Udany początek Nowego Roku, Birmingham 0-3 Arsenal

Udany początek Nowego Roku, Birmingham 0-3 Arsenal 01.01.2011, 19:22, Rafal Mazur 2013 komentarzy

Rozpocząć nowy rok z wysokiego C - taka myśl przyświecała wszystkim zawodnikom londyńskiego Arsenalu, którzy dzisiejszego wieczoru mierzyli swoje siły z Birmingham City. Po dobrym widowisku londyńczycy pokonali gospodarzy 3-0.

Podopieczni Arsene Wengera musieli niezwykle zmobilizować się przed sobotnim spotkaniem, aby ze spokojem zwyciężyć gospodarzy, a co za tym idzie, pokazać charakter po bardzo słabiutkim występie w meczu przeciwko Wigan Athletic, w którym padł remis 2-2.

Szkoleniowiec londyńczyków wyraźnie wziął do siebie negatywne komentarze na temat wyjściowej jedenastki po ostatnim spotkaniu, dokonując znaczących zmian w składzie, do którego powrócili Alex Song, Robin van Persie i Cesc Fabregas.

Kilka chwil przed godziną 18.30, Cesc Fabregas wyprowadził na murawę pierwszą jedenastkę Kanonierów. Po pierwszym gwizdku arbitra, zawodnicy wspierani przez swoich sympatyków ruszyli do walki o trzy punkty do ligowej tabeli.

Początkowe minuty meczu były dość wyrównane, gdyż nikt nie zyskał znaczącej przewagi. Mimo to, londyńczycy wydawali się kontrolować przebieg gry, dłużej utrzymując się przy piłce.

W 12. minucie ekipa The Gunners objęła prowadzenie. Po dość kontrowersyjnej sytuacji przed polem karnym gospodarzy, arbiter podyktował rzut wolny. Do piłki podszedł Robin van Persie, który potężnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. Trzeba również zaznaczyć, że w międzyczasie futbolówka odbiła się od Lee Bowyera, co zupełnie zmieniło jej lot. 1-0

Chwilę później podobna sytuacja, lecz z drugiej strony boiska. Rzut wolny dla Birmingham, mocne uderzenie w prawy róg bramki, jednak znakomicie spisał się Fabiański, który wyciągnąwszy się niczym struna, wybronił strzał.

Po rozwiązaniu worka z bramkami, tempo gry bardzo się uspokoiło. Gra przeniosła się do środka pola, nie było widać szaleńczych ataków z obu stron, a sędzia główny miał naprawdę dużo pracy, gdyż gra zdecydowanie się zaostrzyła. Natomiast Robin van Persie zachowywał się tak, jakby zupełnie nie chciał powiększyć swojego dorobku strzeleckiego, notorycznie marnując dogodne sytuacje.

Do końca pierwszej części gry nic już się nie zmieniło, więc do przerwy Arsenal prowadził 1-0.

Po 15-minutowym odpoczynku, zawodnicy obu ekip powrócili na murawę St.Andrew's, by rozegrać drugie 45 minut.

Drugą połowę Kanonierzy rozpoczęli bardzo mocno. Londyńczycy mieli swoje okazji z rzutów wolnych, napierając przy tym na bramkę Foster. Swoją szansę miał także Jack Wilshere, jednak jego strzał z woleja wylądował nad bramką gospodarzy.

W 57. minucie podopieczni Wenger powiększyli swoją przewagę. Po fenomenalnej wymianie podań Ceska Fabregasa i Samira Nasri, ten drugi otrzymał dobre podanie od Hiszpana i nie czekając ani chwili, uderzył w lewy róg bramki z około 16 metrów. Foster bez szans. 2-0!

