Van Persie ucisza Anfield Road, Liverpool 1-2 Arsenal!

Van Persie ucisza Anfield Road, Liverpool 1-2 Arsenal! 03.03.2012, 14:40, Rafal Mazur 2985 komentarzy

Karuzela Premier League kręci się już coraz szybciej, gdyż wkraczamy w decydujący dla losów tego sezonu okres. Tym razem Kanonierzy wyruszyli na północ Anglii, aby stoczyć z Liverpoolem bój o trzy punkty do ligowej tabeli. Wobec kapitalnej formy Arsenalu w lidze oraz ostatniej wygranej nad Tottenhamem, kibice The Gunners mieli mocno wygórowane wymagania, licząc na kolejne zwycięstwo.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

W porównaniu do ubiegło meczu, Arsene Wenger nie dokonał wielu znaczących zmian w składzie gości. W środku obrony zagrali Vermaelen z Koscielnym, a linię defensywną skompletowali Sagna z Gibbsem. Po raz kolejny mogliśmy oglądać duet Benayoun, Rosicky. Na uwagę zasługje powrót na ławkę rezerwowych Abou Diaby'ego, który zmagał się z poważnymi kontuzjami.

Dokładnie o godzienie 13.45 sędzia główny rozpoczął gwizdkiem dzisiejsze spotkanie, dając znak fanom do wzmorzonego dopingu.

W 9. minucie gry gorąco zrobiło się pod bramką Wojtka Szczęsnego. Po długim wykopie Jose Reiny, błąd w obronie popełnił Laurent Koscielny, który zupełnie minął się z futbolówką. Do niej doskoczył Suarez, ale został uprzedony przez polskiego golkipera.

Kiedy upłynęło 15 minut, można było odnieść wrażenie, że pojedynek jest wyrównany z lekkim wskazaniem na Liverpool.

Trzy minuty później, sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Arbiter dopatrzył się kontaktu pomiędzy Szczęsnym a Suarezem; kontaktu, którego tak naprawdę nie było. Do piłki podszedł Dirk Kuyt, a żeby sprawiedliwości stało się zadość, polski bramkarz obronił na raty strzał Holendra, parując futbolówkę na rzut różny.

W 23. minucie podopieczni Wengera stracili bramkę w bardzo infantylny sposób. Na skrzydle szarżował Henderson, który po chwili zdecydował się na wrzutkę w pole karne. Tam, pierwszy stał Laurent Koscielny. Francuz interweniował tak niefortunnie, że odbita od jego nóg futbolówka znalazła się w siatce. 1-0!

Jednak już 7 minut potem Arsenal doprowadził do wyrównania. Theo Walcott przeprowadził składną akcję z Bacary Sagną na prawym skrzydle, po czym ten drugi wrzucił futbolówkę wprost na głowę niepilnowanego van Persiego. Holender dopełnił tylko formalności, pewnie umieszczając piłkę w bramce. 1-1!

Po otwarciu worka z bramkami, wszystko z powrotem wróciło na właściwe tory. Znów mecz stał się wyrównany, jednak lekką przewagę odnotowywali gospodarze. W 40. minucie Luis Suarez minął czterech obrońców Kanonierów i znalazł się w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym, który jednak idealnie zainterweniował.

Minutę przed zakończeniem pierwszej połowy, zagrożenie zawitało pod bramką Polaka. Tym razem po ogromnym zamieszaniu piłka uderzyła w słupek, a zagrożenie oddalił Bacary Sagna, ekspediując ją z dala od bramki. Po chwili abiter zakończył gwizdkiem pierwszą część gry i zaprosił graczy na przerwę.

Po 15-mninutowym odpoczynku zawodnicy obu ekip powrócili na boisko. W 48. minucie doszło do tragicznej sytuacji w okolicach 30 metra od bramki Szczęsnego. Mianowicie, Mikel Arteta został zupełnie przypadkowo uderzony w twarz przez przebiegającego Hendersona. Hiszpan upadł na ziemię i trzymając się za twarz, w ogóle się nie podnosił. Mimo pomocy służb medycznych, Arteta na boisko nie powrócił, natomiast został zniesiony na noszach z maską tlenową na ustach.

Artetę zastąpił Abou Diaby. Po godzinie gry nadal żaden zespół nie przejął inicjatywy, a poziom gry był wyrównany. Na uwagę zasługiwała znakomita postawa Wojtka Szczęsnego, który wyciągał wszystkie piłkim zmierzające w światło bramki.

