VAR nie uratował Arsenalu, porażka z Evertonem 1-2

VAR nie uratował Arsenalu, porażka z Evertonem 1-2 06.12.2021, 22:01, Łukasz Wandzel 1912 komentarzy

Arsenal zwykł w tym sezonie punktować z teoretycznie słabszymi zespołami, jednak nie podołał na Goodison Park przeciwko zaliczającemu dołek formy Evertonowi. Choć Kanonierzy nie rozgrywali najlepszego meczu w ich wykonaniu, to prowadzili aż do 80. minuty. Do tego czasu dwukrotnie ratowała ich decyzja VAR-u o spalonym Richarlisona, jednak Brazylijczyk w końcu i tak zdobył gola. W doliczonym czasie gry fantastyczne uderzenie zaliczył Demarai Gray, a piłkarze Mikela Artety mając dużą szansę na komplet punktów, nie zdobyli ani jednego.

Mikel Arteta dokonał kilku znaczących zmian w porównaniu ze składem, który przegrał mecz na Old Trafford. Przede wszystkim do składu powrócili po kontuzjach Granit Xhaka i Kieran Tierney. Hiszpański szkoleniowiec posadził także na ławce Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Taka jedenastka dała kibicom mało zachwytu, ale przede wszystkim objęła prowadzenie. Niestety, szkoleniowiec Arsenalu nie może być zadowolony ze zmian, jakie przeprowadził w drugiej połowie. Dając odpocząć Tierneyowi, który zaliczył asystę, wprowadził niepewnie grającego Nuno Tavaresa. Najjaśniejszy występ po wejściu z ławki zaliczył Eddie Nketiah, który pechowo trafił w słupek. Wisienką na torcie było pudło Aubameyanga w ostatniej akcji meczu.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały ten mecz:

Everton: Pickford – Coleman, Mina (30' Holgate), Keane, Godfrey – Gordon (87' Iwobi), Doucoure, Allan, Gray – Townsend (66' Gomes), Richarlison.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, White, Gabriel, Tierney (65' Tavares) – Partey, Xhaka – Martinelli (71' Nketiah), Odegaard, Saka – Lacazette (85' Aubameyang).

W pierwszej połowie obaj golkiperzy nie mieli dużo pracy. Żadna z drużyn nie stwarzała groźnych okazji, gra utrzymywała się w środku pola, a pojedyncze próby strzałów z dystansu były bardzo niecelne. Na życzenie londyńczyków minimalnie przeważał Everton. Arsenal był bliższy utraty przypadkowej bramki przez błędy w obronie.

Nudy skończyły się tuż przed przerwą. The Toffees dośrodkowali w pole karne z rzutu wolnego, po czym Richarlison główką zmieścił piłkę w siatce. Brazylijczyk nie cieszył się jednak zbyt długo z trafienia. Gola nie uznano, ponieważ napastnik Evertonu był na spalonym. Ostatnie słowo przed przerwą należało do Arsenalu. W doliczonym czasie gry dośrodkowanie Kierana Tierney na gola zamienił Martin Odegaard, mieszcząc futboolówkę tuż przy słupku.

Drugą połowę Arsenal zaczął odważniej i z większym pomysłem na grę. Tuż po przerwie zdecydowanie więcej wrzutek zagrywali zarówno Tierney, jak i Tomiyasu. Tymczasem nagle Everton stanął przed kolejną szansą na bramkę. W 57. o dużym pechu mógł mówić Richarlison, bo Brazylijczyk trafił do siatki po raz drugi i ponownie znajdował się na pozycji spalonej.

Od 70. minuty Kanonierzy przestali atakować, a zaczęli grać na czas, często i gęsto utrudniając rywalom rozpoczęcie akcji lub leżąc na murawie. Jednak to drugie wynikało z ostrej gry gospodarzy. Im więcej drużyna Artety skupiała się na obronie, tym nerwowiej robiło się pod bramką Ramsdale'a. Bardzo słabą zmianę dał Nuno Tavares, przez którego Everton z łatwością mógł naciskać lewą stronę Arsenalu i skutecznie przechwytywać futbolówkę.

