VAN-tastyczny powrót do gry! Arsenal 3-1 Stoke!

VAN-tastyczny powrót do gry! Arsenal 3-1 Stoke! 23.10.2011, 15:46, Sebastian Czarnecki 1235 komentarzy

Kanonierzy potwierdzili przedmeczowe oczekiwania i pewnie pokonali drużynę Stoke 3:1. Potężnym kopem do przodu okazało się wejście z ławki rezerwowych Robina van Persiego, który dwoma trafieniami wyprowadził swoją drużyną na prowadzenie. Warto tutaj zauważyć, że dla naszego kapitana było to 24. i 25. trafienie w 26 ligowych spotkaniach 2011. roku. Kolejnym interesującym faktem jest to, że dla Kanonierów było to setne ligowe spotkanie na The Emirates, które na dodatek zakończyło się zwycięstwem.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Kanonierzy przystąpili do tego meczu w następującym składzie: Szczęsny - Andre Santos, Mertesacker, Koscielny, Djourou - Song (c), Arteta, Ramsey - Gervinho, Chamakh, Walcott.

Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do siódmej minuty, kiedy to Aaron Ramsey uruchomił Theo Walcotta, jednak Ryan Shawcross wybił futbolówkę na rzut rożny.

Stały fragment gry bił Mikel Arteta i mało brakowało, by przyniósł on bramkę dla jego drużyny. Marouane Chamakh niecelnie jednak trącił głową piłkę, która najpierw odbiła się od murawy, a następnie opuściła boisko.

W 12. minucie piłkę w środku pola przejął Mikel Arteta. Hiszpan miał dużo wariantów do wyboru, jednak zdecydował się na samodzielne przeholowanie "łaciatej" w kierunku pola karnego gości, a następnie na niecelny strzał z dystansu.

W 15. minucie Aaron Ramsey popisał się kapitalnym przerzutem do wybiegającego Gervinho, który jednak nie zdołał opanować futbolówki, którą natychmiast przejął Begovic.

Cztery minuty później kolejne świetne podanie posłał kapitan reprezentacji Walii, który dograł na prawe skrzydło do wybiegającego Walcotta. Anglik sprytnie ograł lewego obrońcę Garncarzy, a następnie niecelnie dośrodkował w pole bramkowe.

W 22. minucie rzut wolny dla Arsenalu, bity przez Artetę. Hiszpan spróbował dośrodkowania, które zostało przecięte przez wysokiego Shawcrossa. Piłkę w polu bramkowym Stoke przejął jednak Gervinho, który natychmiast wycofał ją do Ramsey'a, który był o włos od zdobycia bramki z dystansu. Tym razem naprawdę niewiele brakowało.

W 27. minucie Kanonierzy wreszcie wyszli na prowadzenie! Kapitalną podcinką nad obrońcami Stoke popisał się - najlepszy do tej pory - Aaron Ramsey, którą w sprytny sposób wykorzystał Gervinho!

Cztery minuty później Gervinho miał szansę na kolejne przysłużenie się dla drużyny, tym razem mogąc zanotować asystę. Iworyjczyk sunął prawą stroną boiska, a następnie posłał prostopadłe podanie po ziemi, które zostało przecięte przez obrońców gości i wybite na rzut rożny.

W 34. minucie Stoke doprowadziło do wyrównania po niesłusznie podyktowanym rzucie wolnym, kiedy to Koscielny rzekomo miał sfaulować Croucha. Stały fragment gry stworzył ogromne problemy fatalnie ustawionej defensywie gospodarzy, a podanie głową Waltersa wykorzystał Peter Crouch, który tylko dostawił nogę i skierował łaciatą do pustej bramki. 1-1.

Minutę później miała miejsce kolejna kontrowersyjna decyzja arbitra. Do dośrodkowania Artety wyskakiwał Marouane Chamakh, który został nieprzepisowo powstrzymany przez Wilkinsona. Jedenastka nie została jednak podyktowana.

