Trzy punkty obowiązkiem: Arsenal vs Luton

Trzy punkty obowiązkiem: Arsenal vs Luton 02.04.2024, 16:46, Trempa 718 komentarzy

Już w środę czeka nas kolejna ligowa potyczka. Tym razem będzie to domowe spotkanie, a po drugiej stronie boiska zameldują się piłkarze beniaminka z Luton.

Arsenal przystąpi do spotkania po bezbramkowym remisie z Manchesterem City. Kanonierzy rozegrali świetne spotkanie w defensywie, dopuszczając ekipę Guardioli do zaledwie jednego celnego strzału. Skutecznego rozegrania zabrakło natomiast w ofensywie, co poskutkowało podziałem punktów w niebieskiej części miasta i obsunięciu się w ligowej tabeli na drugie miejsce. Jutrzejsze spotkanie będzie okazją do powrotu – przynajmniej na 24 godziny – na fotel lidera Premier League.

The Hatters zawitają do północnego Londynu po raz drugi z rzędu. W sobotę ulegli Tottenhamowi 2-1, tracąc gola w końcówce spotkania. W tym samym czasie Nottigham Forest zdobyło punkt w meczu z Crystal Palace, w rezultacie czego Luton spadło na 18 miejsce w tabeli.

Sytuacja kadrowa

Niezmiennie w szeregach Arsenalu nie zobaczymy Timbera. Holender wraca do zdrowia po operacji więzadeł krzyżowych i jest w końcowej fazie rehabilitacji. W spotkaniu z Manchesterem City widać było, że do końca nie jest zdrowy Saka, ale mimo to Arteta postanowił, że Anglik zacznie mecz w podstawowym składzie. Skrzydłowy rozegrał słabe spotkanie, dodatkowo opuścił murawę w 78 minucie utykając. Jednak menedżer Kanonierów poinformował na konferencji prasowej, że Bukayo czuje się dobrze i będzie częścią składu w środę.

Natomiast goście zmagają się z dużymi problemami kadrowymi. Już przed ostatnią kolejką lista kontuzjowanych zawodników była bardzo długa. Na domiar złego w starciu z Tottenhamem boisko z powodu kontuzji opuścili: Burke, Doughty i Chong. Rob Edwards poinformował media, że po wieczornym treningu zdecydują, czy zawodnicy Ci zdążą dojść do pełnej sprawności na mecz z Arsenalem. „Prawdopodobnie będziemy mieć 11,12 lub 13 graczy niedostępnych” – powiedział trener Luton.

Capture1

Przed nami pojedynek drużyn walczących o całkowicie odmienne cele. Arsenal bijący się o mistrza i Luton walczące o pozostanie w Premier League. Choć wiemy, że spotkania w ostatniej fazie sezonu z takimi ekipami są niezwykle trudne, to zdecydowanym faworytem są w tym przypadku gospodarze. Mecz ten będzie również okazją do rotacji pomiędzy zawodnikami, ale zagadką pozostaje, w jakim stopniu Mikel Arteta zdecyduje się na zmiany w składzie.

Rozgrywki: Premier League
Miejsce: Emirates Stadium, Londyn
Data: 03 kwietnia (środa), godzina 20:30 czasu polskiego
Sędzia: Craig Pawson
Transmisja: Viaplay

➡️ Załóż konto z kodem promocyjnym ARSENAL i odbierz 300 złotych za dzisiejsze zwycięstwo ARSENALU ⬅️

Luton TownPremier LeagueZapowiedź autor: Trempa źrodło: własne
praptak komentarzy: 883803.04.2024, 22:37

@arsenallord napisał: "Jak słaby jest Fabio Vieira, że nie dostał dziś nawet minuty?"
Jeszcze nie był potrzebny bo na razie idzie nieźle a on jest trzymany jako Joker

Dominik11 komentarzy: 2023003.04.2024, 22:35

Łatwa wygrana mecz bez emocji i fajnie.

2 gole, czyste konto, brak kontuzji.

kubex komentarzy: 575503.04.2024, 22:35

Bardzo

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11703.04.2024, 22:34

Jak słaby jest Fabio Vieira, że nie dostał dziś nawet minuty?

