Tryumf w zaciętych derbach, West Ham 1-3 Arsenal!

Tryumf w zaciętych derbach, West Ham 1-3 Arsenal! 06.10.2012, 22:55, Michał Lach 1433 komentarzy

Kanonierzy odnieśli dziś jakże ważne zwycięstwo z derbowym rywalem - West Hamem United. Patrząc na statystyki, ciężko było przed meczem wskazać faworyta, bowiem podopieczni Arsene'a Wengera wygrali zaledwie 2 z 9 wyjazdowych spotkań z drużynami Sama Allardyce'a, a jego Młoty dały się pokonać na Upton Park jedynie raz w ostatnich 15 spotkaniach. Za The Gunners przemawiał fakt, iż The Hammers wygrali tylko 1 z 10 poprzednich derbowych meczów z sąsiadami z północy stolicy.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Drużyny przystąpiły do spotkania w następujących składach:

West Ham: Jaaskelainen, Demel, McCartney, Reid, Collins, Noble, Nolan, Diame, Vaz Te, Jarvis, Carroll.

Arsenal: Mannone, Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Arteta, Ramsey, Gervinho, Cazorla, Podolski, Giroud.

Punktualnie o 18:30 sędzia Phil Dowd rozpoczął spotkanie. Już w 1. minucie w stronę bramki gospodarzy pomknęła piłka, bardzo mocno uderzona przed Podolskiego. Strzał Niemca był jednak daleki od ideału i nie stworzył żadnego zagrożenia.

W pierwszym kwadransie to goście byli przeważającą stroną, lecz nie przełożyło się to na sytuacje strzeleckie. Lukas Podolski czterokrotnie centrował w pole karne, jednak żaden z crossów nie przyniósł większej korzyści aniżeli rzut rożny. Cornery wykonywał Santi Cazorla, jednak z wszystkimi znakomicie radzili sobie defensorzy gospodarzy.

W 19. minucie Olivier Giroud oddał bardzo groźny strzał z 16-ego metra, który z ledwością na rzut rożny sparował Jaaskelainen.

Pomimo przewagi Kanonierów, to Młoty w 21. minucie wyszły na prowadzenie! Mohamed Diame w kapitalny sposób wywiódł w pole Carla Jenkinsona i Aarona Ramseya, po czym fenomenalnie uderzył na bramkę bezradnego Mannone. 1-0.

W 25. minucie Aaron Ramsey spróbował zaskoczyć Jaaskelainena strzałem z dystansu, jednak piłka wyraźnie minęła dłuższy słupek bramki.

W 31. minucie Guy Demel posłał dośrodkowanie w pole karne Kanonierów, z którego wybiciem na rzut rożny nie mieli oni problemu. Minutę później Andy Carroll, znalazł sobie miejsce do oddania strzału po centrze z cornera, jednak bardzo dobrze ustawiony Vito Mannone poradził sobie z mocnym strzałem Anglika.

W 37. minucie spotkania Winston Reid obejrzał żółty kartonik.

20 minut mogli się cieszyć fani WHU z prowadzenia z najbardziej utytułowanym londyńskim klubem. W 41. minucie Oliver Giroud zdobywa swoją pierwszą bramkę w Premier League, po świetnym dośrodkowaniu Podolskiego z lewej flanki. 1-1.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Gervinho został ukarany żółtą kartką za faul na Marku Noble.

Po upływie dodatkowych 3 minut Phil Dowd zakończył pierwszą połowę.

Tuż po wznowieniu gry, gospodarze wywalczyli rzut rożny, po którym przyspieszył puls wszystkim kibicom Arsenalu, gdyż bramkarz upadł w polu bramkowym, a piłka zgubiła się w gąszczu zawodników. Na szczęście okazało się, iż Włoch był faulowany, a sędzia słusznie przerwał grę.

W 56. minucie lekko utykającego Kierana Gibbsa zastąpił na placu gry Andre Santos.

