Trening strzelecki Manchesteru City

Trening strzelecki Manchesteru City 28.08.2021, 15:37, Kamil Garczorz 3159 komentarzy

Arsenal po trzech kolejkach Premier League wciąż jest bez choćby jednego punktu. Na rozpoczęcie weekendu Kanonierom przyszło się mierzyć z mistrzem Anglii, Manchesterem City. Mecz był bardzo jednostronny, a strzały były oddawane tylko na jedną bramkę, przez co gospodarzy wygrali 5:0.

Oto składy, w jakich wystąpiły obie ekipy.

Machester City: Ederson - Walker, Dias, Laporte, Cancelo - Silva, Rodri, Gundogan - Torres, Jesus, Grealish

Arsenal: Leno - Cedric, Chambers, Holding, Kolasinac, Tierney - Xhaka, Smith Rowe - Saka, Aubameyang, Odegaard

Obie ekipy rozpoczęły ten mecz jakby nieco zamroczone, a piłka, dość niespodziewanie, częściej znajdowała się w okolicy pola karnego gospodarzy, nie tylko dlatego, że podopieczni Guardioli próbowali rozgrywać piłkę od tyłu. Arsenal jednak nie potrafił oddać strzału na bramkę Edersona. Gdy wydawało się, że Arsenal może o coś w tym meczu powalczyć, ze snu wybudził nas Ilkay Gundogan. Gabriel Jesus dośrodkował z prawej strony boiska, piłki nie sięgnął Chambers, ale sięgnął ją czający się tuż za plecami Anglika, Gundogan. Leno nie potrafił obronić strzału i gospodarze objęli prowadzenie.

Po kilku minutach było już 2-0. Podopieczni Guardioli krótko rozegrali rzut wolny. Bernardo Silva wstrzelił piłkę w szesnastkę. Cedric próbując wybić piłkę, podał ja do Ferrana Torresa, który z kilku metrów nie miał problemów z pokonaniem Leno. Najgroźniejszą sytuację Kanonierzy stworzyli sobie, albo raczej stworzył im Ederson w 20. minucie. Bramkarz City ustawiony tuż przed końcową linią chciał spokojnie rozegrać piłkę z obrońcami, jednak jego podanie przeciał Emile Smith Rowe. Na nieszczęście Arsenalu piłka nie trafiła w bramkę. Złośliwie można Edersona nazwać najlepszym piłkarzem Arsenalu, bo kilka razy zdarzały mu się błędy w rozegraniu.

W 35. minucie w końcu w roli głównej wystąpił piłkarz Arsenalu, Granit Xhaka niestety wcielił się w rolę czarnego charakteru i za faul na João Cancelo został wyrzucony z boiska przez sędziego Martina Atkinsona. Na 2. minuty przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy Berndt Leno znów musiał wyciągać piłkę z siatki. Jack Grealish wyłożył piłkę Jesusowi kilka metrów od bramki, a Brazylijczyk wpakował piłkę do pustej bramki. Manchester City oddał 3 celne strzały i zdobył 3 gole, a Arsenal nie potrafił oddać celnego uderzenia na bramkę Edersona.

W przerwie Mikel Arteta zareagował na sytuacje na boisku i wprowadził na plac gry Elneny'ego w miejsce Bukayo Saki. Po około czterech minutach od wznowienia gry, kibice Arsenalu mogli się cieszyć z... obronionego strzału przez Leno. Po kolejnych czterech minutach na tablicy wyników widniała już liczba „4". Gola zdobył Rodri, a defensywa Arsenalu znów się nie popisała, a gol mógłby nie paść, gdyby Cedric nie złamał linii spalonego. Do niecodziennej sytuacji doszło na trybunach, z gola Rodriego cieszyli się kibice Arsenalu.

Piłkarze Arsenalu wyglądali jakby bez woli walki, piłkarze gospodarzy pozbawili ich wszelkich chęci do gry, a podopieczni Guardioli spokojnie rozgrywali piłkę, co jakiś czas oddając strzał na bramkę Kanonierów. Po godzinie gry wciąż czekaliśmy na celny strzał gości, jednak nic takiego nie miało miejsca. W 84. minucie gwóźdź do trumny wbił Torres, który wykorzystał dośrodkowanie Mahreza. Arsenal kończy ten mecz z jednym niecelnym uderzeniem i 20. procentami posiadania piłki.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne

@Gofer999:
Podobno Netflix zamierza zmienic nazwe dokumentu na samo "Nothing", ktore godnie reprezenotwaloby obecny stan Arsenalu.

