Trening strzelecki Manchesteru City

Trening strzelecki Manchesteru City 28.08.2021, 15:37, Kamil Garczorz 3159 komentarzy

Arsenal po trzech kolejkach Premier League wciąż jest bez choćby jednego punktu. Na rozpoczęcie weekendu Kanonierom przyszło się mierzyć z mistrzem Anglii, Manchesterem City. Mecz był bardzo jednostronny, a strzały były oddawane tylko na jedną bramkę, przez co gospodarzy wygrali 5:0.

Oto składy, w jakich wystąpiły obie ekipy.

Machester City: Ederson - Walker, Dias, Laporte, Cancelo - Silva, Rodri, Gundogan - Torres, Jesus, Grealish

Arsenal: Leno - Cedric, Chambers, Holding, Kolasinac, Tierney - Xhaka, Smith Rowe - Saka, Aubameyang, Odegaard

Obie ekipy rozpoczęły ten mecz jakby nieco zamroczone, a piłka, dość niespodziewanie, częściej znajdowała się w okolicy pola karnego gospodarzy, nie tylko dlatego, że podopieczni Guardioli próbowali rozgrywać piłkę od tyłu. Arsenal jednak nie potrafił oddać strzału na bramkę Edersona. Gdy wydawało się, że Arsenal może o coś w tym meczu powalczyć, ze snu wybudził nas Ilkay Gundogan. Gabriel Jesus dośrodkował z prawej strony boiska, piłki nie sięgnął Chambers, ale sięgnął ją czający się tuż za plecami Anglika, Gundogan. Leno nie potrafił obronić strzału i gospodarze objęli prowadzenie.

Po kilku minutach było już 2-0. Podopieczni Guardioli krótko rozegrali rzut wolny. Bernardo Silva wstrzelił piłkę w szesnastkę. Cedric próbując wybić piłkę, podał ja do Ferrana Torresa, który z kilku metrów nie miał problemów z pokonaniem Leno. Najgroźniejszą sytuację Kanonierzy stworzyli sobie, albo raczej stworzył im Ederson w 20. minucie. Bramkarz City ustawiony tuż przed końcową linią chciał spokojnie rozegrać piłkę z obrońcami, jednak jego podanie przeciał Emile Smith Rowe. Na nieszczęście Arsenalu piłka nie trafiła w bramkę. Złośliwie można Edersona nazwać najlepszym piłkarzem Arsenalu, bo kilka razy zdarzały mu się błędy w rozegraniu.

W 35. minucie w końcu w roli głównej wystąpił piłkarz Arsenalu, Granit Xhaka niestety wcielił się w rolę czarnego charakteru i za faul na João Cancelo został wyrzucony z boiska przez sędziego Martina Atkinsona. Na 2. minuty przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy Berndt Leno znów musiał wyciągać piłkę z siatki. Jack Grealish wyłożył piłkę Jesusowi kilka metrów od bramki, a Brazylijczyk wpakował piłkę do pustej bramki. Manchester City oddał 3 celne strzały i zdobył 3 gole, a Arsenal nie potrafił oddać celnego uderzenia na bramkę Edersona.

W przerwie Mikel Arteta zareagował na sytuacje na boisku i wprowadził na plac gry Elneny'ego w miejsce Bukayo Saki. Po około czterech minutach od wznowienia gry, kibice Arsenalu mogli się cieszyć z... obronionego strzału przez Leno. Po kolejnych czterech minutach na tablicy wyników widniała już liczba „4". Gola zdobył Rodri, a defensywa Arsenalu znów się nie popisała, a gol mógłby nie paść, gdyby Cedric nie złamał linii spalonego. Do niecodziennej sytuacji doszło na trybunach, z gola Rodriego cieszyli się kibice Arsenalu.

