Tryumf w zaciętych derbach, West Ham 1-3 Arsenal!

Tryumf w zaciętych derbach, West Ham 1-3 Arsenal! 06.10.2012, 22:55, Michał Lach 1433 komentarzy

Kanonierzy odnieśli dziś jakże ważne zwycięstwo z derbowym rywalem - West Hamem United. Patrząc na statystyki, ciężko było przed meczem wskazać faworyta, bowiem podopieczni Arsene'a Wengera wygrali zaledwie 2 z 9 wyjazdowych spotkań z drużynami Sama Allardyce'a, a jego Młoty dały się pokonać na Upton Park jedynie raz w ostatnich 15 spotkaniach. Za The Gunners przemawiał fakt, iż The Hammers wygrali tylko 1 z 10 poprzednich derbowych meczów z sąsiadami z północy stolicy.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Drużyny przystąpiły do spotkania w następujących składach:

West Ham: Jaaskelainen, Demel, McCartney, Reid, Collins, Noble, Nolan, Diame, Vaz Te, Jarvis, Carroll.

Arsenal: Mannone, Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Arteta, Ramsey, Gervinho, Cazorla, Podolski, Giroud.

Punktualnie o 18:30 sędzia Phil Dowd rozpoczął spotkanie. Już w 1. minucie w stronę bramki gospodarzy pomknęła piłka, bardzo mocno uderzona przed Podolskiego. Strzał Niemca był jednak daleki od ideału i nie stworzył żadnego zagrożenia.

W pierwszym kwadransie to goście byli przeważającą stroną, lecz nie przełożyło się to na sytuacje strzeleckie. Lukas Podolski czterokrotnie centrował w pole karne, jednak żaden z crossów nie przyniósł większej korzyści aniżeli rzut rożny. Cornery wykonywał Santi Cazorla, jednak z wszystkimi znakomicie radzili sobie defensorzy gospodarzy.

W 19. minucie Olivier Giroud oddał bardzo groźny strzał z 16-ego metra, który z ledwością na rzut rożny sparował Jaaskelainen.

Pomimo przewagi Kanonierów, to Młoty w 21. minucie wyszły na prowadzenie! Mohamed Diame w kapitalny sposób wywiódł w pole Carla Jenkinsona i Aarona Ramseya, po czym fenomenalnie uderzył na bramkę bezradnego Mannone. 1-0.

W 25. minucie Aaron Ramsey spróbował zaskoczyć Jaaskelainena strzałem z dystansu, jednak piłka wyraźnie minęła dłuższy słupek bramki.

W 31. minucie Guy Demel posłał dośrodkowanie w pole karne Kanonierów, z którego wybiciem na rzut rożny nie mieli oni problemu. Minutę później Andy Carroll, znalazł sobie miejsce do oddania strzału po centrze z cornera, jednak bardzo dobrze ustawiony Vito Mannone poradził sobie z mocnym strzałem Anglika.

W 37. minucie spotkania Winston Reid obejrzał żółty kartonik.

20 minut mogli się cieszyć fani WHU z prowadzenia z najbardziej utytułowanym londyńskim klubem. W 41. minucie Oliver Giroud zdobywa swoją pierwszą bramkę w Premier League, po świetnym dośrodkowaniu Podolskiego z lewej flanki. 1-1.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Gervinho został ukarany żółtą kartką za faul na Marku Noble.

Po upływie dodatkowych 3 minut Phil Dowd zakończył pierwszą połowę.

Tuż po wznowieniu gry, gospodarze wywalczyli rzut rożny, po którym przyspieszył puls wszystkim kibicom Arsenalu, gdyż bramkarz upadł w polu bramkowym, a piłka zgubiła się w gąszczu zawodników. Na szczęście okazało się, iż Włoch był faulowany, a sędzia słusznie przerwał grę.

W 56. minucie lekko utykającego Kierana Gibbsa zastąpił na placu gry Andre Santos.

W 59. minucie Ricardo Vaz Te otrzymał świetne prostopadłe podanie, które pewnie zamieniłby na bramkę, gdyby nie zdecydowane wyjście Vito Mannone. Włoch uprzedził rywala minimalnie, co poskutkowało zderzeniem, w wyniku którego ucierpieli obaj zawodnicy. O ile Vito po chwili się pozbierał, o tyle Vaz Te potrzebował pomocy medycznej, gdyż najprawdopodobniej wybił bark upadając na murawę.

