Van Persie ucisza Anfield Road, Liverpool 1-2 Arsenal!

Van Persie ucisza Anfield Road, Liverpool 1-2 Arsenal! 03.03.2012, 14:40, Rafal Mazur 2985 komentarzy

Karuzela Premier League kręci się już coraz szybciej, gdyż wkraczamy w decydujący dla losów tego sezonu okres. Tym razem Kanonierzy wyruszyli na północ Anglii, aby stoczyć z Liverpoolem bój o trzy punkty do ligowej tabeli. Wobec kapitalnej formy Arsenalu w lidze oraz ostatniej wygranej nad Tottenhamem, kibice The Gunners mieli mocno wygórowane wymagania, licząc na kolejne zwycięstwo.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

W porównaniu do ubiegło meczu, Arsene Wenger nie dokonał wielu znaczących zmian w składzie gości. W środku obrony zagrali Vermaelen z Koscielnym, a linię defensywną skompletowali Sagna z Gibbsem. Po raz kolejny mogliśmy oglądać duet Benayoun, Rosicky. Na uwagę zasługje powrót na ławkę rezerwowych Abou Diaby'ego, który zmagał się z poważnymi kontuzjami.

Dokładnie o godzienie 13.45 sędzia główny rozpoczął gwizdkiem dzisiejsze spotkanie, dając znak fanom do wzmorzonego dopingu.

W 9. minucie gry gorąco zrobiło się pod bramką Wojtka Szczęsnego. Po długim wykopie Jose Reiny, błąd w obronie popełnił Laurent Koscielny, który zupełnie minął się z futbolówką. Do niej doskoczył Suarez, ale został uprzedony przez polskiego golkipera.

Kiedy upłynęło 15 minut, można było odnieść wrażenie, że pojedynek jest wyrównany z lekkim wskazaniem na Liverpool.

Trzy minuty później, sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Arbiter dopatrzył się kontaktu pomiędzy Szczęsnym a Suarezem; kontaktu, którego tak naprawdę nie było. Do piłki podszedł Dirk Kuyt, a żeby sprawiedliwości stało się zadość, polski bramkarz obronił na raty strzał Holendra, parując futbolówkę na rzut różny.

W 23. minucie podopieczni Wengera stracili bramkę w bardzo infantylny sposób. Na skrzydle szarżował Henderson, który po chwili zdecydował się na wrzutkę w pole karne. Tam, pierwszy stał Laurent Koscielny. Francuz interweniował tak niefortunnie, że odbita od jego nóg futbolówka znalazła się w siatce. 1-0!

Jednak już 7 minut potem Arsenal doprowadził do wyrównania. Theo Walcott przeprowadził składną akcję z Bacary Sagną na prawym skrzydle, po czym ten drugi wrzucił futbolówkę wprost na głowę niepilnowanego van Persiego. Holender dopełnił tylko formalności, pewnie umieszczając piłkę w bramce. 1-1!

Po otwarciu worka z bramkami, wszystko z powrotem wróciło na właściwe tory. Znów mecz stał się wyrównany, jednak lekką przewagę odnotowywali gospodarze. W 40. minucie Luis Suarez minął czterech obrońców Kanonierów i znalazł się w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym, który jednak idealnie zainterweniował.

Minutę przed zakończeniem pierwszej połowy, zagrożenie zawitało pod bramką Polaka. Tym razem po ogromnym zamieszaniu piłka uderzyła w słupek, a zagrożenie oddalił Bacary Sagna, ekspediując ją z dala od bramki. Po chwili abiter zakończył gwizdkiem pierwszą część gry i zaprosił graczy na przerwę.

Po 15-mninutowym odpoczynku zawodnicy obu ekip powrócili na boisko. W 48. minucie doszło do tragicznej sytuacji w okolicach 30 metra od bramki Szczęsnego. Mianowicie, Mikel Arteta został zupełnie przypadkowo uderzony w twarz przez przebiegającego Hendersona. Hiszpan upadł na ziemię i trzymając się za twarz, w ogóle się nie podnosił. Mimo pomocy służb medycznych, Arteta na boisko nie powrócił, natomiast został zniesiony na noszach z maską tlenową na ustach.

Artetę zastąpił Abou Diaby. Po godzinie gry nadal żaden zespół nie przejął inicjatywy, a poziom gry był wyrównany. Na uwagę zasługiwała znakomita postawa Wojtka Szczęsnego, który wyciągał wszystkie piłkim zmierzające w światło bramki.

W 71. minucie przed szansą stanął Theo Walcott. Anglik otrzymał znakomite podanie od szarżującego Gibbsa, jednak jego strzał został zatrzymany przez Reinę.

7 minut później na murawie pojawił się Alex Chamberlain, który, o ironio, zastąpił Abou Diaby'ego.