Piłkarze Arsenalu wyglądali jakby bez woli walki, piłkarze gospodarzy pozbawili ich wszelkich chęci do gry, a podopieczni Guardioli spokojnie rozgrywali piłkę, co jakiś czas oddając strzał na bramkę Kanonierów. Po godzinie gry wciąż czekaliśmy na celny strzał gości, jednak nic takiego nie miało miejsca. W 84. minucie gwóźdź do trumny wbił Torres, który wykorzystał dośrodkowanie Mahreza. Arsenal kończy ten mecz z jednym niecelnym uderzeniem i 20. procentami posiadania piłki.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
sidtsw komentarzy: 308631.08.2021, 11:25

@majkel_majkel: moze White bedzie grał na PO ...dziwne

Arsenal2004 komentarzy: 369631.08.2021, 11:25

Jak nie kupią PO to się znowu ośmieszą. Chyba będziemy grać Tavaresem na tej pozycji xd

Rynkos7 komentarzy: 678231.08.2021, 11:25

@SZYMON_TYROL:

Ale oczywiście masz rację. To wszytko to prawda i sam bym wolał żeby AMN odszedł. Problem jest taki, że zarząd dał d*py podczas tego okienka, nie mamy solidnego rezerwowego na środek pomocy, to samo z prawą obroną i niestety trzeba rzeźbić z tego co mamy obecnie.

Rowerinho komentarzy: 225231.08.2021, 11:25

Ale bym zobaczył takiego Overmarsa i Bielsę zamiast Edu i Artety. Może ktoś chciałby do nas przyjść poza Tekkenhero Daihatsu

Catalonczyk komentarzy: 519831.08.2021, 11:24

pbs.twimg.com/media/E-Gwz1WXEAApiM9?format=jpg&name=medium

Dobra zmiana xDD

1886gunner1886 komentarzy: 143031.08.2021, 11:24

Onana do Bordeaux za 2mln euro

Gofer999 komentarzy: 1467031.08.2021, 11:24

@Rynkos7: Nikt się nad nim nie rozczula, po prostu nie rozumiemy dlaczego jeszcze nie został sprzedany skoro jest graczem bardzo mało istotnym w drużynie a były za niego dość dobre oferty.

losnumeros komentarzy: 1318931.08.2021, 11:24

@ZielonyLisc: To jeszcze potrzeba kandydatów na trenera i inne stanowiska. Kanonierzy.com pomożecie?

enrique komentarzy: 1910531.08.2021, 11:23

@losnumeros: Andre Santos 2.0, ten klub lubi takie transfery.
Kolejny Park.

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4231.08.2021, 11:23

przecież ten Tomiyasu to nominalny środkowy obrońca. Ma 188 cm, już widzę jaki z niego prawy obrońca przy takich warunkach fizycznych. Drugi Chambers się zapowiada.

Rynkos7 komentarzy: 678231.08.2021, 11:23

@enrique:

Człowieku wiem to. Ale jest jak jest, nie ma teraz co się patrzeć wstecz. Nie znaleźli zastępstwa więc nie puszczają AMN. Czyli żeby z dziury nie wejść w jeszcze większą.

damianARSENAL komentarzy: 851731.08.2021, 11:23

Bój się ligo mistrzów

Damper komentarzy: 228431.08.2021, 11:23

Czy ten zawodnik ma odpowiednie parametry i dynamikę, aby grać jako prawy obrońca?

mateusz19191010 komentarzy: 130431.08.2021, 11:23

Ostatni dzień okienka, Arsenal niech się pozbedzie szrotu, może jakiś bezdomny kupi Artete do pomocy przy pchaniu wózka.

Dzulian komentarzy: 255831.08.2021, 11:23

Wiadomo że nikt tutaj nie ogląda Bologni żeby zgrywać eksperta czy gość jest dobry czy słaby. Ale fakty są takie że Włosi zapłacili za niego 7 mln a teraz jest wyceniany na 20. W poprzednim sezonie 31 meczy i 2700 minut.
Więc MUSI zbierać chociaż przyzwoite recenzje (23 lata)

losnumeros komentarzy: 1318931.08.2021, 11:22

@enrique: Czyli taki No name, jak za Wengera. Super DD XD

Skotii komentarzy: 1709 newsów: 831.08.2021, 11:22

Apropos tego Japończyka z Bologny to oglądałem jakiś filmik Romano miesiąc temu jakoś. Mówił tam o nim w kontekście zainteresowania Tottenhamu. Ponoć spisywał się świetnie rok temu w Bologni i bardzo go chwalił. Inna kwestia, że to nie jest PO, tylko środkowy obrońca.

