VAN-tastyczny powrót do gry! Arsenal 3-1 Stoke!

VAN-tastyczny powrót do gry! Arsenal 3-1 Stoke! 23.10.2011, 15:46, Sebastian Czarnecki 1235 komentarzy

Kanonierzy potwierdzili przedmeczowe oczekiwania i pewnie pokonali drużynę Stoke 3:1. Potężnym kopem do przodu okazało się wejście z ławki rezerwowych Robina van Persiego, który dwoma trafieniami wyprowadził swoją drużyną na prowadzenie. Warto tutaj zauważyć, że dla naszego kapitana było to 24. i 25. trafienie w 26 ligowych spotkaniach 2011. roku. Kolejnym interesującym faktem jest to, że dla Kanonierów było to setne ligowe spotkanie na The Emirates, które na dodatek zakończyło się zwycięstwem.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Kanonierzy przystąpili do tego meczu w następującym składzie: Szczęsny - Andre Santos, Mertesacker, Koscielny, Djourou - Song (c), Arteta, Ramsey - Gervinho, Chamakh, Walcott.

Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do siódmej minuty, kiedy to Aaron Ramsey uruchomił Theo Walcotta, jednak Ryan Shawcross wybił futbolówkę na rzut rożny.

Stały fragment gry bił Mikel Arteta i mało brakowało, by przyniósł on bramkę dla jego drużyny. Marouane Chamakh niecelnie jednak trącił głową piłkę, która najpierw odbiła się od murawy, a następnie opuściła boisko.

W 12. minucie piłkę w środku pola przejął Mikel Arteta. Hiszpan miał dużo wariantów do wyboru, jednak zdecydował się na samodzielne przeholowanie "łaciatej" w kierunku pola karnego gości, a następnie na niecelny strzał z dystansu.

W 15. minucie Aaron Ramsey popisał się kapitalnym przerzutem do wybiegającego Gervinho, który jednak nie zdołał opanować futbolówki, którą natychmiast przejął Begovic.

Cztery minuty później kolejne świetne podanie posłał kapitan reprezentacji Walii, który dograł na prawe skrzydło do wybiegającego Walcotta. Anglik sprytnie ograł lewego obrońcę Garncarzy, a następnie niecelnie dośrodkował w pole bramkowe.

W 22. minucie rzut wolny dla Arsenalu, bity przez Artetę. Hiszpan spróbował dośrodkowania, które zostało przecięte przez wysokiego Shawcrossa. Piłkę w polu bramkowym Stoke przejął jednak Gervinho, który natychmiast wycofał ją do Ramsey'a, który był o włos od zdobycia bramki z dystansu. Tym razem naprawdę niewiele brakowało.

W 27. minucie Kanonierzy wreszcie wyszli na prowadzenie! Kapitalną podcinką nad obrońcami Stoke popisał się - najlepszy do tej pory - Aaron Ramsey, którą w sprytny sposób wykorzystał Gervinho!

Cztery minuty później Gervinho miał szansę na kolejne przysłużenie się dla drużyny, tym razem mogąc zanotować asystę. Iworyjczyk sunął prawą stroną boiska, a następnie posłał prostopadłe podanie po ziemi, które zostało przecięte przez obrońców gości i wybite na rzut rożny.

W 34. minucie Stoke doprowadziło do wyrównania po niesłusznie podyktowanym rzucie wolnym, kiedy to Koscielny rzekomo miał sfaulować Croucha. Stały fragment gry stworzył ogromne problemy fatalnie ustawionej defensywie gospodarzy, a podanie głową Waltersa wykorzystał Peter Crouch, który tylko dostawił nogę i skierował łaciatą do pustej bramki. 1-1.

Minutę później miała miejsce kolejna kontrowersyjna decyzja arbitra. Do dośrodkowania Artety wyskakiwał Marouane Chamakh, który został nieprzepisowo powstrzymany przez Wilkinsona. Jedenastka nie została jednak podyktowana.

