VAN-tastyczny powrót do gry! Arsenal 3-1 Stoke!

VAN-tastyczny powrót do gry! Arsenal 3-1 Stoke! 23.10.2011, 15:46, Sebastian Czarnecki 1235 komentarzy

Kanonierzy potwierdzili przedmeczowe oczekiwania i pewnie pokonali drużynę Stoke 3:1. Potężnym kopem do przodu okazało się wejście z ławki rezerwowych Robina van Persiego, który dwoma trafieniami wyprowadził swoją drużyną na prowadzenie. Warto tutaj zauważyć, że dla naszego kapitana było to 24. i 25. trafienie w 26 ligowych spotkaniach 2011. roku. Kolejnym interesującym faktem jest to, że dla Kanonierów było to setne ligowe spotkanie na The Emirates, które na dodatek zakończyło się zwycięstwem.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Kanonierzy przystąpili do tego meczu w następującym składzie: Szczęsny - Andre Santos, Mertesacker, Koscielny, Djourou - Song (c), Arteta, Ramsey - Gervinho, Chamakh, Walcott.

Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do siódmej minuty, kiedy to Aaron Ramsey uruchomił Theo Walcotta, jednak Ryan Shawcross wybił futbolówkę na rzut rożny.

Stały fragment gry bił Mikel Arteta i mało brakowało, by przyniósł on bramkę dla jego drużyny. Marouane Chamakh niecelnie jednak trącił głową piłkę, która najpierw odbiła się od murawy, a następnie opuściła boisko.

W 12. minucie piłkę w środku pola przejął Mikel Arteta. Hiszpan miał dużo wariantów do wyboru, jednak zdecydował się na samodzielne przeholowanie "łaciatej" w kierunku pola karnego gości, a następnie na niecelny strzał z dystansu.

W 15. minucie Aaron Ramsey popisał się kapitalnym przerzutem do wybiegającego Gervinho, który jednak nie zdołał opanować futbolówki, którą natychmiast przejął Begovic.

Cztery minuty później kolejne świetne podanie posłał kapitan reprezentacji Walii, który dograł na prawe skrzydło do wybiegającego Walcotta. Anglik sprytnie ograł lewego obrońcę Garncarzy, a następnie niecelnie dośrodkował w pole bramkowe.

W 22. minucie rzut wolny dla Arsenalu, bity przez Artetę. Hiszpan spróbował dośrodkowania, które zostało przecięte przez wysokiego Shawcrossa. Piłkę w polu bramkowym Stoke przejął jednak Gervinho, który natychmiast wycofał ją do Ramsey'a, który był o włos od zdobycia bramki z dystansu. Tym razem naprawdę niewiele brakowało.

W 27. minucie Kanonierzy wreszcie wyszli na prowadzenie! Kapitalną podcinką nad obrońcami Stoke popisał się - najlepszy do tej pory - Aaron Ramsey, którą w sprytny sposób wykorzystał Gervinho!

Cztery minuty później Gervinho miał szansę na kolejne przysłużenie się dla drużyny, tym razem mogąc zanotować asystę. Iworyjczyk sunął prawą stroną boiska, a następnie posłał prostopadłe podanie po ziemi, które zostało przecięte przez obrońców gości i wybite na rzut rożny.

W 34. minucie Stoke doprowadziło do wyrównania po niesłusznie podyktowanym rzucie wolnym, kiedy to Koscielny rzekomo miał sfaulować Croucha. Stały fragment gry stworzył ogromne problemy fatalnie ustawionej defensywie gospodarzy, a podanie głową Waltersa wykorzystał Peter Crouch, który tylko dostawił nogę i skierował łaciatą do pustej bramki. 1-1.

Minutę później miała miejsce kolejna kontrowersyjna decyzja arbitra. Do dośrodkowania Artety wyskakiwał Marouane Chamakh, który został nieprzepisowo powstrzymany przez Wilkinsona. Jedenastka nie została jednak podyktowana.

Ostatnia akcja Kanonierów miała miejsce już w doliczonym czasie pierwszej połowy, kiedy to Arteta ładnie opanował piłkę na lewej stronie boiska, po czym - po przebiegnięciu kilku metrów - dośrodkował na Marouane'a Chamakha, który nie zdołał wygrać pojedynku z Wilkinsonem. Rzut rożny dla Kanonierów był jednocześnie ostatnią akcją pierwszej połowy, ale Gervinho nie zdołał jednak celnie strzelić z dystansu.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się dosyć mozolnie i żadna ze stron nie przeprowadziła żadnego ataku, który mógłby zaszkodzić drużynie przeciwnej. Gra toczyła się głównie w środkowym sektorze boiska, od czasu do czasu przemieszczając się pod pole karne jednej z drużyn, gdzie nikt nie stworzył sobie dogodnej sytuacji do zdobycia gola.

Uwaga, uwaga! W 66. minucie na boisku pojawił się Robin van Persie, który zastąpił w ogóle nieproduktywnego Marouane'a Chamakha. Minuta ta okazała się przełomowa w ogólnym przebiegu tego spotkania, bowiem po wejściu Holendra cała drużyna Arsenalu zyskała na pewności siebie i coraz śmielej próbowała szturmować na bramkę Begovica.