Po upływie 4 minut Vaz Te z grymasem na twarzy opuścił boisko, a jego miejsce zajął Matthew Taylor. Również Arsene Wenger zdecydował się na zmianę. Bezproduktywnego Gervinho zastąpił Theo Walcott.

W następnych kilkunastu minutach zaznaczyła się delikatna przewaga The Gunners. Udało im się przeprowadzić akcję, po której w polu karnym podcięty został Aaron Ramsey, za co należał się rzut karny. Faul był ewidentny, jednak sędzia nie odgwizdał przewinienia.

W 73. minucie boisko opuszcza Guy Demel. Jego zmiennikiem jest James Tomkins.

W 77. minucie Olivier Giroud posyła do Theo Walcotta kapitalne prostopadłe podanie, którego nie powstydziłby się żaden wybitny playmaker. Reprezentant Anglii staje oko w oko z Jaaskelainenem i z zimną krwią wykańcza sytuację! 1-2.

W euforii Walcott pobiegł świętować z fanami Arsenalu, za co został ukarany żółtym kartonikiem.

W 79. minucie piłka po podaniu z głębi pola trafia wprost na wolej Kevina Nolana, który w stuprocentowej sytuacji myli się nieznacznie, a jego strzał szybuje około pół metra nad bramką gości.

W 82. minucie żegnany brawami Mohamed Diame opuścił boisko na rzecz Carltona Cole'a.

W 83. minucie po akcji Walcotta piłka trafia do Cazorli, który ma miejsce do oddania strzału. Santi wykorzystuje sytuację i przepięknym strzałem z dystansu ustala wynik spotkania. 1-3.

W 85. minucie na boisku pojawił się Laurent Koscielny. Zmienił zmęczonego Lukasa Podolskiego.

W minucie 86. sfrustrowany Taylor fauluje Artetę, za co zostaje ukarany żółtą kartką. 4 minuty później ten sam gracz oddaje mocny strzał na bramkę Mannone, jednak młody Włoch radzi z nim sobie bez zarzutu.

W doliczonym czasie gry kapitalną akcją popisał się Santi Cazorla. Dwukrotnie zamarkował strzał, po czym posłał piłkę "w uliczkę" do Oliviera Girouda, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Po 5 minutach doliczonego czasu sędzia zakończył grę. Był to piękny, zacięty, derbowy pojedynek, w którym zwyciężył lepszy. Zwycięstwo pozwoliło Kanonierom przeskoczyć w tabeli Młoty, z którymi bezpośrednio sąsiadowali.

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Michał Lach źrodło: własne
Belzebub666 komentarzy: 280108.10.2012, 17:18

@Barney, gdzie oglądasz dextera ?

KondzioElite komentarzy: 618708.10.2012, 17:14

Liga typerów? Warto do niej dołączać teraz? Czy już raczej zdecydowanie za późno?

mallen komentarzy: 2123908.10.2012, 17:10

@Midgardsorm

Element jak najbardziej do poprawy :/
Przecież mamy Vermaelena, Mertesackera lub Kościelnego i Giroud - przeciwnicy powinni trząść portkami przed każdym stałym fragmentem gry.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41208.10.2012, 17:08

Oglądałem właśnie powtórkę meczu z Młotami. To jest niesamowite - tyle rzutów rożnych i zero zagrożenia.

mallen komentarzy: 2123908.10.2012, 16:58

@veron

Hehe :D

veron komentarzy: 459208.10.2012, 16:55

facebook.com/photo.php?fbid=504993092858444&set=a.408877845803303.98644.220832481274508&type=1&relevant_count=1&ref=nf

Friedel jaką grzywkę miał :D

mallen komentarzy: 2123908.10.2012, 16:48

Już niedługo znów będziemy mogli go oglądać w akcji :)

youtube.com/watch?v=ionvcsIRsBM&feature=related

Barney komentarzy: 2097808.10.2012, 16:22

jak nie wyplacili by tych nagród w pazdzierniku to ludzie by nie grali do konca. Dobra ja spadam bo sa juz napisy do Dexter lece oglądac.

