Ważna wygrana w derbach Londynu: West Ham 1-2 Arsenal

Ważna wygrana w derbach Londynu: West Ham 1-2 Arsenal 02.05.2022, 10:59, Patryk Bielski 1448 komentarzy

Kanonierzy postawili kolejny duży krok w walce o kwalifikacje do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie, zwyciężając na trudnym terenie w derbach Londynu z West Hamem 2-1. Sam mecz dla postronnego kibica nie był zbyt widowiskowy i toczył się w wolnym tempie, ale Arsenalowi udało się wywieźć trzy punkty z London Stadium dzięki znakomitej postawie obrońców i trafieniom Roba Holdinga oraz Gabriela.

Podopieczni Mikela Artety od początku spotkania, mimo mniejszego posiadania piłki, zdawali się kontrolować sytuację na boisku. Brakowało jednak konkretów, które nadeszły w 38. minucie, gdy po rzucie rożnym i wrzutce Bukayo Saki głową piłkę w bramce umieścił Holding.

Goście odpowiedzieli tuż przed przerwą. Coufal zagrał piłkę z prawego skrzydła do Bowena, a ten sprytnie wykorzystał zamieszanie w polu karnym i półwolejem nie dał szans Ramsdale'owi. Futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od nogi Gabriela, myląc angielskiego golkipera.

Kanonierzy w drugiej połowie podkręcili nieco tempo, co przyniosło pożądany rezultat w 54. minucie. Ponownie kluczem okazał się stały fragment gry. Piłkę po rzucie rożnym zebrał na boku pola karnego Martinelli, który świetnie znalazł na piątym metrze Gabriela, a Brazylijczyk nie miał najmniejszych problemów ze zdobyciem - jak się później okazało - zwycięskiego gola dla swojego zespołu.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Kanonierzy dzięki trzeciemu zwycięstwu z rzędu utrzymali czwartą lokatę w tabeli. Warto zaznaczyć, że w spotkaniu nie mógł zagrać Ben White, który po meczu z United odczuwał problemy mięśniowe, ale świetnie zastąpił go wczoraj Rob Holding. Anglik zgarnął bowiem statuetkę gracza meczu.

Zobacz skrót spotkania

Składy wraz z ocenami dziennikarzy Sky Sports:

West Ham: Fabiański (7), Coufal (6), Zouma (7), Cresswell (6), Fredericks (6), Noble (6), Rice (8), Fornals (7), Bowen (7), Benrahma (6), Lanzini (6).

Zmiennicy: Antonio (6), Soucek (6), Yarmolenko (6).

Arsenal: Ramsdale (7), Tomiyasu (6), Holding (9), Gabriel (8), Tavares (7), Elneny (7), Xhaka (7), Odegaard (7), Martinelli (7), Saka (7), Nketiah (7).

Zmiennicy: Cedric (6), Smith Rowe (6), Lokonga (6).

Piłkarz meczu: Rob Holding.

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Patryk Bielski źrodło: Sky Sports / własne
Garfield_pl komentarzy: 2799903.05.2022, 23:17

Arsenal will release their 2022/23 home shirt on May 19th. [@REDactionAFC].

Dzulian komentarzy: 255703.05.2022, 23:11

Śmiem twierdzić że gdyby Łodzie miały Beckera w bramce a Live Rulliego to Villarreal by awansowało. Zawalić 3 bramki na 5 to trzeba mieć tupet.

Gole Mane i Fabinho to kuriozum. W pierwszym meczy na Anfield ten lob po samobóju też był do wyjęcia przez fachowca.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 303.05.2022, 22:58

Niestety, LFC odzyskal pelna kontrole w drugiej polowie i Villarreal bylo bezradne. Tak czy siak szacunek im sie nalezy za wynik, jaki osiagneli.

enrique komentarzy: 1910203.05.2022, 22:57

Świetna atmosfera na stadionie Villareal, kibice oklaskują obie drużyny a obie drużyny kibiców, nawet Klopp robi rundę i dziękuje wszystkim kibicom.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 103.05.2022, 22:56

