Ważna wygrana w derbach Londynu: West Ham 1-2 Arsenal

Ważna wygrana w derbach Londynu: West Ham 1-2 Arsenal 02.05.2022, 10:59, Patryk Bielski 1448 komentarzy

Kanonierzy postawili kolejny duży krok w walce o kwalifikacje do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie, zwyciężając na trudnym terenie w derbach Londynu z West Hamem 2-1. Sam mecz dla postronnego kibica nie był zbyt widowiskowy i toczył się w wolnym tempie, ale Arsenalowi udało się wywieźć trzy punkty z London Stadium dzięki znakomitej postawie obrońców i trafieniom Roba Holdinga oraz Gabriela.

Podopieczni Mikela Artety od początku spotkania, mimo mniejszego posiadania piłki, zdawali się kontrolować sytuację na boisku. Brakowało jednak konkretów, które nadeszły w 38. minucie, gdy po rzucie rożnym i wrzutce Bukayo Saki głową piłkę w bramce umieścił Holding.

Goście odpowiedzieli tuż przed przerwą. Coufal zagrał piłkę z prawego skrzydła do Bowena, a ten sprytnie wykorzystał zamieszanie w polu karnym i półwolejem nie dał szans Ramsdale'owi. Futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od nogi Gabriela, myląc angielskiego golkipera.

Kanonierzy w drugiej połowie podkręcili nieco tempo, co przyniosło pożądany rezultat w 54. minucie. Ponownie kluczem okazał się stały fragment gry. Piłkę po rzucie rożnym zebrał na boku pola karnego Martinelli, który świetnie znalazł na piątym metrze Gabriela, a Brazylijczyk nie miał najmniejszych problemów ze zdobyciem - jak się później okazało - zwycięskiego gola dla swojego zespołu.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Kanonierzy dzięki trzeciemu zwycięstwu z rzędu utrzymali czwartą lokatę w tabeli. Warto zaznaczyć, że w spotkaniu nie mógł zagrać Ben White, który po meczu z United odczuwał problemy mięśniowe, ale świetnie zastąpił go wczoraj Rob Holding. Anglik zgarnął bowiem statuetkę gracza meczu.

Zobacz skrót spotkania

Składy wraz z ocenami dziennikarzy Sky Sports:

West Ham: Fabiański (7), Coufal (6), Zouma (7), Cresswell (6), Fredericks (6), Noble (6), Rice (8), Fornals (7), Bowen (7), Benrahma (6), Lanzini (6).

Zmiennicy: Antonio (6), Soucek (6), Yarmolenko (6).

Arsenal: Ramsdale (7), Tomiyasu (6), Holding (9), Gabriel (8), Tavares (7), Elneny (7), Xhaka (7), Odegaard (7), Martinelli (7), Saka (7), Nketiah (7).

Zmiennicy: Cedric (6), Smith Rowe (6), Lokonga (6).

Piłkarz meczu: Rob Holding.

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Patryk Bielski źrodło: Sky Sports / własne
arsenallord komentarzy: 29709 newsów: 11703.05.2022, 21:55

@Garfield_pl: Czemu płacz? Może oddanie szacunku bo jak tego dokona to mega mu się należy

schnor25 komentarzy: 1854603.05.2022, 21:54

@Thoneick: no to sobie zamień na Chelsea.

XandeR komentarzy: 967503.05.2022, 21:53

Pięknie gdyby Villarreal cała LM wygrał. Uwielbiam takie rzeczy

Thoneick komentarzy: 198003.05.2022, 21:53

@schnor25 napisał: "wstyd to przynoszą takie PSG, Bayerny czy inne United, że takowych drużyn nie ma w 1/2 LM."
Z tym United to Cię poniosło.

enrique komentarzy: 1910203.05.2022, 21:53

Wielki szacun za tą pierwszą połowę dla Villareal, pokazali że zaangażowaniem i ogromną determinacją naprawdę można przenosić góry.

Mam obawy czy dadzą radę utrzymać takie tempo w drugiej połowie, ale nawet jeśli nie awansują to i tak ogromny szacun za ten dwumecz i poprzednie, świetny wynik dla tego klubu.

