Tryumf w zaciętych derbach, West Ham 1-3 Arsenal!

Tryumf w zaciętych derbach, West Ham 1-3 Arsenal! 06.10.2012, 22:55, Michał Lach 1433 komentarzy

Kanonierzy odnieśli dziś jakże ważne zwycięstwo z derbowym rywalem - West Hamem United. Patrząc na statystyki, ciężko było przed meczem wskazać faworyta, bowiem podopieczni Arsene'a Wengera wygrali zaledwie 2 z 9 wyjazdowych spotkań z drużynami Sama Allardyce'a, a jego Młoty dały się pokonać na Upton Park jedynie raz w ostatnich 15 spotkaniach. Za The Gunners przemawiał fakt, iż The Hammers wygrali tylko 1 z 10 poprzednich derbowych meczów z sąsiadami z północy stolicy.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Drużyny przystąpiły do spotkania w następujących składach:

West Ham: Jaaskelainen, Demel, McCartney, Reid, Collins, Noble, Nolan, Diame, Vaz Te, Jarvis, Carroll.

Arsenal: Mannone, Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Arteta, Ramsey, Gervinho, Cazorla, Podolski, Giroud.

Punktualnie o 18:30 sędzia Phil Dowd rozpoczął spotkanie. Już w 1. minucie w stronę bramki gospodarzy pomknęła piłka, bardzo mocno uderzona przed Podolskiego. Strzał Niemca był jednak daleki od ideału i nie stworzył żadnego zagrożenia.

W pierwszym kwadransie to goście byli przeważającą stroną, lecz nie przełożyło się to na sytuacje strzeleckie. Lukas Podolski czterokrotnie centrował w pole karne, jednak żaden z crossów nie przyniósł większej korzyści aniżeli rzut rożny. Cornery wykonywał Santi Cazorla, jednak z wszystkimi znakomicie radzili sobie defensorzy gospodarzy.

W 19. minucie Olivier Giroud oddał bardzo groźny strzał z 16-ego metra, który z ledwością na rzut rożny sparował Jaaskelainen.

Pomimo przewagi Kanonierów, to Młoty w 21. minucie wyszły na prowadzenie! Mohamed Diame w kapitalny sposób wywiódł w pole Carla Jenkinsona i Aarona Ramseya, po czym fenomenalnie uderzył na bramkę bezradnego Mannone. 1-0.

W 25. minucie Aaron Ramsey spróbował zaskoczyć Jaaskelainena strzałem z dystansu, jednak piłka wyraźnie minęła dłuższy słupek bramki.

W 31. minucie Guy Demel posłał dośrodkowanie w pole karne Kanonierów, z którego wybiciem na rzut rożny nie mieli oni problemu. Minutę później Andy Carroll, znalazł sobie miejsce do oddania strzału po centrze z cornera, jednak bardzo dobrze ustawiony Vito Mannone poradził sobie z mocnym strzałem Anglika.

W 37. minucie spotkania Winston Reid obejrzał żółty kartonik.

20 minut mogli się cieszyć fani WHU z prowadzenia z najbardziej utytułowanym londyńskim klubem. W 41. minucie Oliver Giroud zdobywa swoją pierwszą bramkę w Premier League, po świetnym dośrodkowaniu Podolskiego z lewej flanki. 1-1.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Gervinho został ukarany żółtą kartką za faul na Marku Noble.

Po upływie dodatkowych 3 minut Phil Dowd zakończył pierwszą połowę.

Tuż po wznowieniu gry, gospodarze wywalczyli rzut rożny, po którym przyspieszył puls wszystkim kibicom Arsenalu, gdyż bramkarz upadł w polu bramkowym, a piłka zgubiła się w gąszczu zawodników. Na szczęście okazało się, iż Włoch był faulowany, a sędzia słusznie przerwał grę.

W 56. minucie lekko utykającego Kierana Gibbsa zastąpił na placu gry Andre Santos.

