Wenger znowu przegrywa z Mourinho: Chelsea 2-0 Arsenal

Wenger znowu przegrywa z Mourinho: Chelsea 2-0 Arsenal 05.10.2014, 16:11, Sebastian Czarnecki 2286 komentarzy

Derby Londynu zawsze cechują się twardą grą i walką o każdy centymetr boiska. Podobnie było w dzisiejszym meczu na Stamford Bridge, w której każda ze stron chciała pokazać się z jak najlepszej strony. Podopieczni Arsene'a Wengera nie wyglądali na przestraszonych swojego rywala, jak to miało miejsce w zeszłym roku, ale mimo wszystko musieli uznać wyższość swojego rywala, który bezbłędnie wykorzystał fatalne zachowanie obrońców.

Arsene Wenger kolejny raz musi więc uznać wyższość Jose Mourinho, który znowu lepiej poukładał swój zespół od doświadczonego Francuza. Spotkania nie umiliło nam jednak fatalne sędziowanie, jednak na całe szczęście Atinson podejmował błędne decyzje w obie strony, co nie wpłynęło w ostatecznym rozrachunku na końcowy rezultat. Kanonierzy przegrali jednak swój pierwszy mecz w sezonie ligowym i spadli w tabeli na siódmą lokatę. Przed nimi jednak seria łatwiejszych spotkań, w których muszą nałapać jak najwięcej kluczowych punktów.

Chelsea: Courtois (23. Cech) - Ivanović, Terry, Cahill, Azpilicueta - Matić, Fabregas - Schurrle (69. Mikel), Oscar (87. Willian), Hazard - Costa

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini - Özil, Wilshere (83. Rosicky), Cazorla (69. Chamberlain), Sanchez (78. Podolski) - Welbeck

Co ciekawe, stroną dominującą w pierwszej części spotkania byli Kanonierzy. Alexis Sanchez oddał w trzeciej minucie ostrzegawczy strzał z dystansu, ale nie zmierzał on w kierunku bramki.

W 10. minucie sam na sam z Thibautem Courtois wyszedł Alexis Sanchez, jednak belgijski golkiper w porę wyszedł do futbolówki i zatrzymał akcję. Pędzący Chilijczyk nie zdążył wyhamować przed bramkarzem i przydzwonił w niego kolanem.

W kolejnych minutach gra uspokoiła się w środkowej części spotkania. Chelsea wyszła spod nacisku Arsenalu i sama zaczęła konstruować akcje zaczepne. Defensywa The Gunners wyglądała jednak na dobrze zorganizowaną i radziła sobie nawet przy stałych fragmentach gospodarzy.

W 23. minucie Jose Mourinho zmuszony został do przeprowadzania zmiany. Zderzenie z Alexisem okazało się jednak zbyt bolesne dla Thibauta Courtois, który musiał opuścić boisko. W jego miejsce pojawił się Petr Cech.

Kilka chwil później gospodarze wykorzystali stratę Alexisa Sancheza w środku pola i wyprowadzili pierwszą groźną akcję. Ze świetnej strony pokazał się Eden Hazard, który minął dwóch zawodników drużyny przeciwnej i na pełnym biegu wpadł w pole karne, gdzie zatrzymał go dopiero nieprzepisowy atak Koscielnego. Rzut karny dla The Blues.

Do wykonania jedenastki podszedł sam poszkodowany, który ze stoickim spokojem wpakował piłkę w lewy dolny róg bramki Szczęsnego. Po 27 minutach mamy 1-0 dla Chelsea.

Trzy minuty później z groźnym kontratakiem ruszyli podopieczni Arsene'a Wengera, którzy znaleźli wolną przestrzeń na lewej flance. Santiago Cazorla ruszył skrzydłem i posłał piłkę do środka, gdzie nabiegał Jack Wilshere, jednak Anglik za mocno przyjął sobie piłkę, dzięki czemu Cech nie miał problemów z interwencją.

