Trening strzelecki Manchesteru City

Trening strzelecki Manchesteru City 28.08.2021, 15:37, Kamil Garczorz 3159 komentarzy

Arsenal po trzech kolejkach Premier League wciąż jest bez choćby jednego punktu. Na rozpoczęcie weekendu Kanonierom przyszło się mierzyć z mistrzem Anglii, Manchesterem City. Mecz był bardzo jednostronny, a strzały były oddawane tylko na jedną bramkę, przez co gospodarzy wygrali 5:0.

Oto składy, w jakich wystąpiły obie ekipy.

Machester City: Ederson - Walker, Dias, Laporte, Cancelo - Silva, Rodri, Gundogan - Torres, Jesus, Grealish

Arsenal: Leno - Cedric, Chambers, Holding, Kolasinac, Tierney - Xhaka, Smith Rowe - Saka, Aubameyang, Odegaard

Obie ekipy rozpoczęły ten mecz jakby nieco zamroczone, a piłka, dość niespodziewanie, częściej znajdowała się w okolicy pola karnego gospodarzy, nie tylko dlatego, że podopieczni Guardioli próbowali rozgrywać piłkę od tyłu. Arsenal jednak nie potrafił oddać strzału na bramkę Edersona. Gdy wydawało się, że Arsenal może o coś w tym meczu powalczyć, ze snu wybudził nas Ilkay Gundogan. Gabriel Jesus dośrodkował z prawej strony boiska, piłki nie sięgnął Chambers, ale sięgnął ją czający się tuż za plecami Anglika, Gundogan. Leno nie potrafił obronić strzału i gospodarze objęli prowadzenie.

Po kilku minutach było już 2-0. Podopieczni Guardioli krótko rozegrali rzut wolny. Bernardo Silva wstrzelił piłkę w szesnastkę. Cedric próbując wybić piłkę, podał ja do Ferrana Torresa, który z kilku metrów nie miał problemów z pokonaniem Leno. Najgroźniejszą sytuację Kanonierzy stworzyli sobie, albo raczej stworzył im Ederson w 20. minucie. Bramkarz City ustawiony tuż przed końcową linią chciał spokojnie rozegrać piłkę z obrońcami, jednak jego podanie przeciał Emile Smith Rowe. Na nieszczęście Arsenalu piłka nie trafiła w bramkę. Złośliwie można Edersona nazwać najlepszym piłkarzem Arsenalu, bo kilka razy zdarzały mu się błędy w rozegraniu.

W 35. minucie w końcu w roli głównej wystąpił piłkarz Arsenalu, Granit Xhaka niestety wcielił się w rolę czarnego charakteru i za faul na João Cancelo został wyrzucony z boiska przez sędziego Martina Atkinsona. Na 2. minuty przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy Berndt Leno znów musiał wyciągać piłkę z siatki. Jack Grealish wyłożył piłkę Jesusowi kilka metrów od bramki, a Brazylijczyk wpakował piłkę do pustej bramki. Manchester City oddał 3 celne strzały i zdobył 3 gole, a Arsenal nie potrafił oddać celnego uderzenia na bramkę Edersona.

W przerwie Mikel Arteta zareagował na sytuacje na boisku i wprowadził na plac gry Elneny'ego w miejsce Bukayo Saki. Po około czterech minutach od wznowienia gry, kibice Arsenalu mogli się cieszyć z... obronionego strzału przez Leno. Po kolejnych czterech minutach na tablicy wyników widniała już liczba „4". Gola zdobył Rodri, a defensywa Arsenalu znów się nie popisała, a gol mógłby nie paść, gdyby Cedric nie złamał linii spalonego. Do niecodziennej sytuacji doszło na trybunach, z gola Rodriego cieszyli się kibice Arsenalu.

Piłkarze Arsenalu wyglądali jakby bez woli walki, piłkarze gospodarzy pozbawili ich wszelkich chęci do gry, a podopieczni Guardioli spokojnie rozgrywali piłkę, co jakiś czas oddając strzał na bramkę Kanonierów. Po godzinie gry wciąż czekaliśmy na celny strzał gości, jednak nic takiego nie miało miejsca. W 84. minucie gwóźdź do trumny wbił Torres, który wykorzystał dośrodkowanie Mahreza. Arsenal kończy ten mecz z jednym niecelnym uderzeniem i 20. procentami posiadania piłki.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
mallen komentarzy: 2123931.08.2021, 11:40