Ostatnia akcja Kanonierów miała miejsce już w doliczonym czasie pierwszej połowy, kiedy to Arteta ładnie opanował piłkę na lewej stronie boiska, po czym - po przebiegnięciu kilku metrów - dośrodkował na Marouane'a Chamakha, który nie zdołał wygrać pojedynku z Wilkinsonem. Rzut rożny dla Kanonierów był jednocześnie ostatnią akcją pierwszej połowy, ale Gervinho nie zdołał jednak celnie strzelić z dystansu.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się dosyć mozolnie i żadna ze stron nie przeprowadziła żadnego ataku, który mógłby zaszkodzić drużynie przeciwnej. Gra toczyła się głównie w środkowym sektorze boiska, od czasu do czasu przemieszczając się pod pole karne jednej z drużyn, gdzie nikt nie stworzył sobie dogodnej sytuacji do zdobycia gola.

Uwaga, uwaga! W 66. minucie na boisku pojawił się Robin van Persie, który zastąpił w ogóle nieproduktywnego Marouane'a Chamakha. Minuta ta okazała się przełomowa w ogólnym przebiegu tego spotkania, bowiem po wejściu Holendra cała drużyna Arsenalu zyskała na pewności siebie i coraz śmielej próbowała szturmować na bramkę Begovica.

Zaledwie siedem minut potrzebował Van Persie, by wpisać się na listę strzelców! Rajd lewą stroną boiska przeprowadził Gervinho, a Holender tylko dostawił nogę i umieścił łaciatą pod ręką interweniującego Begovica! 2-1 dla Kanonierów!

W 77. minucie piłka dośrodkowana ze środkowej części boiska trafiła na głowę Kenwyne'a Jonesa, a następnie do rąk Wojtka Szczęsnego. Mimo tego, że Polak utrzymał piłkę w swoich rękach, agresywnym wejściem całym ciałem powalił do Cameron Jerome, przez którego Szczęsny nie utrzymał równowagi i wypuścił futbolówkę z rękawic.

Pięć minut później nikt już nie pamiętał o tym, co działo się w polu karnym Arsenalu, bowiem Van Persie kolejny raz umieścił piłkę w bramce, ponownie po asyście Gervinho, tym razem z lewej strony boiska. Iworyjczyk okazał się najefektywniejszym zawodnikiem dzisiejszego widowiska, które zakończył ze zdobytą bramką i dwoma asystami na swoim koncie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy dopisali do swojego dorobku punktowego trzy bardzo ważne oczka, które pozwolą odbudować pewność siebie utraconą na początku obecnej kampanii. Dzisiejszy wynik idealnie obrazuje to, jak ważnym zawodnikiem w zespole Arsene'a Wengera jest Robin van Persie, który nawet rozpoczynając spotkanie na ławce rezerwowych, potrafi przesądzić o końcowym rozrachunku meczu. Czapki z głów, Captain VanTastic!

Pomeczowy wywiad z RvP:

Premier LeagueRobin van PersieStoke City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Dennis_Bergkamp komentarzy: 277024.10.2011, 07:35

jak to drewno zwane ramseyem zdolalo tak podciac pilke?
jak to sie stalo, ze najwiekszy samolub w klubie zaliczyl dwie asysty?
oby tak dalej;)

Jogurt komentarzy: 168124.10.2011, 03:00

łaciata łaciata... ile mozna uzywac tego slowa ;p

RVP87 komentarzy: 116424.10.2011, 02:55

Nic tylko świętować ta kolejka udana dla Arsenalu przegrał MU przegrała Chelsea a my wygrywamy!