Kolejne minuty były bardzo wyrównane, jednak żadna ze stron nie wypracowała sobie sytuacji strzeleckich. Dominowały zwłaszcza twarda, nieustępliwa walka w środku pola i faule z obu stron.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Arsenal przegrywa z Chelsea na Stamford Bridge po rzucie karnym wykorzystanym przez Edena Hazarda.

Druga część meczu zaczęła się od ataków ze strony Arsenalu. W 50. minucie Alexis Sanchez posłał dobre podanie z lewej flanki, które trafiło pod nogi Santiago Cazorli, ale mocny strzał Hiszpana po ziemi minął się ze słupkiem.

W 57. minucie świetną akcję lewą stroną boiska przeprowadził Eden Hazard, który całkowicie zwiódł Caluma Chambersa, po czym dograł do środka, gdzie interweniował Flamini i o mało nie wpakował piłki do własnej bramki. Na całe szczęście na posterunku stał Szczęsny, który sparował uderzenie na korner.

W 63. minucie akcja Arsenalu zakończona mocnym strzałem Wilshere'a. Piłka po drodze odbija się od ręki Cesca Fabregasa i wychodzi na rzut rożny, jednak mimo protestów piłkarzy drużyny gości sędzia nie podyktował jedenastki.

Na 21 minut przed końcem meczu Alex Oxlade-Chamberlain wszedł na boisko za Santiago Cazorlę. W tym samym czasie Mourinho wprowadził Johna Obi Mikela za Andre Schurrlego.

W 75. minucie świetną akcję dla Chelsea wyprowadził Diego Costa, po którym nikt nie spodziewał się wielkich rzeczy, kiedy znajdował się osamotniony w polu karnym Arsenalu. Hiszpan jednak tak ściągnął na sobie uwagę obrońców, że znalazł miejsce dla wybiegającego Hazarda, a ten mocnym strzałem przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Trzy minuty później było już 2-0 dla Chelsea. Cesc Fabregas obsłużył genialnym podaniem wybiegającego Diego Costę, który najpierw ośmieszył defensywę Arsenalu, a potem Wojciecha Szczęsnego sprytnym lobem.

Na pierwszy celny strzał na bramkę Kanonierzy pokusili się dopiero w końcówce spotkania, kiedy to Lukas Podolski wślizgiem spróbował umieścić piłkę w bramce Cecha. Rezerwowy golkiper Chelsea spisał się bez zarzutu.

Chwilę później stuprocentową sytuację zmarnował Diego Costa, który otrzymał świetne podanie z prawego skrzydła na wolne pole i strzelił ponad bramką z najbliższej odległości. Usprawiedliwić może się jedynie tym, że był na pozycji spalonej.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, Arsenal przegrał z Chelsea na Stamford Bridge 0-2.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40007.10.2014, 16:40

Na początku roku ja chciałem zostać top spamerem, jednak moje plany troche się pokrzyżowały...

CesK komentarzy: 210707.10.2014, 16:40

haxball.com/?roomid=~289a663af28e86cde4b248388b872b0e570b25b32a96fe09456f0a8c08c5a1faa&pass=1
zapraszam

Traitor komentarzy: 10308 newsów: 2407.10.2014, 16:38

Lepiej zeby sie wypowiadal często, niz pachnialo tu pustkami :) Kogo obchodzi ilosc komentarzy danego uzytkownika?

mrsomebody komentarzy: 602107.10.2014, 16:16

Dancer
Brakuje mu cierpliwości. Teraz tego się wymaga od dobrego hosta.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40007.10.2014, 16:09

6738 - tyle komentarzy w tym roku napisał Kanonier204.

platinium komentarzy: 139307.10.2014, 16:05

Kanonier204

Ty chyba walczysz o miano spamera roku, ludzie tutaj dużo piszą, ale nie aż tyle. Jakby sprawdzić Twoje statystyki przez ostatni tydzień, to spokojnie walisz 50-60 komentów dziennie. Jesteś rencistą czy może poważnie chory? Gdy nie wejde to jesteś na stronie, to nie jesteś jakiś atak na Twoja osobę, jestem po prostu ''pod wrażeniem'' że tyle tu siedzisz.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40007.10.2014, 16:04

Shinev się chyba boi rywalizacji

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 107.10.2014, 15:45

haxball.com/?roomid=~2147e934830a7407f1550c6134618f1aa7813342fe3551830c99b66b8a9173c04

Gryzek komentarzy: 379707.10.2014, 15:38

Kanonier204

E tam, praca w Polsce jako tako jest jak się poszuka tylko co z tego jak pensja taka, ze nie wiadomo co za to kupić.

