Udany początek Nowego Roku, Birmingham 0-3 Arsenal

Udany początek Nowego Roku, Birmingham 0-3 Arsenal 01.01.2011, 19:22, Rafal Mazur 2013 komentarzy

Rozpocząć nowy rok z wysokiego C - taka myśl przyświecała wszystkim zawodnikom londyńskiego Arsenalu, którzy dzisiejszego wieczoru mierzyli swoje siły z Birmingham City. Po dobrym widowisku londyńczycy pokonali gospodarzy 3-0.

Podopieczni Arsene Wengera musieli niezwykle zmobilizować się przed sobotnim spotkaniem, aby ze spokojem zwyciężyć gospodarzy, a co za tym idzie, pokazać charakter po bardzo słabiutkim występie w meczu przeciwko Wigan Athletic, w którym padł remis 2-2.

Szkoleniowiec londyńczyków wyraźnie wziął do siebie negatywne komentarze na temat wyjściowej jedenastki po ostatnim spotkaniu, dokonując znaczących zmian w składzie, do którego powrócili Alex Song, Robin van Persie i Cesc Fabregas.

Kilka chwil przed godziną 18.30, Cesc Fabregas wyprowadził na murawę pierwszą jedenastkę Kanonierów. Po pierwszym gwizdku arbitra, zawodnicy wspierani przez swoich sympatyków ruszyli do walki o trzy punkty do ligowej tabeli.

Początkowe minuty meczu były dość wyrównane, gdyż nikt nie zyskał znaczącej przewagi. Mimo to, londyńczycy wydawali się kontrolować przebieg gry, dłużej utrzymując się przy piłce.

W 12. minucie ekipa The Gunners objęła prowadzenie. Po dość kontrowersyjnej sytuacji przed polem karnym gospodarzy, arbiter podyktował rzut wolny. Do piłki podszedł Robin van Persie, który potężnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. Trzeba również zaznaczyć, że w międzyczasie futbolówka odbiła się od Lee Bowyera, co zupełnie zmieniło jej lot. 1-0

Chwilę później podobna sytuacja, lecz z drugiej strony boiska. Rzut wolny dla Birmingham, mocne uderzenie w prawy róg bramki, jednak znakomicie spisał się Fabiański, który wyciągnąwszy się niczym struna, wybronił strzał.

Po rozwiązaniu worka z bramkami, tempo gry bardzo się uspokoiło. Gra przeniosła się do środka pola, nie było widać szaleńczych ataków z obu stron, a sędzia główny miał naprawdę dużo pracy, gdyż gra zdecydowanie się zaostrzyła. Natomiast Robin van Persie zachowywał się tak, jakby zupełnie nie chciał powiększyć swojego dorobku strzeleckiego, notorycznie marnując dogodne sytuacje.

Do końca pierwszej części gry nic już się nie zmieniło, więc do przerwy Arsenal prowadził 1-0.

Po 15-minutowym odpoczynku, zawodnicy obu ekip powrócili na murawę St.Andrew's, by rozegrać drugie 45 minut.

Drugą połowę Kanonierzy rozpoczęli bardzo mocno. Londyńczycy mieli swoje okazji z rzutów wolnych, napierając przy tym na bramkę Foster. Swoją szansę miał także Jack Wilshere, jednak jego strzał z woleja wylądował nad bramką gospodarzy.

W 57. minucie podopieczni Wenger powiększyli swoją przewagę. Po fenomenalnej wymianie podań Ceska Fabregasa i Samira Nasri, ten drugi otrzymał dobre podanie od Hiszpana i nie czekając ani chwili, uderzył w lewy róg bramki z około 16 metrów. Foster bez szans. 2-0!

8 minut później Kanonierzy prowadzili już 3-0. Po raz kolejny ze znakomitej strony pokazał się duet Fabregas-Nasri, który znów wypracował bramkę. Tym razem wbiegający w pole karne Fabregasa otrzymał idealną piłkę od Francuza, po czym bombowym uderzeniem trafił w Fostera. Ten sparował ją na nogi Danna, który podał do znajdującego się na 5 metrze Johnsona. Zaskoczony Anglik wepchnął futbolówkę do własnej bramki. 3-0!

Mimo znacznej przewagi, ataki londyńczyków nie ustawały. Swoje szansę mieli Cesc Fabregas i Theo Walcott, którzy jednak nieznacznie się mylili.

W 78. minucie na murawie pojawili się Denilson i Andriej Arszawin, którzy zastąpili obchcodzącego swoje 19. urodziny Jacka Wilshere'a i Theo Walcotta.

Mimo dalszych, zaciętych ataków Kanonierzy nie zdołali już nic zdziałać. Po doliczeniu 3 minut do regulaminowego czasu gry, sędzia zakończył dzisiejsze zawody. Cieszy kolejne udane spotkanie w wykonaniu podopiecznych Wengera, w którym z dobrej strony pokazali się Samir Nasri i Cesc Fabregas. Kolejne świetne zawody zaliczył Łukasz Fabiański, który kilkakrotnie uchronił swój zespół od straty bramki. Na pochwałę zasługuje również cała, niepopełniająca większych błędów linia obrony.