Arsenal96l komentarzy: 501703.05.2022, 21:53

Emeryt to gamemaster jeśli chodzi o LE

Garfield_pl komentarzy: 2799903.05.2022, 21:53

@losnumeros napisał: "Będą niepsodsinaka, jak Emery wygra LM."
Już widzę ten płacz ;)

Kredens komentarzy: 369803.05.2022, 21:53

@FabsFAN napisał: "Dla mnie Madryt pewniaczek przeciwko City"

Ja właśnie na City postawiłem ;)

TlicTlac komentarzy: 600903.05.2022, 21:52

Dla mnie Jota najsłabszy na boisku - Diaz za niego + Henderson za Keitę (zawalił im już jedną bramkę) i gra od nowa.

Furgunn komentarzy: 922403.05.2022, 21:52

Może jakby nasi, kiedyś tam, rozumieli co Emery do nich mówi, to dziś gralibyśmy z nim o finał LM? :D

pietraz komentarzy: 158703.05.2022, 21:51

Czy tylko mi się rzuciło na gały jaki z Coquelina się zrobił lamus w tej lidze panienek? Kiedyś sztywno stojący na nogach, cięzko było go powalić, nie pozostający dłużny przeciwnikowi i nie odstawiający nogi czołg, a dziś? Byle kontakt z piłkarzem liver a ten leży na glebie i trzyma się za facjate..dramat

Jacek1s komentarzy: 764603.05.2022, 21:51

Wynik do przerwy w meczu Liverpoolu z Villarealem bez niespodzianki.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 103.05.2022, 21:51

Będzie Liverpool zmęczony na mecz ze Spurs i mój typ, że The Resa ich pociśnie już nie jest taki pewny :)

Simao12 komentarzy: 775203.05.2022, 21:51

Ale emery rozwalił w video Kloppa. Pewnie nawet na sraczu ich analizował, niesamowite bo kompletnie odebrał Liverpoolowi chęci do gry.

ArekKanonier komentarzy: 190703.05.2022, 21:51

Ale taki Coquelin u nas w tym sezonie to byłoby złoto. Mega waleczny gość.

schnor25 komentarzy: 1854603.05.2022, 21:50

@enrique: wstyd to przynoszą takie PSG, Bayerny czy inne United, że takowych drużyn nie ma w 1/2 LM.

cieniak14 komentarzy: 172703.05.2022, 21:50

@FabsFAN: przeciez Realu to już dawno nie powinno być w tej edycji LM i w sumie żaden z niego pewniaczek :)

TlicTlac komentarzy: 600903.05.2022, 21:50

@TlicTlac:

Villarreal-City*

Wisnia44 komentarzy: 75803.05.2022, 21:49

@Slaviola napisał: "Villa taka dobra czy Live takie słabe?"
Villareal dobre. Liverpool się chyba nie spodziewał takiego oporu. Po prostu widać po nich, że nie wiedzą co się dzieje. :D

Gofer999 komentarzy: 1466703.05.2022, 21:49

@Thoneick: @arsenallord: Impercis czy jak temu dzbanowi było. :D

TlicTlac komentarzy: 600903.05.2022, 21:49

@FabsFAN:

Jak Cancelo będzie grał, to dla mnie pewniaczek City;

muszą to w pierwszej połowie ogarnąć, bo w drugiej połowie kibice poniosą Real.

Ja chciałbym finał nie-ligowy, czyli Liverpool-Real lub Real-City; a jeszcze bardziej chciałbym świetnych meczy ^^

Furgunn komentarzy: 922403.05.2022, 21:49

Tak się gra z zaangażowaniem, tak się walczy na boisku. Arteta oglądaj i się ucz.

enrique komentarzy: 1910203.05.2022, 21:49

Jak to pisali dzisiaj na netach ?

"Villareal przynosi wstyd Lidze Mistrzów ?" "Ten mecz to formalność" ?

Niech się pukną w puste łby pseudo-dziennikarzyny.

Slaviola komentarzy: 1237703.05.2022, 21:48

Właśnie włączyłem meczy, bo oglądałem z Żoną "Uncharted" - tak btw, bardzo dobry film.

