Tryumf w zaciętych derbach, West Ham 1-3 Arsenal!

Tryumf w zaciętych derbach, West Ham 1-3 Arsenal! 06.10.2012, 22:55, Michał Lach 1433 komentarzy

Kanonierzy odnieśli dziś jakże ważne zwycięstwo z derbowym rywalem - West Hamem United. Patrząc na statystyki, ciężko było przed meczem wskazać faworyta, bowiem podopieczni Arsene'a Wengera wygrali zaledwie 2 z 9 wyjazdowych spotkań z drużynami Sama Allardyce'a, a jego Młoty dały się pokonać na Upton Park jedynie raz w ostatnich 15 spotkaniach. Za The Gunners przemawiał fakt, iż The Hammers wygrali tylko 1 z 10 poprzednich derbowych meczów z sąsiadami z północy stolicy.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Drużyny przystąpiły do spotkania w następujących składach:

West Ham: Jaaskelainen, Demel, McCartney, Reid, Collins, Noble, Nolan, Diame, Vaz Te, Jarvis, Carroll.

Arsenal: Mannone, Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Arteta, Ramsey, Gervinho, Cazorla, Podolski, Giroud.

Punktualnie o 18:30 sędzia Phil Dowd rozpoczął spotkanie. Już w 1. minucie w stronę bramki gospodarzy pomknęła piłka, bardzo mocno uderzona przed Podolskiego. Strzał Niemca był jednak daleki od ideału i nie stworzył żadnego zagrożenia.

W pierwszym kwadransie to goście byli przeważającą stroną, lecz nie przełożyło się to na sytuacje strzeleckie. Lukas Podolski czterokrotnie centrował w pole karne, jednak żaden z crossów nie przyniósł większej korzyści aniżeli rzut rożny. Cornery wykonywał Santi Cazorla, jednak z wszystkimi znakomicie radzili sobie defensorzy gospodarzy.

W 19. minucie Olivier Giroud oddał bardzo groźny strzał z 16-ego metra, który z ledwością na rzut rożny sparował Jaaskelainen.

Pomimo przewagi Kanonierów, to Młoty w 21. minucie wyszły na prowadzenie! Mohamed Diame w kapitalny sposób wywiódł w pole Carla Jenkinsona i Aarona Ramseya, po czym fenomenalnie uderzył na bramkę bezradnego Mannone. 1-0.

W 25. minucie Aaron Ramsey spróbował zaskoczyć Jaaskelainena strzałem z dystansu, jednak piłka wyraźnie minęła dłuższy słupek bramki.

W 31. minucie Guy Demel posłał dośrodkowanie w pole karne Kanonierów, z którego wybiciem na rzut rożny nie mieli oni problemu. Minutę później Andy Carroll, znalazł sobie miejsce do oddania strzału po centrze z cornera, jednak bardzo dobrze ustawiony Vito Mannone poradził sobie z mocnym strzałem Anglika.

W 37. minucie spotkania Winston Reid obejrzał żółty kartonik.

20 minut mogli się cieszyć fani WHU z prowadzenia z najbardziej utytułowanym londyńskim klubem. W 41. minucie Oliver Giroud zdobywa swoją pierwszą bramkę w Premier League, po świetnym dośrodkowaniu Podolskiego z lewej flanki. 1-1.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Gervinho został ukarany żółtą kartką za faul na Marku Noble.

Po upływie dodatkowych 3 minut Phil Dowd zakończył pierwszą połowę.

Tuż po wznowieniu gry, gospodarze wywalczyli rzut rożny, po którym przyspieszył puls wszystkim kibicom Arsenalu, gdyż bramkarz upadł w polu bramkowym, a piłka zgubiła się w gąszczu zawodników. Na szczęście okazało się, iż Włoch był faulowany, a sędzia słusznie przerwał grę.

W 56. minucie lekko utykającego Kierana Gibbsa zastąpił na placu gry Andre Santos.