TheoS komentarzy: 96724.10.2011, 01:43

afobe*

yyy KochamArsenal za benayouna dał bym ryo a za kose zajaks lewizne z rezerw, na lawe anobe, ozyakup, freeman itp.itd.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.10.2011, 01:26

Siemano. Za chwilę będę wyjeżdżał i wrócę za ponad tydzień. Chciałem więc się z wami pożegnać i życzyć, by podczas mojej nieobecności Arsenal nie zbaczał ze zwycięskiej drogi. Trzymajcie się. Narazie.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16824.10.2011, 01:10

footytube.com/video/manchester-united-manchester-city-oct23-93972?ref=hp_ozeit_mp

Tu macie obszerny skrót z derbów Manchesteru, jeśli ktoś nie widział. Nasz będzie prawdopodobnie jutro.

GunnerForLife komentarzy: 335524.10.2011, 00:34

tak Sobie patrze na Statystyki to powiem wam ze Gervinho ma bardzo dobre , 5 asyst i 2 gole . Każda jego inicjatywa gol czy asysta jest kluczowa . Nareszcie Ramsey pokazuje na co go stać ;)

Nafciarz1990 komentarzy: 90624.10.2011, 00:28

angel1953 takich podcinek jak Ramseya juz tysiace widziałem... Oczywiście zagranie było bardzo inteligentne. Niech Ramsey utrzyma taka forme przez kolejne 10 meczy, to się odczepię:P

couval komentarzy: 298 newsów: 220124.10.2011, 00:21

MoTD pojawi się dopiero jutro. Zamieścimy na stronie.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16824.10.2011, 00:19

@everled
Z tego co wiem to powtórka jest jutro 7.35 czasu brytyjskiego. Linki sobie wygoogluj. ;)

evelred komentarzy: 369124.10.2011, 00:02

wie ktoś o której jest MotD i Czy ma ktoś linka?

angel1953 komentarzy: 68624.10.2011, 00:01

gdzie sa Ci ktorzy skreslali ramsey'a?! zatkala was ta podcinka?

afckonrad9101 komentarzy: 783423.10.2011, 23:57

We srode napewno zagraja Benayoun, Park , Coquelin , Frimpong ,Fabian i Rosicky w pierwszym skladzie mysle ze do tego jeszcze AOC i nie wiem co z Jenkinsonem i Gibssem , czy wracaja na srode? Miguel tez raczej wyjdzie w pierwszej jedenastce a co do Squillaciego to nie wiem jakie Wenegr ma do niego plany...

grzegi_ndg komentarzy: 89623.10.2011, 23:41

naprwde gleboko wierze w to ze wygrami lige mistrzow w tym sezonie!

Topek komentarzy: 13962 newsów: 12623.10.2011, 23:33

Squillaci jest skończony. Prędzej Miquel zagra.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1523.10.2011, 23:33

A właśnie, że super Sebek zagra jestem tego pewien:)

aRamsey komentarzy: 948623.10.2011, 23:33

Arsene zawsze może wyciągnąć z rezerw Yennarisa, coś o nim przy kontuzji Baca chyba wspominał.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3023.10.2011, 23:32

@Gigi
Squillaci nie zagra. Ławka, to maks co może z Niego być.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4823.10.2011, 23:32

@Charles

Gibbs chyba jeszcze nie jest gotowy.. Ja bym chciał Coqa na RB zobaczyć, ale Boss go tam raczej nie wystawi. Coś czuję, że Seb dostanie szansę na stoperze, a DJ pójdzie na bok

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3023.10.2011, 23:31

Co się tyczy wyjściowej "11" na Bolton to hmm...

@Charles
A no fakt jest przecież CC ... ehh cóż szkoda.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3023.10.2011, 23:29

@ToMo_18
Ale czy Ty czytasz? Zagra, bo dostanie tylko 1 mecz absencji. Za faul taktyczny nawet przy straight redzie jest 1 mecz przerwy, a nie 3.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1523.10.2011, 23:28

@Charles
Dobra nie musi zagrać i nie zagra. Czerwona to czerwona i 3 mecze w plecy. Może się Chelsea upomni ( Na pewno to zrobi ) i mu troche ułagodzą bana, ale wątpie w to. A co do meczu kto wie, może wygramy może nie ? Ale remis na pewno jak mówiłeś jest osiągalny i też będzie dobrym wynikiem:)

Topek komentarzy: 13962 newsów: 12623.10.2011, 23:28

albo i więcej nawet.