Krzyk komentarzy: 16903.04.2024, 22:34

Ogólnie mam wrażenie, że SFG ostatnio nie są naszą wielką bronią, ciekawe czy to chwilowa anomalia, czy jednak przeciwnicy w końcu znaleźli na nas sposób

Paul77 komentarzy: 990003.04.2024, 22:33

@praptak: Emil ma spory potencjał i dziś to pokazał. Wolę jego niż np Vieira.

bobslej22 komentarzy: 836203.04.2024, 22:33

Ok teraz prawie remis był Citi - Villa

minio7 komentarzy: 276003.04.2024, 22:33

Luiz,’posadziłem Cię na ławie w fantasy, weź tak na złość hat tricka załaduj

praptak komentarzy: 883803.04.2024, 22:32

Z Nelsonem, Vieirą i Nketiahem chętnie bym się pożegnał, Kiwior pokazał że generalnie można na niego liczyć chociaż czasem gacie ma jak kameleon ale reszta imo nie zrobi u nas kariery

Krzyk komentarzy: 16903.04.2024, 22:32

Ale blisko, może AV jeszcze ukąsi

Oldgunner3 komentarzy: 982403.04.2024, 22:32

3 pkt. najważniejsze, reszta jest milczeniem. W sobotę trzeba będzie zagrać lepiej. Widać było po naszych zmiennikach,że sporo im brakuje. Ten mecz utwierdził mnie w przekonaniu,że z Zinhą,Nelsonem,Nketiahem czy nawet z ESR trzeba będzie się pożegnać.

Topek komentarzy: 13967 newsów: 12603.04.2024, 22:31

Zadanie wykonane, bez większej spiny i z pelną kontrolą. Mam nadzieję że Ode wytrzyma nasz maraton. Wiem że fizycznie on zawsze wygląda świetnie, ale w razie problemów nie ma bardzo można go zastąpić

bobslej22 komentarzy: 836203.04.2024, 22:31

@pablofan: Liverpool ma się jutro potknąć ? Nie no to jutro nie jest myślę możliwe

fabregas1987 komentarzy: 2582403.04.2024, 22:30

Ostatnie 10 meczów w lidze: 9 zwycięstw, 1 remis, 35 goli strzelonych, 4 gole stracone

MarkOvermars komentarzy: 915003.04.2024, 22:30

Wygrana niskim nakładem sił, takie mecze też potrzebne

Krzyk komentarzy: 16903.04.2024, 22:30

Jak Arsenal chce zarobić na Nketiahu, to lepiej go trzymać na ławce

praptak komentarzy: 883803.04.2024, 22:30

@Szogun napisał: "Nie zrobili nic za co można ich wyróżnić. Tak samo mógłbym wyróżnić Odegarda lub Havertza za jedną akcję ale w przeciągu całego spotkania nie pociagneli gry na wyższy poziom więc przeciętnie."
Gdyby nie ESR to te 2 bramki by nie padły a Trossard kręcił nimi niemiłosiernie, może druga połowa przyćmiła Ci trochę spojrzenie bo była gorsza u wszystkich ale generalnie tym meczu obaj pozostawili dobre wrażenie. Ale co gust to inny

pablofan komentarzy: 201003.04.2024, 22:29

Mam nadzieję, że dzisiejsze konstruowanie akcji w ofensywie, to wyglądało tak jak wyglądało ze względu na to, że nasi podstawowi zawodnicy chcieli dać radość rezerwowym. Z taką kombinatoryka i patrzeniem się na kolegę gdy trzeba kończyć akcje samemu w meczu z BM Sie tylko zemści.
Wynik cieszy tak samo jak brak nowych urazów. Oby tylko Liverpool się potknął xD

minio7 komentarzy: 276003.04.2024, 22:29

Trzymam kciuki za AVL ale tam bez Watkinsa nie ma kto ukąsić poza samym Emerym

Koroniarz komentarzy: 1023003.04.2024, 22:28

To teraz Villa musisz ! Drakula do boju !

WSP komentarzy: 181803.04.2024, 22:27

Mi ta 1 połowa mi się podobała. Spoko zagrał ESR, Ben White i chwilami Ode. No w 2 po prostu chłopaki zrobili swoje. Zadanie wykonane, nie ma co oczekiwać więcej po tym meczu.

damianARSENAL komentarzy: 855803.04.2024, 22:27

Kolejne 90min Odegaarda. Obyśmy tego nie żałowali.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976203.04.2024, 22:27

Mamy lidera, druga połowa na stojąco, trzeba po prostu to przyszłe mistrzostwo sobie na spokojnie kontrolować

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 303.04.2024, 22:26

Trzeba włączyć Szoguna i zapomnieć o tym spotkaniu.

Kiepomen komentarzy: 435003.04.2024, 22:26

No cóż druga połowa najgorsza od wielu miesięcy. Cieszy wynik i gra ESR'a.

