VAR nie uratował Arsenalu, porażka z Evertonem 1-2

VAR nie uratował Arsenalu, porażka z Evertonem 1-2 06.12.2021, 22:01, Łukasz Wandzel 1912 komentarzy

Arsenal zwykł w tym sezonie punktować z teoretycznie słabszymi zespołami, jednak nie podołał na Goodison Park przeciwko zaliczającemu dołek formy Evertonowi. Choć Kanonierzy nie rozgrywali najlepszego meczu w ich wykonaniu, to prowadzili aż do 80. minuty. Do tego czasu dwukrotnie ratowała ich decyzja VAR-u o spalonym Richarlisona, jednak Brazylijczyk w końcu i tak zdobył gola. W doliczonym czasie gry fantastyczne uderzenie zaliczył Demarai Gray, a piłkarze Mikela Artety mając dużą szansę na komplet punktów, nie zdobyli ani jednego.

Mikel Arteta dokonał kilku znaczących zmian w porównaniu ze składem, który przegrał mecz na Old Trafford. Przede wszystkim do składu powrócili po kontuzjach Granit Xhaka i Kieran Tierney. Hiszpański szkoleniowiec posadził także na ławce Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Taka jedenastka dała kibicom mało zachwytu, ale przede wszystkim objęła prowadzenie. Niestety, szkoleniowiec Arsenalu nie może być zadowolony ze zmian, jakie przeprowadził w drugiej połowie. Dając odpocząć Tierneyowi, który zaliczył asystę, wprowadził niepewnie grającego Nuno Tavaresa. Najjaśniejszy występ po wejściu z ławki zaliczył Eddie Nketiah, który pechowo trafił w słupek. Wisienką na torcie było pudło Aubameyanga w ostatniej akcji meczu.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały ten mecz:

Everton: Pickford – Coleman, Mina (30' Holgate), Keane, Godfrey – Gordon (87' Iwobi), Doucoure, Allan, Gray – Townsend (66' Gomes), Richarlison.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, White, Gabriel, Tierney (65' Tavares) – Partey, Xhaka – Martinelli (71' Nketiah), Odegaard, Saka – Lacazette (85' Aubameyang).

W pierwszej połowie obaj golkiperzy nie mieli dużo pracy. Żadna z drużyn nie stwarzała groźnych okazji, gra utrzymywała się w środku pola, a pojedyncze próby strzałów z dystansu były bardzo niecelne. Na życzenie londyńczyków minimalnie przeważał Everton. Arsenal był bliższy utraty przypadkowej bramki przez błędy w obronie.

Nudy skończyły się tuż przed przerwą. The Toffees dośrodkowali w pole karne z rzutu wolnego, po czym Richarlison główką zmieścił piłkę w siatce. Brazylijczyk nie cieszył się jednak zbyt długo z trafienia. Gola nie uznano, ponieważ napastnik Evertonu był na spalonym. Ostatnie słowo przed przerwą należało do Arsenalu. W doliczonym czasie gry dośrodkowanie Kierana Tierney na gola zamienił Martin Odegaard, mieszcząc futboolówkę tuż przy słupku.

Drugą połowę Arsenal zaczął odważniej i z większym pomysłem na grę. Tuż po przerwie zdecydowanie więcej wrzutek zagrywali zarówno Tierney, jak i Tomiyasu. Tymczasem nagle Everton stanął przed kolejną szansą na bramkę. W 57. o dużym pechu mógł mówić Richarlison, bo Brazylijczyk trafił do siatki po raz drugi i ponownie znajdował się na pozycji spalonej.

Od 70. minuty Kanonierzy przestali atakować, a zaczęli grać na czas, często i gęsto utrudniając rywalom rozpoczęcie akcji lub leżąc na murawie. Jednak to drugie wynikało z ostrej gry gospodarzy. Im więcej drużyna Artety skupiała się na obronie, tym nerwowiej robiło się pod bramką Ramsdale'a. Bardzo słabą zmianę dał Nuno Tavares, przez którego Everton z łatwością mógł naciskać lewą stronę Arsenalu i skutecznie przechwytywać futbolówkę.

W 80. minucie po jednej z takich akcji Richarlison udowodnił, że do trzech razy sztuka. Po dobrej akcji Evertonu zakończonej strzałem w poprzeczkę dotychczasowy pechowiec dobił piłkę głową i wyrównał wynik spotkania. Po golu na 1-1 Arsenal znowu ruszył do przodu w poszukiwaniu trzech punktów. Pod grą był Odegaard, ale najbliżej gola dla londyńczyków był Eddie Nketiah, który po wrzutce Bukayo Saki trafił w słupek.