W 71. minucie przed szansą stanął Theo Walcott. Anglik otrzymał znakomite podanie od szarżującego Gibbsa, jednak jego strzał został zatrzymany przez Reinę.

7 minut później na murawie pojawił się Alex Chamberlain, który, o ironio, zastąpił Abou Diaby'ego.

Mimo sporej ilości szans podbramkowych z obu stron, żadna z ekip nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Wobec długiego udzielania pomocy Artecie arbiter doliczył aż 8 minut.

W 92. minucie stało się coś, o czym marzyli fani Kanonierów. Po raz kolejny fenomenalne podanie zaliczył Alex Song, który zagrał idealnie pod nogi Robina van Persie. Holender uderzył w zupełnie taki sam sposób, jak podczas spotkania z Evertonem i w ten sposób The Gunners objęli prowadzenie. 2-1!

Do końca meczu nic już sie nie wydarzyło, a Kanonierzy mogli świętować 4 z rzędu zwycięstwo w Premier League. Znakomite spotkanie rozegrał Robin van Persie, a z dobrej strony pokazał się Kieran Gibbs oraz Alex Song. Miejmy nadzieję, że passa AFC potrwa już do końca sezonu, a Mikel Arteta powróci na boisko w jak najszybszym terminie.

Anfield RoadLiverpoolWojciech Szczęsny autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
Topek komentarzy: 13943 newsów: 12605.03.2012, 11:48

Mecz z Liverpoolem był dla Wojtka pierwszym naprawdę dobrym od dłuższego czasu, więc niekończące się zachwyty można sobie darować. Ciągle ma olbrzymie problemy z podejmowaniem decyzji o wyjściu, po dłuższych wykopach też głównie tracimy. Za duże ma wahania jak na czołówkę bramkarzy.

mallen komentarzy: 2123905.03.2012, 11:46

Wywiad ze Szczęsnymi dla RMF FM:

rmf.fm/au/?a=extra&p=wywiad&idx=20120304-szczesni

karlo komentarzy: 906905.03.2012, 11:41

ArsenalAL
Pokory, uwierz. Ja nie twierdzę, że nie ma być pewnym siebie. Wojtek jest pewien siebie i jak na 21-latka ma silny charakter. A ja twierdzę, że byłoby dobrze aby nabrał pokory do życia, ale i to już robi likwidując swojego twittera i wypowiadając się coraz lepiej i mądrzej. Oczywiście tak jak Ty twierdzę, że Czesny to gwiazda i podpora Arsenalu. Jestem też pewien że pod czujnym okiem Bossa Wojtek osiągnie piłkarski szczyt.

ArseneAl komentarzy: 2341705.03.2012, 11:33

@karlo
Pokory? Bramkarz musi być pewny siebie. Wojtek już w tym wieku jest jednym z liderów Arsenalu i reprezentacji. Właśnie takim piłkarzom w przyszłości się daje opaski kapitańskie. A Tomaszewski to zupełnie inne czasy i porównywanie go do Wojtka jest nie na miejscu. Zresztą Tomaszewski nie zrobił kariery za granicą, a Wojtek w wieku 21 lat gra już na najwyższym poziomie w jednym z najlepszych europejskich klubów.
@creatiVe4
De Gea? Moim zdaniem on w się nie nadaje do Anglii. Hiszpania to jest jego miejsce. Chłopak nie wytrzymuje presji w Manchesterze.

creatiVe4 komentarzy: 376405.03.2012, 11:12

JA tam uważam że Wojtek już jest w czołówce światowej. On, De Gea i ter-Stegen za 2-3 będą w TOP3 bramkarzy.

karlo komentarzy: 906905.03.2012, 11:09

Peter wie co mówi.Dla mnie Wojtek to też talent czystej wody.Jak życie nauczy go pokory może stać się słynny na miarę Jana Tomaszewskiego jak nie lepiej.

mallen komentarzy: 2123905.03.2012, 11:03

Peter Schmeichel o Wojtku:

"Bardzo go lubię, podoba mi się zwłaszcza jego odwaga. Jest jeszcze młody i musi poprawić kilka elementów. Euro 2012 będzie dla niego testem, bo podobnie jak inni piłkarze Arsenalu zakończy sezon z poczuciem zawodu i niepewności co do przyszłości."