W 59. minucie Ricardo Vaz Te otrzymał świetne prostopadłe podanie, które pewnie zamieniłby na bramkę, gdyby nie zdecydowane wyjście Vito Mannone. Włoch uprzedził rywala minimalnie, co poskutkowało zderzeniem, w wyniku którego ucierpieli obaj zawodnicy. O ile Vito po chwili się pozbierał, o tyle Vaz Te potrzebował pomocy medycznej, gdyż najprawdopodobniej wybił bark upadając na murawę.

Po upływie 4 minut Vaz Te z grymasem na twarzy opuścił boisko, a jego miejsce zajął Matthew Taylor. Również Arsene Wenger zdecydował się na zmianę. Bezproduktywnego Gervinho zastąpił Theo Walcott.

W następnych kilkunastu minutach zaznaczyła się delikatna przewaga The Gunners. Udało im się przeprowadzić akcję, po której w polu karnym podcięty został Aaron Ramsey, za co należał się rzut karny. Faul był ewidentny, jednak sędzia nie odgwizdał przewinienia.

W 73. minucie boisko opuszcza Guy Demel. Jego zmiennikiem jest James Tomkins.

W 77. minucie Olivier Giroud posyła do Theo Walcotta kapitalne prostopadłe podanie, którego nie powstydziłby się żaden wybitny playmaker. Reprezentant Anglii staje oko w oko z Jaaskelainenem i z zimną krwią wykańcza sytuację! 1-2.

W euforii Walcott pobiegł świętować z fanami Arsenalu, za co został ukarany żółtym kartonikiem.

W 79. minucie piłka po podaniu z głębi pola trafia wprost na wolej Kevina Nolana, który w stuprocentowej sytuacji myli się nieznacznie, a jego strzał szybuje około pół metra nad bramką gości.

W 82. minucie żegnany brawami Mohamed Diame opuścił boisko na rzecz Carltona Cole'a.

W 83. minucie po akcji Walcotta piłka trafia do Cazorli, który ma miejsce do oddania strzału. Santi wykorzystuje sytuację i przepięknym strzałem z dystansu ustala wynik spotkania. 1-3.

W 85. minucie na boisku pojawił się Laurent Koscielny. Zmienił zmęczonego Lukasa Podolskiego.

W minucie 86. sfrustrowany Taylor fauluje Artetę, za co zostaje ukarany żółtą kartką. 4 minuty później ten sam gracz oddaje mocny strzał na bramkę Mannone, jednak młody Włoch radzi z nim sobie bez zarzutu.

W doliczonym czasie gry kapitalną akcją popisał się Santi Cazorla. Dwukrotnie zamarkował strzał, po czym posłał piłkę "w uliczkę" do Oliviera Girouda, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Po 5 minutach doliczonego czasu sędzia zakończył grę. Był to piękny, zacięty, derbowy pojedynek, w którym zwyciężył lepszy. Zwycięstwo pozwoliło Kanonierom przeskoczyć w tabeli Młoty, z którymi bezpośrednio sąsiadowali.

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Michał Lach źrodło: własne
KanonierChris komentarzy: 292408.10.2012, 19:55

Ładna paka zagra dziś z Reading.

Frimpong, Coquelin, Wilshere, cała trójka kiedyś może występować razem w pierwszym składzie Arsenalu. Mają potencjał.

mitmichael komentarzy: 4924308.10.2012, 19:49

Jamie Redknapp: Cazorla and returning Wilshere could be Premier League's Xavi and Iniesta.

Bardzo madrze prawi :D

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141408.10.2012, 19:45

Sorry moja wina :)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 208.10.2012, 19:45

To mogłeś napisać też o remisie w Gelserkirchen bo dopiero teraz się o tym od ciebie dowiedziałem ?

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141408.10.2012, 19:43

Arsenal23, nie kpie. Wygrana z Shalke na ES i remis w Niemczech dają nam I miejsce -_-

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 208.10.2012, 19:42

Jest tu jakiś redaktor z mocą banowania ?

mskafc komentarzy: 579608.10.2012, 19:41

Coquelin's suspended for France U21's game, so I'm guessing that's why he's playing for the U21's tonight.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 208.10.2012, 19:39

No chyba kpisz, rok temu 10 punktów nie wystarczyło City do wyjścia z grupy. A ty o 9 mówisz. Młodzaki sobie rady nie dadzą, już raz się Wenger na tym przejechał jak drużyna z Doniecka wyszła pierwsza z grupy i potem trafiliśmy na Katalonie.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141408.10.2012, 19:38

jest transmisja tego meczu??