Robin van Persie i Samir Nasri po meczu:

Birmingham City autor: Rafal Mazur źrodło: własne

A o jakie wejścia tych dwóch piłkarzy chodzi?
nie oglądałem ostatniej kolejki - powiedzcie coś więcej.

evelred komentarzy: 369103.01.2011, 15:35

jol nie wytrzyma miesiąca u wojciechowskiego, koeman to samo :D

evelred komentarzy: 369103.01.2011, 15:34

podobno chodzi o to, że rozpatrują jego 2 wejścia, stąd aż 6 meczów, ale w sumie wątpię, żeby mu aż tyle wcisnęli, pewnie skończy się na 3, a potem ten drwal znów wróci kaleczyć futbol

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56703.01.2011, 15:34

*Martin Jol oczywiście.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56703.01.2011, 15:33

Dżołk tygodnia - kandydaci na trenera Polonii: Marin Jol, Ronald Koeman i jego brat, Erwin. Hahaha, ktoś ma niezłą wyobraźnię.

Arsenal1994 komentarzy: 749703.01.2011, 15:32

Ty za to powinieneś dostać 6 miesięcznego bana za brak poczucia humoru.

concrete13 komentarzy: 869803.01.2011, 15:29

haha..zaczęło się ..Juventus chce Andrzeja :)

evelred komentarzy: 369103.01.2011, 15:26

bowyer może dostać bana na 6 meczów! hell yeah!

jan111to komentarzy: 52603.01.2011, 15:24

mi to z jednej strony rybka ponieważ polskie klubu są same sobie winne. Nie dbają o juniorów nie dbają o trampkarzy... dobra może w lechu dbają [rzykladem ten SP Mozdzen czy jakos tak. Ale w innych klubach raczej nie dbają.

I najlepszy jest fakt ktory powtarza sie rok w rok. Druzyna X zdobywa mistrza polski i zamiast sie wzmocnic przed spotkaniami w LM i LE to sie wyprzedaje. Rozumialbym gdyby w miejsce zawodnikow XYZ mieli kilka juniorow/seniorow z rezerw ktorzy sa na podobnym poziomie... ale nie. W ich miejsce sprowadza sie jakies pokraki i rozne niewypaly - nie oglada sie pilkarzy przed zakupem zapewne i wierzy sie jakiemus skoutowi o imieniu O, ktory za kazdego wypromowanego pilkarza dostaje niezla gaze.

I tak to sie w polsce kreci. Z drugiej strony szkoda troche, gdyz przez to reputacja upada. Klubow i reprezentacji ;//

maq komentarzy: 996 newsów: 15503.01.2011, 15:24

Aha no to dobrze wiedziec :D
A tak na powaznie, wie ktos cos?:P

fabregas444 komentarzy: 169603.01.2011, 15:23

robin fajnie kaszle;p

evelred komentarzy: 369103.01.2011, 15:22

dodatkowo dostaniesz głupie komentarze, musisz tylko zasubskrybować tego ciecia pode mną

Arsenal1994 komentarzy: 749703.01.2011, 15:18

maq > 4 bramki w plecy i po tym idziesz do domu.

maq komentarzy: 996 newsów: 15503.01.2011, 15:15

To tak jak ja :D Pytam bo jestem ciekaw ile np kosztuja bilety na mecz z barca :P I co poza mozliwoscia kupienia biletow tam sie dostaje.

concrete13 komentarzy: 869803.01.2011, 15:14

ja111to-> dobrze to ująłeś "jak na polską ligę" ale Oni będą grać z Bragą .. co prawda podobno Matheus ma odjeść ( strzelił Łukaszowi 2 gole ) .. i Braga ma mniejszy budżet od Lecha..ale mimo to słabo to widzę..

jan111to komentarzy: 52603.01.2011, 14:59

czibamba jest był i będzie słaby. Jedynie 1 liga polska - pogon. Z gwazem by sobie pograli o awans do 2 ligi.

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27303.01.2011, 14:58

concrete-----> sprzedaż Chibamby i Wichniarka to jak najbardziej złe posunięcia. Ale blokowanie transferu Peszki, byłoby dla niego ciosem, ponieważ on chce grać za granicą. "Wzmocnienia" faktycznie nie imponują, wiec długo nie pograją w LE:|

jan111to komentarzy: 52603.01.2011, 14:57

no i Janek upnął 1 avka na tym sajcie :)

concrete13 komentarzy: 869803.01.2011, 14:44

fabregas444 - > chyba sprawiedliwe te 7 miejsce.. a 7 jest szczęśliwa...