W 59. minucie Ricardo Vaz Te otrzymał świetne prostopadłe podanie, które pewnie zamieniłby na bramkę, gdyby nie zdecydowane wyjście Vito Mannone. Włoch uprzedził rywala minimalnie, co poskutkowało zderzeniem, w wyniku którego ucierpieli obaj zawodnicy. O ile Vito po chwili się pozbierał, o tyle Vaz Te potrzebował pomocy medycznej, gdyż najprawdopodobniej wybił bark upadając na murawę.

Po upływie 4 minut Vaz Te z grymasem na twarzy opuścił boisko, a jego miejsce zajął Matthew Taylor. Również Arsene Wenger zdecydował się na zmianę. Bezproduktywnego Gervinho zastąpił Theo Walcott.

W następnych kilkunastu minutach zaznaczyła się delikatna przewaga The Gunners. Udało im się przeprowadzić akcję, po której w polu karnym podcięty został Aaron Ramsey, za co należał się rzut karny. Faul był ewidentny, jednak sędzia nie odgwizdał przewinienia.

W 73. minucie boisko opuszcza Guy Demel. Jego zmiennikiem jest James Tomkins.

W 77. minucie Olivier Giroud posyła do Theo Walcotta kapitalne prostopadłe podanie, którego nie powstydziłby się żaden wybitny playmaker. Reprezentant Anglii staje oko w oko z Jaaskelainenem i z zimną krwią wykańcza sytuację! 1-2.

W euforii Walcott pobiegł świętować z fanami Arsenalu, za co został ukarany żółtym kartonikiem.

W 79. minucie piłka po podaniu z głębi pola trafia wprost na wolej Kevina Nolana, który w stuprocentowej sytuacji myli się nieznacznie, a jego strzał szybuje około pół metra nad bramką gości.

W 82. minucie żegnany brawami Mohamed Diame opuścił boisko na rzecz Carltona Cole'a.

W 83. minucie po akcji Walcotta piłka trafia do Cazorli, który ma miejsce do oddania strzału. Santi wykorzystuje sytuację i przepięknym strzałem z dystansu ustala wynik spotkania. 1-3.

W 85. minucie na boisku pojawił się Laurent Koscielny. Zmienił zmęczonego Lukasa Podolskiego.

W minucie 86. sfrustrowany Taylor fauluje Artetę, za co zostaje ukarany żółtą kartką. 4 minuty później ten sam gracz oddaje mocny strzał na bramkę Mannone, jednak młody Włoch radzi z nim sobie bez zarzutu.

W doliczonym czasie gry kapitalną akcją popisał się Santi Cazorla. Dwukrotnie zamarkował strzał, po czym posłał piłkę "w uliczkę" do Oliviera Girouda, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Po 5 minutach doliczonego czasu sędzia zakończył grę. Był to piękny, zacięty, derbowy pojedynek, w którym zwyciężył lepszy. Zwycięstwo pozwoliło Kanonierom przeskoczyć w tabeli Młoty, z którymi bezpośrednio sąsiadowali.

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Michał Lach źrodło: własne
Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41208.10.2012, 22:50

songoku95

Oglądałeś film "Pi"?

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 208.10.2012, 22:50

BTW

Wymiana Eto'o na Ibrahimovica Z DOPŁATĄ najlepiej podsumowuje działania na rynku transferowym Pepa.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 208.10.2012, 22:49

Alba to nie transfer Pepa, natomiast Villa to piłkarz klasy światowej, w Valencii to udowodnił a w Barcelonie potwierdza.

afckonrad9101 komentarzy: 783408.10.2012, 22:49

haha Arsha to kasa w bloto?;] kase za swoj transfer zwrocil juz po pierwszym polroczu gry po przyjsciu kiedy to swoja gra zapewnil nam gre w LM z ktorej kasa notabene pokrywala by dwa badz trzy jego transfery