W 80. minucie po jednej z takich akcji Richarlison udowodnił, że do trzech razy sztuka. Po dobrej akcji Evertonu zakończonej strzałem w poprzeczkę dotychczasowy pechowiec dobił piłkę głową i wyrównał wynik spotkania. Po golu na 1-1 Arsenal znowu ruszył do przodu w poszukiwaniu trzech punktów. Pod grą był Odegaard, ale najbliżej gola dla londyńczyków był Eddie Nketiah, który po wrzutce Bukayo Saki trafił w słupek.

W doliczonym czasie gry to gospodarze zaskoczyli golem na 2-1 i zgarnęli 3 punkty. Przepięknym strzałem sprzed szesnastki popisał się Demarai Gray i w 92. minucie wyprowadził Everton na prowadzenie. Piłka odbiła się od słupka, a Ramsdale mógł tylko patrzeć, jak wpada do bramki. W końcówce gra wciąż była otwarta, ale brak skuteczności Arsenalu zwieńczył swoją próbą Pierre-Emerick Aubameyang, który spudłował w ostatniej akcji meczu z 97. minuty.

EvertonPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Furgunn komentarzy: 916209.12.2021, 20:04

Fajnie będzie w przyszłym roku oglądać Arsenal, grający w lidze Mistrzów.

alexis1908 komentarzy: 355809.12.2021, 20:01

@arsenallord: De Jong to narazie w Barcy nie zagrał nawet jednego dobrego sezonu może to przez Busquetsa bo graja oboje i się dublują na jednej pozycji ale więcej się po chłopaku spodziewałem .

Simao12 komentarzy: 775209.12.2021, 19:58

Lol, villarreal wygrywa na wyjeździe. Zajebiście bo mi odrzuciło zdarzenie Atalanta DNB, że niedostępne 2 minuty przed meczem xD

Kaczaza komentarzy: 719209.12.2021, 19:20

@Ashburton: faktycznie, drugi pod względem key passów, najlepszy jeśli chodzi o dryblingi w lidze. Po cóż Arsenalowi ktoś taki. Xhaka przecież daje radę.

Ashburton komentarzy: 446109.12.2021, 19:04

Ale legia jest beznadziejna,, oni nie zasługują na ten awans.

Furgunn komentarzy: 916209.12.2021, 19:03

Villarreal prowadzi! 3 minuta, oj zacznie się meczyk :)

Ashburton komentarzy: 446109.12.2021, 19:02

@Kaczaza napisał: "bo jest bardzo dobrze grającym pomocnikiem"

Nawet tego nie skomentuję, gość jest na wylocie z barcelony, nie grzeszy ani mobilnością, ani umiejętnociami, nie nadaje się do gry pressingiem. Skoro w hiszpanii ma takie problemy, to co on w pl zrobi?

Kaczaza komentarzy: 719209.12.2021, 18:50

@arsenallord: Pomyliłeś imiona Luuk De Jong jest do wyjęcia. Frenkie de Jong jest nie do wyjęcia

.@Ashburton: bo jest bardzo dobrze grającym pomocnikiem. Z takim graczem w środku pola Arsenal miałby szanse wyglądać dużo lepiej.

Reamoner komentarzy: 462209.12.2021, 18:45

legia to jest porażka, legia najgorsza jest, legii nikt nie szanuje, legia odpada z LE !!!

Ashburton komentarzy: 446109.12.2021, 18:35

De Jong?
No błagam. Jaki argument za tym transferem? Że z barcelony czy o co chodzi?

johnnycage1909 komentarzy: 105409.12.2021, 18:28

@ZielonyLisc: No nagroda Golden Boy, wygrana w ME z Portugalią, rzeczywiście nic o nim nie było słychać, gdzie w tym czasie Salah rozegrał 1 sezon w Liverpoolu.
A to że się nie przebił w Bundeslidze, to już całkiem inna para kaloszy.
Wez zluzuj chlopie.

cieniak14 komentarzy: 171509.12.2021, 18:26

@sWinny: uważam, że jak elneny i partey pojada na PNN, to jack dostanie kontrakt na 6msc

Simao12 komentarzy: 775209.12.2021, 18:26

Kto mi powie czemu Napoli wyszło rezerwą i jak to się odniesie w stosunku do rzutów rożnych?