odbiegając od Arsenalu..to po raz kolejny polski klub mnie dobija...( Lech ) pozbywają się "czimbamby" - choć z niego nie było pożytku , Króla Artura i Peszko..a sprowadzają..uwaga ! : Wołąkiewicza..Ślusarskiego .. i powraca Mikołajczak.. z takimi transferami to już dziś mogą się pożegnać z PE.. !

evelred komentarzy: 369103.01.2011, 13:04

a ja myślę, że chodziło o to "Ta barcelona może o mnie zapomnieć"

batofator komentarzy: 237603.01.2011, 12:03

mir4ek -> możliwe, bo akcja była super :) Poczekamy jeszcze, może ktoś gdzieś wyczytał jakąś wypowiedź Cesca po meczu.

kamil_malin komentarzy: 933203.01.2011, 11:51

Co do statystyk które zapodał Charlie, to muszę przyznać, że z tego Squillaciego to kawał solidnego obrońcy. Zaledwie 10 przewinień, czapki z głów przed tak czysto i skutecznie grającym stoperem. Do tego dochodzi ta zabójcza skuteczność.

mir4ek komentarzy: 100703.01.2011, 11:15

Moim zdaniem "T" mogło oznaczać Team, bo Cesc pokazał ten znak po pięknym, drużynowym golu :)

Ale to są tylko moje przypuszczenia ;)

batofator komentarzy: 237603.01.2011, 11:10

Czy wie już ktoś co oznaczał gest Cesca w sobotnim meczu? Te palce złożone w literę T.

R4d3k99 komentarzy: 169003.01.2011, 10:49

Dziennikarze Sky Sports podsumowali ostatnią kolejkę Barclays Premier League.

Gol kolejki: James Morrison (West Bromwich Albion 1:2 Manchester United)
Mecz kolejki: Chelsea 3:3 Aston Villa
Pudło kolejki: Peter Odemwingie (West Bromwich Albion 1:2 Manchester United)
Interwencja tygodnia: Brad Friedel (Chelsea 3:3 Aston Villa)
Kontrowersja kolejki: Faul Garry'ego Neville'a w polu karnym (West Bromwich Albion 1:2 Manchester United)
Gafa kolejki: Samobójczy gol Rogera Johnsona (Birmingham 0:3 Arsenal)
Podanie kolejki: Steven Gerrard (Liverpool 2:1 Bolton)

Jedenastka kolejki:

Brad Friedel (Aston Villa) - Ahmed Elmohamady (Sunderland), Claran Clark (Aston Villa), William Gallas (Tottenham Hotspur), Gareth Bale (Tottenham Hotspur) - Samir Nasri (Arsenal), Cesc Fabregas (Arsenal), Steven Gerrard (Liverpool), Jerome Thomas (West Bromwich Albion) - Emile Heskey (Aston Villa), Freddie Sears (West Ham United)

raphaelinho komentarzy: 2003.01.2011, 10:26

prawdziwych managerowych maniaków i prawdziwych fanów futbolu zapraszam do rejestracji;) na prawdę super gra

concrete13 komentarzy: 869803.01.2011, 08:40

Vpr - > fakt .. mało znany ale jest..tylko , że wątpię by ten zawodnik grał kiedyś w Chelsea ...a już na pewno miał 17 lat .. jak ktoś tu podawał..

a co do bramkarzy...niby Polska nimi słynie a tu kolejny kiks..

sport.wp.pl/kat,32272,title,Ogromny-blad-Pawla-Kieszka,wid,12997578,wiadomosc.html

huberto komentarzy: 16703.01.2011, 03:47

Nie mogło być inaczej, jak tylko wygrana Kanonierów.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3003.01.2011, 03:04

@Griz
Nie liczę na rozmowę ;) i owszem mam zajęcia. Ale jak to zwykle u mnie bywa nie mogę spać ;)

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27303.01.2011, 02:06

Charlie-----> a cóż tak jeszcze nie spisz? Zajęć jutro nie masz? Jakby co, to dzisiaj nie licz na żadną rozmowę o mrocznych tematach, bo zaraz idę spać:P

evelred komentarzy: 369103.01.2011, 01:52

co do składu i zmian zgadzam się z tym co napisał charlie, w sumie podobnie jak w I meczu z city

ja też przeglądałem statystyki i wg nich najmniej bramek tracimy z taką obroną

fabian
sagna djou verma gibbs

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3003.01.2011, 01:51

@Griz
Kiedyś musiał być ten pierwszy raz ;)

Warto zauważyć, że w owej klasyfikacji jest miejsce na podium dla Arszawina i Chamakh'a, obu tak krytykowanych przez wiele, wiele osób :D

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27303.01.2011, 01:49

Charlie-----> takiego długiego komentarza jeszcze tu chyba nie widziałem O_o (mierząc w centymetrach). Aż ciężko uwierzyć, ze Arszawin prowadzi w klasyfikacji kanadyjskiej (bramki + asysty) ;)

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3003.01.2011, 01:37

Dobra to skoro nikt nic nie pisze to sypnę garścią statystyk z oficjalki EPL :)