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141408.10.2012, 19:34

Teraz dla nas będzie najważniejsze aby wygrać z Shalke na ES. Jeśli to zrobimy to mamy praktycznie I miejsce w grupie i spokojnie będziemy mogli skupić się na PL. A LM dokończą młodziaki :P

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068708.10.2012, 19:33

Skład U-21 Shea; Sagna, Hajrović, Miquel, Santos; Coquelin, Frimpong; Eisfeld, Wilshere, Gnabry; Akpom.

Keane komentarzy: 54008.10.2012, 19:29

U nas Isco mógłby tylko rozwinąć skrzydła, bo zaraz by był sprzedany z przebiciem

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35508.10.2012, 19:25

@pronik- no i co z tego? Z falcao czy bez i tak mają atak marzenie. A isco? No cóż, IMO city go nie chce, a nawet jeśli, to on i tak pójdzie do realu albo barcy

pronik komentarzy: 517908.10.2012, 19:20

Roberto Mancini z trybun obejrzał niedzielny mecz Atletico Madryt z Malaga. Według hiszpańskich mediów, włoski szkoleniowiec obserwował w tym meczu Radamela Falcao i Isco.

Kanonier25 komentarzy: 175808.10.2012, 19:12

Dobra, znalazłem :D

Kanonier25 komentarzy: 175808.10.2012, 19:09

Nie wiecie może, gdzie mogę znaleźć zdjęcia z meczu Barcelona-Real? Takie bardziej dokładne, nie z trybun czy coś takiego. Takie mniej więcej z płyty boiska.

KanonierChris komentarzy: 292408.10.2012, 19:08

Shniev, dobre;p

Keane komentarzy: 54008.10.2012, 19:02

Song powoli idzie do przodu. Najpierw jako obrońca, potem DM, a stopniowo CM. Jak się doda jego asysty to bardziej w nim widze pozycje Yay'i Toure niż czyściciela jak np. De Jong.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 108.10.2012, 19:00

Jak Coquelin się wyrobi to Arteta zacznie grać jako bramkarz...

KanonierChris komentarzy: 292408.10.2012, 18:58

Jeszcze dodam, spamując, że grał na b2b bo nie było Wilshera i Diabyego którzy najlepiej na tej pozycji grają, teraz kiedy nie ma Songa Arteta gra na DP. Upycha nim Wenger środek pola, ale wychodzi to wspaniale.

Keane komentarzy: 54008.10.2012, 18:57

Pinquite
Rozumiem, troche jest teraz tak z Cazorlą. Obecnie nie wyobrażam go sobie na skrzydle, może dlatego, że u nas ta pozycja była przed nim troche niestabilna.

KanonierChris komentarzy: 292408.10.2012, 18:56

Co do Artety.

Zauważcie też kto przejął piłke w środku pola przy naszym pierwszym golu w sobotę i zaczął akcję, to też jest niezwykle ważne.

Pinguite komentarzy: 1502008.10.2012, 18:54

Keane > Może grac, w Evertonie grał jako OPŚ, czasami grywał na skrzydle. Do nas jak przyszedł to zaczął od pozycji ŚP grającego b2b. Dopiero teraz Wenger go cofnął do pozycji DP. =)

bobslej22 komentarzy: 833908.10.2012, 18:54

Arsenal4Ev3R>>> Bajer tkwi w tym że Arteta ma bardziej defensywne zadania na boisku . Z tego co zauważyłem to Yaya jest bardziej ofensywnym i Xavi też . Szacun wielki dla Mikela.

Keane komentarzy: 54008.10.2012, 18:49

Ostatnio zauważylem, że wg Transfermarkt Arteta może grąc jako Ofensywny pomocnik : O. Nie ogarniam tego, Arteta przypomina Xabiego Alonso. Po prostu środkowy pomocnik ze świetnym rozegraniem i dobrym odbiorem.