W doliczonym czasie gry to gospodarze zaskoczyli golem na 2-1 i zgarnęli 3 punkty. Przepięknym strzałem sprzed szesnastki popisał się Demarai Gray i w 92. minucie wyprowadził Everton na prowadzenie. Piłka odbiła się od słupka, a Ramsdale mógł tylko patrzeć, jak wpada do bramki. W końcówce gra wciąż była otwarta, ale brak skuteczności Arsenalu zwieńczył swoją próbą Pierre-Emerick Aubameyang, który spudłował w ostatniej akcji meczu z 97. minuty.

EvertonPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
grzegorz1211 komentarzy: 1028410.12.2021, 21:38

@Garfield_pl: Podobno może mieć Covida, ale o ile pamiętam to on już chorował na covida

Furgunn komentarzy: 922410.12.2021, 20:42

@losnumeros: uwielbiam takie spotkania w PL ;)

Garfield_pl komentarzy: 2796610.12.2021, 19:45

@Paul77 napisał: "Jeśli Arsenal ma iść w górę tabeli to nie może kupować zawodników pokroju Wijnalduma, tylko takich jak Tielemans. Były tu wynalazki typu Luiza, czy Willian. Chyba wystarczy."
To prawda, ale z tym Wijnaldumem to tylko jakieś ploty z przeciętnych źródeł, a poza tym w nich nic o kupnie, a jedynie wypożyczenie do końca sezonu. Musicie się przygotować na wysyp plotek przez najbliższe 7-8 tyg ;)

Garfield_pl komentarzy: 2796610.12.2021, 19:42

Aubameyang set to miss tomorrow's game after missing training today.

Full story

Kiepomen komentarzy: 432910.12.2021, 19:34

Jakieś mocne ploty z tym Kulusevskim, chcielibyście go?

losnumeros komentarzy: 1318910.12.2021, 19:29

To że zawodnik ma 30 lat, to nie znaczy że nie może grać bardzo dobrze. Oczywiście że może grać na wysokim poziomie, ale Arsenal to instytucja charytatywna i tutaj przychodzi się relaksować a nie grać w piłkę. 3 trener i cały czas ten sam problem, brak mentalu, kontuzje ( Partey). Josh niech zatrudni kogoś z jajem, a nie marionetkę bo tym jest Mikel.

Rafson95 komentarzy: 1053110.12.2021, 19:27

A Wijnalduma podało jakiekolwiek rzetelne źródło?

losnumeros komentarzy: 1318910.12.2021, 19:23

@Furgunn: Czasem takie mecze są lepsze niż niektóre hity, zobaczymy co zagrają.

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11710.12.2021, 19:21

Nauczka z Willianem nikogo nic nie nauczyła.

Furgunn komentarzy: 922410.12.2021, 19:20

Zacny dziś meczyk w angielskiej. Lepiej nie można zacząć weekendu :D

Lamoreaux komentarzy: 344210.12.2021, 19:19

Od razu do Wijnalduma proponuję Mertensa, może Boatenga, hmmm kogoś z Barki i Realu kto się nawygrywał a nie pogardzi min. 200k. o! Coutinho :D

Lamoreaux komentarzy: 344210.12.2021, 19:16

Wijnaldum XDXDXD

losnumeros komentarzy: 1318910.12.2021, 19:13

@Jacek1s: Tutaj zaczynają się schody. Tierney dobrze ułożona lewa noga i żelazne płuca, Tavares dynamiczny, żelazne płuca, tylko obydwoje lewa noga i tutaj jest problem, ale na wahadle przy lepszym trenerze mogli by dać radę. Mamy 2 zdolnych młodych LO.

Jacek1s komentarzy: 764610.12.2021, 19:08

@losnumeros: Tylko kto na prawe wahadło?

Jacek1s komentarzy: 764610.12.2021, 19:07

@Gunerxxx: Dominic Calvert-Lewin

Kaczaza komentarzy: 722310.12.2021, 19:03

DCL oraz Wijnaldum to nie będzie zbawienie Arsenal.