Zaledwie siedem minut potrzebował Van Persie, by wpisać się na listę strzelców! Rajd lewą stroną boiska przeprowadził Gervinho, a Holender tylko dostawił nogę i umieścił łaciatą pod ręką interweniującego Begovica! 2-1 dla Kanonierów!

W 77. minucie piłka dośrodkowana ze środkowej części boiska trafiła na głowę Kenwyne'a Jonesa, a następnie do rąk Wojtka Szczęsnego. Mimo tego, że Polak utrzymał piłkę w swoich rękach, agresywnym wejściem całym ciałem powalił do Cameron Jerome, przez którego Szczęsny nie utrzymał równowagi i wypuścił futbolówkę z rękawic.

Pięć minut później nikt już nie pamiętał o tym, co działo się w polu karnym Arsenalu, bowiem Van Persie kolejny raz umieścił piłkę w bramce, ponownie po asyście Gervinho, tym razem z lewej strony boiska. Iworyjczyk okazał się najefektywniejszym zawodnikiem dzisiejszego widowiska, które zakończył ze zdobytą bramką i dwoma asystami na swoim koncie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy dopisali do swojego dorobku punktowego trzy bardzo ważne oczka, które pozwolą odbudować pewność siebie utraconą na początku obecnej kampanii. Dzisiejszy wynik idealnie obrazuje to, jak ważnym zawodnikiem w zespole Arsene'a Wengera jest Robin van Persie, który nawet rozpoczynając spotkanie na ławce rezerwowych, potrafi przesądzić o końcowym rozrachunku meczu. Czapki z głów, Captain VanTastic!

Pomeczowy wywiad z RvP:

Premier LeagueRobin van PersieStoke City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

proponuje Wam lekturę strony Man U :D

po dzisiejszej porażce chyba osadzili dupsko na ziemi :)

jasiek10 komentarzy: 6623.10.2011, 22:50

livesports.pl/detail/Qou7UAOb/#szczegoly-meczu :D

aRamsey komentarzy: 948623.10.2011, 22:40

A ten tylko o jednym... wstydziłbyś się Alku

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11723.10.2011, 22:36

stefcio15---> To niech będzie tak, że proponuje głosować na Parka!

titi_henry komentarzy: 357023.10.2011, 22:35

Super, ze Persie wchodzi sobie na ostatnie 25minut i strzela mimo to 2 gole :) Cieszy mnie rowniez postawa Ramseya, ktoremu gol w LM chyba dodal skrzydel i Gervinho, ktory dzis mial udzial przy kazdym golu :D Dodatkowy smaczek to naturalnie porazka Chelsea , w derbach liczylem na remis, ale jesli juz porazka United, to bardzo dobrze, ze taka ogromna! Dzieki temu z naszych graczy powinna spasc presja tamtego wyniku na OT, bo teraz pismaki beda ciskac w United , ktorzy w dodatku u siebie dostali tak po dupie :D

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223723.10.2011, 22:33

Bo źle to napisałeś!

"Głosować na Parka!" zabrzmiało prawie jak rozkaz ^^

kamil_9414 komentarzy: 282823.10.2011, 22:33

Najwazniejsza sprawa to taka, czy ten news jest w ogole czegokolwiek wart. Nie mozna vezgranicznie wierzyc wszystkiemu.
Ja sobie nie wyobrażam i tak odejścia Robina....

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11723.10.2011, 22:32

stefcio15---> Nic nikomu nie narzuca, tylko proponuje, źle zrozumiałeś

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223723.10.2011, 22:29

arsenallord - słucham?! Haha dobre sobie, chyba w sondzie każdy głosuje na kogoś, kto według niego jest najlepszy, po co narzucasz innym swoje zdanie? :o

widzieliście to...
eurosport.pl/pilka-nozna/la-liga/2011-2012/fabregas-nie-jest-rasista_sto3001642/story.shtml

Topek komentarzy: 13961 newsów: 12623.10.2011, 22:13

Właśnie obejrzałem skrót United - City i co Silva wyprawiał to poezja (zresztą nie pierwszy raz). A mówiło się, że nie ma startu do tak fizycznej ligi.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 223.10.2011, 22:12

Wiem że to było ale po dzisiejszym meczu ten żart już tak nie wkurza jak pare tygodni temu ^^

concrete13 komentarzy: 869823.10.2011, 22:10

ten co grał w "Adrenalina" czy jak to tam było ? a Jason a John to to samo ?

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223723.10.2011, 22:10

Arsenal - co powiedziałem widząc ten żart?! To już było... i to kilkakrotnie...

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 223.10.2011, 22:09

Co powiedział De Gea do mamy przed wyjściem na mecz z Manchesterem City ?

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9823.10.2011, 22:01

IceMan: haha, nawet nie wiesz jaki opierdziel zbierał na Twitterze, że nie wysłał tego tekstu czy tam nie zaczął pisać. Głupszych wymówek nie słyszałem. :D

titi_henry komentarzy: 357023.10.2011, 22:00

Mozna prosic o jakis dobry skrot meczu ?:)

@ice
Wiesz, że stoisz względem mnie na uprzywilejowanej pozycji? ty sobie możesz seriami dodawać newsy, a ja muszę się bić przez głupi panel :p

Cesc1994 komentarzy: 447223.10.2011, 21:59