ZielonyLisc komentarzy: 2020231.08.2021, 11:53

@Reamoner: przecież nikt go nieb wyzywa, co ty taki spięty

enrique komentarzy: 1894831.08.2021, 11:53

Tierny rzeczywiście mógłby grać na wahadle gdyby mecz w mecz nie łapał jakichś urazów.

mikbla92 komentarzy: 29431.08.2021, 11:53

@sleyoo: sam mam ochote je popelnic, patrzac na to co sie dzieje

Wisnia44 komentarzy: 75831.08.2021, 11:52

@BarcArsenal: Tierney i Saka mogliby grać na wahadłach. Tylko problem jest taki, że poza nimi to b była bida.

Reamoner komentarzy: 462231.08.2021, 11:52

To że nie oglądacie ligi włoskiej i nie znacie Tomyiasu nie znaczy że możecie go wyzywać, i deprecjonować jego umiejętności. Wasze komentarze świadczą tylko o was samych.

Craz komentarzy: 354831.08.2021, 11:52

Kromce to chyba tabelę pokazują do góry nogami , że chłop ma tak w******e w klub

enrique komentarzy: 1894831.08.2021, 11:52

@sleyoo: xD xD xD

Bo po 20 minutach będzie już 0:3 w plecy xD xD

darek250s komentarzy: 10249 newsów: 531.08.2021, 11:52

Ainsley Maitland Niles został poinformowany, że nie będzie trenował z pierwszą drużyną Arsenalu. (Mirror)

mikbla92 komentarzy: 29431.08.2021, 11:52

@sleyoo: jesli chodzi Ci o rytualne samobojstwo, to seppuku

sleyoo komentarzy: 46931.08.2021, 11:51

Przyjdzie ,zobaczy ze 2 treningi , zagra z 20 min i popełni harakiri.

enrique komentarzy: 1894831.08.2021, 11:51

@Dzulian: Chciał go nawet Westham ale po obserwacji zawodnika uznał że jest za słaby.

BarcArsenal komentarzy: 135331.08.2021, 11:51

Tak szczerze to chyba Arteta uznał że przejście na formację z 4 obrońcami nie wyjdzie i wracamy do trójki stoperów.
Ktoś to już kiedyś pisał ładnie że w tym ustawieniu myśmy nawet wygrywali xD
Gabriel White TomcioPaluch

Tylko że dalej brakuje tu prawego wahadła, bo jednak chambo i cedric? Ehh szkoda gadać

Inna sprawa że nam to zmieniejsza rolę ESR i odegaarda jeśli się nie mylę

davorsuker komentarzy: 51031.08.2021, 11:50

To jest plan. On ma namówić Tsubase

Arsenal2004 komentarzy: 353831.08.2021, 11:50

Jestem ciekawy kiedy Arteta wyleci,bo to że wyleci to pewne. Tylko pytanie czy zostanie zwolniony jak już będzie dla nas po sezonie czy już w najbliższym czasie

Gofer999 komentarzy: 1452331.08.2021, 11:50

@FabsFAN: Złoto. :D

ZielonyLisc komentarzy: 2020231.08.2021, 11:50

@Garfield_pl: nice english bro

djmacius komentarzy: 375531.08.2021, 11:50

Przy odejściu Nelsona powinniśmy jeszcze wypożyczyć Martinelliego i Nketiaha i rzucić te 50 baniek za Adame Traore. Nie mamy takich przebojowych i silnych zawodników z przodu.

Dzulian komentarzy: 250831.08.2021, 11:50

Rok temu tego Japońca chciała Roma.

Według gazety Il Tempo jego wszechstronność taktyczna zrobiła wrażenie na trenerze Romy, Paulo Fonsece. Tomiyasu może grać jako prawy obrońca, środkowy obrońca a nawet jako defensywny pomocnik. Jest bardzo pracowity i ma imponującą wytrzymałość, w tak młodym wieku ma już 18 występów dla dorosłej reprezentacji Japonii.