Mimo sporej ilości szans podbramkowych z obu stron, żadna z ekip nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Wobec długiego udzielania pomocy Artecie arbiter doliczył aż 8 minut.

W 92. minucie stało się coś, o czym marzyli fani Kanonierów. Po raz kolejny fenomenalne podanie zaliczył Alex Song, który zagrał idealnie pod nogi Robina van Persie. Holender uderzył w zupełnie taki sam sposób, jak podczas spotkania z Evertonem i w ten sposób The Gunners objęli prowadzenie. 2-1!

Do końca meczu nic już sie nie wydarzyło, a Kanonierzy mogli świętować 4 z rzędu zwycięstwo w Premier League. Znakomite spotkanie rozegrał Robin van Persie, a z dobrej strony pokazał się Kieran Gibbs oraz Alex Song. Miejmy nadzieję, że passa AFC potrwa już do końca sezonu, a Mikel Arteta powróci na boisko w jak najszybszym terminie.

Anfield RoadLiverpoolWojciech Szczęsny autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 205.03.2012, 00:03

Zostawił klub na SAM KONIEC OKIENKA, wiedział że Wenger nie ma zastępcy i że jego odejscie prawdopodobnie spowoduje odejście Judasza Nasriego.
Troche z****ł

Szogun komentarzy: 28670 newsów: 305.03.2012, 00:01

Arsenal_1886 Dzięki jeśli to prawda to znacznie poprawiłeś mi humor.W końcu się doczekałem

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16404.03.2012, 23:59

Fabregas to nie Henry. Ja spodziewałbym się gwizdów.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952104.03.2012, 23:58

Wenger: “We have good news but Wilshere isn’t close to a comeback. The last scan was good and he can start to jog again,"

Wenger: “Van Persie can help in this situation, he won’t be rested [v Milan]. We want to make the impossible possible – you never know.”

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 204.03.2012, 23:57

Pewnie by bili brawo, tak jak Henry przyjechał z Farsą na ES. W końcu to jest wielka postać i ja mu wiele zawdzięczam.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 204.03.2012, 23:55

Jak przejdziemy to chce mecz z Barceloną.

Najpierw na Camp Nou a potem u Nas.

Ciekaw jestem jakby Emirates na Fabregasa zareagowało

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 204.03.2012, 23:55

mskafc

Mi się już od dawna marzy finał Arsenal Real. Teraz to już nie musi być nawet finał, tyle by ze sobą zagrali.

mskafc komentarzy: 579604.03.2012, 23:53

dobranoc Theo10.

Ja chcialbym zeby Arsenal w koncu zmierzyl sie po latach z Realem, jakby wygladala ta bitwa.. ale najlepiej w przyszlej edycji LM, jak Arsenal wzmocni sie o Podolskiego, Hazarda i innych, hahaha.

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16404.03.2012, 23:52

Szanse na przejście Milanu są zdecydowanie wyższe niż szanse na PL. Tu potrzebujemy jednego rewelacyjnego meczu, a w PL samych zwycięstw oraz przynajmniej 6 porażek City i 5 United... Czyli niemożliwe.
Nie wiem czemu, ale czuję w kościach 2003, ale na nic się nie nastawiam. Chcę wygranej.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 204.03.2012, 23:51

JA jestem pewien, że jakbyśmy przeszli dalej w LM to na 80% byśmy wygrali LM. Bardzo bym chciał awansu, ale w to ni wierzę. Jak będzie 2;0 dla nas to będę zadowolony, ale zawsze pozostanie niesmak z meczu na SS.

Theo10 komentarzy: 828504.03.2012, 23:51

mskafc : Wybaczam :D. Idę spać i Tobie radzę to samo ;p. Dobranoc wszystkim.

mskafc komentarzy: 579604.03.2012, 23:48

wybacz, moj sarkastyczny radar juz usnal. :)

Theo10 komentarzy: 828504.03.2012, 23:43

mskafc : nice... jeżeli wziąłeś mój post na serio....

mskafc komentarzy: 579604.03.2012, 23:42

Theo nice fail :D

Theo10 komentarzy: 828504.03.2012, 23:41

Vandal : Myślę że z całości można wywnioskować że to tylko sarkazm. Ale tak. Moim zdaniem szanse na przejście Milanu są tylko minimalnie wyższe niż na wygraną FA Cup w tym sezonie.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16804.03.2012, 23:38

Theo10
FA Cup?