Ostatnia akcja Kanonierów miała miejsce już w doliczonym czasie pierwszej połowy, kiedy to Arteta ładnie opanował piłkę na lewej stronie boiska, po czym - po przebiegnięciu kilku metrów - dośrodkował na Marouane'a Chamakha, który nie zdołał wygrać pojedynku z Wilkinsonem. Rzut rożny dla Kanonierów był jednocześnie ostatnią akcją pierwszej połowy, ale Gervinho nie zdołał jednak celnie strzelić z dystansu.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się dosyć mozolnie i żadna ze stron nie przeprowadziła żadnego ataku, który mógłby zaszkodzić drużynie przeciwnej. Gra toczyła się głównie w środkowym sektorze boiska, od czasu do czasu przemieszczając się pod pole karne jednej z drużyn, gdzie nikt nie stworzył sobie dogodnej sytuacji do zdobycia gola.

Uwaga, uwaga! W 66. minucie na boisku pojawił się Robin van Persie, który zastąpił w ogóle nieproduktywnego Marouane'a Chamakha. Minuta ta okazała się przełomowa w ogólnym przebiegu tego spotkania, bowiem po wejściu Holendra cała drużyna Arsenalu zyskała na pewności siebie i coraz śmielej próbowała szturmować na bramkę Begovica.

Zaledwie siedem minut potrzebował Van Persie, by wpisać się na listę strzelców! Rajd lewą stroną boiska przeprowadził Gervinho, a Holender tylko dostawił nogę i umieścił łaciatą pod ręką interweniującego Begovica! 2-1 dla Kanonierów!

W 77. minucie piłka dośrodkowana ze środkowej części boiska trafiła na głowę Kenwyne'a Jonesa, a następnie do rąk Wojtka Szczęsnego. Mimo tego, że Polak utrzymał piłkę w swoich rękach, agresywnym wejściem całym ciałem powalił do Cameron Jerome, przez którego Szczęsny nie utrzymał równowagi i wypuścił futbolówkę z rękawic.

Pięć minut później nikt już nie pamiętał o tym, co działo się w polu karnym Arsenalu, bowiem Van Persie kolejny raz umieścił piłkę w bramce, ponownie po asyście Gervinho, tym razem z lewej strony boiska. Iworyjczyk okazał się najefektywniejszym zawodnikiem dzisiejszego widowiska, które zakończył ze zdobytą bramką i dwoma asystami na swoim koncie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy dopisali do swojego dorobku punktowego trzy bardzo ważne oczka, które pozwolą odbudować pewność siebie utraconą na początku obecnej kampanii. Dzisiejszy wynik idealnie obrazuje to, jak ważnym zawodnikiem w zespole Arsene'a Wengera jest Robin van Persie, który nawet rozpoczynając spotkanie na ławce rezerwowych, potrafi przesądzić o końcowym rozrachunku meczu. Czapki z głów, Captain VanTastic!

Pomeczowy wywiad z RvP:

Premier LeagueRobin van PersieStoke City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
ArseneAl komentarzy: 2341724.10.2011, 16:16

Ewentualnie wywalić Chamakha i dać za niego Parka, a w pomocy na środku Rosa i na skrzydło Benayoun ;)

ArseneAl komentarzy: 2341724.10.2011, 16:13

Sporo dzieciaków z rezerw ćwiczyło na treningu przed meczem. Mam nadzieję, że wystawimy jednak mieszany skład i Wenger nie oleje tego meczu. Jak na razie Carling Cup i FA Cup to są jedyne rozgrywki w których możemy jeszcze odnieść jakiś sukces.

Fajnie ,że Thomas trenuje normalnie z zespołem ;p
Na jednej fotce jest parę osób w zielonych narzutkach i być może , zobaczymy jutro taką defensywę jak na fotkach czyli -
Yennaris Squillaci Vermaelen Miquel .
Wiem ,że Ignasi to ŚO ,ale możliwa jest taka defensywa na jutro . Wenger na pewno da odpocząć czwórce obrońców z meczu przeciwko Stoke ,a więc możliwe ,że zagramy jutro taką defensywą . W dodatku , Wenger nie wystawiłby raczej Ignasiego w środku obok Thomasa .
Boss nie lubi jak w środku gra dwóch stoperów ,którzy preferują grę tą samą nogą .
Squillaci na PO to zabójstwo ,więc raczej zagramy tak jak napisałem .