W 59. minucie Ricardo Vaz Te otrzymał świetne prostopadłe podanie, które pewnie zamieniłby na bramkę, gdyby nie zdecydowane wyjście Vito Mannone. Włoch uprzedził rywala minimalnie, co poskutkowało zderzeniem, w wyniku którego ucierpieli obaj zawodnicy. O ile Vito po chwili się pozbierał, o tyle Vaz Te potrzebował pomocy medycznej, gdyż najprawdopodobniej wybił bark upadając na murawę.

Po upływie 4 minut Vaz Te z grymasem na twarzy opuścił boisko, a jego miejsce zajął Matthew Taylor. Również Arsene Wenger zdecydował się na zmianę. Bezproduktywnego Gervinho zastąpił Theo Walcott.

W następnych kilkunastu minutach zaznaczyła się delikatna przewaga The Gunners. Udało im się przeprowadzić akcję, po której w polu karnym podcięty został Aaron Ramsey, za co należał się rzut karny. Faul był ewidentny, jednak sędzia nie odgwizdał przewinienia.

W 73. minucie boisko opuszcza Guy Demel. Jego zmiennikiem jest James Tomkins.

W 77. minucie Olivier Giroud posyła do Theo Walcotta kapitalne prostopadłe podanie, którego nie powstydziłby się żaden wybitny playmaker. Reprezentant Anglii staje oko w oko z Jaaskelainenem i z zimną krwią wykańcza sytuację! 1-2.

W euforii Walcott pobiegł świętować z fanami Arsenalu, za co został ukarany żółtym kartonikiem.

W 79. minucie piłka po podaniu z głębi pola trafia wprost na wolej Kevina Nolana, który w stuprocentowej sytuacji myli się nieznacznie, a jego strzał szybuje około pół metra nad bramką gości.

W 82. minucie żegnany brawami Mohamed Diame opuścił boisko na rzecz Carltona Cole'a.

W 83. minucie po akcji Walcotta piłka trafia do Cazorli, który ma miejsce do oddania strzału. Santi wykorzystuje sytuację i przepięknym strzałem z dystansu ustala wynik spotkania. 1-3.

W 85. minucie na boisku pojawił się Laurent Koscielny. Zmienił zmęczonego Lukasa Podolskiego.

W minucie 86. sfrustrowany Taylor fauluje Artetę, za co zostaje ukarany żółtą kartką. 4 minuty później ten sam gracz oddaje mocny strzał na bramkę Mannone, jednak młody Włoch radzi z nim sobie bez zarzutu.

W doliczonym czasie gry kapitalną akcją popisał się Santi Cazorla. Dwukrotnie zamarkował strzał, po czym posłał piłkę "w uliczkę" do Oliviera Girouda, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Po 5 minutach doliczonego czasu sędzia zakończył grę. Był to piękny, zacięty, derbowy pojedynek, w którym zwyciężył lepszy. Zwycięstwo pozwoliło Kanonierom przeskoczyć w tabeli Młoty, z którymi bezpośrednio sąsiadowali.

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Michał Lach źrodło: własne
David92 komentarzy: 640008.10.2012, 21:44

Arsenal_1886 - haha dobre :D

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141408.10.2012, 21:44

oczywiście za jakieś pare ładnych lat.***

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141408.10.2012, 21:43

Eh szkoda Bartleya, myślałem, że to będzie nasz podstawowy gracz.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.10.2012, 21:42

rozpedAFC > Co do Francuza to wiem ,że tylko rozegrał 60 minut ,a Jack rozegrał 75 minut mając spory udział przy dwóch golach . Żywy występ Anglika .

Matheo14 komentarzy: 55108.10.2012, 21:41

Bartley odszedł definitywnie.

QuaresmaMiz14 komentarzy: 274808.10.2012, 21:41

Ja takie zawiechy w Fifa 12 miałem nawet ..

Arsenal_1886 komentarzy: 1952108.10.2012, 21:41

Zobaczcie nurka Suareza w wersji prosto z westernu :D

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141408.10.2012, 21:39

Mid
btw. Bartley odszedł czy jest na wypożyczeniu?

David92 komentarzy: 640008.10.2012, 21:38

Oni jak zwykle od razu tego nie zrobia dobrze, zawsze czytam, ze fifa jest slabo zoptymalizowana itd. :/ Kompa mam takiego, ze na fife starcza spokojnie a i tak minimalnie nie raz cos przerywa...