grzegorz1211 komentarzy: 1026909.12.2021, 17:59

@arsenallord napisał: "Frankie de Jong do wyjęcia z Barcelony. Powinniśmy zrobić wszystko żeby go mieć"
Jego agent to Riaola, zarabia 400 tyś euro tyg i był jednym z bodajże trzech piłkarzy Barcy, którzy nie zgadzali się na obniżenie zarobków, gdy wybuchła pandemia. Także powodzenia XD

Barney komentarzy: 2058609.12.2021, 17:52

@enrique:

Siemka , dzieki za info juz zdarzylem zapomniec o tej grze. Zrezygnowalem przez brak polonizacji. Gra z twgo co patrzymem swietna.

enrique komentarzy: 1894809.12.2021, 17:43

Jakby ktoś nie wiedział - Disco Elysium jest już dostępne po polsku, a na Steamie promka 50% ceny.

sWinny komentarzy: 772909.12.2021, 17:40

Myślę, że wilshere wciąga na treningach nosem całą naszą pomoc i chłopacy są tak załamani swoją postawą, że w spotkaniach również wyglądają żenująco.
Zagadka rozwiązana czemu tak słabo gramy.

A tak serio to wiadomo jak wygląda Jacek na treningach? Ile ja bym dał żeby ten człowiek wskoczył do składu zamiast czaki

Furgunn komentarzy: 916209.12.2021, 17:32

Dziś o 19 ostatni mecz fazy grupowej LM. Atalanta - Villarreal, jakby ktoś miał zapomnieć ;)

Jacek1s komentarzy: 764609.12.2021, 17:30

@arsenallord: ManU się nim interesuje bardzo, ich nowy menedżer bardzo naciska na ten transfer

Furgunn komentarzy: 916209.12.2021, 17:25

@arsenallord: może to czas kiedy to my będziemy wykupywać z Barcelony :)

mruw komentarzy: 413109.12.2021, 17:24

@arsenallord: no Frankie to marzenie. Kiedys mówił ze chce byc jak Fabregas i pierwsze isc do Arsenalu a potem do Barcy. Moze sie okaze ze bedzie odwrotnie

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11709.12.2021, 17:14

Frankie de Jong do wyjęcia z Barcelony. Powinniśmy zrobić wszystko żeby go mieć

gabrys80COYG komentarzy: 43609.12.2021, 17:02

Martin Ødegaard has scored more goals than £100m Grealish and £73m Sancho this season.

Gofer999 komentarzy: 1452309.12.2021, 16:59

@alexis1908: Ale tutaj wcale nie chodzi o to kto przyszedł. Co sezon jest podjarka jakimś ogórkiem one season wonder z L1. Gourcuff, Belhanda, Marvin Martin, Gonalons, Lemar, Aourar, Pepe, i wielu wielu wielu wielu wielu innych. :D

Furgunn komentarzy: 916209.12.2021, 16:55

Tak sobie myślę że, Everton jest nam winny transfer Dominica :D

mruw komentarzy: 413109.12.2021, 16:34

@Lamoreaux: no nie wiem, a Welbeck? Mkhitaryan? To w sumie niewypały z PL. No i nasza największa gwiazda Willian. Nawet juniorom nie mozna zaufać, bo taki Frimpong czy Zelalem sie nie przebili. Chyba tylko z ekstraklasy wszystkie trasnfery wypaliły (Fabian, Szczęsny) wiec proponuje sie skupic na tym kierunku

Kaczaza komentarzy: 719209.12.2021, 16:24

@Lamoreaux: to nie wina Mikela że Auba gra jak leszcz. Jakieś 4 czy 5 bramek mamy mniej przez jego dyspozycję. Jak widać Mikel nie jest taki zły, poczekajmy do końca sezonu. LM to piękne marzenie, ale ja myślę że LE to max co możemy mieć.

Lamoreaux komentarzy: 339009.12.2021, 16:20

@alexis1908 napisał: "Nie każdy kto przychodzi z Francji jest ogórkiem ze wtopilismy z Pepito nie znaczy ze ten kierunek jest zły ;)"

otóż to a nie każdy kierunek musi być podlany bezmyślnymi stereotypami. Idąc tą drogą to kierunek niemiecki powinien być zakazany definitywnie: Auba, Xhaka, Leno - czyli sami ulubieńcy.