Villa taka dobra czy Live takie słabe?

arsenallord komentarzy: 29709 newsów: 11703.05.2022, 21:48

@Gofer999: Nikt tak nie gadał na 100%

Thoneick komentarzy: 198003.05.2022, 21:48

@Gofer999 napisał: "Coq "najgorszy pomocnik Arsenalu w historii" , pamiętam :D"
Kto tak uważał?

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19203.05.2022, 21:47

Kibel sie woził przed meczem na konfie, że może i nigdy nie wygrał w hiszpanii, ale za to przeszedł każdy hiszpański zespół. Teraz to mu sie pewnie ciepło zrobiło...

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 303.05.2022, 21:46

JEst szansa na final Villarreal vs Real. Dla mnie Madryt pewniaczek przeciwko City:D

Gofer999 komentarzy: 1466703.05.2022, 21:46

Coq "najgorszy pomocnik Arsenalu w historii" , pamiętam :D

cobi90 komentarzy: 125703.05.2022, 21:46

Ma ktoś streama?

Oldgunner3 komentarzy: 969903.05.2022, 21:46

Skoro już Coq strzela to już źle z the reds.Oby tak nie zagrali ze spurs.Tak słabej połówki w ich wykonaniu już nie pamiętam.Musi Klopp wpuścić Hendersona za Keitę.

Wisnia44 komentarzy: 75803.05.2022, 21:46

Śmiesznie by było jakby dzisiaj wygrał Villareal a jutro Real. Chyba takiego finału niewiele osób obstawiało.

Co do dzisiejszego meczu, ciekawe czy Villareal wytrzyma to tempo.

enrique komentarzy: 1910203.05.2022, 21:46

Teraz tylko się modlić by sędzia tego nie spierdzielił.

Niech wygra lepszy, bez jakiejkolwiek pomocy.

zdyp komentarzy: 455303.05.2022, 21:45

angielski finauu mowili
a bedzie hiszpanski xdd

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 803.05.2022, 21:45

Niesamowitą robotę robi Emery w Villarrealu.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 303.05.2022, 21:45

Villarreal ma momentum:D

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 103.05.2022, 21:44

@Marcinafc93: ani LM*

Dziadyga komentarzy: 826803.05.2022, 21:44

@ostriket napisał: "Stuart Attwell pokazuje że nawet na sędziowanie 2 ligi się nie nadaje..."

Najgorszy sędzia będzie,jeśli będzie prawda,że Dean,Atkinson i Moss mieliby kończyć kariery.

Simao12 komentarzy: 775203.05.2022, 21:44

Koklę, co to był za gracz w 14/15

Zaraz się okaże, że Klopp podpisał kontrakt, a drużyna wszystko przegra, inni LM, ani mistrzostwa xd

losnumeros komentarzy: 1318903.05.2022, 21:44

Będą niepsodsinaka, jak Emery wygra LM.

Craz komentarzy: 356503.05.2022, 21:43

Jechać z nimi Villarreal jak widzę Diego ci*te i kloppa to mi słabo i to pomaganie sędziów

Herus komentarzy: 148803.05.2022, 21:43

Brawo Coq!

Co do tego karnego to sam nie wiem. Zwróćcie uwagę że on 'wypuscil' piłkę wprost w Alissona... więc można to potraktować ze obronił (przerwał jego wypuszczenie pilki). Gdyby wypuścił bardziej a nie w Beckera to bez dwóch zdań... Ale tak nie zrobił.

Furgunn komentarzy: 922403.05.2022, 21:43

Chciałbym zobaczyć co będzie się działo w przerwie w szatni live :D

Marcel90 komentarzy: 812403.05.2022, 21:43

Czysciutko to brazylijczyk wjechal w Lo Celso , karny 100%. Dobrze, ze Villareal poszedl za ciosem :)

enrique komentarzy: 1910203.05.2022, 21:43

Oj będzie karniaczek dla Liverpoolu możecie Panowie obstawiać u buka

bedek (zawieszony) komentarzy: 42003.05.2022, 21:43

Coquelin wow :D

TlicTlac komentarzy: 600903.05.2022, 21:42

Coquelin na 2-0; tak jest!! Zajebiście, że on strzelił, mój ulubiony piłkarz po Nedvedzie ^^

Patriko komentarzy: 528703.05.2022, 21:42