VAN-tastyczny powrót do gry! Arsenal 3-1 Stoke!

VAN-tastyczny powrót do gry! Arsenal 3-1 Stoke! 23.10.2011, 15:46, Sebastian Czarnecki 1235 komentarzy

Kanonierzy potwierdzili przedmeczowe oczekiwania i pewnie pokonali drużynę Stoke 3:1. Potężnym kopem do przodu okazało się wejście z ławki rezerwowych Robina van Persiego, który dwoma trafieniami wyprowadził swoją drużyną na prowadzenie. Warto tutaj zauważyć, że dla naszego kapitana było to 24. i 25. trafienie w 26 ligowych spotkaniach 2011. roku. Kolejnym interesującym faktem jest to, że dla Kanonierów było to setne ligowe spotkanie na The Emirates, które na dodatek zakończyło się zwycięstwem.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Kanonierzy przystąpili do tego meczu w następującym składzie: Szczęsny - Andre Santos, Mertesacker, Koscielny, Djourou - Song (c), Arteta, Ramsey - Gervinho, Chamakh, Walcott.

Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do siódmej minuty, kiedy to Aaron Ramsey uruchomił Theo Walcotta, jednak Ryan Shawcross wybił futbolówkę na rzut rożny.

Stały fragment gry bił Mikel Arteta i mało brakowało, by przyniósł on bramkę dla jego drużyny. Marouane Chamakh niecelnie jednak trącił głową piłkę, która najpierw odbiła się od murawy, a następnie opuściła boisko.

W 12. minucie piłkę w środku pola przejął Mikel Arteta. Hiszpan miał dużo wariantów do wyboru, jednak zdecydował się na samodzielne przeholowanie "łaciatej" w kierunku pola karnego gości, a następnie na niecelny strzał z dystansu.

W 15. minucie Aaron Ramsey popisał się kapitalnym przerzutem do wybiegającego Gervinho, który jednak nie zdołał opanować futbolówki, którą natychmiast przejął Begovic.

Cztery minuty później kolejne świetne podanie posłał kapitan reprezentacji Walii, który dograł na prawe skrzydło do wybiegającego Walcotta. Anglik sprytnie ograł lewego obrońcę Garncarzy, a następnie niecelnie dośrodkował w pole bramkowe.

W 22. minucie rzut wolny dla Arsenalu, bity przez Artetę. Hiszpan spróbował dośrodkowania, które zostało przecięte przez wysokiego Shawcrossa. Piłkę w polu bramkowym Stoke przejął jednak Gervinho, który natychmiast wycofał ją do Ramsey'a, który był o włos od zdobycia bramki z dystansu. Tym razem naprawdę niewiele brakowało.

W 27. minucie Kanonierzy wreszcie wyszli na prowadzenie! Kapitalną podcinką nad obrońcami Stoke popisał się - najlepszy do tej pory - Aaron Ramsey, którą w sprytny sposób wykorzystał Gervinho!

Cztery minuty później Gervinho miał szansę na kolejne przysłużenie się dla drużyny, tym razem mogąc zanotować asystę. Iworyjczyk sunął prawą stroną boiska, a następnie posłał prostopadłe podanie po ziemi, które zostało przecięte przez obrońców gości i wybite na rzut rożny.

W 34. minucie Stoke doprowadziło do wyrównania po niesłusznie podyktowanym rzucie wolnym, kiedy to Koscielny rzekomo miał sfaulować Croucha. Stały fragment gry stworzył ogromne problemy fatalnie ustawionej defensywie gospodarzy, a podanie głową Waltersa wykorzystał Peter Crouch, który tylko dostawił nogę i skierował łaciatą do pustej bramki. 1-1.

Minutę później miała miejsce kolejna kontrowersyjna decyzja arbitra. Do dośrodkowania Artety wyskakiwał Marouane Chamakh, który został nieprzepisowo powstrzymany przez Wilkinsona. Jedenastka nie została jednak podyktowana.

Ostatnia akcja Kanonierów miała miejsce już w doliczonym czasie pierwszej połowy, kiedy to Arteta ładnie opanował piłkę na lewej stronie boiska, po czym - po przebiegnięciu kilku metrów - dośrodkował na Marouane'a Chamakha, który nie zdołał wygrać pojedynku z Wilkinsonem. Rzut rożny dla Kanonierów był jednocześnie ostatnią akcją pierwszej połowy, ale Gervinho nie zdołał jednak celnie strzelić z dystansu.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się dosyć mozolnie i żadna ze stron nie przeprowadziła żadnego ataku, który mógłby zaszkodzić drużynie przeciwnej. Gra toczyła się głównie w środkowym sektorze boiska, od czasu do czasu przemieszczając się pod pole karne jednej z drużyn, gdzie nikt nie stworzył sobie dogodnej sytuacji do zdobycia gola.