@Reamoner napisał: "a chambers ile ma ?? :P"

A co to za argument :D

Rowerinho komentarzy: 225231.08.2021, 11:40

Noriaki Kasai, to nawet nie jest on

darek250s komentarzy: 10294 newsów: 531.08.2021, 11:40

Na tej prawej obronie będzie JakoTako

Rynkos7 komentarzy: 678231.08.2021, 11:40

Zastanawia mnie czy w ogóle Edu i spółka zadała sobie chociaż trochę trudu złożyć zapytanie o Aaronsa podczas tego okienka.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 231.08.2021, 11:39

Wiecie jak nazywa się japoński piłkarz o kiepskim drublingu? KIWA YAKOTAKO

Arsenal2004 komentarzy: 369631.08.2021, 11:39

Jak Xhaka czasem na LO może zagrać to myślę że Elnneny też by sobie ma PO poradził xd

Mitshubishi hahahahah

Reamoner komentarzy: 467431.08.2021, 11:37

AMN: - trenerze...
Arteta: - nie mam czasu przyjdź jutro

69Hunter1997 komentarzy: 63931.08.2021, 11:37

@enrique napisał: "Czyli na PO mamy - kolesia który zaraz odejdzie, kolesia który nie chce u nas grać i dwóch kolesi którzy nie umieją tam grać.
Rewelacja.
A jeszcze na PO ma przyjść jakiś Mitsubishi który nawet nie jest PO tylko SO.

To jakiś kabaret xD"

hahah ebłem XDXDXDXD

enrique komentarzy: 1910331.08.2021, 11:36

David Ornstein @David_Ornstein
Ainsley Maitland-Niles plans to meet with Arsenal manager Mikel Arteta this afternoon & request he be allowed to join Everton

Reamoner komentarzy: 467431.08.2021, 11:36

AMN wymiana za Richarlisona ...

darek250s komentarzy: 10294 newsów: 531.08.2021, 11:35

Ściągnięcie Japończyka do Arsenalu zależy przede wszystkim od tego czy odejdzie ktoś.

Rowerinho komentarzy: 225231.08.2021, 11:35

@Catalonczyk: To teraz sobie sprawdź wzrost siły nabywczej wynagrodzeń za ostatnie 5 i 10 lat i ile warta jest ta inflacja. Stawiam, że nawet nie wiesz z czego ta +/- 5% inflacja w Polsce wynika, ale teraz to takie modne, mądre słowo:)

Arsenal2004 komentarzy: 369631.08.2021, 11:35

@djmacius: chodziło mi bardziej o PO.

enrique komentarzy: 1910331.08.2021, 11:34

Everton are still trying for AMN who has been told he will not be training with the Arsenal first team this week.

gregory3213 komentarzy: 90031.08.2021, 11:34

@enrique:
Ostatni w lidze to i transfery na walkę o utrzymanie. :D

djmacius komentarzy: 379731.08.2021, 11:34

@Arsenal2004: Jest Azeez, nawet fajnie, że poszedł na wypożyczenie, bo może zdobędzie konkretne minuty i doświadczenie, ale patrząc na to, że cały czas w środku pola jest para Elneny&Xhaka to bym ryzykował i go rzucał na próbę.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 231.08.2021, 11:33

Nie lepiej zostawic Belleeina?

enrique komentarzy: 1910331.08.2021, 11:33

Jack Rosser @JackRosser_
Would be interested to see how Tomiyasu gets on in the Premier League.

I was told a while ago that David Moyes looked at him but wasn't convinced. Southampton and Aston Villa also tried for him in January. #AFC #WHUFC

Za słaby do Soton i Aston Villi ale do nas w sam raz !

Reamoner komentarzy: 467431.08.2021, 11:33

@mallen: a chambers ile ma ?? :P

Barney komentarzy: 2092231.08.2021, 11:32

Teraz jak tu czytam komenty to wieksza zakała Arsenalu niz Edu to wy jestescie.

Dominik17 komentarzy: 313631.08.2021, 11:32

@Arsenal2004: ktoś pisał wcześniej że już trenują jego prawą nogę xd

Arsenal2004 komentarzy: 369631.08.2021, 11:32

A w młodzieżówce nie ma nikogo obiecującego?

Dzulian komentarzy: 255731.08.2021, 11:32

@enrique:
News z czerwca 2021

NEWS | #THFC are closing in on the signing of Bologna defender Takehiro Tomiyasu - the fee is expected to be in the region of £15 million plus add-ons.