Paul77 komentarzy: 976710.12.2021, 19:02

Gunerxxx komentarzy: 235910.12.2021, 19:00

@Jacek1s: Kto się kryje pod tym DCL?

losnumeros komentarzy: 1318910.12.2021, 18:57

@Jacek1s napisał: "Tomi - White - Gabriel"

Mi tych 3 graczy bardziej pasuje na granie 3 ŚO i wahadłowi .

Jacek1s komentarzy: 764610.12.2021, 18:29

@arsenallord: To zależy tylko od tego jak zakończy obecny sezon, jeśli na 10 miejscu, to wątpię żeby się utrzymał.

Ashburton komentarzy: 450210.12.2021, 18:27

Ja Tavaresa bym w ogóle nie wystawiał na boczną obronę, bo gość się do obrony nie nadaje. Tylko Tierney

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11710.12.2021, 18:23

@Jacek1s: Z Artetą za sterami żaden nie będzie zadowalający.

Jacek1s komentarzy: 764610.12.2021, 18:21

Ramsdale
Tomi - White - Gabriel - Tavares
Lokonga - Partey
Wijnaldum
Saka - DCL/David - Szoboszlai

Ewentualnie Szobo na ofensywnego pomocnika, Wijnaldum za Lokongę i na prawe skrzydło Martinelli.

Myślicie, że taki skład byłby zadowalający na następny sezon?

Kaczaza komentarzy: 722310.12.2021, 17:31

@Reamoner: no to lece
liczba goli 2.5
Mielec - Nieciecza (2.5) "+"
dorzucasz watford?

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 310.12.2021, 17:30

@Rafson95 napisał: "A odnośnie Tavaresa, czy nie macie wrażenia że on dostając piłkę na skrzydle za często gra na 2 kontakty w postaci przyjęcie-wrzutka?"

Chłopak sam sobie tworzy przestrzeń do wbiegnięcia w pole karne zwodem lub minięciem przeciwnika, schodzeniem do środka nagle bez uprzedzenia itd, a Ty mówisz, że w ataku gra za często na dwa kontakty.

Eh.

alexis1908 komentarzy: 360310.12.2021, 17:22

@Rafson95: Dla mnie problemem Parteya jest to ze nie z kim w tym srodku grać i nie może się skupić na aspektach defensywnych co jest jego głównym walorem . W Atletico mial kolo siebie Koke czy Saula tu Elneny i Lokonga (nie mówię ze nie będzie dobry ale za wcześnie na niego ) myśle ze z takim Guendo ta pomoc funkcjonowała by duzo lepiej . Celem na to okienko dla Artety powinno być kupienie kogoś profilem przypominającego Santiego i wtedy zobaczymy najlepsza wersje Thomasa.

Reamoner komentarzy: 467410.12.2021, 17:19

@Kaczaza: ja gram zawsze 2,5 tak żeby mieć kurs ok. 2
Ale nie zdziwie się jak 3,5 wejdzie

Kaczaza komentarzy: 722310.12.2021, 16:32

@Reamoner napisał: "polecam zagrać dzisiaj over na stal - nieciecza"
over ile?

mruw komentarzy: 413410.12.2021, 16:25

@arsenallord: pytanie czy to nie jest tylko pusta plotka

Alffik komentarzy: 104210.12.2021, 15:54

Emmanuel Dennis w tym sezonie Premier League strzelił już 6 goli i zanotował 5 asyst. Nigeryjczyk postanowił odnieść się do swojej świetnej dyspozycji w wywiadzie ze Sky Sports:

- Bycie piłkarzem nigdy nie było moim marzeniem. Od małego, chciałem być księdzem.

- Moją ulubioną drużyną był Arsenal, zaś jeśli chodzi o piłkarza, jednym z moich ulubionych jest Cesc Fabregas. Ale teraz już Arsenalowi nie kibicuję. Tak bardzo przeżywałem ich mecze, że nawet płakałem, gdy przegrywali. Źle to na mnie wpływało.

~AE

Słaba psycha xd

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11710.12.2021, 15:54

Jak to leciało, Arteta zrozumiał że na graczach typu William i Luiz nie zbuduje drużyny i zrozumiał błąd. A tu dziś Wijnaldum na celowniku. To jak zrozumiał czy nie?

