Wenger znowu przegrywa z Mourinho: Chelsea 2-0 Arsenal

Wenger znowu przegrywa z Mourinho: Chelsea 2-0 Arsenal 05.10.2014, 16:11, Sebastian Czarnecki 2286 komentarzy

Derby Londynu zawsze cechują się twardą grą i walką o każdy centymetr boiska. Podobnie było w dzisiejszym meczu na Stamford Bridge, w której każda ze stron chciała pokazać się z jak najlepszej strony. Podopieczni Arsene'a Wengera nie wyglądali na przestraszonych swojego rywala, jak to miało miejsce w zeszłym roku, ale mimo wszystko musieli uznać wyższość swojego rywala, który bezbłędnie wykorzystał fatalne zachowanie obrońców.

Arsene Wenger kolejny raz musi więc uznać wyższość Jose Mourinho, który znowu lepiej poukładał swój zespół od doświadczonego Francuza. Spotkania nie umiliło nam jednak fatalne sędziowanie, jednak na całe szczęście Atinson podejmował błędne decyzje w obie strony, co nie wpłynęło w ostatecznym rozrachunku na końcowy rezultat. Kanonierzy przegrali jednak swój pierwszy mecz w sezonie ligowym i spadli w tabeli na siódmą lokatę. Przed nimi jednak seria łatwiejszych spotkań, w których muszą nałapać jak najwięcej kluczowych punktów.

Chelsea: Courtois (23. Cech) - Ivanović, Terry, Cahill, Azpilicueta - Matić, Fabregas - Schurrle (69. Mikel), Oscar (87. Willian), Hazard - Costa

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini - Özil, Wilshere (83. Rosicky), Cazorla (69. Chamberlain), Sanchez (78. Podolski) - Welbeck

Co ciekawe, stroną dominującą w pierwszej części spotkania byli Kanonierzy. Alexis Sanchez oddał w trzeciej minucie ostrzegawczy strzał z dystansu, ale nie zmierzał on w kierunku bramki.

W 10. minucie sam na sam z Thibautem Courtois wyszedł Alexis Sanchez, jednak belgijski golkiper w porę wyszedł do futbolówki i zatrzymał akcję. Pędzący Chilijczyk nie zdążył wyhamować przed bramkarzem i przydzwonił w niego kolanem.

W kolejnych minutach gra uspokoiła się w środkowej części spotkania. Chelsea wyszła spod nacisku Arsenalu i sama zaczęła konstruować akcje zaczepne. Defensywa The Gunners wyglądała jednak na dobrze zorganizowaną i radziła sobie nawet przy stałych fragmentach gospodarzy.

W 23. minucie Jose Mourinho zmuszony został do przeprowadzania zmiany. Zderzenie z Alexisem okazało się jednak zbyt bolesne dla Thibauta Courtois, który musiał opuścić boisko. W jego miejsce pojawił się Petr Cech.

Kilka chwil później gospodarze wykorzystali stratę Alexisa Sancheza w środku pola i wyprowadzili pierwszą groźną akcję. Ze świetnej strony pokazał się Eden Hazard, który minął dwóch zawodników drużyny przeciwnej i na pełnym biegu wpadł w pole karne, gdzie zatrzymał go dopiero nieprzepisowy atak Koscielnego. Rzut karny dla The Blues.

Do wykonania jedenastki podszedł sam poszkodowany, który ze stoickim spokojem wpakował piłkę w lewy dolny róg bramki Szczęsnego. Po 27 minutach mamy 1-0 dla Chelsea.

Trzy minuty później z groźnym kontratakiem ruszyli podopieczni Arsene'a Wengera, którzy znaleźli wolną przestrzeń na lewej flance. Santiago Cazorla ruszył skrzydłem i posłał piłkę do środka, gdzie nabiegał Jack Wilshere, jednak Anglik za mocno przyjął sobie piłkę, dzięki czemu Cech nie miał problemów z interwencją.

Kolejne minuty były bardzo wyrównane, jednak żadna ze stron nie wypracowała sobie sytuacji strzeleckich. Dominowały zwłaszcza twarda, nieustępliwa walka w środku pola i faule z obu stron.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Arsenal przegrywa z Chelsea na Stamford Bridge po rzucie karnym wykorzystanym przez Edena Hazarda.

Druga część meczu zaczęła się od ataków ze strony Arsenalu. W 50. minucie Alexis Sanchez posłał dobre podanie z lewej flanki, które trafiło pod nogi Santiago Cazorli, ale mocny strzał Hiszpana po ziemi minął się ze słupkiem.

W 57. minucie świetną akcję lewą stroną boiska przeprowadził Eden Hazard, który całkowicie zwiódł Caluma Chambersa, po czym dograł do środka, gdzie interweniował Flamini i o mało nie wpakował piłki do własnej bramki. Na całe szczęście na posterunku stał Szczęsny, który sparował uderzenie na korner.

W 63. minucie akcja Arsenalu zakończona mocnym strzałem Wilshere'a. Piłka po drodze odbija się od ręki Cesca Fabregasa i wychodzi na rzut rożny, jednak mimo protestów piłkarzy drużyny gości sędzia nie podyktował jedenastki.

Na 21 minut przed końcem meczu Alex Oxlade-Chamberlain wszedł na boisko za Santiago Cazorlę. W tym samym czasie Mourinho wprowadził Johna Obi Mikela za Andre Schurrlego.