Marcel90 komentarzy: 817803.04.2024, 22:25

Nie byl to moze najciekawszy mecz ale najwazniejsze, ze jest wygrana malym nakladem sil. Dodatkowo brak kontuzji, czyste konto, sporo minut dla ESR'a i Parteya. 3 punkty, teraz czas na Brighton

mel75 komentarzy: 71103.04.2024, 22:25

Druga połowa bez komentarza.

Garfield_pl komentarzy: 2830703.04.2024, 22:25

3 pkt są, rezerwowi pograli, 0 z tyłu,czego chcieć więcej, skupiamy się teraz na Brighton:D

Gofer999 komentarzy: 1473203.04.2024, 22:23

ESR MVP!!! Zasłużenie!! :D:D:D

damianARSENAL komentarzy: 855803.04.2024, 22:23

Prawda jest taka, ze gdy wypadnie Odegaard to leżymy i kwiczymy.

praptak komentarzy: 883803.04.2024, 22:23

@Paul77 napisał: "chłopak potrzebuje rytmu meczowego w takich meczach by nabrać pewności siebie i jeśli kontuzje go nie zjedzą będzie z niego pożytek."
Nawet gdyby miało to Artecie trochę namieszać w planach, to zdrowy ESR na pewno by go interesował. Tylko historia zdrowia Anglika raczej nie jest argumentem "za" dla Mikela, ale i tak mam nadzieję że to nie koniec jego przygody z nami bo widać ile potrafi wnieść do naszej gry.

Elastico07 komentarzy: 1256703.04.2024, 22:22

Ogólnie bardzo średni mecz odegarda.Mnostwo strat i kiepskich podań

marcin04c komentarzy: 303303.04.2024, 22:22

@Er4s: i przegrywa jedynie 2:1. Szkoda bo mógł coś urwać city.

Paul77 komentarzy: 990003.04.2024, 22:22

Ważne 3 punkty, do tego jak najmniejszym nakładem sił i kontuzji.

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 303.04.2024, 22:22

@praptak: Nie zrobili nic za co można ich wyróżnić. Tak samo mógłbym wyróżnić Odegarda lub Havertza za jedną akcję ale w przeciągu całego spotkania nie pociagneli gry na wyższy poziom więc przeciętnie.

damianARSENAL komentarzy: 855803.04.2024, 22:21

Druga połowa do zapomnienia

piter1908 komentarzy: 511903.04.2024, 22:20

@Barney: Mamy mecz pod totalną kontrolą, rywal kompletnie nam nie zagraża, zagrali rezerwowi, ewidentnie szykujemy się na maraton więc ważniejsze od stylu są punkty.
Widać że zawodnicy myślą o kolejnych meczach i mam nadzieję że z Bayernem pokazemy swój futbol

WSP komentarzy: 181803.04.2024, 22:19

No ale Eddie teraz ładnie strzelił

Paul77 komentarzy: 990003.04.2024, 22:18

@praptak: chłopak potrzebuje rytmu meczowego w takich meczach by nabrać pewności siebie i jeśli kontuzje go nie zjedzą będzie z niego pożytek.

damianARSENAL komentarzy: 855803.04.2024, 22:18

@Er4s: a byłem bluzgany co ja się czepiam Nketiaha

praptak komentarzy: 883803.04.2024, 22:17

@Szogun napisał: "Dziś każdy gra przeciętnie..Nie ma kogo wyróżnić."
Trossard, ESR też lipa? Imo nie non stop ale w przeciągu meczu dało się ich wyróżnić

WSP komentarzy: 181803.04.2024, 22:17

@Er4s: najlepiej Muły. Mułom go sprzedajmy pls

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 303.04.2024, 22:16

Dziś każdy gra przeciętnie..Nie ma kogo wyróżnić.

Er4s komentarzy: 320403.04.2024, 22:16

Nketiah to jest najgorszy piłkarz do oglądania w lidze. Jak kogoś nabierzemy w lecie na niego za 30-40 mln to przebijemy Iwobiego do Eve

praptak komentarzy: 883803.04.2024, 22:16

ESR mimo że tak mało gra to dziś wszedł i ma świetne wyczucie w każdym kontakcie. Nie chciałbym żebyśmy go sprzedali, chyba że Arteta się uprze i ma twardy plan na kadrę który go wykluczy.

Arsenal2004 komentarzy: 380303.04.2024, 22:16

Czemu Gabi gra na prawej stronie? Przecież on tam jak dziecko we mgle wygląda. Trossard jest bardziej wszechstronny i lepiej wpasowuje się w inne pozycje w przeciwieństwie do Martinelliego.

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 303.04.2024, 22:15