/Football Italia

Damper komentarzy: 222531.08.2021, 11:50

Gwoli ścisłości- Tomiyasu w ostatnim sezonie w Bolognii grał połowę meczów jako prawy obrońca i połowę jako środkowy. Miał 2 bramki (grając jako prawy) i 0 asyst. Sezon wcześniej poza 2-3 meczami grał wszystkie na PO- miał 1 bramkę i 3 asysty.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 331.08.2021, 11:49

xDDDD

Garfield_pl komentarzy: 2707231.08.2021, 11:49

@matikanonier napisał: "Prośba do Adminów
Może zrobilibyście dzisiaj taki dzień bez warnów/banów? Bo do jutra chyba tylko Garfield zostanie niezbanowany po tym DD."

A to musicie wulgaryzmów używać? Nie da się inaczej? ;) jeśli nie to see you za kilka tygodni, miesięcy czy jakoś tak ;)

Chlopek komentarzy: 3552 newsów: 131.08.2021, 11:49

Adams, Mukiele, Mar z Ajaxu, a tu typa jako 1wszy do składu z Bolonii........

EDU k* WYP&*

enrique komentarzy: 1894831.08.2021, 11:48

Arsenal believe Takehiro Tomiyasu can operate as a hybrid defender, playing on the right-hand side of a back four, but helping them build up play in a three. Arteta is an admirer of the player & is pushing internally for this deal to be closed.

zdyp komentarzy: 448131.08.2021, 11:48

no to ladnie sie dd zaczyna..

davorsuker komentarzy: 51031.08.2021, 11:48

Opcją z Japończykiem nie musi być wcale taka głupia. Tylko trzeba odpowiedniego pomysłu i taktyki. Wiadomo że Japończyk jest słabiutki w ofensywie ale dobry w defensywie. Rozwiązanie to asymetryczna gra bocznych obrońców. Tak jak grają Włosi odkąd jest tam Mancini. Jeden boczny hula do przodu Tierney/Tavares, drugi zostaje z tyłu Japończyk/Chambers. Tylko że niepodejżewałbym Kena o takie pomysły..

Craz komentarzy: 354831.08.2021, 11:48

''Let's give him time. Championship is coming''
[@FabrizioRomano] #afc

Arsenal2004 komentarzy: 353831.08.2021, 11:47

@BarcArsenal: może Romano wierzy w proces xd

enrique komentarzy: 1894831.08.2021, 11:47

Ten kitajec przychodzi chyba tylko dlatego że nie zna angielskiego i nikt mu nie pokazał tabeli PL.
Na jaką cholerę on odchodzi z Bologni gdzie ma pewne miejsce w składzie, ładną pogodę i prawdziwego trenera ?

BarcArsenal komentarzy: 135331.08.2021, 11:47

@enrique napisał: "We need to give Arteta some time"

Oj panie Romano, chyba się od odkolegujemy

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 231.08.2021, 11:46

Kasai ściągnięty, teraz Małysz, potem Jane Ahonen i możemy startować w konkursie 4 skoczni XD

Arsenal2004 komentarzy: 353831.08.2021, 11:46

@BarcArsenal: hahaha ale mnie to teraz rozwaliło xd

Rynkos7 komentarzy: 655331.08.2021, 11:46

Na prawą obronę będziemy mieli 2 sztywnych klocków i Cedrica hahaha Ten sezon zapowiada się wyśmienicie xD

chicken1990 komentarzy: 119831.08.2021, 11:45

Mi transfer Japończyka śmierdzi prawym defensorem schodzącym do środka w fazie ataku.

enrique komentarzy: 1894831.08.2021, 11:45

“Edu is working together with Arteta. There are no internal fights. We need to give Arteta some time, but let's see what happens in October, November. Let's give him time."

xD

Arsenal2004 komentarzy: 353831.08.2021, 11:45

Arsenal to jest jedyny w swoim rodzaju. W ostatnich latach to chyba tylko barca była gorsza w trnsfery jeśli chodzi o sprzedaż.

BarcArsenal komentarzy: 135331.08.2021, 11:45

@Arsenal2004 napisał: "Ten Japończyk ma 1.88 cm więc w sumie będziemy mieli wyższego PO od ŚÓ."

Bo on będzie z tej prawej obrony zaiwaniał pod bramkę rywala na obieg i wykańczał wrzutki Tierneya XD

ZielonyLisc komentarzy: 2020231.08.2021, 11:45