SZYMON_TYROL komentarzy: 91831.08.2021, 11:22

@Rynkos7: Zgadzam się, pod warunkiem że masz jasno skonstruowany kontakt i plan. Były momenty że AMN grał dobrze to od razu ławka. Wrócił po wypozyczeniu, spokojnie może grać w dole tabeli PL, ale lepiej trzymać go bo takie widzimisię ma Arteta. Nasz piękny hiszpan ma zapędy dyktatorskie. Jeśli faktycznie AMN grałby, chociaż ogony i był świadom że jest potrzebny. Tutaj sytuacja wygląda tak, że jest Chambers, Cedric zaraz może ktoś za Bellerina. On jest 4 w hierarchii i pewnie murawy nie powacha.

ZielonyLisc komentarzy: 2028231.08.2021, 11:22

Nowy Park będzie :D

Rynkos7 komentarzy: 678231.08.2021, 11:22

Rozczulacie się nad losem AMN zapominając że na środek pomocy naszym rezerwowym jest Elneny a na prawą obronę zostaję nam zaraz tylko Chambers i Cedric jeżeli Bellerin odejdzie. No tak ale szkoda chłopaka, Arteta debil i za 2 miesiące będzie płacz, że Arteta to jeszcze większy idiota bo puścił AMN w ostatni dzień okienka bez zastępstwa.

kwiatinho komentarzy: 1312831.08.2021, 11:21

David Ornstein: Arsenal pracuje nad transferem Takehiro Tomiyasu z Bologni. 22-letni Japończyk może grać jako prawy oraz środkowy obrońca.

Oby oby. Widziałem i podziwiałem

djmacius komentarzy: 379731.08.2021, 11:21

Tym Tomiyasu interesowali się Spurs czy West Ham, podobno nie najgorszy, zobaczymy.

TomekO komentarzy: 275031.08.2021, 11:21

@mallen: Jezu kolejny bez urazy Noname :/

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1031.08.2021, 11:21

Arteta tu sobie autorytarne rządy wprowadza, do tego jego Arsenal gra ciulową piłkę, nie strzela bramek i nie punktuje. Ale kogo to obchodzi xd

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4231.08.2021, 11:21

Arsenal pracuje nad sprowadzeniem Takehiro Tomiyasu z Bolonii. Rozmowy trwają - informuje "The Athletic".

Gofer999 komentarzy: 1467031.08.2021, 11:20

@Rynkos7: A kim jest w naszej drużynie AMN żeby mu zastępstwa szukać? Ławkowicz lub trybuniarz :D

enrique komentarzy: 1910531.08.2021, 11:20

@Rynkos7: CZŁOWIEKU ONI MIELI CAŁE OKIENKO BY ZNALEŹĆ ZASTĘPSTWO !

Ale nie było na to czasu czasu, bo Edu się ganiał na jachtach z dupami po Bahamach.

BarcArsenal komentarzy: 135331.08.2021, 11:20

@enrique napisał: "Ainsley Maitland-Niles has been told he will not be training with the Arsenal first team this week - even though they want him to stay."

Mikel chyba nabawił się juz sporych kompleksów w trakcie pracy. Silny wobec slabych, a słaby wobec silnych.
Parodia nie trener

Reamoner komentarzy: 467431.08.2021, 11:20

@enrique: Z Bolonii

A czy może ktoś odsunąć Artetę i Edu od prowadzenia drużyny ?

Rynkos7 komentarzy: 678231.08.2021, 11:19

@enrique:

Oczywiście, że widzę, ale to jest ostatni dzień okienka, być może nie uda znaleźć się zastępstwa i co wtedy ?

ZielonyLisc komentarzy: 2028231.08.2021, 11:19

@losnumeros: ARSENALCZEMPION wskakuje za Edu.