concrete13 komentarzy: 869824.10.2011, 15:29

przecież patryk878 dostał banana za podszywanie się pod admina..aż zatrzęsło serwerem ..nie pamiętacie?..swoją drogą ciekawe co słychać u tej parówy :)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223724.10.2011, 15:25

Cudi - wiemy Patryku ^^

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9824.10.2011, 15:22

Przecież to nie byłem ja! Trololo.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 424.10.2011, 15:19

ale za czasów nick'u patryk878 czy jakoś tak to był bez przerwy dostępny, te czasy pamiętam :P

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223724.10.2011, 15:13

armata - ups... wtopiłeś :)

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 424.10.2011, 15:11

Cudi -> przez ostatnie miesiące to ja tutaj niestety nie bywałem, bo brak czasu :P

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9824.10.2011, 15:09

kuba1337: yyy... no wiem.

armata_pl: masz rację. Jak przez ostatnie 4-5 miesięcy pracowałem 200h miesięcznie to też mnie tu widziałeś? ;]

Thrust komentarzy: 59224.10.2011, 15:06

twitter.com/#!/JackWilshere/media/slideshow?url=http%3A%2F%2Fyfrog.com%2Fkiw1qgxj

oglądnijcie zdjęcia ;)

KanonierChris komentarzy: 292424.10.2011, 15:06

chelsealive.pl/n-23241-nastepstwa-farsy-na-loftus-road.php

Treść co prawda interesująca, ale styl i sposób... Oni naszej redakcji to buty mogą czyścić:)
Amatorszczyzna:)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 224.10.2011, 15:05

Ale nie trzymaj mnie za słowo. Pamiętam że gdzieś pod koniec. Na pewno w drugiej połowie.

Magus komentarzy: 17124.10.2011, 15:04

Dzieki Arsenal23

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 224.10.2011, 15:02

W drugiej połowie gdzieś tak około 70.

Magus komentarzy: 17124.10.2011, 15:00

Orientujecie sie, w ktorej minucie meczu byla ta kiwka Szczesnego? Chcialbym to zobaczyc.

Thrust komentarzy: 59224.10.2011, 14:52

ale wiecie widać że cudi to wielki fan :)

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 424.10.2011, 14:50

Cudi to chyba nigdzie do szkoly/pracy nie chodzi tylko siedzi na K.com bo kiedy wejde to on jest ;D

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 424.10.2011, 14:43

Taka prawda że to Park powinien być zmiennikiem RvP. Chamakh już pokazuje swoje umiejętności od dobrych kilkunastu miesięcy

Thrust komentarzy: 59224.10.2011, 14:42

kiedy wróci Verma >??????????????????

Thrust komentarzy: 59224.10.2011, 14:38

Ludzie 60% dla parka wam rozum odjęło ?????
Co prawda dobrze gra ale koleś jest kupiony na cc i na ewentualnego zmiennika zmiennika ;(

popekns komentarzy: 742024.10.2011, 13:02

Ice Ty nołlajfie ;P A to ojciec Shreka poszedł do pudła za te obstawianie czy nie?

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1524.10.2011, 13:00

@Ice
Ale z ciebie spamer :(

kwejk.pl/obrazek/597104/co,powiedzial,de,gea,do,mamy,przed,wyjsciem,na,mecz,z,city?.html

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9824.10.2011, 12:41

concrete: tak, syn ojca Rooneya, niejaki Wayne.

mskafc komentarzy: 579624.10.2011, 12:39

:DDDDD

concrete13 komentarzy: 869824.10.2011, 12:38

Cudi - > ktoś z rodziny Rooneya też obstawiał ?

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1524.10.2011, 12:17

@Cudi
A co się dziwić ? Zakładając, że jestem wiernym i hura optymistycznym kibicem City, nawet był nie powiedział, że wygrają 1-6 :P

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9824.10.2011, 12:12

Taka ciekawostka: 10 osób w Anglii postawiło na zwycięstwo City 6:1 Z czego najwięcej postawił koleś 3 funty (reszta pewnie po jednym), a że kurs był 500:1 to dziś cieszy się z 1500 funtów...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.10.2011, 12:03