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 608.10.2012, 22:49

Krzysztof95 -> Patrząc na pierwsze oko wszystko wygląda ok. To na 95% są te same umiejętności co w fifie.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41208.10.2012, 22:48

Borekenema

Czy ja wiem czy nie lubi. Sprzedaje, ale tych, którzy już się nie nadają, bo ma lepszych (Barios). Dba jednak o swoich wychowanków, co - sam przyznasz - nie jest złą rzeczą i u nas by się takie podejście przydało.

i tak i nie

Pojechałeś z tym leniem. Ibra akurat od początku nie pasował do stylu Barcelony i był źle wykorzystywany przez Guardiolę.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141408.10.2012, 22:48

songoku
może i masz racje ale do tego elfa jestem przewrażliwiony.

songoku95 komentarzy: 2348608.10.2012, 22:46

jeżeli twierdzisz, że Arsza to kasa w błoto, to śmiało możesz iść do sklepu kupić, sobie młotek i nim się ostro...

Krzysztof95 komentarzy: 142808.10.2012, 22:45

Moze mi ktos odpowiedziec na pytanie odnosnie fify 13?
Czy na tych dwoch filmikach zgadzaja sie umiejetnosci pilkarzy Arsenalu i Realu?
youtube.com/watch?v=-
I1fw7xaM6o
youtube.com/watch?
v=VRNTTGH0cnQ

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141408.10.2012, 22:45

hmm IMO czychrński = arsza. Kasa w błoto. Wiem, że troche przesadzam o Rusku, ale za to lenistwo znienawidziłem go. Jeśli koleś wchodzi z ławki raz na miesiąc i jeszcze nie chce mu się ruszyć na murawie, to moim zdaniem to powinien być kick z klubu z miejsca. AW jest pobłażliwy i mam nadzieję, że wie co robi :D

KanonierChris komentarzy: 292408.10.2012, 22:42

Tyle, że Alba to nie transfer Pepa...
Łatwiej robić wielkie transery i wydawać po 30 mln niż ciułać po 5 mln. I tyle.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41208.10.2012, 22:42

i tak i nie

Tylko ile te nasze porażki kosztowały, a ile kosztowały porażki Barcelony? Chygrynskiy'ego pamiętasz? Dla Pepa wydanie 20 milionów to norma - u nas tego luksusu by nie miał.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141408.10.2012, 22:41

Villa i Alba to też nie są takie porażki. To, że kupili jakiegoś Czychryńskiego(?) czy Ibre i im nie pykło to niie znaczy, że te pieniądze były źle wydane. Bo Ibre w wieku 25-26 lat to każdy na świecie klub by chciał. Szkoda tylko, że Szwed ma kompleks Aiszy- tzn. kompletny leń!!!!

shark31 komentarzy: 601308.10.2012, 22:41

Wg mnie oraz wielu serwisow gameplay w Pesie jest znacznie lepszy i mniej przewidywalny niz w fifie. No ale UT, licencje i nienajgorszy gamplay obecnych "fif" przemawiaja jednak za nia...

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 108.10.2012, 22:39

@Mid
Klopp by się do nas nie nadawał z tej racji że bardzo nie lubi sprzedawać. ja mam taki wstęt do Kloppa z czasów kiedy trenował Mainz... topornie się to oglądało

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 208.10.2012, 22:38

Cesc to prędzej do ich prezesa należał, że się tak wyrażę.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141408.10.2012, 22:32

hmm no może i tak, ale czy transfer Cesca za 'grosze' to też porażka?? A u nas wszystkie transfery są super bo SS, Gerv(sorry ale nadal nie jestem do niego przekonany, Arsha(oprócz pewnego krótkiego okresu), Park, Ciamak to również masakryczne porażki -_-

Nikt nie jest idealny, a Pep jest po prostu dobry.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 208.10.2012, 22:28

Guardiola nie umie robić transferów, ten temat był już kiedyś wałkowany.