Topek komentarzy: 13962 newsów: 12623.10.2011, 23:27

Jak się napluje na goście to też jest trzy :P

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3023.10.2011, 23:26

@Aleks
Nie, tylko przy brutalnym wejściu, jak to Drogby. Didier dostanie 3 mecze zawieszenia.

Topek komentarzy: 13962 newsów: 12623.10.2011, 23:26

Faul taktyczny - 1 match ban

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3023.10.2011, 23:25

@Gigi
Def pewnie będzie Miquel, DJ, Gibbs i Coq na RB.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1523.10.2011, 23:25

@Gigi
Może Verma zagra ? Bo z Chelsea raczej go nie zobaczymy, chyba, że jest w dobrej formie, w co wątpie :P

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3023.10.2011, 23:24

@ToMo_18
Czytaj, nie muszą anulować. I ja mówię, remis na Stamford będzie wynikiem ŚWIETNYM!

Seraphee komentarzy: 102323.10.2011, 23:24

@IceMan

ej, ja nie noszę slipów -.-

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4823.10.2011, 23:24

@Charles

Jakim ch..., pardon CUDEM, Bosingwa z nami zagra, skoro dostał teraz czerwo ?

Co do CC, to największy problem będzie z obroną.. w pomocy - Rosicky, Coquelin, Yossi, atak Arsha, Park, AOC.

Nie wiem jak my zestawimy defensywę, Per i Kos muszą odpocząć, Santosowi też by się przydało, bo niedługo CFC.. a więc.. Yennaris, Miquel, Squillaci, ???? Wtedy dostaniemy łomot.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1523.10.2011, 23:23

@Charles
Oni nawet United nie anulują, to co dopiero Chelsea. Na pewno trio Mikel-Meireles-Sturridhe będzie groźny, ale nie tak groźny jak Gervinho-Robin-Song:D

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3023.10.2011, 23:23

@Aleks
Nie muszą, to nie był brutalny faul, więc dostanie tylko 1 mecz zawieszenia. Nie zagra w CC, a z Nami już tak. Tak samo Cole, ma 5 żółtych, CC opuści, ale na Nas będzie gotowy.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3023.10.2011, 23:20

@ToMo_18
Bosingwa zagra, sad but true =) a Ramires to samo co Mata, MOŻE. Essiena nie liczę, bo Jego w ogóle nie ma, ale jest Mikel i Meireles. Właśnie Portugalczyk, Mata i Sturridge będą najgroźniejsi.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1523.10.2011, 23:18

@Chalres
Bosingwa, Essien i Ramirez :)

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3023.10.2011, 23:16

@ToMo_18
Mocno osłabioną? Drogba nie zagra i MOŻE Mata. Phi.

@Aleks
Park na pewno zagra, Boss to potwierdził, że Koreańczyk wyjdzie w podstawie. Coq pewnie też, a Ozzy na ławce...

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1523.10.2011, 23:15

Jak sądzicie wygramy na SB z mocno osłabioną Chelsea?

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3023.10.2011, 23:10

@Aleks
Wiem ;D Propos meczu z Boltonem. Liczę, że ani Rubina ani Alexa w meczowym składzie nie będzie!

grand92 komentarzy: 793723.10.2011, 23:07

"Ciekawe ile szejkowie zapłacili Unajted. Bo gdyby grano na serio wynik byłby odwrotny,,,"

to jest komentarz kibica ManU pod artykułem na WP , nie wiedziałem że ManU masz aż tak tępych kibiców

michal0411 komentarzy: 3323.10.2011, 23:01