W 75. minucie świetną akcję dla Chelsea wyprowadził Diego Costa, po którym nikt nie spodziewał się wielkich rzeczy, kiedy znajdował się osamotniony w polu karnym Arsenalu. Hiszpan jednak tak ściągnął na sobie uwagę obrońców, że znalazł miejsce dla wybiegającego Hazarda, a ten mocnym strzałem przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Trzy minuty później było już 2-0 dla Chelsea. Cesc Fabregas obsłużył genialnym podaniem wybiegającego Diego Costę, który najpierw ośmieszył defensywę Arsenalu, a potem Wojciecha Szczęsnego sprytnym lobem.

Na pierwszy celny strzał na bramkę Kanonierzy pokusili się dopiero w końcówce spotkania, kiedy to Lukas Podolski wślizgiem spróbował umieścić piłkę w bramce Cecha. Rezerwowy golkiper Chelsea spisał się bez zarzutu.

Chwilę później stuprocentową sytuację zmarnował Diego Costa, który otrzymał świetne podanie z prawego skrzydła na wolne pole i strzelił ponad bramką z najbliższej odległości. Usprawiedliwić może się jedynie tym, że był na pozycji spalonej.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, Arsenal przegrał z Chelsea na Stamford Bridge 0-2.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

Agent komentarzy: 51407.10.2014, 19:59

to jeszcze fb mi jej dajcie i podziekował :)

TaYekARS
Mnie jakiś koleś na wp.pl pouczał, że nie ma takiego klubu jak Tottenham Hotspur tylko Tottenham London Hotspur

Agent komentarzy: 51407.10.2014, 19:56

ej ludzie jak się nazywa ta laska co jest w sztabie medycznym chelsea?

Kredens komentarzy: 369807.10.2014, 19:55

Ja też mam głupie przeczucie , że awansujemy. Już kiedyś Engela bardzo nie chciałem na trenera i jakoś mi wtedy wisiało to wszystko trochę i wszyscy wiemy jak sięskończyło.

Tak samo teraz jak nigdy nikogo nie chciałem Nawałki na trenera... i podejrzeam już jak to się skończy.

No ale repry zawsze szkoda, więc nech tam awansują

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.10.2014, 19:54

obejrzalem 4-4-2 na tvp sport , Silownie na orange sport , Cafe futbol i nie wiem czemu kazdy jak sie mowi o napastniku to jednym tchem wymienia sie Milika jesli ma grac dwoch napastnikow.

Przeciez Milik grzeje lawe w Ajaxie, a w kadrze w ogole nie strzela goli.

Rivaldo

Spokojnie, ja z krytyką Nawałki mogę poczekać do wtorku, mniej więcej w tedy będziemy mieli już "matematyczne" szanse :P

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.10.2014, 19:47

,,Muszę wszystkich zmartwić: awansujemy na te mistrzostwa. I mam prośbę: zanim się zaczniemy czepiać trenera, odmawiać mu autorytetu, poczekajmy jednak aż coś ważnego przegra, dobrze?''

cytat z Bonka

Niech on taki pewny awansu nie bedzie. Niemcy i Szkocja teraz wszysto zweryfikuja

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698207.10.2014, 19:46

royal87
nie mam kasy ... :'c

Jak skysports daje Arsenal Londyn to co oni bląd robią ?

arsenallord komentarzy: 29730 newsów: 11707.10.2014, 19:28

Titi---> Arek. Ten, który takie jaja robi.

Albo w robocie siedzą.
Aż dziwne, bo byłem przekonany, że drugi dzień z rzędu będzie tu spam o pewniej niemieckiej żabie.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698207.10.2014, 19:21

Zna ktoś jakąś dobrą stronke gdzie mogę obejrzeć Polsat ? chciałbym obejrzeć hell's kitchen

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52407.10.2014, 19:15

Może odpoczywają po pracy albo lekcje odrabiają.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185207.10.2014, 19:08

to tak jakby przetłumaczone video z Arsenal Player

thide komentarzy: 32389 newsów: 185207.10.2014, 19:02

co się dzieje, że taka cisza w opór?

Hans_Zimmer komentarzy: 594607.10.2014, 18:18

ciekawych rzeczy możesz się dowiedzieć na arsenalplayer albo na yt. Nie trzeba czekać na tvp.

lays komentarzy: 3987107.10.2014, 18:13

Gdyby jeszcze ten program prowadziła osoba, która zna się na Arsenalu i na BPL... dalej to prowadzi Iwański? Obejrzalem pierwszy odcinek i na tym się skonczylo.

_Titi_ komentarzy: 114007.10.2014, 17:41

Hans zimmer
Zawsze można się dowiedzieć ciekawych rzeczy

thide komentarzy: 32389 newsów: 185207.10.2014, 17:36

youtube.com/watch?v=sh0tP88NOZg

Hans_Zimmer komentarzy: 594607.10.2014, 17:36

ten magazyn o Arsenalu jest biedny. Czym sie jarac?

_Titi_ komentarzy: 114007.10.2014, 17:31

Bym zapomniał,ale akurat przypadko wszedłem sport.tvp.pl. Dzisiaj o 20;30 Arsenal World na tvp sport i sport.tvp.pl

maciek987 komentarzy: 296607.10.2014, 17:21

zawody są w październiku*

Sory za spam

maciek987 komentarzy: 296607.10.2014, 17:20

amatorscy w sensie że nie należą do profesjonalnych klubów, bo szczerzę wątpię żeby tacy tutaj byli ;p Z powodów takich, że profesjonaliści nie siedzą na kompie tylko ćwiczą całe życie ;p ale jeśli ktos taki się znajdzie to pewnie najlepiej sie zna :D

maciek987 komentarzy: 296607.10.2014, 17:16

No to czy są tutaj jacyś amatorscy kolarze? Jeśli zawody są od lat 17do19, a ja urodziny 17 lat bede miał 4 listopada, mogę brać udział w tych zawodach? Dopuszczą mnie?

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511607.10.2014, 17:08