Kaczaza komentarzy: 722310.12.2021, 15:32

@bizooon: albo Edzia zamiast Tavaresa, ostatnio podobała mi się jego intensywność na skrzydle

Lamoreaux komentarzy: 344210.12.2021, 15:14

Jeśli weźmiemy Wijnalduma to pokażemy że nie wyciągamy wniosków z błędów. Był już Luiz, był William. Kolejny najedzony kot, który w piłce klubowej wygrał wszystko przyjdzie odcinać kupony z potężną tygodniówka.

Jacek1s komentarzy: 764610.12.2021, 15:03

@Joker_224 napisał: "Szoboszlai nas odrzucił żeby teraz przyjść? Nie wydaje mi się. Chyba, że zmiana trenera w Lipsku zmieniła mu nastawienie.

Wijnaldum? Fajny ruch. Problemem może być tygodniówka, którą dostał za wolny transfer."

Szobo wybrał Lipsk tylko ze względów na rozwój i znajome otoczenie, a nie odrzucił Arsenal.

A Wijnaldum chce wrócić do Premier League, więc może obniży oczekiwania finansowe.

Be4Again komentarzy: 339010.12.2021, 15:00

@Rafson95: Jemu jakby brakowało pewności siebie. Nie tylko gra na 2 kontakty, ale często też holuje piłkę, wchodzi w zbędny drybling i zwalnia akcje. Moim zdaniem to nie jest jeszcze materiał na pierwszy skład. W ostatnich 3 meczach, nie licząc meczu z Evertonem, był pośrednio lub bezpośrednio zamieszany w stratę 4 goli...

Kaczaza komentarzy: 722310.12.2021, 14:58

@Skotii: ja to samo ale w zestawieniu
--Partey-AMN-
------Pepe-------
Ci gracze chcą się pokazać, i powinni dostać szansę.

Skotii komentarzy: 1709 newsów: 810.12.2021, 14:50

@losnumeros: Ja to bym Tavaresa na skrzydle spróbował.

Kaczaza komentarzy: 722310.12.2021, 14:40

@bizooon: dostawnoga, same gole z dobitki lub główką. Nie pamiętam jakiegoś wybitnego strzału tego gracza. nie wiem czy strzelił coś z poza pola bramkarza.

losnumeros komentarzy: 1318910.12.2021, 14:35

Tierney i Tavares, nadali by się na wahadłowych?

Rafson95 komentarzy: 1053110.12.2021, 14:27

Gdyby Giroud był na ŚN to rozumiem, ale my z przodu nie mamy nikogo kto może realnie walczyć w powietrzu

WindKai komentarzy: 88410.12.2021, 14:22

Tierney się nie odnajduje w taktyce, którą usilnie próbuje grać Arteta, gdzie boczni obrońcy schodzą do środka. Tomiyasu w tym aspekcie radzi sobie znacznie lepiej, ale nie ma tej dynamiki jaką ma Szkot. Kieran to typowy boczny obrońca, który powinien być ustawiony szeroko i biegać od jednej linii do drugiej, technicznie odstaje i to jest fakt, ale płuca ma żelazne, przyspieszenie świetne, a do tego ma naprawdę nieźle ułożoną lewą stopę.

Reamoner komentarzy: 467410.12.2021, 14:22

polecam zagrać dzisiaj over na stal - nieciecza

Lamoreaux komentarzy: 344210.12.2021, 14:18

Polecam dzisiaj zagrać na Watford lub dla tych co się cykają z podpórką.

Paul77 komentarzy: 976710.12.2021, 14:14

@bizooon: Calvert Lewin to już zawodnik sprawdzony w realiach PL. To jednak bardzo istotne.

Dominik17 komentarzy: 313610.12.2021, 14:06

@DB10Bergkamp: Masz stronę www.Sat kurier .pl tam masz kto komentuje i na jakim kanale będzie dany mecz , wszystkie ligi tam są ;)

Dominik17 komentarzy: 313610.12.2021, 14:05

Glamowski i koliński komentują :)

Dominik17 komentarzy: 313610.12.2021, 14:04

@DB10Bergkamp: na Canal+ Now będzie :)

bizooon komentarzy: 691110.12.2021, 14:02

Dawać obu. Miejsce się znajdzie - Pepe i tak nie gra a Xhaka i Lokonga nie muszą grać w podstawie

bizooon komentarzy: 691110.12.2021, 14:01

@Kaczaza napisał: "Ja nie wiem co widzicie w DCL ale mnie on nie przekonuje."
Silny i zastawiający się jak Laca (w formie) a potrafi dynamicznie wejść i uderzyć precyzyjnie jak Auba (kiedyś)