Jeżeli chcecie wydawać po 40 baniek na Alexisów i innych to właśnie Pep wam zagwarantuje.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 208.10.2012, 22:26

PES6 ostatni fajny. Polscy komentatorzy do bani, ale pamiętam jak się fajnie grało Valencią gdzie Edu strzelałem bramki marzeń.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141408.10.2012, 22:26

Mid mam to samo zdanie co do pojedynku Fify z Pesem. Od zawsze to powtarzałem, chociaż ostatnie 2-3 wersje na x360, przyznaje koszmar :(

Ramsi komentarzy: 312908.10.2012, 22:26

Co???
Guardiola do arsenalu???
To jest samobójstwo dla guardioli i dla arsenalu!

afckonrad9101 komentarzy: 783408.10.2012, 22:26

Mid
Nie jestem fanem Guardioli, tez uwazam ze w Barcelonie mial genialny material , ktory wywodzil sie z tego klubu i ksztaltowal w danej filozofii pilkarskiej i potrzeba bylo naprawde nie wiele aby ta machina zaczela perfekcyjnie funkcjonowac, ale sukcesy mial wiec ewentualnych jego szans na sukces nawet w Arsenalu bym nie przekreslal..

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141408.10.2012, 22:25

Mid
może kiedyś spłacimy stadion i wtedy kasa będzie szła na transfery a nie na kredyty, a po II to AW wiecznie nie będzie naszym trenerem... więc wszystko jest możliwe :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41208.10.2012, 22:24

AtheneWins

Zgodzę się, że ostatnie edycje PES to porażka. Ale takie ProEvo5... Seria Konami jakoś zawsze wydawała mi się bardziej realistyczna. Jednak jej największy atut to przede wszystkim i nade wszystko GRYWALNOŚĆ - FIFA szybko się nudzi.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 208.10.2012, 22:24

Co nie zmienia faktu, że Konami powinno załatwiać takie rzeczy. Generalnie, grałem i w FIFE13 i w PESA2013. Przy FIFIE, PES się wydaje taki...drewniany? Ma też ktoś takie wrażenie?

Arsenalfcfan komentarzy: 1320708.10.2012, 22:20

Mancini obserwował Falcao i Isco?

heh, czyli o kolejnego zawodnika będzie nam ciężko ;) a właśnie Isco był dla nas na wyciągnięcie ręki bo kosztuje tyle co Cazorla.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41208.10.2012, 22:19

Guardiola nie nadaje się na Arsenal. On zawsze musi mieć do dyspozycji sporą ilość gotówki. Poza tym - może i jest dobrym trenerem, ale moim zdaniem menadżer z niego żaden. Pracując w Barcelonie ile kasy puścił w szambo?

Jak już coś to do naszej filozofii prowadzenia klubu najlepiej pasowałby Klopp.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 208.10.2012, 22:16

Klimat Ligi Mistrzów może ma, ale North London Red i w ogóle braku licencji nie wybaczę.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 208.10.2012, 22:15

PES ma ten klimat Ligi Mistrzów i lepsze możliwości taktycznie. Ale ostatnio wole narkotyk od EA a wcześniej byłem zagorzałym PESowcem ;]

mskafc komentarzy: 579608.10.2012, 22:14

AW

Po prostu są cierpietnikami, lubia grywac w szajsy :o

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 208.10.2012, 22:12

Powiedzcie mi co ludzie widzą w PESIE 2013, poza jakże wieloma licencjami..?

Pinguite komentarzy: 1502008.10.2012, 22:08

Co moje oczęta widzą! Ładnie Wilshere. Coraz dłużej gra. W końcu przyjdzie następny mecz gdzie rozegra pełne 90 minut.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 208.10.2012, 22:08

Ależ się nagrałem w Fifkę.... Totenhamem. Genialnie mi się gra, Defoe jest genialny.