8 minut później Kanonierzy prowadzili już 3-0. Po raz kolejny ze znakomitej strony pokazał się duet Fabregas-Nasri, który znów wypracował bramkę. Tym razem wbiegający w pole karne Fabregasa otrzymał idealną piłkę od Francuza, po czym bombowym uderzeniem trafił w Fostera. Ten sparował ją na nogi Danna, który podał do znajdującego się na 5 metrze Johnsona. Zaskoczony Anglik wepchnął futbolówkę do własnej bramki. 3-0!

Mimo znacznej przewagi, ataki londyńczyków nie ustawały. Swoje szansę mieli Cesc Fabregas i Theo Walcott, którzy jednak nieznacznie się mylili.

W 78. minucie na murawie pojawili się Denilson i Andriej Arszawin, którzy zastąpili obchcodzącego swoje 19. urodziny Jacka Wilshere'a i Theo Walcotta.

Mimo dalszych, zaciętych ataków Kanonierzy nie zdołali już nic zdziałać. Po doliczeniu 3 minut do regulaminowego czasu gry, sędzia zakończył dzisiejsze zawody. Cieszy kolejne udane spotkanie w wykonaniu podopiecznych Wengera, w którym z dobrej strony pokazali się Samir Nasri i Cesc Fabregas. Kolejne świetne zawody zaliczył Łukasz Fabiański, który kilkakrotnie uchronił swój zespół od straty bramki. Na pochwałę zasługuje również cała, niepopełniająca większych błędów linia obrony.

Robin van Persie i Samir Nasri po meczu:

Birmingham City autor: Rafal Mazur źrodło: własne
stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223703.01.2011, 17:20

Ja juz szczerze mowiac nastawilem sie juz na wygrana w CC:) Wiec poprostu na to licze i nie widze innego wyjscia;D

adam3462 komentarzy: 273203.01.2011, 17:17

Oba mecze do wygranie tym bardziej z Ipswich bo to premiuje awansem do finału tych rozgrywek.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56703.01.2011, 17:15

Arsenal_1886 > nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale kontrakt Younga wygasa za 18, a nie za 6 miesięcy :P W dodatku Ashley wcale nie jest przeciwny jego przedłużeniu, po prostu nie chce rozmawiać o kontrakcie w środku sezonu.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 403.01.2011, 17:12

Z Leeds gramy w CC czy FA Cup? bo ja sie juz pogubiłem.

FanekAFC komentarzy: 511203.01.2011, 17:09

No to super, że mecz z Leeds jest w SportKlubie, wreszcie sobie obejrzę normalnie mecz :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952103.01.2011, 17:07

Joker_224 > Prawda , też by mi pasowało ,ale Gerard Houllier zapowiedział ,że nikogo nie sprzedaje w styczniu z dwójki A.Young-Downing .
Czyli to znaczy ,że Ashley będzie mógł se wybrać dowolny klub ;p Oby ARSENAL ;p

Mizzou komentarzy: 605303.01.2011, 17:06

No to sobie zagrają rezerwy z Leeds. Liczę na występ Veli, Denilsona, Rosy i Wojciecha Szczęsnego

Joker_224 komentarzy: 522203.01.2011, 17:05

Jeżeli Wenger sprowadził by w miejsce Andryeia Ashleya Younga, no to taki układ mógłby być dobry

smod3r komentarzy: 108603.01.2011, 17:05

Co do tej ankiety o Almuni to chyba troche przesadzona jest, rozumiem że go nie chcecie w zespole ale czasem nam dupe ratował więc troche szacunku należy mieć dla niego

Arsenal_1886 komentarzy: 1952103.01.2011, 17:04

Endrjum > Prawda , ten kto ma ten gadał to na pewno ;p Pokażą też zapewne nasz meczyk z Ipswich w środę za tydzień :P

Arsenal_1886 komentarzy: 1952103.01.2011, 17:03

Endrjum > Link wrazie co jak chcesz :P

atdhe.net/31842/watch-ipswich-town-vs-nottingham-forest

fromsport.com/v-0/14/120/v-152034.html

fromsport.com/v-0/14/122/v-152272.html

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 203.01.2011, 17:01

Hmmm... szczęśliwy ten kto ma Sportklub :)

