U progu Ligi Mistrzów, czyli Arsenal vs. Udinese

U progu Ligi Mistrzów, czyli Arsenal vs. Udinese 16.08.2011, 14:58, Krzysztof Mierkiewicz 941 komentarzy

Pomimo tego, że rozgrywki ligowe w Anglii rozpoczęły się zaledwie w miniony weekend, fani Kanonierów nie mogą narzekać na brak emocji, bowiem już dziś, zaledwie 3 dni po pierwszym spotkaniu w Premier League, Arsenal stanie do walki o miejsce w fazie grupowej najbardziej prestiżowych klubowych zmagań świata. Przeciwnikiem londyńczyków będzie 4. w minionym sezonie zespół włoskiej Serie A – Udinese Calcio.

By zakwalifikować się do fazy grupowej podopieczni Wengera muszą wyjść zwycięsko z dwumeczu z Włochami, a najlepszą podstawą do tego jest osiągnięcie możliwie najlepszego wyniku na własnym stadionie, ponieważ rewanż na Półwyspie Apenińskim będzie miał miejsce w przyszłą środę, niedługo po ligowym meczu z Liverpoolem i tuż przed wyjazdem na Old Trafford.

Znamy już dzisiejszy cel The Gunners - przekonujące zwycięstwo, najlepiej bez straty bramki - rzućmy więc okiem na sytuację kadrową. Jak wiemy, mury Emirates Stadium opuścił niedawno dotychczasowy kapitan Arsenalu. Dodatkowo, w dniu dzisiejszym dowiedzieliśmy się, że Emmanuel Eboue będzie reprezentował barwy Galatasaray Stambuł. Nadal nie wiadomo nic na temat ewentualnych transferów do klubu, jednak Boss zapewnia, że w pocie czoła przeszukuje rynek.

Biorąc pod uwagę fakt, że w dzisiejszym meczu, z powodu zawieszenia za czerwoną kartkę, nie wystąpi Robin van Persie oraz Nasri, zawieszony za krytykę pod adresem sędziów spotkania na Camp Nou, a także urazy Wilshere’a, Diabyego i Rosickyego, sytuację kadrową Arsenalu należy – co z pewnością nie jest zbyt dużym zaskoczeniem dla fanów – uznać za niezbyt sprzyjającą. Zwłaszcza jeśli chodzi o obsadę środka pola. Być może zatem szkoleniowiec Arsenalu zdecyduje się wprowadzić do gry jeden ze swoich nowych nabytków i nieco przemodelować linię pomocy? Przekonamy się już niebawem.

Nasi dzisiejsi przeciwnicy, zespół z położonego na północy Włoch Udine, to klub, który w tym roku obchodzi swoje 115-lecie. W ostatnim sezonie włoskiem ekstraklasy drużyna prowadzona przez Francesco Guidolina zajęła 4. lokatę, w wielu meczach urzekając swym ofensywnym stylem gry zarówno kibiców, jak i ekspertów. Warto podkreślić, że to właśnie piłkarz Zebrette [Małych Zebr – przydomek Udinese – przy. red.] – Włoch Antonio Di Natale – sięgnął po koronę króla strzelców, aplikując ligowym i pucharowym rywalom aż 30 bramek. Bez wątpienia jednak siła ofensywna naszych dzisiejszych gości zmniejszyła się w wyniku przejścia Chilijczyka Alexisa Sancheza, partnera Di Natale z linii ataku, do zespołu Dumy Katalonii. Tym niemniej jednak Udinese z pewnością nie można zaliczyć w poczet łatwych rywali, a o zwycięstwo i 16. z rzędu rok gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów trzeba będzie powalczyć.

ste100 komentarzy: 331816.08.2011, 20:59

Gervinho jeszcze się nie przestawił na PL. Dajcie mu czas.

ArseneAl komentarzy: 2341716.08.2011, 20:59

Mam wrażenie, że Wenger wystawia Chamakha tylko dlatego, że jest wysoki. A noż piłka mu się odbije od nogi albo głowy :P

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102016.08.2011, 20:58

Czy gole z kwalifikacji do LM są brane pod uwagę gdy podaje się dorobek piłkarza na koniec sezonu??

ste100 komentarzy: 331816.08.2011, 20:57

DiNatale to najgroźniejszy zawodnik Udine.

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102016.08.2011, 20:56

Jak odadniemy zawsze, możemy zawojowac i wygrac Puchar UEFA, joke z naszym szczęściem była by powtórka finału z Birmingham. 1-0 dla nas i remis na wyjeździe.

Mizzou komentarzy: 605316.08.2011, 20:56

Gervinho wszystko psuje...

koczan_4 komentarzy: 330216.08.2011, 20:56

Mogło byc 2 - 0 .

ste100 komentarzy: 331816.08.2011, 20:56

Trzeba ich przydupić, a do przerwy będzie z 3:0. Widać że nasi chcą pokazać, że bez Fabsa Arsenal to nadal klasowy team.

turbo0 komentarzy: 57316.08.2011, 20:55

"O nasza defensywe sie nie martw"

Marioo komentarzy: 57416.08.2011, 20:55

uff, kupa szczęścia

ste100 komentarzy: 331816.08.2011, 20:55

gblsports blogspot - najlepsza jakość z wszystkich linków, ale komentarz ang.

mazibos komentarzy: 80716.08.2011, 20:55

Narazie grają jak zawsze - dobrze przez 15 minut. Zobaczymy co będzie po 15 minutach.

ArseneAl komentarzy: 2341716.08.2011, 20:54

W 2 połowie poproszę zmianę Chamakh >> Arshavin i wtedy Walcott przechodzi na szpicę ^^

nie chwal dnia przed zachodem slonca ;)

Hitriii komentarzy: 14916.08.2011, 20:53

Nie mogę patrzeć na "ciamaka" ;|

ste100 komentarzy: 331816.08.2011, 20:53

Póki co Udinese nie jest dla nas żadnym wyzwaniem. Jak widać sprzedaż podstawowych zawodników niesamowicie ich osłabiła.

mir4ek komentarzy: 100716.08.2011, 20:52

Teraz ważne żeby strzelić 2 i 3 bramę - doda to pewności na początek sezonu :)

turbo0 komentarzy: 57316.08.2011, 20:52

Szamak mistrz, Walcott ma pilke i zamiast wbiec w pole karne to sobie truchta

Sintui komentarzy: 11116.08.2011, 20:52

Strzelam w 2:0, Arsenal jeszcze coś dołoży a potem będzie grał obronnie, byle nie wpuszczać po pierwszej połowie "El Filaro" bo się zawalimy.

magmat komentarzy: 63816.08.2011, 20:52

no i elegancko tak 2:0 strzelić i git przed rewanżem

ArsenalArshawin komentarzy: 2024 newsów: 716.08.2011, 20:52