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141408.10.2012, 21:37

Mid
oj przepraszam, to były tylko takie przykładowo-poglądowe słowa :D

rozpedAFC komentarzy: 31408.10.2012, 21:37

Wiecie może jak zagrali Sagna i Wilshere?

pajdi komentarzy: 378008.10.2012, 21:35

Czyli z fifą sporo osób ma taki problem i to na konsoli i pc. Pewnie musimy czekać aż wyjdzie jakaś aktualizacja do pobrania i naprawią ten błąd.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41208.10.2012, 21:33

i tak i nie

A już najlepiej do kategorii "kto nie będzie cierpliwy" pasowałby Bartley.

LoveTheGunners komentarzy: 914008.10.2012, 21:33

kanonierchris

skoro mowisz ze nie ma to nie ma :D nie no podanie cud miod maliina :D

David92 komentarzy: 640008.10.2012, 21:29

Tak chodzi o Fife 13. Kurde bo zagralem na razie ze 4 mecze i w dwoch sie takie cos zrobilo -.- Nagle staje ekran, glos slychac ale nic sie zrobic nie da i restart pomaga tylko.

Ars3n komentarzy: 1235408.10.2012, 21:28

David
Ja mialem cos takiego dzisiaj w pesie :p strasznie mulila gra i musialem restart zrobic (komp dobry, wiec dziwny problem).

Ramsi komentarzy: 312908.10.2012, 21:27

David92 ---> jeżeli chodzi ci o fife 13 to tak czasami mi zcina ekran pokazuje się na niebiesko i są tam jakieś napisy i muszę resetować - miałem tak chyba z 5 razy :(

pajdi komentarzy: 378008.10.2012, 21:27

David92

Mi na x boxie się tnie,czasem jak gram karierę kliknę np " dalej " i nic nie da się zrobić,a czasem jak z kumplem chcę zagrać mecz towarzyski, klikam na szybki mecz i lag.. zastanawiam się co z tym zrobić.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41208.10.2012, 21:26

koczan_4

Zapomniałeś o Olssonie.

i tak i nie

Akurat bzdurę napisałeś, bo Lansbury wcale nie odszedł dlatego, że był niecierpliwy - to klub stwierdził, że ma u siebie lepszych piłkarzy i z niego zrezygnował. Prędzej do twojego opisu pasuje Ozyakup.

pajdi komentarzy: 378008.10.2012, 21:26

Jednak pan Howard Webb, który sędziował potyczkę Newcastle United z Manchesterem United po obejrzeniu powtórek telewizyjnych nie zdecydował się uwzględnić w swoim pomeczowym raporcie całego zajścia, które zdaniem menadżera Srok powinno zakończyć się czerwoną kartką dla gracza Czerwonych Diabłów.

Czemu mnie to nie dziwi .. ?

David92 komentarzy: 640008.10.2012, 21:24

Tez Wam sie nie raz w czasie meczu wiesza fifa na kompie, ze nic nie pomaga i trzeba restartowac ? -.-

Matheo14 komentarzy: 55108.10.2012, 21:23

Sagna zagrał 60 minut tak jak mówił Boss.

Matheo14 komentarzy: 55108.10.2012, 21:21

2- 0 :P

KanonierChris komentarzy: 292408.10.2012, 21:19

LTG

nie ma za co.

LoveTheGunners komentarzy: 914008.10.2012, 21:16

ma ktos jakies kompilacje poszczegolnych zawodnikow z meczu z whu? najbardziej zalezy mi na kompilacji Cazorli bo chce zobaczyc jeszcze raz to podanie do Giroud w ostatnich minutach

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141408.10.2012, 21:04

No no, tylko ciekawe kto się rozwinie i pójdzie w strony Jacka. A kto nas opuści mimo że się rozwijał (Merida), kto się rozleniwi (JET), kto się zrobi bezwartościowy (Hoyte), kto nie będzie cierpliwy (Lansbury) , a kto się po prostu nie zmieści w składzie (Vela) itd. Z tych rezerw może 1-2 się przebije. 3 w maxie

koczan_4 komentarzy: 330208.10.2012, 20:53

Gnabry, Eisfeld, Aneke, Afobe, Campbell, RyoAkpom to takie nasze perełki. Jesli chodzi o rezerwy.