Teraz poproszę, aby w sobotę, rozj... tak Spurs, aby Conte wyrwał z głowy te przeszczepiony włosy xd

silvano95 komentarzy: 980503.05.2022, 22:51

Salah jest tragiczny

Taki komentarzy: 204603.05.2022, 22:40

Chłopaki z Villarreal zapomnieli, że mecz trwa 90 minut a nie 45.

arsenallord komentarzy: 29709 newsów: 11703.05.2022, 22:36

@enrique: Rulli zawalił im ten dwumecz. Ręcznik

Dziadyga komentarzy: 826803.05.2022, 22:35

Przynajmniej z kurami będą zmotywowani po takim awansie.

to dla nas najważniejsze.

AR14 komentarzy: 130503.05.2022, 22:35

@Jack_Herrer

Jestem pewien, że niektórzy na tej stronie dalej myślą, że Leno świetnie gra nogami :D

enrique komentarzy: 1910203.05.2022, 22:35

Druga połowa to zupełnie inny mecz, ale to co gra dziś Rulli to zakrawa na sabotaż.

enrique komentarzy: 1910203.05.2022, 22:32

OJ OJ OJ

Furgunn komentarzy: 922403.05.2022, 22:32

Posypali się. Szkoda.

Czeczenia komentarzy: 1248403.05.2022, 22:32

Z 2:0 na 2:2? Dobrze, że pogoniliśmy tego przegrywa.

Arteta przynajmniej obronę ogarnął.

Oo, bezbecja.

Oldgunner3 komentarzy: 969903.05.2022, 22:30

Dobra ,20` i frajerzy podgoleni,ale połfinał LM dla 50 tys. miejscowości to wielki sukces i czapki z głów.

Marcel90 komentarzy: 812403.05.2022, 22:28

Przynajmniej trochę emocji było. Szkoda, że bramkarz Villarralu nie udźwignął presji

Garfield_pl komentarzy: 2799903.05.2022, 22:27

@enrique napisał: "A nie mówiłem ?"
Miałeś rację :D

enrique komentarzy: 1910203.05.2022, 22:27

Villareal zagrało fenomenalne 45 minut, ale to było mordercze tempo i niestety już po przerwie było widać że nie dadzą rady tego utrzymać.

Do tego suszarka Kloppa zrobiła swoje i świetna zmiana w przerwie.

Garfield_pl komentarzy: 2799903.05.2022, 22:26

To po ptokach ;)

enrique komentarzy: 1910203.05.2022, 22:25

@Garfield_pl: A nie mówiłem ?

Furgunn komentarzy: 922403.05.2022, 22:25

I już chyba koniec marzeń o finale LM. Live robi swoje.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 103.05.2022, 22:25

Po meczu

Dziadyga komentarzy: 826803.05.2022, 22:25

No i koniec :D

Oldgunner3 komentarzy: 969903.05.2022, 22:24

Dobrze,że UEFA zliwkidowała przepis o golach na wyjeżdzie bo byłoby już po emocjach.

Oldgunner3 komentarzy: 969903.05.2022, 22:23

W końcu coś strzelili bo była trochę siara z Capoue i Coqelinem odpaść,ale musza tak grać dalej jak od początku 2 połowy.

Dziadyga komentarzy: 826803.05.2022, 22:23

Ten ich bramkarzy to jakaś marnota.Tydzien temu wbił sobie sam piłkę do bramki a dziś też co to było?!

enrique komentarzy: 1910203.05.2022, 22:22

@Garfield_pl: Nie, teraz to Live im wciśnie. Zobacz jaka jest różnica w szybkości rozgrywania w obu drużynach, Villa jedzie na oparach.

NaZawszeArsenal komentarzy: 123703.05.2022, 22:19

@enrique napisał: "a u nas jak mówił biegać to nasze asy z ofensywy robiły sobie heheszki za jego plecami."

Podobno Ozil nadal schodzi z boiska w Baku.

enrique komentarzy: 1910203.05.2022, 22:17

Bo w mniejszym klubie takim jak Villareal Emery jest szanowany za swoje dokonania i jak mówi piłkarzom biegać to biegają, a u nas jak mówił biegać to nasze asy z ofensywy robiły sobie heheszki za jego plecami.