Uwaga, uwaga! W 66. minucie na boisku pojawił się Robin van Persie, który zastąpił w ogóle nieproduktywnego Marouane'a Chamakha. Minuta ta okazała się przełomowa w ogólnym przebiegu tego spotkania, bowiem po wejściu Holendra cała drużyna Arsenalu zyskała na pewności siebie i coraz śmielej próbowała szturmować na bramkę Begovica.

Zaledwie siedem minut potrzebował Van Persie, by wpisać się na listę strzelców! Rajd lewą stroną boiska przeprowadził Gervinho, a Holender tylko dostawił nogę i umieścił łaciatą pod ręką interweniującego Begovica! 2-1 dla Kanonierów!

W 77. minucie piłka dośrodkowana ze środkowej części boiska trafiła na głowę Kenwyne'a Jonesa, a następnie do rąk Wojtka Szczęsnego. Mimo tego, że Polak utrzymał piłkę w swoich rękach, agresywnym wejściem całym ciałem powalił do Cameron Jerome, przez którego Szczęsny nie utrzymał równowagi i wypuścił futbolówkę z rękawic.

Pięć minut później nikt już nie pamiętał o tym, co działo się w polu karnym Arsenalu, bowiem Van Persie kolejny raz umieścił piłkę w bramce, ponownie po asyście Gervinho, tym razem z lewej strony boiska. Iworyjczyk okazał się najefektywniejszym zawodnikiem dzisiejszego widowiska, które zakończył ze zdobytą bramką i dwoma asystami na swoim koncie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy dopisali do swojego dorobku punktowego trzy bardzo ważne oczka, które pozwolą odbudować pewność siebie utraconą na początku obecnej kampanii. Dzisiejszy wynik idealnie obrazuje to, jak ważnym zawodnikiem w zespole Arsene'a Wengera jest Robin van Persie, który nawet rozpoczynając spotkanie na ławce rezerwowych, potrafi przesądzić o końcowym rozrachunku meczu. Czapki z głów, Captain VanTastic!

Pomeczowy wywiad z RvP:

Premier LeagueRobin van PersieStoke City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
concrete13 komentarzy: 869823.10.2011, 21:22

to prawda, że boski Messi nie strzelił karnego ?

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277023.10.2011, 21:22

mid

aaa...
no to co do poprzedniego posta:
dzieki tej zmianie mozna latwo wlaczyc sie do dyskusji, a nie latac po stronach.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.10.2011, 21:19

Dennis_Bergkam

Nigdzie tak nie napisałeś - to ja zły znak wstawiłem na końcu zdania. Sorry.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223723.10.2011, 21:19

Olek - nie miałem takiego zamysłu żeby właśnie tak to wyglądało, wybaczysz? :(

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277023.10.2011, 21:17

mid

a, gdzie ja tak napisalem?
no chyba, ze lekturujesz moje dawne komenty, ale tamtem napisalem kiedy nie docenilem jeszcze tej zmiany;)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223723.10.2011, 21:16

Olek - a kto mówi, że jestem? :P No chyba, że ty ^^

Szef komentarzy: 1303523.10.2011, 21:16

brawo Robin, ale sedzia dowalil z tym wolnym przy golu Croucha

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.10.2011, 21:16

Dennis_Bergkamp

A jaki to był problem jak na każdej stronie było pokazanych tylko 10 komentarzy? Dobrze, że nastąpiła ta zmiana.

concrete13 komentarzy: 869823.10.2011, 21:14

a propos kawałów ;
Tatuś i jego mały synek (tak 6 lat), poszli na basen. Pokąpali się, a po basenie poszli pod prysznic zmyć chlor itp. Tatuś wyciągnąć mydło i zrobiło się ślisko, tak ślisko, że mały już miał się wywrócić. Na szczęście spadając, mały zdążył złapać się taty fujarki..Dzięki temu mały ustał i nic sobie nie zrobił.
Tatuś popatrzył na małego z góry i mówi do niego:
- Widzisz synu, jakbyś przyszedł z matką to byś się wy****ł

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223723.10.2011, 21:14

Thrust - podobno ośrodek Arsenalu odwiedził jakiś mnich i wyleczył kostkę Wilshere'a jakąś orientalną akupunkturą, ma być dostępny już na mecz z Chelsea. Zaraz biorę się za pisanie tego newsa.