mallen komentarzy: 2123908.10.2012, 20:48

Ciekawe kiedy Eisfeld zadebiutuje :) Będą z niego ludzie :)

FcArs komentarzy: 127508.10.2012, 20:48

allegro.pl/nike-koszulka-arsenal-londyn-nowosc-2012-r-l-i2676632800.html

Wiecie może gdzie mogę dostać taką koszulke tylko że w kolorze białym ??? Przejrzałem całe allegro i lipa ;p

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068708.10.2012, 20:47

Gnabry na 1-0

mallen komentarzy: 2123908.10.2012, 20:47

GOAL FOR ARSENAL! Gnabry fires in after a superb move involving Frimpong, Wilshere and Eisfeld (42) 1-0

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141408.10.2012, 20:46

Panowie jest tutaj może ktoś z Poznania i wie gdzie można wynająć jakiś Orlik czy porządne boisko. Jeśli tak to proszę o namiar, bo szukam, szukam i nic ;/

mallen komentarzy: 2123908.10.2012, 20:46

1:0

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141408.10.2012, 20:41

dziwne puszczają mecz MU z Sunderlandem i Lpool z Mid, a nas nie puszczają -_- Mimo, że w składzie jest reprezentant Anglii i Francji :/

DarrenBent komentarzy: 19408.10.2012, 20:33

0-0-0

mskafc komentarzy: 579608.10.2012, 20:25

It's been an entertaining start here at Underhill, with Serge Gnabry and Jack Wilshere lively for Arsenal (16) 0-0

Coquelin spreads the ball out to the right flank where Sagna sends in a low ball across the six-yard box, but Reading clear (22) 0-0

QuaresmaMiz14 komentarzy: 274808.10.2012, 20:25

0-0

czarny7777777 komentarzy: 251608.10.2012, 20:23

jak tam wynik U-21?

KanonierChris komentarzy: 292408.10.2012, 20:16

Ja bym się przyjrzał temu Gnabry'emu bo to może być wielki talent.

mskafc komentarzy: 579608.10.2012, 20:14

Gnabry finds Wilshere with a superb ball and the midfielder feeds Eisfeld on right but his shot from outside the area drifts wide (13) 0-0

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141408.10.2012, 20:12

Panowie spokojnie, chodzi mi tylko o to,, że Arteta jest mega kotem, ale mamy dwóch większych ^^ i to w pomocy!!!! A nie spina od razu, że co?? Ja nie z tych co sprzedają nawet jak zagra 5 słabych meczów z rzędu.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 208.10.2012, 20:11

Frimpong to taki Tiote.
Jakby Wenger nic w nim nie widział to by go sprzedał do Wolves w zeszłym sezonie.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 108.10.2012, 20:10

Nic nie mówiłem :P. Pewno sobie pod nosem wyzywałem że na OT go z konieczności wystawili ale nigdy go nie skreśliłem. Pingponga też nie skreślam ale narazie nie nadaje się do XI ani nawet na ławkę bo mamy lepszych zawodników i tyle :)

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068708.10.2012, 20:08

@I_Tak_I_Nie

Nie byłbym taki pewien, Arteta nadal będzie bardzo ważną częścią drużyny i robił swoje na boisku (DM)

afckonrad9101 komentarzy: 783408.10.2012, 20:08

Robizg1
Ciekaw jestem co jeszcze pol roku temu mowiles o Jenkinsonie....

afckonrad9101 komentarzy: 783408.10.2012, 20:06

I_Tak_I_Nie
Najslabszym ogniwem?;p Sorki ale na miejsce Cazorli jest Rosa i Arshavin, za Wilshera moze grac Diaby czy Ramsey, a na pozycje Artety? Nie mamy godnego zastpestwa..

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 108.10.2012, 20:05

Z całym szacunem do Pingponga ale IMO on do nas do pierwszego składu nigdy się nie przebije, ale ambicji mu nie odmówię :)

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141408.10.2012, 20:03