Van Persie ucisza Anfield Road, Liverpool 1-2 Arsenal!

Van Persie ucisza Anfield Road, Liverpool 1-2 Arsenal! 03.03.2012, 14:40, Rafal Mazur 2985 komentarzy

Karuzela Premier League kręci się już coraz szybciej, gdyż wkraczamy w decydujący dla losów tego sezonu okres. Tym razem Kanonierzy wyruszyli na północ Anglii, aby stoczyć z Liverpoolem bój o trzy punkty do ligowej tabeli. Wobec kapitalnej formy Arsenalu w lidze oraz ostatniej wygranej nad Tottenhamem, kibice The Gunners mieli mocno wygórowane wymagania, licząc na kolejne zwycięstwo.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

W porównaniu do ubiegło meczu, Arsene Wenger nie dokonał wielu znaczących zmian w składzie gości. W środku obrony zagrali Vermaelen z Koscielnym, a linię defensywną skompletowali Sagna z Gibbsem. Po raz kolejny mogliśmy oglądać duet Benayoun, Rosicky. Na uwagę zasługje powrót na ławkę rezerwowych Abou Diaby'ego, który zmagał się z poważnymi kontuzjami.

Dokładnie o godzienie 13.45 sędzia główny rozpoczął gwizdkiem dzisiejsze spotkanie, dając znak fanom do wzmorzonego dopingu.

W 9. minucie gry gorąco zrobiło się pod bramką Wojtka Szczęsnego. Po długim wykopie Jose Reiny, błąd w obronie popełnił Laurent Koscielny, który zupełnie minął się z futbolówką. Do niej doskoczył Suarez, ale został uprzedony przez polskiego golkipera.

Kiedy upłynęło 15 minut, można było odnieść wrażenie, że pojedynek jest wyrównany z lekkim wskazaniem na Liverpool.

Trzy minuty później, sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Arbiter dopatrzył się kontaktu pomiędzy Szczęsnym a Suarezem; kontaktu, którego tak naprawdę nie było. Do piłki podszedł Dirk Kuyt, a żeby sprawiedliwości stało się zadość, polski bramkarz obronił na raty strzał Holendra, parując futbolówkę na rzut różny.

W 23. minucie podopieczni Wengera stracili bramkę w bardzo infantylny sposób. Na skrzydle szarżował Henderson, który po chwili zdecydował się na wrzutkę w pole karne. Tam, pierwszy stał Laurent Koscielny. Francuz interweniował tak niefortunnie, że odbita od jego nóg futbolówka znalazła się w siatce. 1-0!

Jednak już 7 minut potem Arsenal doprowadził do wyrównania. Theo Walcott przeprowadził składną akcję z Bacary Sagną na prawym skrzydle, po czym ten drugi wrzucił futbolówkę wprost na głowę niepilnowanego van Persiego. Holender dopełnił tylko formalności, pewnie umieszczając piłkę w bramce. 1-1!

Po otwarciu worka z bramkami, wszystko z powrotem wróciło na właściwe tory. Znów mecz stał się wyrównany, jednak lekką przewagę odnotowywali gospodarze. W 40. minucie Luis Suarez minął czterech obrońców Kanonierów i znalazł się w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym, który jednak idealnie zainterweniował.

Minutę przed zakończeniem pierwszej połowy, zagrożenie zawitało pod bramką Polaka. Tym razem po ogromnym zamieszaniu piłka uderzyła w słupek, a zagrożenie oddalił Bacary Sagna, ekspediując ją z dala od bramki. Po chwili abiter zakończył gwizdkiem pierwszą część gry i zaprosił graczy na przerwę.

Po 15-mninutowym odpoczynku zawodnicy obu ekip powrócili na boisko. W 48. minucie doszło do tragicznej sytuacji w okolicach 30 metra od bramki Szczęsnego. Mianowicie, Mikel Arteta został zupełnie przypadkowo uderzony w twarz przez przebiegającego Hendersona. Hiszpan upadł na ziemię i trzymając się za twarz, w ogóle się nie podnosił. Mimo pomocy służb medycznych, Arteta na boisko nie powrócił, natomiast został zniesiony na noszach z maską tlenową na ustach.