Podobnie można z innymi kierunkami jak hiszpanski: Cebullos, Mustafi i dla odmiany Ozil i Sanchez.
Paradoksalnie tylko kierunek angielski Arsenalowi wychodzi całkiem całkiem..

Garfield_pl komentarzy: 2707209.12.2021, 16:16

@Reamoner napisał: "Bulbazaur ... gdzie go złapałeś ?? To bardzo rzadki pokemon :P
jeśli w Spurs tylu zawodników z covidem to ja się boje że w sobotę ze 3 naszych też wypadnie a może ESR też chory, jak się nic o nim nie mówi to mam obawy że to przez covid."

Przecież było info przed evertonem że uraz (chyba pachwiny)

alexis1908 komentarzy: 355809.12.2021, 16:13

@Gofer999: Nie każdy kto przychodzi z Francji jest ogórkiem ze wtopilismy z Pepito nie znaczy ze ten kierunek jest zły ;)

Lamoreaux komentarzy: 339009.12.2021, 15:52

Meczyk z Soton pewnie wygramy ale i tak to nic nie zmieni. Prawdopodobnie też i fartem wygramy z WHU bo Arteta musi mieć kilka meczy na zielono, żeby później hurtem wtopić elegancko móc wtapiać. 1.01 City, 16.01 Tottenham a i pewnie Leeds (18.12) lub Wolves (28.12) urwie nam punkty.

Cały Mikelek. Moja koleżanka ma śmieszne hasełko, które często powtarza. "Co se schudne, to przytyje". U Mikelka jest podobnie - Co se wygram, to *pier*ole :D

mruw komentarzy: 413109.12.2021, 15:46

Porownajcie sobie naszą formę u siebie i na wyjazdach. Wyglada na to, ze mamy olbrzymi problem z tym żeby cos ugrac poza wlasnym boiskiem. Mecz z Soton gramy u siebie, więc mam nadzieję, ze odpowiemy na to co sie stało z Evertonem

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 309.12.2021, 15:41

@ArsenalChampion:

Odpuść.

bizooon komentarzy: 681609.12.2021, 15:17

DCL bybly fajnym transferem gdyby nie był Anglikiem (+ 50% do ceny) i nie miał odporności na kontuzje jak Theo.
A propos. Walcott nie gral od 4 tygodni, z nami go wpuszczą i pewnie załaduje bramę (-‸ლ)

Gofer999 komentarzy: 1452309.12.2021, 15:17

Kto wy tym roku będzie ogórem z L1 na którego niektórzy z k.com będą się napalać? Renato Sanchez? Jakieś inne propozycje??

ZielonyLisc komentarzy: 2020209.12.2021, 15:16

@johnnycage1909: ale o czym ty piszesz, o fakcie dokonanym, RS póki co nigdy nie był na ustach piłkarskiego świata jak Salah żeby dawać takie porównania, porównanie z dvpy.

DB10Bergkamp komentarzy: 47409.12.2021, 15:09

@Gunner915: jak ktoś ogląda Napoli to też naprawdę może mieć przekonanie że w Reprezentacji Polski mamy bardzo dobrego zawodnika w środku pomocy.

pozdrawiam Kanonierzy! ;)

johnnycage1909 komentarzy: 105409.12.2021, 15:04

@ZielonyLisc: to tak samo Salah, który się nie przebil w Chelsea był przeciętniakiem po transferze do klubów w Serię A ?

Gunner915 komentarzy: 276709.12.2021, 14:58

Ej! ale serio jak ktoś ogląda reprezentacje Szwajcarii, a Arsenalu już nie to naprawdę może mieć przekonanie, ze mamy bardzo dobrego zawodnika w środku pomocy.

losnumeros komentarzy: 1315809.12.2021, 14:42

@ZielonyLisc napisał: "I co z tego, że w reprezentacji gra lepiej?"

Dlatego do nas pasuje, Xhaka też w reprezentacji gra lepiej niż w klubie.

bizooon komentarzy: 681609.12.2021, 14:24

dzisiaj widzę potyczki personalne od rana, chyba się chłopakom dzień środa nie udał

ZielonyLisc komentarzy: 2020209.12.2021, 14:03

@ArsenalChampion: dobrze, zapamiętam mistrzu.