KanonierChris komentarzy: 292408.10.2012, 18:48

Bertrand, na co dzień obrońca Chelsea Londyn, zastąpi w składzie Kierana Gibbsa z Arsenalu, który w weekend nabawił się kontuzji uda. Z kolei pomocnik Liverpoolu, Jonjo Shelvey ma zastąpić zmagającego się z urazem kolana Franka Lamparda.

KanonierChris komentarzy: 292408.10.2012, 18:46

O, Arsenal, dobre info.

Ja Santosa nigdy nie skreśliłem, nikogo nie skreślam, było mi trochę go szkoda, kiedy z Olimpiakosem na murawę wyszedł Anglik a nie on, no ale jak narazie jest po prostu lepszy.
Napewno nam jeszcze pokaże jak dobrym graczem jest.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1408.10.2012, 18:37

Santos jest słabszy w defensywie od Gibbsa ale jest dobry w ofensywie. Ma świetną technikę i nawet dobry strzał.

MateuszK4nonier komentarzy: 440408.10.2012, 18:36

Santos wam jeszcze pokaże jak się gra. Będzie jak z Diabym.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.10.2012, 18:35

Gibbs injury is a thigh strain. To be assessed over the next few days- doesn't appear a serious problem at this stage though. #afc #eng

James Olley twitter

KanonierChris komentarzy: 292408.10.2012, 18:27

Z Norwich to może sobie Santos zagrać, byleby był Gibbs dostępny na Schalke.

michal192837465 komentarzy: 765408.10.2012, 18:23

Jestem nie pewny co do Santosa, oby Gibbs zagrał w następnym meczu.

KanonierChris komentarzy: 292408.10.2012, 18:20

mallen, tyle co powiedział Wenger który watpi, że zagra dla Anglii. Liczę, że po przerwie będzie gotów, przynajmniej na Schalke.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078408.10.2012, 18:10

lukkoss
odsyłam na allgoals.pl

Lukkoss komentarzy: 44208.10.2012, 18:05

Orientuje się ktoś czy gdzieś na necie można obejrzeć powtórke meczu ewentualnie ją pobrać?

mallen komentarzy: 2123908.10.2012, 17:55

Wiadomo coś na temat urazu Gibbsa?

mitmichael komentarzy: 4924308.10.2012, 17:47

@Midgardsorm
Cazorla musi sie poprawic a jak nie to moze lepiej zeby Arteta wykonywał stale fragmenty gry. Skoro jednemu nie wychodza to powinien sie zmieniac z drugim - Wenger takze powinien to zauwazyc

@KondzioElite

Nie wiem czy Ci się teraz opłaca dołączać bo goście mają już po 80 pkt+, ale to dopiero pierwszy miesiąc,a nagrody będą jeszcze za drugi i trzeci.

mallen komentarzy: 2123908.10.2012, 17:34

Wiecie czy będzie stream do meczu rezerw?! Trzeba zobaczyć Jacka, Sagnę, Frimponga i Santosa :)

KanonierChris komentarzy: 292408.10.2012, 17:29

Mid, nie podzieliłbyś się linkiem do tej powtórki bo szukam czegoś obszernego? Chyba, że nie oglądałeś jej na necie. :)

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35508.10.2012, 17:28

@kondzio-oprócz konkursu głównego, sa tam także klasyfikacje miesięczne, za ktore tez sa nagrody. A wiec chyba sie oplaca. Oczywiscie w glownym konkursie nie ma juz szans, by dogonić liderów , ktorzy mają ok 90 pkt

Belzebub666 komentarzy: 280108.10.2012, 17:25

nie ma nic gorszego, niż podcinka przy rzucie rożnym, najlepsze są kornery RvP, nadaje piłce takiej rotacji, że głowa mała

TW_Szczepan komentarzy: 188408.10.2012, 17:23

Ta, ilość rzutów rożnych bez zagrożenia była naprawdę zatrważająca, Cazorla powinien bić mocne piłki w te pole karne, a nie takie lekkie podcinki