Artetę zastąpił Abou Diaby. Po godzinie gry nadal żaden zespół nie przejął inicjatywy, a poziom gry był wyrównany. Na uwagę zasługiwała znakomita postawa Wojtka Szczęsnego, który wyciągał wszystkie piłkim zmierzające w światło bramki.

W 71. minucie przed szansą stanął Theo Walcott. Anglik otrzymał znakomite podanie od szarżującego Gibbsa, jednak jego strzał został zatrzymany przez Reinę.

7 minut później na murawie pojawił się Alex Chamberlain, który, o ironio, zastąpił Abou Diaby'ego.

Mimo sporej ilości szans podbramkowych z obu stron, żadna z ekip nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Wobec długiego udzielania pomocy Artecie arbiter doliczył aż 8 minut.

W 92. minucie stało się coś, o czym marzyli fani Kanonierów. Po raz kolejny fenomenalne podanie zaliczył Alex Song, który zagrał idealnie pod nogi Robina van Persie. Holender uderzył w zupełnie taki sam sposób, jak podczas spotkania z Evertonem i w ten sposób The Gunners objęli prowadzenie. 2-1!

Do końca meczu nic już sie nie wydarzyło, a Kanonierzy mogli świętować 4 z rzędu zwycięstwo w Premier League. Znakomite spotkanie rozegrał Robin van Persie, a z dobrej strony pokazał się Kieran Gibbs oraz Alex Song. Miejmy nadzieję, że passa AFC potrwa już do końca sezonu, a Mikel Arteta powróci na boisko w jak najszybszym terminie.

Anfield RoadLiverpoolWojciech Szczęsny autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
kanonier12212 komentarzy: 183305.03.2012, 14:51

Fajnie RVP w formie,Kosa(choć strzelił samobója)w formie,Song w formie,Rosa też teraz czekac na powrót Wilshere i Santosa.

kanonier91 komentarzy: 457005.03.2012, 14:42

Arsenal_1886 myślę że Twój skład może być trafny. Chyba ze wyjdziemy z Ciamakiem. Liczę że Theo coś będzie grał a nie tylko się przyglądał.

@Arsenal 1886
jest tam Rosa rzeczywiście wiec powinien zagrać, a na fotkach widać też Ozayakupa, ale by były jajca jakby zagrał od początku :)

mallen komentarzy: 2123905.03.2012, 14:31

Rosa trenował to pewnie jutro zagra, ale bez Artety może być ciężko z posiadaniem piłki.

@veron

Takie mamy szczęście :/

mskafc komentarzy: 579605.03.2012, 14:30

Ozyakup na Milan !

veron komentarzy: 459205.03.2012, 14:29

@mallen
wyzdrowieli boczni obrońcy to teraz się zaczęła plaga kontuzji w pomocy, czemu nigdy nie może to być równomiernie rozłozone? :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952105.03.2012, 14:23

gettyimages.co.uk/detail/news-photo/arsenal-captain-robin-van-persie-talks-with-kieran-gibbs-news-photo/140706498

Jeżeli się nie mylę to na tej focie jest Rosicky ;p
Oby zagrał jutro .