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16804.03.2012, 23:36

Marex
Takie osiągnięcie byłoby niemal jak trofeum. Ja mimo wszystko obstawiam 2-1 dla nas, bo ja w "cud nad Tamizą" osobiście nie wierzę. ;)

karlo komentarzy: 906904.03.2012, 23:33

Ja wierzę w nasz awans z Milanem, choć doskonale zdaję sobie sprawę, że jest mało realny.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16804.03.2012, 23:30

Marex
A do tego jeśli zagramy w ofensywie tak jak z Tottenhamem, a w defensywie tak jak za czasów George'a Grahama, to może, może...
Cuda czasem się zdarzają. :X

Theo10 komentarzy: 828504.03.2012, 23:28

Vandal : Tak samo jak w wygranie ligi w tym sezonie :). Moim zdaniem to jakbyśmy się postarali to może jeszcze nawet FA Cup by się udało wygrać i mamy potrójną koronę ;p

Theo10 komentarzy: 828504.03.2012, 23:25

RvPersie : No fakt, to by było zbyt proste. Zdecydowanie korzystniej jest dać sobie wbić 4 bramki, a potem bawić się w odrabianie, teraz już wszystko rozumiem :)

GunnerForLife komentarzy: 335504.03.2012, 23:25

Ależ weekend dla kanonierów , wygrana na ciężkim terenie jakim jest Anfield , przegrana CFC , KFC i remis newcastle + 2 bramki Rvp , który zmierza wielkimi krokami po koronę króla strzelców .

polishbrigadesx komentarzy: 1020704.03.2012, 23:25

Real ładnie 5;0 moze i my tyle pykniemy z Milanem...

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16804.03.2012, 23:25

Wy naprawdę wierzycie w ten awans? ^^

mskafc komentarzy: 579604.03.2012, 23:25

blagam, zeby tylko Theo pogrzal sobie lawe w meczu z milanem, blagam, blaagam!!

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 204.03.2012, 23:24

nie mowie ze prosto, ale na pewno jeszcze nic nie bedzie przesadzone. obrona musi ogarnac dupska i sie nie slizgac jak wawrzyniak z niemcami

RvPersie komentarzy: 1145804.03.2012, 23:23

Theo10 - to by gorzej wyglądało : D a tu taki Come Back ; D

RvPersie komentarzy: 1145804.03.2012, 23:22

Alex - nie patrząc, oni zrobili nam podobnie : D

Theo10 komentarzy: 828504.03.2012, 23:22

Pewnie, właściwie to nie rozumiem tylko czemu tych 2 bramek nie strzeliliśmy od razu na San Siro.

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16404.03.2012, 23:20

Właśnie! Przecież to wygląda tak banalnie prosto. Dwie bramki na początku, a potem z górki. :]

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 204.03.2012, 23:17

jak w 20 minut, no w 30 strzelimy dwie bramki to sprawa bedzie otwarta :)

Kanonier4ever komentarzy: 40304.03.2012, 23:16

ja sie modle zeby mecz z milanem zagrali jeszcze lepiej niz z tottenhamem !! i wtedy to na spokoju, potrafimy strzelac bramki w krotkim odstepie czasowym

Waskitcz komentarzy: 448804.03.2012, 23:09

Nie znam szczegółów, a to jest duża rożica gotowy profil a od podstaw bo w nazwie jakoś nie wyczuwam żeby to była ogromna roznica?

RvPersie komentarzy: 1145804.03.2012, 23:09

Kaka mecz życia ; ) Jak za czasów Milanu

bobslej22 komentarzy: 832704.03.2012, 23:08

Akurat Drutex sprzedaje :) Szczerze to tylko Drutex w pełni produkuje od podstaw swoje okna . OKNOPLAST jedzie na gotowym profilu. Taki tam szczegolik

Waskitcz komentarzy: 448804.03.2012, 23:06

Widzę że ktoś poruszył temat sponsorów Interu, rzeczywiście zaraz po "PIRELLI" ich sponsorem jest "OKNOPLAST", gdyby nie Pirelli to właśni Oknoplast byłby na koszulkach. Jednak niech was to nie dziwi, bo OKNOPLAST jest drugą co do wielkości firma produkująca okna w Europie, pierwszą jest druga polska firma "DRUTEX".

bobslej22 komentarzy: 832704.03.2012, 23:04

Waskitcz>>> po tych wszystkich niewykorzystanych kolejkach nalezalo nam sie :):):):):):):):):)

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34104.03.2012, 23:04

@Agher
Dokładnie. Ogólnie za nim nie przepadam, a to co wstawia na fejsa jest poniżej krytyki.. :d

wiocha.pl/498598,Nastepca_Biebera
Nie przepadam za tym gościem a znajomy go akurat na wiochę wrzucił.. Moglibyście dać plusika ?:>

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.03.2012, 22:56

Podoba mi się dziś gra Realu. Wszystko robią z łatwością, ładnie klepią. Oo 4:0.

A nie wiem czemu was dziwi remis Interu. Grała przecież 7. z 8. drużyną, a Catania jest w zdecydowanie wyższej formie niż Inter ;-)

grand92 komentarzy: 793704.03.2012, 22:56