Gofer999 komentarzy: 1467031.08.2021, 11:19

@Rynkos7: Chłopie. Nie chcą go sprzedać, a grać mu też nie dają. Jak sezon temu, odrzucili ofertę Wilków żeby go posadzić na ławce i później wypożyczyć do WBA. Tak patologia.

enrique komentarzy: 1910531.08.2021, 11:18

@losnumeros: Takehiro Yamamato z AFC Hiroshima ma przyjść. Taki obrońca trochę środkowy a trochę na prawy nikt o nim nie słyszał więc jeden ch...

Dominik17 komentarzy: 313631.08.2021, 11:18

@Marcinafc93: Wiesz ja nie mówię że nie , ale no pierwszy raz słyszę o kimś takim i może nie mogę mówić że to " szrot" ale w ostatni dzień okienka jeżeli pojawia się w mediach jego nazwisko pierwszy raz , to od razu nasuwa się myśl że to szrot i akt desperacji ze strony tego barana edu ;)

Rynkos7 komentarzy: 678231.08.2021, 11:18

Staję się zawodnikiem na kontrakcie jak każdy inny pracownik. Gdyby nikt nie respektował warunków kontraktu w futbolu do drużyny składały by się z max 15 zawodników, tych którzy realnie mają szansę na regularną grę.

@cvp: To za dużo dla Edu.

losnumeros komentarzy: 1318931.08.2021, 11:18

Witam. Ktoś jest z nami łączony? Nie śledzę żadnych informacji.

cvp komentarzy: 110531.08.2021, 11:17

A czy my możemy kupić nominalnego prawego czy znowu musi być półśrodek?

enrique komentarzy: 1910531.08.2021, 11:17

@Rynkos7: Nie widzisz nic złego w tym żeby trzymać w zespole niezadowolonego zawodnika pod formą który prawie a nie gra a jak gra to gra tak że oczy krwawią ?

Taki zawodnik jest nam potrzebny ?

A potem się dziwimy że dostajemy wpier... od byle kogo.

Rynkos7 komentarzy: 678231.08.2021, 11:16

@Gofer999:

A skąd wiesz dlaczego to zrobili JEŻELI to prawda? A co jeżeli to AMN zagroził, że nie będzie grał jak go nie puszczą? Albo zupełnie coś innego? Nie wiem po co tak mówić nie znając tego co się dzieję wewnątrz.

gregory3213 komentarzy: 90131.08.2021, 11:16

@mallen:
Nowy Park Chu-young? :D

Reamoner komentarzy: 467431.08.2021, 11:16

Z AMN trzeba teraz twardo ... niech płacze, ok 18 usiądziemy z Eve do rozmów i będą musieli go klepnąć bo on bardzo chce ale nie wypożyczenie a transfer definitywny i przynajmniej 10 mln.
Tomyiasu trzymam kciuki za ten transfer

SZYMON_TYROL komentarzy: 91831.08.2021, 11:16

@Rynkos7: Czyli skoro ma podpisany kontrakt to autentycznie staje się niewolnikiem klubu? Była oferta finansowa, odrzucona, chłop nie ma szans na grę. W końcu pęka i wrzuca post, pewnie w akcie desperacji, to zabronia mu trenować i zabiorą rok z życia. Brawo Arteta, brawo Edu. Jak ja nimi gardzę

Rynkos7 komentarzy: 678231.08.2021, 11:15

@enrique:

To samo pomyślał Arteta wypożyczając Salibę. White i Gabriel są poza grą i gramy Holdingiem i Chambersem na środku. Jeżeli Arteta potrzebuję go jako rezerwowego to nie widzę w tym nic złego.

Gofer999 komentarzy: 1467031.08.2021, 11:15

Patologia a nie klub. :D

enrique komentarzy: 1910531.08.2021, 11:15

Jezu Chryste znowu wydamy kasę na byle kogo i się nie wzmocnimy...

aaron_maj komentarzy: 182231.08.2021, 11:15

Chyba ze zostawiają AMN bo przychodzi Conte a to jedyny zawodnik który może grać na prawym wahadle?

Oczywiście z przymrużeniem oka, bo wiadomo ze sytuacja z AMN to kolejny przykład debilizmu milosciwie nam panujących

darek250s komentarzy: 10294 newsów: 531.08.2021, 11:14