Barney komentarzy: 2097808.10.2012, 16:21

co do pkt 7 często to wystepuje dają to w razie zabezpieczenia. Ja grałem na kilku takich typerach zdarzało mi się wygrać i dostawałem nagrody. Sponsorem jest FORTUNA więc wydaję się wporządku. Byc moze dopiero pod koniec pazdziernika zaaktualizuja te dokladne wyniki.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141408.10.2012, 16:19

a ja na meczykach mam 53 pkt i gram tylko dla funu. Wczoraj obstawiłem mecze i wszedł tylko 1, fcb z realem 2:2. Powinienem u buka postawić, to by było bardziej pożyteczne.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 108.10.2012, 16:17

@Barney

Fakt, nie doczytałem nawiasu. W każdym razie to nie może być uczciwy typer, nikt Ci sztabki złota za free nie da. Punkt 7 regulaminu najciekawszy...

Barney komentarzy: 2097808.10.2012, 16:16

13 Roman69 39 13 78
14 Lawian 42 12 78
15 karolastrona 39 13 78

tutaj ciekawie trzeba napisac do tych z meczyków, zeby to ogarneli.

Barney komentarzy: 2097808.10.2012, 16:14

Sam źle przeczytałeś
5. W przypadku gdy dwóch (lub więcej) użytkowników uzyska na koniec konkursu taką samą ilość punktów, o kolejności zadecyduje ilość trafionych wyników (gracz który trafi więcej dokładnych wyników, będzie wyżej). Jeśli i to nie wystarczy, wygra ten który wcześniej zapisał swój pierwszy typ w edycji typera.

Obalam twoją teorię, druga sprawa nawet jeśli by było tak jak mówisz wystarczy spojrzec na tabelę , która wydaję się losowa raz jest tak raz tak.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.10.2012, 16:12

telegraph.co.uk/sport/football/teams/arsenal/9590812/Santi-Cazorla-at-home-in-shadow-of-Arsenals-Invincibles-as-he-eyes-Premier-League-title.html

Świetny wywiad z Cazorlą który każdy fan Arsenalu musi przeczytać :)

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 108.10.2012, 16:12

@Barney

Źle przeczytałeś regulamin, liczy się ilość poprawnych typów a nie dokładnych wyników...

Barney komentarzy: 2097808.10.2012, 16:09

Shinev zobacz TOP10 nie widać trafione wyniki (dokładne)./

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 108.10.2012, 16:07

@Barney

Czemu niby tabela tego nie odzwierciedla?

Btw można nagrać piosenki na płytę bez żadnego programu do tego?

grubypj komentarzy: 15108.10.2012, 16:07

Arsenal FC - We rise
youtube.com/watch?v=ULUERtSdMu0&feature=related
jedena z nowszych i lepszych kompilacji

Barney komentarzy: 2097808.10.2012, 16:00

Witam gra ktoś na meczykach?

W regulaminie jest napisane , ze jak ktoś ma tą samo ilosc pkt liczy się kto trafi więcej dokładnych wyników tymczasem wcale tabela tego nie odzwierciedla. Nie rozumiem czym oni się kierują ustalając tabelę potem ktoś będzie pokrzywdzony w październiku , ze nie jeste w TOP10.

youtube.com/watch?v=-I1fw7xaM6o
może mi ktos odpowiedziec czy umiejetnosci Realu i Arsenalu na tych filmikach zgadzaja sie z fifa 13??

michal192837465 komentarzy: 765408.10.2012, 15:41

Kanonier25 Mało nam brakowało, a mielibyśmy dużo punktów więcej. Następnym razem będzie lepiej.

Kanonier25 komentarzy: 175808.10.2012, 15:40

@michał

Jakby Polonia nie dostała czerwonej i jakby nie stracił Leverkusen gola drugiego to bym miał 8 pkt :D

Krzysztof95 komentarzy: 142808.10.2012, 15:37

youtube.com/watch?v=VRNTTGH0cnQ
te sie zgadzaja??

michal192837465 komentarzy: 765408.10.2012, 15:34

Kanonier25 Gdyby Malaga jeszcze jednego strzeliła, miałbym 4 pkt więcej...
Dzisiaj trzeba zdobyć 8 pkt!!!