13:45 Piłka nożna: FA-Cup: Puchar Anglii, Arsenal Londyn - Leeds Utd. (na żywo)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952103.01.2011, 17:00

Nie wiem jak sobie radzi Aaron ,ale mam nadzieje ,że będzie gotowy chociaż na parę minut z Leeds w sobotę ,a jak nie to zagra z Ipswich za 9 dni :P

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 303.01.2011, 16:59

Jak już kiedyś wspomniałam, im bliżej okienka transferowego tym większe banialuki wymyślają.
Z resztą nawet gdyby to miała być prawda, to Arszawin od nas nie odejdzie. Wątpię, żeby Wenger go sprzedał. I dobrze! I tak za kasę z transferu Boss zapewne by nikogo nie kupił. Poza tym Andrzej jest przydatnym zawodnikiem, mimo tych jego przestojów.

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 203.01.2011, 16:58

Ramsey gra dzisiaj w podstawie Nottm Forest. Ktoś wie jak sobie radzi poza tym, że Nottm prowadzi?

Gunner48 komentarzy: 792903.01.2011, 16:54

Rosjanin zostanie ^^
a ....zresztą, zgadzam się z Patrykiem i Concrete.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9803.01.2011, 16:52

Jeżeli miałbym pewność, że Wenger sprowadzi kogoś w miejsce Ruska za większą część pieniędzy z tych 20 milionów to sprzedałbym Andrzeja nawet w tym okienku. Jednak skoro tej pewności nie mam to Arsza może zostać, pozwalam mu ^^

concrete13 komentarzy: 869803.01.2011, 16:52

sebasz -> pod warunkiem że kupią na jego miejsce np Hazarda..w innym przypadku skończyło by się na tym, że włożą pieniądze w kieszeń i tyle...

Arsenal_1886 komentarzy: 1952103.01.2011, 16:49

sebasz > Ja bym go sprzedał ,ale dopiero w lecie , jeżeli Juve znów ,by dało taką samą sumę .
Hazard byłby ciekawą alternatywą dla Ruska ;p

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223703.01.2011, 16:47

Sebasz - mowiac podobno nie ma co sie zastanawiac , jakos watpie w ta oferte , a Ruska JA bym nie sprzedał

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52003.01.2011, 16:44

Podobno podkreślam podobno niedługo ma wpłynąć z Juve oferta 20 mln za Arshavina.

Co robimy ??
Gra przeciwko niemu.
Statystyki za nim.
20 mln za 29 latka ?? Hmmm....sporo
Tyle że pieniędzy za niego nie zainwestujemy.
Chyba jednak lepiej zostawić trójkę wyborowych skrzydłowych mimo wszystko - kupa meczy przed nami.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56703.01.2011, 16:43

Ej no, nie wolno się śmiać z Carra, zapisał się na kartach historii! Widział z najbliższej perspektywy TEGO gola Titiego :P
- Bergkamp to his left, Wiltord to his right... They'd do well to catch up with him though! He shifted away from Carr! Henry!!!

Tylko tyle mam do powiedzenia :P

concrete13 komentarzy: 869803.01.2011, 16:33

andrzej31794-> ja tak zagłosowałem..fajne zdjęcia robi :)

kubala5 komentarzy: 1029 newsów: 203.01.2011, 16:31

maq > Jak skopiujesz ten link to przenosi Cię na główną, ale jak dopiszesz www to będzie dobrze.

Gunner48 komentarzy: 792903.01.2011, 16:27

@IceMan
też to pamiętam. ;P
Mamy szczęście, że Fabregas nie został ukarany za to.

Gunner48 komentarzy: 792903.01.2011, 16:18

ma ktoś ta akcję w której Cesc uderza Carr'a w głowę?