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277023.10.2011, 21:13

czy tylko ja mam tak, ze tam gdzie powinno byc video z bramka gervy jest bramka rvp?

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223723.10.2011, 21:13

Olek - bo już wir był, ale byłem ZetWu i się wszyscy posypali no i... ;(

Thrust komentarzy: 59223.10.2011, 21:13

no teraz się modlić żeby na chelsea wrócili gibbs verma i diaby wtdy będzie ok :)

fcescf - nie jestem w stanie z tobą konkurować patrząc na twój avatar.

Kondzio - Gervinho wszystkie podania celne 22/22 :)

pamietacie te czasy ktore obrazowane sa przez te slowa midgastorma:

"przed odświeżeniem miałem 10007, a po - 10041 :D"?
;)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223723.10.2011, 21:06

No to z sucharów poza boiskowych

- Co mówi facet gdy rzuca chudą dziewczynę? Kości zostały rzucone...

hue hue hue wiem wiem, boki zrywać!

fcescf komentarzy: 255423.10.2011, 21:05

O to chodzi żeby był suchar gdyż chcę przebić Karola Strsburgera ;) Ale takiego mistrza się po prostu nie da

mitmichael komentarzy: 4924323.10.2011, 21:04

hahaha szukam wszedzie bramek a one sa w temacie lol :P

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223723.10.2011, 21:04

Olek - a jednak jesteś, co tak milczysz? :(

Theo10 komentarzy: 829723.10.2011, 21:04

Ciekawa kolejka. ManU przegrywa 6-1 z ManC, Chelsea przegrywa 0:1 z QPR, a Liverpool remisuje. Szkoda tylko że koguty wygrały.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.10.2011, 21:02

Dzięki serdeczne za odpowiedzi na moją prośbę. Już się dogadałem z jednym użytkownikiem, więc jest wporzo.

arsenallord komentarzy: 29745 newsów: 11723.10.2011, 20:57

Mid---> Jak zagranice no to chyba nic z tego, chociaż nie wiem ile SMS-y by kosztowały

fcescf komentarzy: 255423.10.2011, 20:57

Ej słyszeliście ten kawał o Polskiej reprezentacji jak grali z Niemcami ? Co mówi Peszko w barze? Poproszę 3 setki.

HellSpawn komentarzy: 618523.10.2011, 20:56

stefcio popraw błąd w tym newsie. Toral jest w pierwszej 11 i na ławce :D

afckonrad9101 komentarzy: 783423.10.2011, 20:56

He ja z innej beczki odnosnie Udinese ktore jest obecnie liderem Serie A,a pamietam jak gralismy z nimi o awans do CL i wszyscy mowili ze odpadniecie z nimi bedzie kjatastrofa , a my ich pokonalismy dwukrotnie i to trzeba docenic...

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277023.10.2011, 20:56

mid

moze, ja wysle sms, ale nie obiecje, poniewaz nie wiem czy nie bede zajety.

thegunner4life komentarzy: 900723.10.2011, 20:56

Midgardsorm ja Ci napisze wyniki jak mecz wyglądał itp.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223723.10.2011, 20:55

c13 - to już :P

concrete13 komentarzy: 869823.10.2011, 20:54

stefcio15 - > to mam nadzieję, że szczytowanie szybko nadejdzie ...buahaha

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.10.2011, 20:52

arsenallord

Tyle, że ja wyjeżdżam za granicę i nie wiem czy byś nie musiał płacić.

fcescf komentarzy: 255423.10.2011, 20:44

Dopiero teraz zobaczyłem to zagranie Ramseya do Gervinho poprostu cudo.

arsenallord komentarzy: 29745 newsów: 11723.10.2011, 20:44

Mid---> Mam darmówki do wszystkich sieci, to ci wyśle, daj nr.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.10.2011, 20:42

Arsenal_1886

Oby tylko Rambo i Gerwazy nie kończyli tak jak tamci :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.10.2011, 20:40

Panowie (i panie). Miałbym do was prośbę. Wyjeżdżam jutro na ponad tydzień i nie będę miał dostępu do internetu. Czy ktoś byłby w stanie wysłać informacje z wynikami po najbliższych meczach? Byłoby miło gdyby były zawarte informacje o strzelcach i asystentach, ale to już opcjonalnie. Mam nadzieję, że nie proszę o zbyt wiele.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223723.10.2011, 20:35