Gryzek komentarzy: 379707.10.2014, 15:34

beznazwy

Hehe, no to spotkanie po latach.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.10.2014, 15:31

royal87
Pirlo, Blaszczykowski i jeszcze Lahm byli w reklamie Drutexu. Maja z nimi umowe podpisana to hajsik leci. Fajnie ze w Polsce ta fabryka. Skoro jest najwieksza to sporo ludzi tam dostanie prace ;) Ale znajac zycie znow wszystko oczywiscie po znajomosci bo jak inaczej..

royal87 komentarzy: 142407.10.2014, 15:25

blaszczykowski i pirlo na otwarciu najwiekszej fabryki okien w europie w bytowie kolo słupska ;)
gp24.pl/apps/pbcs.dll/gallery?Site=GP&Date=20141006&Category=BYTOW&ArtNo=100609999&Ref=PH&Params=Itemnr=3

royal87 komentarzy: 142407.10.2014, 15:18

kanonier204 ja osobiscie nie bralem mam znajomych, ktorzy od czasu do czasu lubia takie dopalacze stad ta wiedza u mnie ;p

mrsomebody komentarzy: 602107.10.2014, 15:07

Kanonier204
Nie posiadam się z radości

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.10.2014, 15:06

mrsomebody
Czy tam wejde za bramke to nie wiem bo juz wiem w ktora trybune mam wejsc zeby wbic na swoj sektor. Fot to ja bede robil sporo jak i filmikow oczywiscie. Zobacze czy wejde tam za bramke bo jednak ludzi to bedzie full. Sam stadion 28 tysiecy ma. Zrobie co w mojej mocy ale fot mozesz byc pewien jak i filmikow oczywiscie.

Kanonier204
Mam nadziję, że w dni meczu jak i w czasie meczu zrobisz pełna relację live wraz z fotkami i video, a w czasie jakiegoś rzutu wolnego staniesz za bramką rywala i nam pomachasz. Fajnie jak jeszcze po spotkaniu przez następne miesiące będziesz opowiadał jak było.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.10.2014, 14:59

TW_Szczepan
Nie no jakie wykupie. Ja bez wykupienia to ogladam przeciez. Tylko podczas spotkan to lipa jest bo ostatnio ogladalem meczu BPL w HD to bylo super! moze 5 sek zacielo w calym spotkaniu. Potem byl mecz Arsenalu i ciagle buffering... musialem wylaczyc HD ale pikseloza byla za to sie dalo ogladac bo nie zacinalo. Ja z XBMC korzystam rzadko teraz akurat sobie wlaczylem tak sobie ;p

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.10.2014, 14:57

gunner1704
E14 to jest moj sektor.

TW_Szczepan komentarzy: 188407.10.2014, 14:56

Kanonier

dziena, te hd będzie dopiero działać jak je wykupię, rajt ? Pytam bo już teraz (bez wykupionego HD) wygląda to bardzo dobrze

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.10.2014, 14:56

gunner1704
Wybralem srodkowa bo chcialem cos widziec a nie siedziec gdzies w samym rogu trybuny. Zobacze co da sie zrobic ;p

gunner1704 komentarzy: 131907.10.2014, 14:54

jak będziesz w koszulce Arsenalu to podejdz do bramki od strony Arsenalu powinni Cie wpuścić, ja tak robiłem, jeeest różnica:)

beznazwy komentarzy: 237107.10.2014, 14:53

gryzka to ja pamiętam ze strony której tutaj nie wolno wymawiać, bo to grozi banem. Też tam miałem konto i ze 2 razy wicek komentarzy miż tutaj, ale jednak k.com to najlepsza strona o arsenalu więc zostałem

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.10.2014, 14:51