15 mln + bonusy i KFC go chciało. Więc to nie jest też jakiś leszcz, nie róbmy jaj.

enrique komentarzy: 1910331.08.2021, 11:32

@matikanonier: Ja bankowo polecę bo mnie ku... zaraz strzeli jak czytam co tu się odwala.

cvp komentarzy: 110531.08.2021, 11:32

A może Leno by się sprawdził na PO. Skoro już jest w klubie, a Ramsdale jest lepszy, to nie zaszkodzi spróbować

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 331.08.2021, 11:31

Be excited

Arsenal2004 komentarzy: 369631.08.2021, 11:31

@Reamoner: Bo w Arsenalu już mamy kilku piłkarzy którzy mogą zagrać na kilku pozycjach i zazwyczaj nic specjalnego nie grają.

matikanonier komentarzy: 206631.08.2021, 11:31

Prośba do Adminów
Może zrobilibyście dzisiaj taki dzień bez warnów/banów? Bo do jutra chyba tylko Garfield zostanie niezbanowany po tym DD.

mallen komentarzy: 2123931.08.2021, 11:31

@Reamoner napisał: "Drzisaz!!! Tomyiasu to PO grał w Boloni na PO a że kilka meczy ma na ŚO nie czyni z niego ŚO po prostu może tam zagrać tak jak na defensywnym pomocniku ... niektórym to już się tu styki palą"

Cały sezon grał na PO i ma zero asyst?

bizooon komentarzy: 691331.08.2021, 11:31

@djmacius napisał: "ale nam brakuje w tym momencie cały czas tego prawego wahadła."
Tavaresovi prawą nogę trenują, Saka też da radę

enrique komentarzy: 1910331.08.2021, 11:30

Ten cały Mitsubishi na transfermarkt widnieje za 20mln ciekawe za ile nasze asy go wyciągną... jak się okaże że koleś pójdzie za tyle za ile poszedł Emerson do Totków to jeb...nę.

Barney komentarzy: 2092231.08.2021, 11:30

Tomiyasu ma przyjsc ,a tu hejt xD ja sie ciesze ziomek oglada serie A i ponoc to bardzo dobry gracz w dodatku mlody sam slyszalem ,ze totki go chcialy.

djmacius komentarzy: 379731.08.2021, 11:30

Ogólnie to ten Tomiyasu byłby super jakbyśmy przeszli na granie trzema środkowymi i wahadłami, ale nam brakuje w tym momencie cały czas tego prawego wahadła.

bizooon komentarzy: 691331.08.2021, 11:30

na dole róże na górze kometa,
Niech wypierdakają Edu i Arteta!

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 131.08.2021, 11:30

Bologna zawoła 30 mln za niego, widząc amatora Edu

IPiotrek komentarzy: 214031.08.2021, 11:30

Czytałem gdzieś na początku okienka, że ten Tomiyasu jest na liście życzeń Arsenalu, ale nie pamiętam czy w kontekście PO czy ŚO, bo to było przed zakupem White'a.

Reamoner komentarzy: 467431.08.2021, 11:30

Arsenal2004 komentarzy: 369631.08.2021, 11:29

Aż mi się przypominało jak w jakimś meczu LE Sokratis grał na PO xd

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 131.08.2021, 11:29

@filo94: hahah, śmiechłem

noth komentarzy: 264331.08.2021, 11:28

You Won’t Believe How Good Takehiro Tomiyasu Has Become in Bologna..

Damper komentarzy: 228031.08.2021, 11:27

Skończy się tak, że my Whitem będziemy grali na prawej a Japoniec do środka.

Arsenal2004 komentarzy: 369631.08.2021, 11:27

Skończymy z Saką na PO xddd

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1031.08.2021, 11:27

Czyli co, Tomiyasu jako pół-prawy w trójce obrońców, a na wahadle i tak Chambers albo Cedric? Xd

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 231.08.2021, 11:26

TAKEHIRO TOMIYASU EDU WYPIER0ALAI DO LASU

Reamoner komentarzy: 467431.08.2021, 11:26

@Mastec30: na olimpiadzie grał jako DM :)

Mastec30 komentarzy: 621031.08.2021, 11:26

@Skotii: wg transfermarkt w poprzednim sezonie połowę meczy zagrał jako PO a jeszcze sezon wcześniej praktycznie wszystkie na PO, więc można powiedzieć że jest uniwersalny. To też jakiś plus