz City ustawiony tuż przed końcową linią chciał spokojnie rozegrać piłkę z obrońcami, jednak jego podanie przeciał Emile Smith Rowe. Na nieszczęście Arsenalu piłka nie trafiła w bramkę. Złośliwie można Edersona nazwać najlepszym piłkarzem Arsenalu, bo kilka razy zdarzały mu się błędy w rozegraniu.

W 35. minucie w końcu w roli głównej wystąpił piłkarz Arsenalu, Granit Xhaka niestety wcielił się w rolę czarnego charakteru i za faul na João Cancelo został wyrzucony z boiska przez sędziego Martina Atkinsona. Na 2. minuty przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy Berndt Leno znów musiał wyciągać piłkę z siatki. Jack Grealish wyłożył piłkę Jesusowi kilka metrów od bramki, a Brazylijczyk wpakował piłkę do pustej bramki. Manchester City oddał 3 celne strzały i zdobył 3 gole, a Arsenal nie potrafił oddać celnego uderzenia na bramkę Edersona.

W przerwie Mikel Arteta zareagował na sytuacje na boisku i wprowadził na plac gry Elneny'ego w miejsce Bukayo Saki. Po około czterech minutach od wznowienia gry, kibice Arsenalu mogli się cieszyć z... obronionego strzału przez Leno. Po kolejnych czterech minutach na tablicy wyników widniała już liczba „4". Gola zdobył Rodri, a defensywa Arsenalu znów się nie popisała, a gol mógłby nie paść, gdyby Cedric nie złamał linii spalonego. Do niecodziennej sytuacji doszło na trybunach, z gola Rodriego cieszyli się kibice Arsenalu.

Piłkarze Arsenalu wyglądali jakby bez woli walki, piłkarze gospodarzy pozbawili ich wszelkich chęci do gry, a podopieczni Guardioli spokojnie rozgrywali piłkę, co jakiś czas oddając strzał na bramkę Kanonierów. Po godzinie gry wciąż czekaliśmy na celny strzał gości, jednak nic takiego nie miało miejsca. W 84. minucie gwóźdź do trumny wbił Torres, który wykorzystał dośrodkowanie Mahreza. Arsenal kończy ten mecz z jednym niecelnym uderzeniem i 20. procentami posiadania piłki.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
enrique komentarzy: 1910231.08.2021, 12:08

Maitland-Niles has been the subject of a bid from Everton - a two-year loan offer with an option to sign him permanently. Arsenal entered into talks with Everton but the offer has not yet been accepted. Maitland-Niles is under contract until 2023. [@David_Ornstein] #afc

Nie no kuźwa same wypożyczenia nikt od nas nikogo nie chce kupić.

Torreira, Bellerin, AMN - wszyscy na wypożyczenia...

davorsuker komentarzy: 51031.08.2021, 12:07

@kwiatinho: proszę Cię. Może mi powiesz że to ofensywny boczny obrońca ? Może liczysz na jego dryblingi, crossy, piłki prostopadłe i jakościowe pomysłowe wrzutki ? Haha :D będzie hulał jak Tierney ? Hahaha Jak dobrze pójdzie to będziecie mieć kogoś podobnego do Bissaki.

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1031.08.2021, 12:07

Szybki gnojek z tego Tomiyasu

ZielonyLisc komentarzy: 2027931.08.2021, 12:07

@darek250s: rimming?

enrique komentarzy: 1910231.08.2021, 12:06

NEW: There has been a last minute attempt to sign Moussa Dembele from England, speculated to be Arsenal, but it is unlikely the striker leaves today.

enrique komentarzy: 1910231.08.2021, 12:05

@Dzulian: A to Baleron poszedł za 15mln ? Póki co widziałem tylko że wypożyczenie i OPCJA wykupu czyli równie dobrze za rok może wrócić.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 331.08.2021, 12:05

@darek250s:
A gdzie miejsce dla britisz kor Holdinga i Sama Smitha?

djmacius komentarzy: 379631.08.2021, 12:05

Niech ten Elneny dziś odejdzie. Wiecznie blokuje miejsce w drugiej linii dla kogoś mocniejszego. Rzucić się potem po Nevesa jak Sanches tam przyjdzie.

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 531.08.2021, 12:04

Ni jak z Norwidh nie wyjdziemy

Tierney - Gabriel - White - Mitsubiszi to ja *******e tego Artete w dupala.