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9803.01.2011, 16:18

Nawet te 6 meczów nie wybije mu takiej gry z głowy. FA powinno cisnąć za takie faule po kieszeni. Wtedy każdy myślałby nad tym co robi.

andrzej31794 komentarzy: 93803.01.2011, 16:16

Kto zagłosował za tym że Manuel nie powinien odejść?

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223703.01.2011, 16:16

Moze rzeczywiscie nie rozpatruja tylko tego nadepniecia , ale wlasnie tez ta akcje przy bramce Johnsona , kiedy znowu specjalnie i brutalnie faulował Sagne

jan111to
Jak kibic KFC może być inteligentny? (Jakby ktoś się nie domyślił to był żart, bo poza tym faktem nic nie mam do Pazury.)

kubala5 komentarzy: 1029 newsów: 203.01.2011, 16:08

maq > Na mecz z Barcą już nie masz szans nawet jakbyś był członkiem APSC. Deadline minął wczoraj.
gooner.pl/forum/viewtopic.php?p=59416#59416

jan111to komentarzy: 52603.01.2011, 16:07

ja wole np. wojewodzkiego posluchac od czasu do czasu jak ma kogos inteligentnego np. pazure czy kogos w stylu lubaszenki seniora

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9803.01.2011, 16:06

Ej, wiadomo już coś o karze Bowyera? Bo widzę, że o nim gadacie, a nie chce mi się czytać wszystkiego wstecz :P

andrzej31794 komentarzy: 93803.01.2011, 16:04

evelred
Święta prawda, przecież jak FA może karać swoich ulubieńców. MU w końcu musi wygrać, bo inaczej być nie może.

FanekAFC komentarzy: 511203.01.2011, 16:03

Fabregas i Samir są w jedenastce kolejki ;)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9803.01.2011, 16:02

Mizzou -> bo sezon się zakończył. Następny rozpocznie się gdzieś w marcu podobnie jak program Wojewódzkiego.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16803.01.2011, 16:01

Dowcipy Majewskiego się nie przejadły. Po prostu cały ten program miał już taką żenującą otoczkę.

evelred komentarzy: 369103.01.2011, 15:56

fa przynajmniej w jednym jest konsekwentna: za łokcie drwali z manu kar nigdy nie będzie!

jan111to komentarzy: 52603.01.2011, 15:55

ja np. lubilem Majewskiego w 1. roku jego emisji. potem jakos wszystko mnie to znudzilo, przestalo bawic.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223703.01.2011, 15:51

Mizzou - wyłączyli go , bo jego poczucie humory nie trafiało do wszystkich , nie no taki słaby żart z mojej strony , nie mam pojecia , ale mnie na przyklad Majewski wogole nie bawi

Co do kary Bowyera , tak jak ujal IceMan , FA nigdy nie grzeszyła jakas inteligencja w dawaniu kar i tym znowu to udowodnili

Arsenal1994

Dzięki o tych wejściach na Eduardo i Ramsey'a pamiętam - myślałem, że znów kogoś zniszczyli.
Bowyer to chyba nie specjalnie, ale i tak powinien dostać karę, aby nie robił tak na przyszłość i się powstrzymywał.

evelred komentarzy: 369103.01.2011, 15:41

Mario Balotelli dla Mail on Sunday: "Chciałbym, żeby fani City to wiedzieli. Kiedy słyszałem, że krzyczą moje imię, kiedy strzelałem te 3 bramki Aston Villi, czułem ciepło w środku. Czasami nie widać uśmiechu na twarzy, ale uśmiecham się w środku za każdym razem, kiedy ich słyszę."

ciekawe czy się uśmiechnie jak całe emirates ryknie JACK WILSHERE! pewnie będzie mu wesoło siedząc na ławce city

Arsenal1994 komentarzy: 749703.01.2011, 15:40

Shwacross - faul na Ramsey'u, chyba pamiętasz?