Czeczenia komentarzy: 1248403.05.2022, 22:16

Szacunek dla Ebeninga za wyniki w CL, ale nawet w Villareal jego praca to nie jest pasmo sukcesów. Wystarczy spojrzeć w tabelę. Stosując niektórych retorykę, można powiedzieć, że w Villar piłkarze grają na jego zwolnienie w lidze, a w pucharach pokazują na co ich stać.

Arsenal to nie było jego miejsce, nie ma za czym tęsknić. Serio. Powodzenia w karierze, ale jego zwolnienie to był jedyny słuszny ruch.

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19203.05.2022, 22:16

Można i sie jarać teraz, że Emery idzie jak burza, ale jak sobie przypomne rozgrywanie od bramki przez Leno, ktory nie wie co to gra nogami, jezus kazde wyprowadzanie piły to był piach z solą w oczy.

enrique komentarzy: 1910203.05.2022, 22:15

@Gunnerrsaurus: xD

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189903.05.2022, 22:15

Bardzo dobry menadżer ten Emery, walczy o finał LM z tak przeciętną drużyną jak Villarreal. Przydałby się ktoś taki w Arsenalu.

Thoneick komentarzy: 198003.05.2022, 22:12

Ciekawy gość ten Espumisan

Oldgunner3 komentarzy: 969903.05.2022, 22:05

Witamy wisienki w PL.Jednak w bezpośrednim meczu z NF były lepsze.

Garfield_pl komentarzy: 2799903.05.2022, 22:05

@arsenallord napisał: "Czemu płacz? Może oddanie szacunku bo jak tego dokona to mega mu się należy"
Jak to czemu? :D serio pytasz? ;) to zobacz komu odpisałem tak, i pomyśl jakie by tu były w kółko przez kolejne tygodnie pisane mądrości :D no a co do samego Emeryego to oczywiście że szacunek już mu się należy, za to co robi z Villarreal, u nas się nie udało, ale nie do końca był temu winny, a jak się okazało, to nie on był problemem głównym, o czym sam wtedy pisałem. Nigdy w żadnym klubie nie będzie dobrze, jeśli to piłkarze próbują rządzić i decydować o zwolnieniu.

Cesc1994 komentarzy: 447003.05.2022, 22:02

Jak Nottingham w tym sezonie nie awansuje do PL to już chyba trudno będzie im o lepszy moment.

NaliniAFC komentarzy: 96603.05.2022, 22:01

Dziadyga komentarzy: 826803.05.2022, 21:59

W Bournemouth co się dzieje haha.

Furgunn komentarzy: 922403.05.2022, 21:58

To czekamy na odpowiedź Live w drugiej połowie. Meczycho to się dopiero zacznie ;)

Ups147 komentarzy: 346603.05.2022, 21:56

Ale by było śmiesznie jakby się okazało że Emery w 2 lata wyeliminował United, Arsenal, live, a w finale machnął City. W sumie to życzę mu tego

Dziadyga komentarzy: 826803.05.2022, 21:55

Emery lepszy trener od Artety,ale bardziej na puchary.Bo jakbyśmy mieli znowu na Anfield stać całą 11 w polu karnym by cudem zrobić 0-0...ale na puchary to fenomenalny trener i jakby taka Polskę miał na MŚ to ćwierćfinał by był jak nie wyżej.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 103.05.2022, 21:55

@Marcinafc93: Reds*

Thoneick komentarzy: 198003.05.2022, 21:55

@Furgunn napisał: "Może jakby nasi, kiedyś tam, rozumieli co Emery do nich mówi, to dziś gralibyśmy z nim o finał LM? :D"
Pamiętam jak Emery powiedział kiedyś, że zawodnicy nie wiedzieli co to jest taktyka XD

Furgunn komentarzy: 922403.05.2022, 21:55

@XandeR: dawno nie wydarzyło się coś tak nieoczywistego w LM. Piękna by to historia była.