Dzulian komentarzy: 255331.08.2021, 12:03

@enrique:
Baleroniarz pójdzie a 15 więc dopłacając 5 mln mamy Japońca.
Skok jakości jest? Jest, bo Baleron to sie nadaje na niższy poziom rozgrywkowy. On już nawet nie biega w przeciwieństwie do Jako-Tako.

kwiatinho komentarzy: 1312831.08.2021, 12:03

@davorsuker:
Jest surowy w ofensywie? W zeszłe lato odrzucili kilka ciekawych ofert za niego. Miał być podstawowym obrońcą Milanu później interesowała się Roma. Ma ciąg na bramkę i fajną technikę. Gra na różnych pozycjach bo daje radę A Bologna ma problemy kadrowe.

Surowe są Twoje komentarze

Barney komentarzy: 2091331.08.2021, 12:03

Tomiyasu jest w defie bardzo dobry i tego tu potrzeba za duzo mamy wlektrycznych graczy

Bart1313 komentarzy: 27631.08.2021, 12:03

Mohamed Elneny na rozmowach z zarządem na temat odejścia Arsenalu.

mikbla92 komentarzy: 29431.08.2021, 12:02

@sleyoo: prawie to samo, w przypadku harakiri dobija delikwenta druga osoba, w seppuku jedziesz solo.

zdyp komentarzy: 455231.08.2021, 12:02

belerin loan z OPCJA =)

noth komentarzy: 264331.08.2021, 12:01

Można się smiać z tego Japońca, ale z tego co widzę, to gość z dużym prawdopodobieństwem jest lepszy na prawej obronie od każdego gracza co mamy obecnie w kadrze, dodatkowo jest lepszy niż Holding na środku obrony. Więc transfer spoko sie wydaje.

djmacius komentarzy: 379631.08.2021, 12:01

No to wymieniamy dziś Bellerina na Tomiyasu. Na razie łudzę się na coś więcej, ale na tym się pewnie skończy. Wielka szkoda, bo w drugiej linii i ewentualnie z przodu dalej duże braki jakościowe.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 331.08.2021, 12:01

Ja tego Japonca w sumie nie skreslam, nigdy nie widzialem, jak gra, nawet na yt kompilki nie odpalilem, wiec nie mam pojecia tez, jak wyglada xD Wazne, ze nie przychodzi z Lig Ę jak ogorek Pepe, bo wtedy na pewno by sei tu nie odnalazl xD

davorsuker komentarzy: 51031.08.2021, 12:01

@kwiatinho: w serie A na to super wyglądał Darmian albo Young hahaha Jest surowy w ofensywie i wiem o czym pisze. Nie przez przypadek grywa na 6 i stoperze. Biegać biega

ZielonyLisc komentarzy: 2027931.08.2021, 12:01

No i to by było na tyle

enrique komentarzy: 1910231.08.2021, 12:01

@Dzulian: Za dużo Arsenalu się ostatnio naoglądałeś skoro takie ekipy wydają Ci się tak silne.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 331.08.2021, 12:00

@Gofer999:
Arsenal : less than Ziobro.

Dzulian komentarzy: 255331.08.2021, 12:00

@enrique:
Ale Brendfordu to Aston Villa nie ograła która wydała 2x tyle co WHU więc nie oceniaj i nie dopisuj 3 oczek, bo byś sie mógł przejechać.

enrique komentarzy: 1910231.08.2021, 12:00

@Rynkos7: Ciekawe za ile on przychodzi że tak szybko to załatwili.

Gofer999 komentarzy: 1466331.08.2021, 12:00

@enrique: Czyli jednak da się transfer zrobić w kilka godzin? :D

Damper komentarzy: 227231.08.2021, 11:59

Bellerin na testach medycznych przed przejściem do Betisu.

Gofer999 komentarzy: 1466331.08.2021, 11:59

@FabsFAN: Jak już to Amazon. Ale mogliby zmienić tytuł na "Nothing or even less". :D

Reamoner komentarzy: 467431.08.2021, 11:59

@enrique: tak się robi transfery panie Edu :P

Arsenal2004 komentarzy: 369131.08.2021, 11:59

Mam pytanie. Czy Edu pracował gdzieś wcześniej na takim stanowisku jak teraz w Arsenalu? Czy ma takie same doswiadczenie jak Arteta jako menadżer?