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 105.03.2012, 14:23

Powiem Wam, ze mam jakos dziwnie pozytywne odczucia przed jutrzejszym meczem :)

veron komentarzy: 459205.03.2012, 14:08

Jeśli Rosa zagra to taki składzik widzę, eksperymentalny ale trzeba atakować, moim zdaniem Robin by sie dobrze czuł na pozycji na pozycji AM
------------------Szczęsny-----------
Sagna----Koscielny----Vermaelen-----Gibbs
--------Song----------Rosicky
----------------RVP---------------
Walcott----Chamakh/Park----AOC

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997305.03.2012, 14:08

W przerwie wypominałem sędziemu, że nie odgwizdał rzutu karnego za faul na Seydou Keicie i on to zapamiętał. Odniosłem wrażenie, że dał mi czerwoną kartkę z premedytacją - mówił dziennikarzom Pique.

ten facet zawsze byl pocieszny...

mallen komentarzy: 2123905.03.2012, 14:03

Kurde a Arteta dzisiaj mówił, że z nim wszystko OK. Pewnie Boss chce dmuchać na zimne, żeby w lidze mógł grać na 100%.

veron komentarzy: 459205.03.2012, 14:02

No to jest zapis z Twittera z oficjalnej konferencji prasowej, Rosicky ma jakieś minimalne szanse zagrać, Benayoun, Diaby i Arteta kontuzjowani

veron komentarzy: 459205.03.2012, 13:57

'We have lost Benayoun, Diaby and Arteta as well. Arteta has to rest for a week'
'Rosicky is doubtful too. But we will put out the best side for us to qualify'

Song jedyny zdrowy pomocnik, może jeszcze ewentualnie AOC zagrać w pomocy, masakra jakaś.
To chyba Yenarris i Eastmond zagrają hehehe

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 505.03.2012, 13:43

eurosport.pl/pilka-nozna/liga-mistrzow/2011-2012/arsenal-odrobi-cztery-gole_sto3181273/story.shtml
Polecam do przeczytania;)

mallen komentarzy: 2123905.03.2012, 13:38

@janek_4

Hehehe! "ciachowości" dobre ;)

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17205.03.2012, 13:32

peciakk

Cały czas się mówi 'until the end of season', zobaczymy.

janek_4 komentarzy: 123505.03.2012, 13:29

mallen, bardzo przyjemny ten wywiad. Nie wiem czemu, cenie Szczęsnego jako zawodnika, ale ta jego buńczuczność jakoś mi nie podchodzi. Jeszcze mnie irytuje ten cały, obecny szał na niego i poniekąd, może to właśnie tak zniechęca mnie do jego osoby. A jeszcze jak któraś dziewczyna mi mówi, że to jest "ciacho" to zastanawiam się czy ja ślepa jestem, czy sława jednak dodaje jakieś +100 do ciachowości?

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 505.03.2012, 13:28

FabsAFC@
Spodziewamy się go za 3 tygodnie pewnie;)

karlo komentarzy: 906905.03.2012, 13:26

Jak już Wilshere zaczął ćwiczyć to jeszcze pogra sobie w tym sezonie i będzie naszym wzmocnieniem na decydujące mecze w końcówce zmagań w PL.

mallen komentarzy: 2123905.03.2012, 12:54

Ustawienie ofynsywno-eksperymentalne na jutro ;)

------------Szczęsny---------
--Sagna-----Kosa------TV5--
--------------Song------------
----------Arteta---Rosa------
Wall------RVP--Gerv----AOC

karlo komentarzy: 906905.03.2012, 12:50

Jakby Santos mógł jutro zagrać to pewnie by coś strzelił.

mallen komentarzy: 2123905.03.2012, 12:44

Ale jutro przydałby się nam SANTOS!
Umie grać ofensywnie i zdobywać bramki...ehhh.

mallen komentarzy: 2123905.03.2012, 12:42

Mój typ na jutro:

Sagna--Kosa---TV5---Gibbs
-------------Song------------
--------Artera---Rosa-------
Wall---------RVP-------Gerv

Jeżeli Gibbs ma kontuzję to zagra Jenkinson.

@Topek
Wahania? No faktycznie bo musi co spotkanie być najlepszy na boisku tak? Żeby De Gea miał takie wahania jak Wojtek to kibice MU byli by w siódmym niebie. Moim zdaniem Szczęsny obok Harta jest najlepszym bramkarzem w EPL.