Krzysztof95 komentarzy: 142808.10.2012, 15:33

moglby mi ktos napisac lub wyslac link do zdjecia lub video w ktorym bedzie jakie umiejetnosci maja pilkarze Arsenalu w Fifie 13 ale takie prawdziwie nie jak niektore ktory sie pojawialy roznily sie od innych

mallen komentarzy: 2123908.10.2012, 15:24

Mi się wydaje, że pomocnikom łatwiej się zaaklimatyzować do nowego stylu gry gdyż to oni mają najdłuższy kontakt z piłką podczas meczu i to oni ją rozprowadzają.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141408.10.2012, 15:23

hue hue

meczyki.pl/obrazki,213

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7208.10.2012, 15:20

Borekenema
Masz wobec niego jakiś kompleks czy o co chodzi? Giroud w przeciwieństwie do Cazorli, czy Podolskiego nie ma zbyt dużego doświadczenia w grze na najwyższym poziomie, więc to chyba normalne, że potrzebuje trochę czasu, żeby 'wejść' w drużynę.

michal192837465 komentarzy: 765408.10.2012, 15:19

Przecież Giroud cały mecz coś robił, ciągle był pod akcją, a nie truchtał...

mallen komentarzy: 2123908.10.2012, 15:16

@Borekenema

Pewnie dlatego, że truchtał to został wybrany do 11 kolejki...

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 108.10.2012, 15:11

@KanonierChris
to jeszcze raz obejrzyj pierwsze 40 minut zapominając o jego bramce i asyście. truchtał między obrońcami whu i się nie wystawiał kompletnie. dopiero bramka coś w nim zmieniła

żeby nie było-nie mówie że zagrał źle. ogólnie mecz był dobry, ale pierwsze 40 minut to piach i padaka

michal192837465 komentarzy: 765408.10.2012, 15:11

Z Oliviera jeszcze będzie wielka gwiazda.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 208.10.2012, 15:10

No jakoś tak było. Ale nie był podstawowym zawodnikiem, tak mi się wydaje :p

KanonierChris

Niektórzy chcą widzieć tylko to co złe :)
Giroud to kawał dobrego napastnika, jego ruch bez piłki jest naprawdę imponujący.

michal192837465 komentarzy: 765408.10.2012, 15:09

AtheneWins Podobno Henry w 9 kolejce swojego pierwszego gola strzelił.

michal192837465 komentarzy: 765408.10.2012, 15:08

Jak tam panowie w waszym typerze?

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 208.10.2012, 15:08

Tak jak mówi mallen - Henry na swoją bramkę czekał ponad 300 minut o ile dobrze pamiętam. Giroud trafił szybciej niż TH. Czas sprzymierzeńcem ;]

KanonierChris komentarzy: 292408.10.2012, 15:07

walczył o piłki*

Jak truchtał bo ja nie zauważyłem?
Widziałem natomiast jak zastawiał i walczył piłki, jak raz świetnie kręcił ale zablokował Caroll i jak zabrakło mu centymetra by strzelić bramkę głową ale piłka byla zagrana trochę nie dokładnie.

Później świetnie odgrywa do Podolskiego, to on zaczyna akcje i strzela gola, gola jakiego napastnik powinien strzelić. Asystuje przy bramce Walcotta i ma świetny ruch do piłki (i.minus.com/ibg9T0jrvbW1cY.gif)
Ja to widziałem.

A w pierwszych meczach? Każdy potrzebuje czasu na aklimatyzację i wejście w zespół, czego przykładem jest Denis, i Henry. Dodatkowo miał też trochę pecha i te 7 meczów o których mówisz to tylko dwa były od pierwszej minuty, Gervinho i Podolski strzelili więcej goli ale w ilu zaczynali od początku?

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 108.10.2012, 14:57

@mallen
też bym chciał żeby Giroud się okazał świetnym transferem, ale na Boga, gol po w 7 kolejce to jednak troche za mało. chyba wszyscy zapomnieli jak truchtał przez pierwsze 40 minuty spotkania

mallen komentarzy: 2123908.10.2012, 14:55

@Borekenema

W Titiego też dużo osób wątpliło, a później bardzo się tego wstydzili :) Życzę Ci tego w przypadku Giroud :)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41208.10.2012, 14:46

veron

W zeszłym sezonie Balotelli też nie dostał bana na wejście "niemalże" w kolano Songa - tylko dlatego, że sędzia powiedział FA, iż widział to zajście. A FA może karać za takie zagrania "TYLKO" jeśli sędzia tego nie widzi.

Ale prawdę rzeczesz - sam fakt, że gra w mułach stawia go w uprzywilejowanej pozycji. A Webb już by tak się tłumaczył, by mieć pewność, że van Persie nie zostanie ukarany.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 108.10.2012, 14:44

@mallen
ja zauważyłem że Giroud potrzebuje 5 okazji żeby strzelić gola

mallen komentarzy: 2123908.10.2012, 14:38

Zauważyliście, że Giroud przy strzałach robi strasznie długi kroki i bierze WIELKI zamach :)