Rynkos7 komentarzy: 678131.08.2021, 11:59

@enrique:

Czyli jak się chce to da się załatwić szybko transfer :D

enrique komentarzy: 1910231.08.2021, 11:59

@Dzulian: Nie sądzę, bo po ograniu samego Brentford byliby minimalnie na 12 miejscu.

enrique komentarzy: 1910231.08.2021, 11:58

Takehiro Tomiyasu to complete his medical in Italy ahead of move from Bologna to Arsenal. This deal has moved very quickly this morning. Arsenal to fly out doctor from medical dept this afternoon. Clubs are very close to agreeing fee.

[via: Tw/mcgrathmike]

Szybko !

RoMbi komentarzy: 1389 newsów: 731.08.2021, 11:58

@FabsFAN: Gundoganowi? U nas trzeba kogoś, kto przeskoczy Sterlinga jak pójdzie na główkę :D

gregory3213 komentarzy: 89831.08.2021, 11:57

@enrique:
Jakby Japończyka kupili może byliby na pierwszym xD

Dzulian komentarzy: 255331.08.2021, 11:57

@enrique:
Gdyby grali z City i Chelsea w pierwszych 3 kolejkach to byliby na 15 i dobrze to wiesz :)

kwiatinho komentarzy: 1312831.08.2021, 11:57

@davorsuker napisał: "Opcją z Japończykiem nie musi być wcale taka głupia. Tylko trzeba odpowiedniego pomysłu i taktyki. Wiadomo że Japończyk jest słabiutki w ofensywie ale dobry w defensywie. Rozwiązanie to asymetryczna gra bocznych obrońców. Tak jak grają Włosi odkąd jest tam Mancini. Jeden boczny hula do przodu Tierney/Tavares, drugi zostaje z tyłu Japończyk/Chambers. Tylko że niepodejżewałbym Kena o takie pomysły."

Buahahahahahah. Walłem teraz na maxa. Widać że nie oglądasz Serie A i piszesz o rzeczach o których nie masz pojęcia. Nie patrz na cyferki tylko jak gra. Ma ciąg na bramkę jest niesamowicie mobilny i ciągle biega. Przez cały mecz się nie zatrzymuje. Nie wiem jakie ma cyferki ale widziałem jego kilka meczów głównie z mocnymi rywalami i jest mega wporzo i grał wyłącznie jako prawy obrońca

Rynkos7 komentarzy: 678131.08.2021, 11:57

Kto by nie przyszedł to będzie lepszy od Bellerina. A czemu? Bo Hiszpan nie chcę tutaj grać a nowy gracz w drużynie jak zawsze będzie zaangażowany, będzie chciał się pokazać w nowym otoczeniu. To wystarczy aby prezentować się lepiej od Balerona na prawej flance. Dawać tego Japończyka. Lepszy rydz niż nic.

enrique komentarzy: 1910231.08.2021, 11:56

@Dzulian:
Bo 20 baniek można wydać z sensem albo bez sensu.
Oni woleli wydać z sensem. A że kupili 31-latka za 2,3mln euro ?

Chłopie oni są na 2-gim miejscu w tabeli a Ty oceniasz ich transfery ?

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4231.08.2021, 11:56

a tam narzekacie, ja tam mam Mazdę i i jestem zadowolony z japońca

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 331.08.2021, 11:55

Ten Sushi to chociaz w miare duzy jest ( 188 cm podobono ), wiec moze nie da sie przeskoczyc Gundoganowi XDDD

Damper komentarzy: 227231.08.2021, 11:55

@Wisnia44: Jako ich zmiennicy Tavares i Cedric.

RoMbi komentarzy: 1389 newsów: 731.08.2021, 11:55

Pewnie ktoś powiedział Artecie "Hey, if you want to buy someone you should take a hero" no to poszedł po Takehiro;

zdyp komentarzy: 455231.08.2021, 11:55

a jak tam kola? rozumiem ze bedzie deja vu jak z sokratisem?

gregory3213 komentarzy: 89831.08.2021, 11:54

Czyli to taki japoński Chambers. Może grać jako prawy, środkowy obrońca i defensywny pomocnik. Jednak nikt nie wie, która z nich jest jego nominalną (choć większość czasu spędził na prawej obronie będąc wyższym od Sokratisa). xD

Dzulian komentarzy: 255331.08.2021, 11:54