radekkozlowski20 komentarzy: 11605.03.2012, 11:00

no to jutro milan oby strzelić ze dwie do połowy i nie stracić a potem wszystko może się wydarzyć::)

creatiVe4
ja tyla z tej stronki kupuje, a jak jeszcze trafisz na promocję to praktycznie dwa produkty w cenie jednego. A możesz jeszcze popatrzeć na eBay

creatiVe4 komentarzy: 376405.03.2012, 10:47

karlo
A co mówisz że są lepsze?
Z tego co widzę to Angielska strona, nie będzie problemów z przesyłką?

karlo komentarzy: 906905.03.2012, 10:43

creatiVe4
nadają, nadają, ale popatrz jeszcze na tej stronce
.sportsdirect.com/

creatiVe4 komentarzy: 376405.03.2012, 10:32

urbancity.pl/sklep/produkty/marka/1969-nike/16524-isolate-lr-varsity-royal-white-black.html

@janek_4

No szkoda... ale masz 'wujka' dłużnika za to ;)

janek_4 komentarzy: 123505.03.2012, 10:04

mallen, byłam...duchem. Na tydzień przed meczem wysłaliśmy nasze karty rodzince mieszkającej w Londynie, bo przez nieprzewidziane wydatki nie mogliśmy kupić lotniczych. Na szczęscie bilety się nie zmarnowały, a 'wujek', który poszedł z kolegą powiedział, że do końca życia będzie nam wdzięczny. Nic dziwnego. Trochę żalu miałam jak oglądałam mecz, ale najważniejsze, że wygrali. Planujemy lecieć na Chelsea. :)

karlo komentarzy: 906905.03.2012, 10:02

Z milanem będzie jak wykonać niemożliwe. 5-0 brzmi jak sen, ale snu są po to aby się spełniały.

Mateooo komentarzy: 6605.03.2012, 09:52

Jestem dumny z chlopakow za sposob w jaki podniesli sie po batach od Milanu. Chcialbym jednak zaznaczyc, ze Wlosi to mistrzowie obrony i doskonale bylo to widac w meczu na San Siro. 1:0, 2:0- moze i do odrobienia, ale 4:0+swietna obrona Milanu+dobra kontra+solidnosc i walecznosc tej druzyny. Panowie i Panie, nie oszukujmy sie, ze awansujemy, ale wygrajmy chociaz to spotkanie.

Enndi komentarzy: 49205.03.2012, 09:48

Ja chce juz mecz z Milanem!

mallen komentarzy: 2123905.03.2012, 09:41

@janek_4

Byłaś na meczu z Tottenhamem? Jeśli tak to zazdroszczę :)

janek_4 komentarzy: 123505.03.2012, 09:28

Widzę, że większości humor dopisuje i wierzą, że jesteśmy w stanie sprawić, że "niemożliwe stanie się możliwe". :) Jeżeli tak się stanie, zrobię tak jak powiedziałam, czyli obejdę Emirates na kolanach ahaha. Ale generalnie, mimo wszystko, ja również wierzę. Mam nadzieję, że zrekompensują mi ostatnie urodziny i tym razem dostanę od nich przedwczesny prezent. Ciężko będzie na zero z tyłu, ale damy radę!

mallen komentarzy: 2123905.03.2012, 09:21

Mecz już jutro :) ja liczę na dobry mecz, ciekawy dla oka. Życzę nam tylko tego, żeby nie było żadnej nowej kontuzji.

arsenal2395 komentarzy: 134005.03.2012, 08:59

Vermaelen5 prawie w przeciwienstwie do ciebie bo ja tylko na wynik bede patrzyl bo mam limit internetowy a mam cyfre I meczu nie obejrze :(

arsenal2395 komentarzy: 134005.03.2012, 08:52

Avb ciota wszystko to Mou chce robic
Ale zajebisty weekend Arsenal 2:1 I Real 5:0 no pieknie

Vermaelen5 komentarzy: 265905.03.2012, 08:50

Juz sie moge doczekac meczu z Milanem:D

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997305.03.2012, 08:49

rany i co jeszcze, to byl b. slaby mecz AFC z beznadziejna taktyka w szczegolnosci w srodku pola (slabiutki i jakby nic nie rozumiejacy co sie dzieje Song) i nieporozumieniem jakim jest DJ...a Milan zagral poprostu swoje, aczkolwiek calkiem przyzwoicie...

i ja chce tylko zwyciestwa na ES, zeby z jakims honorem odpasc z LM, zreszta to chyba aktulanie najlepsze wyjscie dla AFC, bo Oni nie sa kadrowo zdolni nawet dwoch frontow uciagnac aktualnie...

mitmichael komentarzy: 4924305.03.2012, 08:26

Jakby to było tylko 0-2 w pierwszym meczu a to 0-4 jest. Milan specjalnie wymienił murawe na dzien przed meczem zeby Arsenalowi zle sie grało - i to bylo widac jak sie przewracali gdzie np TV5 sie poslizgnał a Milan strzelił gola na 3-0. Powinni takie chamstwo zabronic - a teraz przez to wszystko trzeba sie modlic o CUD. Czemu zawsze Arsenal musi miec takie utrudnienia.

Henry221 komentarzy: 9905.03.2012, 08:20

Jakieś wieśći o Diabym i Gibbsie ?

Kredens komentarzy: 369805.03.2012, 08:14

@ wronka

Ja bym zalecał już dzisiaj zacząć modlić się o cud, bo jak zaczniesz jutro, to możesz co najwyżej ze 2:0 wymodlić :D

wronka23 komentarzy: 408905.03.2012, 07:57

jutro modlimy sie o cud :)

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 505.03.2012, 07:36

AVB z Chelsea może powędrować do Interu.
Droga al'a Mourinho tylko troszkę przyśpieszona i bez sukcesów;D

karlo komentarzy: 906905.03.2012, 02:26

A może się uda.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.03.2012, 02:25

Ja bym ani nie gwizdał, ani nie bił braw. Olałbym go jak on nas.

karlo komentarzy: 906905.03.2012, 01:53

5-0 marzenie

veron komentarzy: 459205.03.2012, 01:36

FabsAFC>>
No rzeczywiście masz rację, nie wziąłem tego pod uwagę ale to w sumie trudniej będzie nam awansować niż wygrać 4 bramkami, wiec odwrotnie powinny byc te kursy chyba

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17205.03.2012, 01:32

veron

Ale może być 5:1 dla nas a i tak awansuje Milan.

veron komentarzy: 459205.03.2012, 01:00

Jesli ktoś bardzo wierzy w nasz awans to polecam postawić nawet małą kwotę, 15 kurs jest na awans na betclicu ale co ciekawe na wygraną 4 lub więcej bramkami jest 18, a przecież tyloma musimy wygrać żeby awansować, takie małe niedopatrzenie z ich strony :D

Boss22 komentarzy: 10305.03.2012, 00:43

Bardzo ciekawe znalazlem przypadkiem
youtube.com/watch?v=WrzBtN1Z6aM

Insekt komentarzy: 148705.03.2012, 00:21

mogl zrobic wiecej ----> nie jezdzic na wyscigu formuly 1 jak gral arsenal, nie mowic, ze chce odejsc tylko do barcy - wtedy bysmy za niego wiecej dostali. Dobranoc.

karlo komentarzy: 906905.03.2012, 00:17

A ja bym nie gwizdał na Cecka, zrobił dla nas wiele i należy mu się szacunek.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952105.03.2012, 00:14

kaziu874 > Prędzej powiedział ,że się pogodził z stratą Podolskiego ,ale klubu raczej nie podał gdzie się uda Lukas . Chyba tak :D

Insekt komentarzy: 148705.03.2012, 00:13

a ja bym gwizdal na fabregasa ;)

David92 komentarzy: 640005.03.2012, 00:11

Niby taki slaby byl doping na narodowym z Portugalią ale Wojtek powiedzial, ze i tak atmosfera jest lepsza niz u niego w Londynie :D

kaziu874 komentarzy: 673605.03.2012, 00:09

Ej to prawda że podobno trener Koeln potwierdził transfer Poldiego w lecie do nas ? Cos kumpel mowił ale watpie zeby to byla prawda . :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952105.03.2012, 00:08

Boss powiedział ,że nie chce się śpieszyć z powrotem Jacka . Krok po kroku .

karlo komentarzy: 906905.03.2012, 00:06

Mnie też się to info bardzo podoba.

mskafc komentarzy: 579605.03.2012, 00:06

No to Jacek pewnie zagra z jeden mecz w tym sezonie, maks kilka minut, zeby fani nagrodzili go brawami. Przed rozpoczeciem okresu przygotowawczego i przez caly okres jego trwania bede modlil sie raz dziennie, zeby tym razem zaden kluczowy zawodnik nam nie wypadl na caly/pol sezonu.